Stan Wawrinka
Stan Wawrinka (3)
3
61 6 7 6
Nedeľa 11.09.2016, 22:24 • Arthur Ashe Stadium • US Open - muži - US Open (tvrdý povrch) • Finále
    1:3; 3:6 - Stan Wawrinka

3:6
    GEM, SET, ZÁPAS ! Stan Wawrinka po dlhej loptičke od svojho súpera víťazí v tomto zápase a stáva sa víťazom tohtoročného US Open !

40-A
    Svetová trojka Wawrinka sa dostáva po krásnej výmene a ukončeniu na sieti k ďalšiemu mečbolu!

30-40
    Stan Wawrinka sa po niečo menej ako štyroch hodinách dostáva k prvému mečbolu!

30-30
    Priamym bodom z podania je zrazu stav tohto gemu vyrovnaný, po 30!

Novak Djokovič si opäť berie medical time-out! Nevyzerá to s ním veľmi dobre! Ošetrujú mu prsty na pravej nohe tentoraz.
    1:2; 2:4; 0-15 - Stan Wawrinka

0-15
    Wawrinka dobehol kraťas od súpera a následne pri odohraní loptičky nastrelil pásku, po ktorej sa loptička odrazila nechytateľne na súperovu polovicu.

1:4
    Stan Wawrinka odvrátil v tomto geme tri brejkboly súpera, následne premenil hneď svoj prvý gembol a vedie v štvrtej sade s výhodou brejku 4:1!

40-40
    Tak tentoraz neplatilo staré známe, do tretice všetko dobré! Aspoň nie pre Novaka Djokoviča.

A-40
    Opäť vyhodený bekhend Švajčiara, ktorý bude čeliť ďalšiemu brejkbolu!

40-30
    Wawrinka vyhadzuje svoj typický jednoručný bekhend a tak má jeho súper brejkbol!

Novak Djokovič je ošetrený a bude pokračovať v tomto finále!

Novak Djokovič si berie medical time-out! Vyzerá to na problémy s ľavou nohou!

A-40
    Novak Djokovič sa nevzdáva a bojuje zo všetkých síl! Opäť sa dostáva ku gembolu na zníženie!

30-40
    Novak Djokovič robí prvú dvojchybu v tomto sete, celkovo už svoju piatu a bude musieť čeliť brejkbolu súpera.

0:3
    Čistou hrou potvrdzuje švajčiarsky tenista brejk z predošlej hry a vedie už 3:0! Novak Djokovič sa počas tohto gemu začal chytať za stehno, pravdepodobne ho sužujú kŕče!

0:2
    Stan Wawrinka berie podanie súpera, po jeho chybe a v štvrtej sade vedie už 2:0!

30-40
    Je tu problém pre svetovú jedničku! Stan Wawrinka sa dostáva ku brejkbolu!
    1:2; 5:7 - Stan Wawrinka

5:7
    Djokovič šiel cez druhý servis, čoho využil Stan Wawrinka! Švajčiarsky tenista využíva hneď prvý setbol v tretej sade a po niečo vyše troch hodinách vedie2:1 na sety!

5:6
    O opäť páska stála proti svetovej jednotke! Stan Wawrinka si s výraznou pomocou od šťasteny drží svoj servis a vedie 6:5. Novak Djokovič pôjde po druhý raz servovať na udržanie sa v tomto sete!

5:5
    Víťazným forhendom presne na čiaru ukončuje Novak Djokovič tento čistý gem, upravuje na 5:5!

4:5
    Priamym bodom ide Stan Wawrinka do vedenia v treťom sete a po krátkej prestávke pôjde servovať svetová jednotka na udržanie sa v tejto sade!

40-40
    Z jednoznačného gemu je tu zrazu zhoda!

3:3
    Chybou z bekhendu sa teraz prezentoval švajčiarsky tenista, ktorý pomohol svetovej jednotke k zisku gemu na 3:3!

2:3
    Páska rozhoduje v prospech Novaka Djokoviča! Ten si berie späť stratené podanie, znižuje na 3:2 a po prestávke pôjde servovať na vyrovnanie!

A-40
    Stan Wawrinka v dlhej výmene robil čo sa len dalo, no na fiftín to nestačilo! Svetová jednotka má ďalší brejkbol!

A-40
    Wawrinka robí nevynútenú chybu z bekhendu, ktorý skončil ďaleko za základnou čiarou. Novak Djokovič má brejkbol!

0:3
    Novak Djokovič teraz popreháňal svojho súpera, no Stan Wawrinka mu vrátil všetky loptičky späť. Švajčiarsky tenista ukončil výmenu krížnym víťazným bekhendom potvrdzuje brejk z predošlej hry a vedie už 3:0!

0:2
    Stan Wawrinka premieňa hneď prvý brejkbol v tretej sade a ide do vedenia 2:0! Djokovič chyboval z bekhendu, ktorý skončil v hlbokom aute.

30-40
    Je to tá druhá možnosť! Novak Djokovič nie veľmi dobre odohral loptičku na sieti, jeho súper toho využil na obhodenie!

40-15
    Novak Djokovič sa hneď v úvode tretieho setu dostáva ku dvom brejkbolom!
    1:1; 4:6 - Stan Wawrinka

4:6
    Lenže Novak Djokovič teraz zariskoval a v tomto prípade to nebol zisk. Srbský tenista posiela svoj forhendový úder do tesného autu a tak sa Stan Wawrinka môže tešiť zo zisku druhej sady! Tento zápas je neuveriteľne vyrovnaný! Uvidíme čo prinesie tretie dejstvo!

30-40
    Novak Djokovič hral v tejto výmene veľmi agresívne a svojou dobrou hrou na sieti sa mu podarilo odvrátiť prvý setbol!
    1:0; 4:5; 15-40 - Stan Wawrinka

15-40
    Novak Djokovič sa v celej výmene len bránil, no nakoniec ju neubránil. Stan Wawrinka si teraz rozbehal svojho súpera a v závere výmeny do odkrytej časti kurtu umiestnil svoj víťazný forhend.

15-30
    Švajčiarsky tenista ide pri podaní súpera do vedenia!

4:5
    Jedna čistá hra strieda druhú! Obaja hráči si teraz s prehľadom držia svoje podanie a svojho súpera na príjme nepúšťajú k ničom. Po prestávke pôjde servovať na udržanie sa v sete Novak Djokovič!

3:4
    Novak Djokovič si berie späť svoje stratené podanie a znižuje na 4:3, avšak po prestávke sa postaví na servis a bude mať šancu vyrovnať stav tohto set!
    1:0; 1:4 - Stan Wawrinka

1:4
    Stan Wawrinka si v tomto geme zachoval chladnú hlavu, odvrátil tri brejkboly súpera, sám si vypracoval gembol, potvrdil tak brejk z predošlej hry a dostal sa do vedenia už 4:1!

40-40
    Priamym bodom z podania odvracia Stan Wawrinka aj tretí brejkbol a posiela gem do zhody!

40-0
    Švajčiarsky tenista robí ďalšiu nevynútenú chybu, keď loptičku posiela až za základnú čiaru. Novak Djokovič má tri brejkboly!
    1:0; 1:3 - Stan Wawrinka

1:3
    Neuveriteľným víťazným bekhendom, ktorý letel presne po čiare si berie Stan Wawrinka podanie svojho súpera a po prvý raz v zápase ide do vedenia !

40-40
    Dve dvojchyby Novaka Djokoviča v tomto geme! To je zlé! Zhoda.
    1:0; 7:6 - Novak Djokovič

7:6
    Hneď prvý setbol v tajbrejku Novak Djokovič premieňa a získava prvú sadu.

6-1
    Po 55 minútach sme svedkami ďalších setbolov, ktoré môže využiť Novak Djokovič!

6:6
    Ďalším kvalitným podaním sa teraz prezentoval Stan Wawrinka, ktorý vyrovnal na 6:6 a tak budeme hneď v prvej sade svedkami skrátenej hry!

15-40
    Priamym bodom sa teraz dostáva Švajčiar ku gembolu na 6:6!
    0:0; 6:5 - Novak Djokovič

6:5
    Teraz šiel Novak Djokovič cez druhé podanie, no aj napriek tomu získava fiftín a čistou hrou ide do vedenia 6:5! Stan wawrinka ide po druhý raz servovať na udržanie sa v tomto sete.

0-40
    Stan Wawrinka naberá potrebné sebavedomie, ktoré sa prejavuje aj v počte trafeného prvého podania.
    0:0; 5:4 - Stan Wawrinka

5:4
    Novak Djokovič robí vo veľmi nevhodnom čase svoju prvú dvojchybu v zápase! Stan Wawrinka si v poslednej možnej chvíli berie späť svoje stratené podanie a znižuje na 5:4. Po prestávke sa však na servis postaví práve švajčiarsky tenista, ktorý bude mať šancu na vyrovnanie.

15-40
    Prvý brejkbol je preč! Novak Djokovič ho odvracia esom!
    0:0; 5:3 - Stan Wawrinka

5:3
    Forhendovým winnerom znižuje švajčiarsky tenista stav tohto setu na 5:3. Avšak Novak Djokovič ide o malú chvíľu servovať na zisk prvej sady.

40-15
    Stan vyhadzuje svoj bekhend až za základnú čiaru a tak má svetová jednička Novak dva setboly!

5:2
    Return švajčiarskeho tenistu bol prikrátky a nedoletel na súperovu polovicu. Djokovič ide do vedenia 5:2. Po prestávke pôjde servovať s novými loptičkami Stan Wawrinka.

4:2
    Servisom von z kurtu znižuje Stan Wawrinka stav tohto setu na 4:2. Na servis teraz pôjde svetová jednička.

A-40
    Stan Wawrinka sa dopustil chyby a tak má Novak Djokovič druhý brejkbol v tomto zápase!

3:1
    Švajčiar šiel cez druhé podanie, no teraz mu to súper svojou nevynútenou chybou uľahčil. Wawrinka znižuje na 3:1!

3:0
    Esom ukončuje Novak Djokovič čistú hru na servise a potvrdzuje tak brejk z predošlej hry. Stan Wawrinka ostal v šoku po strate svojho podania.
    0:0; 2:0 - Novak Djokovič

2:0
    Stan Wawrinka nedokázal reagovať na dobrý return súpera a loptičku poslal len do siete. Novak Djokovič tak vedie v úvode zápasu už 2:0!