Třinec – Pardubice 4:1 (kon.) | Vítkovice – Sparta Praha 3:2 (2:0 po s.n.) | Hradec Králové – Mladá Boleslav 4:5 (po pr.)
Chomutov – K. Vary 3:2 (kon.) | Zlín – Kometa Brno 3:5 (kon.) | Olomouc – Litvínov 1:3 (kon.)
Berani Zlín
3:5 (1:1, 1:2, 1:2)
HC Kometa Brno
cz Piatok 09.09.2016, 17:30 • Zimní stadion Luďka Čajky • Tipsport extraliga (ČR) • 1. kolo

58:49
    Ještě se bude v závěru zápasu vylučovat. Zlínští si zahrají přesilovou hru pěti proti čtyřem. Leoš Čermák (KOM) je potrestán na dvě minuty za nedovolené bránění.

41:41
    Šance přesilové hry pro Zlín. Martin Dočekal (KOM) je potrestán dvěma minutami za hru vysokou holí.

37:58
    Zlín byl chvíli v šesti a rozhodčím to neuniklo. Trest odsedí Antonín Honejsek (ZLN)

32:22
    Jan Káňa (KOM) 2 minuty za faul kolenem. Zlínské publikum odchovance místního klubu hluboce vypískalo.

25:41
    Ondřej Němec (KOM) 2 minuty za nedovolené bránění.

17:08
    Opět si Kometa zahraje přesilovou hru pět na tři. Tentokrát bude trvat minimálně 42 vteřin. Tomáš Žižka (ZLN) dostal dvě minuty za hru vysokou holí.

15:50
    Kometa si vynutila přesilovou hru. Potrestán je Robert Říčka (ZLN) na dvě minuty za sekání a k tomu Petr Holík (ZLN) na dvě minuty za hru vysokou holí. Kometu čeká luxusní přesilovka dvě minuty pět na tři.

11:48
    Leoš Čermák (KOM) 2 minuty za hru vysokou holí. Další možnost pro žlutomodrý celek k navýšení skóré.

9:17
    Teď si přesilovou hru zahraje Brno. Jiří Ondráček (ZLN) si odpyká dvě minuty za držení protihráče.

5:48
    Brno je od začátku zápasu hodně nedisciplinované. Je tu další přesilovka pro Zlín pět na tři. Tentokrát na lavici za Malcem usedne kolega Jozef Kováčik (KOM)

4:31
    Kometa bude zažívat hodně perné chvilky. Hosté jdou do tří. Za katr už míří Tomáš Malec (KOM), který vyfasoval dvě minuty za hrubost.

4:00
    Rychlý průnik Romana Vlacha musel řešit faulem Jan Hruška (KOM) a Zlínu se nabízí přesilová hra.

Ivo Raiskub

Góly a asistencie: 6. Bukarts (P. Holík, Říčka), 21. P. Holík, 42. Kotvan – 18. M. Kvapil (M. Erat, Štencel), 35. V. Němec (Haščák), 37. Haščák (V. Němec, J. Káňa), 51. M. Kvapil (M. Erat), 60. Zaťovič

Berani Zlín: Kašík (Štůrala) – Kotvan, Marušák, Horák, Bořuta, Žižka, Matějíček, Holomek – Říčka, P. Holík, Bukarts – O. Veselý, Vlach, Honejsek – Kubiš, Podešva, Okál – J. Ondráček, Chytil, Šťastný.
    HC Kometa Brno: Vejmelka (Čiliak) – Gulaši, Kováčik, Malec, D. Mikyska, O. Němec, Štencel, Trška – Čermák, Dočekal, M. Erat – Hruška, J. Káňa, Haščák – M. Kvapil, Nečas, V. Němec – Vincour, T. Vondráček, Zaťovič – H. Zohorna.