Plíšková – Peterson 2:0 (kon.) | Minová – Čepelová sk 2:0 (kon.)
6 6
Jana Čepelová
0
4 3
Štvrtok 08.09.2016, 08:59 • kurt č.1 • Challenger Dalian (tvrdý povrch) • Osemfinále

Grace Minová – Jana Čepelová 6:4, 6:3.
    Minová vstúpila do zápasu veľmi zle, keď stratila úvodné dva gemy a navyše v tretej hre čelila brejkbalu súperky. Američanka sa však dokázala spamätať, zlepšila svoj forhandový úder a v ďalšom priebehu to bola už vyrovnaná bitka až do záveru setu. Za nepriaznivého stavu 4:5 prišla na podanie Čepelová, ktorá však súperke dopriala až päť setbalov. 22-ročná Minová posledný piaty setbal už využila a prvý set zvládla pomerom 6:4.
    V druhom sete začala lepšie Američanka. Tá sa rýchlo po čistých hrách dostala do vedenia 2:0. Čepelová sa však nevzdávala a požičané dokázala získať naspäť. Vyrovnala na 2:2 a dostala sa naspäť do zápasu. Ďalšie minúty však patrili Američanke. Tá vďaka kvalitnému podaniu a dobrej útočnej hre od základnej čiary získala 3 gemy po sebe a za stavu 5:2 bola už len krôčik od postupu do štvrťfinále. Čepelová robila čo bolo v jej silách. Pri vlastnom podaní odvrátila dva mečbaly a znížila na 3:5. Potom však na podanie prišla Minová. Súperke síce v deviatej hre druhého setu dopriala tri brejkbaly, no všetko dokázala zmazať, aby si následne vypracovala mečbal s poradovým číslom tri a ten už využila. Druhý set získala 6:3 a zaslúžene postúpila do štvrťfinále, kde narazí na nasadenú jednotku turnaja 24-ročnú Qiang Wang. S Čepelovou sa jej podarilo vyrovnať stav vzájomných zápasov na 1:1. (11:04:22)

Koniec zápasu

6:3
    Grace Minová využiva tretí mečbal, druhý set zvládla 6:3 a po takmer dvoch hodinách postupuje do ďalšieho kola.

A-40
    Grace Minová si po takmer dvoch hodinách vybojovala tretí mečbal v zápase, prvý v tomto geme.

40-40
    Ani na druhý pokus to Janke nevyšlo. Minová znova brejkbal odvrátila.

40-A
    Čepelová sa presadila cez druhý servis Američanky a znova útoční na brejk.

40-40
    Minová okamžite priamym bodom z podania likviduje brejkbalovú šancu Čepelovej.

40-A
    Čepelová sa nevzdáva a na jej konte je ďalší brejkbal.

40-40
    Minová odvrátila hrozbu straty podania a posiela gem do zhody.

30-40
    Po druhom podaní Minovej sa presadila Slovenka a má brejkbal.

30-30
    Minová vzápätí predviedla dobrý servis a následnú výmenu zvládla lepšie.

15-30
    Čepelová je opäť o krok pred súperkou. Pomohla jej dvojchyba Minovej.

15-15
    Minová vyrovnáva skóre na 15:15.

0-15
    Čepelová otvára dôležitý gem úspešne.

5:3
    Jana Čepelová si podržala svoj servis a po odvrátení dvoch mečbalov sa stále na turnaji drží. Teraz ju však čaká náročný gem na returne.

40-A
    Čepelovej fantastický obrat.

40-40
    Aj druhý mečbal je už minulosťou.

40-30
    Čepelová poslala prvý mečbal Američanky do zabudnutia.

40-15
    Čepelová zrejme nemá dostatok psychických síl na otočenie zápasu. Robí jednoduché chyby a súperka má tak dva mečbaly.

30-15
    Američanka je už iba dva fiftíny od postupu do ďalšieho kola.

15-15
    Minová je v laufe. Hra sa jej darí.

0-15
    Čepelová začína pre ňu existenčný gem dobre. Získava prvý fiftín.

5:2
    Koniec prestávky, podávať bude Jana Čepelová.

5:2
    Nasleduje prestávka a výmena strán.

5:2
    Výborne podávajúca Grace Minová zahrala ďalšie eso, podržala si servis a od postupu do ďalšieho kola ju delí už len malý krôčik.

40-30
    Čepelová sa ešte nevzdáva a snaží sa súperke znepríjemniť život na podaní.

4:2
    Minová využila svoju brejkbalovú príležitosť na prvý šup a z brejkom vo vrecku v druhom sete je bližšie k postupu do štvrťfinále.

40-30
    Nádherný obrat z 0:30 na 40:30 predviedla americká tenistka.

3:2
    Minová uhrala gem na podaní a bez väčších problémov ide znova do vedenia. Tentoraz pomerom 3:2.

40-15
    Loptu získava Minová.

30-15

15-15
    Čepelová vyrovnáva stav na 15:15.

15-0
    Minová získava úvodnú výmenu v piatom geme druhého setu.

2:2
    Janka využíva svoju šancu a gembal premieňa. Stav je vyrovnaný 2:2.

40-A
    Čepelová má znova gembal.

40-40
    Čepelová zahrala loptičku do siete a prišla o všetky tri gembaly.

30-40
    Minová zvládla nepríjemný volejový úder na sieti, keď jej loptička smerovala pod nohy.

15-40
    Minovej víťazná bodka za výmenou.

0-40
    Minová nezvládla nábehový forhandový volej.

0-30
    Výmenu od základnej čiary pokazila Američanka. Loptička z jej rakety smeruje do autu.

0-15
    Čepelová vstupuje do gemu na podaní víťazným úderom.

2:1

2:1

2:1
    Minová sa snažila obhodiť Čepelovú na sieti, ale jej úder po čiare skončil napokon v sieti. Košičanka premieňa svoj druhý brejkbal v druhom sete a dostáva sa naspäť do druhého setu.

40-A
    Minová zahrala nečistý úder. Loptička sa od rámu jej rakety dostala do autu.

40-40
    Minovej presný úder po čiare mal prívlastok víťazný.

40-A
    Slovenská tenistka si po druhom podaní Minovej vybojovala brejkbal.

40-40
    Čepelovej krásny úder. Ide sa do zhody.

A-40
    Minová je bližšie k tomu, aby zvládla tento gem.

40-40
    Čepelová po chybe súperky posiela gem do zhody.

40-30
    Čepelovej forhandový úder uviazol v sieti.

30-30
    Víťazný forhandový úder Minovej spĺňal všetky známky kvality.

15-30
    Minová posiela loptičku do siete.

15-15
    Prvý fiftín v druhom sete pre Čepelovú. Košičanka tentoraz stihla kraťas Američanky pri sieti a aj keď sa ju tá snažila lobovať, našla len pripravenú raketu Slovenky číhajúcej na sieti.

15-0
    Minová predviedla krásny stopbal. Janka síce zabojovala, ale loptičku už cez sieť odohrať nestihla.

2:0
    Minová zvládla gem na returne na výbornú. Čistou hrou berie súperke servis a pokračuje v druhom sete v stopercentnej bilancii.

40-0
    Čepelová na rýchly return súperky nenašla adekvátnu odpoveď. Loptička končí v sieti.

30-0
    Čepelová nie je v pohode. Ďalší úder posiela do autu.

15-0
    Minovej presný víťazný úder k základnej čiare. Mal som pocit, že Čepelová túto výmenu v závere vypustila.

1:0
    Čepelová síce teraz odohrala dlhšiu výmenu, ale aj tak napokon znova chybuje. Minová si pripisuje na konto prvú čistú hru v zápase.

40-0
    Minová zbiera ľahké body. Ďalší priamy z podania je na svete.

30-0
    Ďalší return Košičanky, ktorý smeruje do autu.

15-0
    Čepelová začína druhý set nepresným returnom.

0:0
    Koniec prestávky, podávať bude Grace Minová.

0:0
    TOILET BREAK

6:4
    Američanka Grace Minová to na piaty pokus zvládla. Premieňa setbal a prvý set získava pomerom 6:4.

A-40
    Minová má ďalší setbal.

40-40
    Čepelovej krásny servis na telo nedokázala Minová zreturnovať.

A-40
    Čepelovej krížny bekhend smeruje do autu. Minová má opäť setbal.

40-40
    Minovej nevyšiel stopbal. Loptička je znova v sieti, ale tentoraz na strane Američanky.

A-40
    Čepelová v hre od základnej čiary neúspešná. Loptička z jej rakety končí v sieti.

40-40
    Minovej úder končí v aute.

A-40
    Čepelová posiela loptičku do siete a Minová má ďalší setbal.

40-40
    Čepelová odvrátila prvú hrozbu straty prvého setu.

40-30
    Minová po výbornom returne získala prevahu na kurte a výmenu napokon ukončila víťazným forhandom.

30-30
    Čepelová si dvojchybou komplikuje život na podaní.

15-30
    Krásny víťazný return Minovej po čiare.

0-30
    Slovenská tenistka bola znova aktívnejšia vo výmene a vynútila si ďalšiu chybu súperky.

0-15
    Čepelová začína desiatu hru lepšie. Minová posiela loptičku do autu.

5:4

5:4

5:4
    Prasiatko Čepelovej vyrušilo súperku natoľko, že ľahký forhandový úder na sieti napasovala do siete. Čepelová využíva brejkbal a drží sa v prvom sete.

15-40
    Minová posiela loptičku do autu. Slovenka má dva brejkbaly.

15-30
    Amričanku drží podanie. Vďaka nemu zvládla výmenu, v ktorej ponúkla víťaznú koncovku.

0-30
    Čepelová nadviazala na predchádzajúci moment a má ďalší fiftín.

0-15
    Čepelová si znova zahrešila, ale tentoraz po lepšie zvládnutej výmene.

5:3
    Čepelovej obskočený forhandový úder smeruje do autu. Janka stráca servis a prvý set sa nakláňa na stranu Američanky.

40-30
    Minová otáča skóre z 0:30 na 40:30 a má brejkbal.

30-30
    Čepelová pod tlakom. Minová na sieti úspešná. Košičanka si zahrešila.

15-30
    Na rýchly return Minovej sa už Slovenka nedokázala pripraviť, keďže ešte dokončovala pohyby po podaní.

0-30
    Minovej úder končí v sieti.

0-15
    Bekhendový víťazný úder Slovenky do dokrytej časti dvorca po krásnom podaní von z kurtu.

4:3

4:3
    Čepelová si k lavičke prizvala svojho trénera Martina Zathureckého.

4:3

4:3
    Minovej prvé podanie nedokázala Janka úspešne zreturnovať. Loptička smeruje do siete. Američanka si tak svoj servis po problémoch podržala.

A-40
    Ďalší víťazný forhand Minovej. Američanke sa darí. V tejto fáze zápasu ju drží prvé podanie.

40-40
    Minová kontruje víťazným forhandom do odkrytej časti ihriska.

40-A
    Čepelová ponúkla dva excelentné forhandy po druhom podaní súperky. Ten druhý bol víťazný.

40-40
    Eso Minovej.

40-A
    Minová sa presunula na sieť, no loptičku pod nohy nedokázala halfvolejom správne odohrať.

40-40
    Minovú podržal prvý servis. Janke sa nepodaril return.

30-40
    Američanka posiela loptičku do autu a darovala tak súperke brejkbal.

30-30
    Výmenu od základnej čiary pokazila Čepelová , ktorej úder smeroval do siete.

15-30
    Minovej nevyšiel stopbal. Loptička končí na páske sita.

15-15
    Čepelovej krásna víťazná forhandová koncovka.

15-0
    Minová si kraťasom vytiahla súperku na sieť a následne ju krásne po čiare obhodila.

3:3
    Američanka si umne počkala na chybu súperky a vyrovnáva skóre na 3:3.

40-30
    Čepelovej dvojchyba. Minová má brejkbal.

30-30
    Čepelová sa po svojom druhom podaní nepresadila. Jej úder po čiare stroskotal v sieti.

15-30
    Minová nezvládla return. Loptička končí v aute.

15-15
    Minová kontruje a takisto víťazným smečom vyrovnáva stav v šiestej hre.

0-15
    Čepelovej kvalitný servis von z kurtu bol základnom úspechu. V pokračujúcej výmene sa dostala Minový pod tlak a Janka napokon zakončila výmenu na sieti smečom.

2:3

2:3

2:3
    Čepelová premieňa hneď prvú brejkbalovú šancu a po druhýkrát v zápase berie súperke servis.

15-40
    Čepelová si vypracovala tri brejkbaly.

15-30
    Slovenka je v hre od základnej čiary v úvode zápasu istejšia.

15-15
    Čepelovej nevyšiel return a je vyrovnané.

0-15
    Po dlhšej výmene od základnej čiary sa zrodil nádherný forhandový víťazný úder Čepelovej do rohu ihriska.

2:2
    Čepelová posiela loptičku do siete a to znamená, že Grace Minová premieňa druhý brejkbal a vyrovnáva stav na 2:2. Zápas sa začína prakticky od znova.

40-15
    Po víťaznom forhandovom údere odvracia Čepelová prvú hrozbu straty podania.

40-0
    Minová sa aj do tretice presadila cez druhé podanie súperky. Čepelovú zradil forhand, ktorý napasovala do siete.

30-0
    Po výmene od základnej čiary posiela Janka tentoraz do autu svoj forhandový úder.

15-0
    Čepelovej bekhendový krížny úder končí v aute.

1:2

1:2

1:2
    Minová sa dočkala. Čepelová opäť posiela loptičku do autu. Američanka tak po zvládnutej koncovke tretieho gemu znížila stav na 1:2. Na súperku však stráca brejk.

A-40
    Čepelovej úder od základnej čiary letí do autu. Síce to bol tesný aut, ale bol.

40-40
    Čepelová túži pokračovať v úspešnom ťažení a ideme tak opäť do zhody.

A-40
    Američanka zvládla dôležitú výmenu a má gembal.

40-40
    Minovej vyšiel prechod na sieť a aj tretí gem zápasu sa posúva do zhody.

30-40
    Čepelová krásnym úderom po čiare zatlačila súperku a tá pod tlakom robí chybu. Slovenka otočila gem z 0:30 na 40:30.

30-30
    Janke sa darí. Snaží sa využívať slabší forhand súperky.

30-15
    Čepelová je však povzbudená získanými gemami a chce na ne nadviazať.

30-0
    Američanka si dobre uvedomuje, že ďalšie zaváhanie na podaní si už dovoliť nemôže a preto pokračuje v úspešnom ťažení.

15-0
    Minová získava úvodný fiftín tretieho gemu.

0:2
    Čepelová si podržala svoje podanie. Lepšie zvládla aj koncovku druhého gemu a vedie už 2:0.

40-A
    Čepelovej sa darí servis z pravej strany.

40-40
    Aj druhý gem zápasu sa dostáva do zhody.

30-40
    Čepelová má gembal.

30-30
    Minová jej to však určite nenechá bez boja.

15-30
    Čepelová sa posúva znova bližšie k tomu, aby potvrdila brejk.

15-15
    Minová kontruje. Je vyrovnané.

0-15
    Čepelová výborne vstupuje do druhého gemu. Získava prvý fiftín.

0:1
    Čepelová to zvládla. Úvodná hra patrí Košičanke, ktorá potom, čo súperka zahrala úder od základnej čiary do siete premieňa brejkbal a ujíma sa vedenia v zápase 1:0.

40-A
    Po dlhšej výmene od základnej čiary posiela Minová loptičku asi meter za základnú čiaru súperky. Ďalší brejkbal pre Čepelovú.

40-40
    Čepelovej forhand končí v sieti. Znova zhoda.

40-A
    Čepelová zatlačila bekhendom súperku a prinútila ju k chybe. Slovenská tenistka má ďalší brejkbal.

40-40
    Čepelová nekonečnú prvú hru stretnutia vracia do zhody.

A-40
    Minová má výhodu.

40-40
    Čepelová cíti šancu zaskočiť súperku hneď v úvode zápasu na podaní. Gem posiela do zhody.

A-40
    Minová otáča prebieh gemu na svoju stranu.

40-40
    Ďalšia zhoda v zápase.

40-A
    Čepelová cíti u súperky problémy na forhande a tlačí jej tam väčšinu úderov. Jej taktika sa vypláca. Súperka opäť pokazila výmenu úderom do autu.

40-40
    Minová po svojom druhom podaní nezvádla hru od základnej čiary a forhandom zahrala loptičku do siete.

A-40
    Američanka zahrala druhé eso v zápase.

40-40
    Vzápätí podobná situácia na opačnej strane. Loptičku do autu posiela Minová.

A-40
    Po druhom podaní Minovej sa Janka presadiť nedokázala. Jej forhandový krížny úder nemal známky kvality a skončil v aute.

40-40
    Minová posiela forhandový úder do siete.

A-40
    Prvé eso zápasu z rakety Minovej.

40-40
    Po výmene od základnej čiary robí američanka ďalšiu chybu. Forhandom posiela loptičku do autu.

A-40
    Minová zaskočila súperky pekným stopbalom. Čepelová bola na sieti už neskoro.

40-40
    Čepelovej nevyšiel prechod na sieť. Volej zahrala do siete.

40-A
    Nádherný víťazný bekhendový kros v podaní Čepelovej. Slovenka má druhý brejkbal.

40-40
    Čepelová sa snažila výmenu zakončiť víťazným forhandom po čiare, ale loptička zaletela tesne do autu vedľa postrannej čiary.

30-40
    Čepelová sa presadila cez druhý servis súperky. Po tretej forhandovej chybe američanky má prvý brejkbal.

30-30
    Ďalšia forhandová chyba Minovej. Loptička končí v sieti.

30-15
    Čepelová posiela z bekhendu loptičku do autu.

15-15
    Forhandový úder Minovej smeruje do autu.

15-0
    Úvodnú výmenu zvládla lepšie Minová, ktorá parádne obhadzuje Čepelovú na sieti.

0:0

Grace Minová a Jana Čepelová odohrali proti sebe už jeden vzájomný zápas a to v 1. kole kvalifikácie US Open. Stretnutie na tvrdom povrchu zvládla lepšie Slovenka, ktorá zvíťazila 6:1, 2:6 a 6:4. V Daliane očakávame opäť vyrovnaný súboj s víťazným happy-endom Janky Čepelovej. Náš tip: 1:2.

Jana Čepelová má 23 rokov. Narodila sa v Košiciach na Slovensku. Tenis začala hrať ako štvorročná. K tomuto športu sa dostala cez staršieho brata Romana. Na okruhu WTA si síce titul nevybojovala, ale v Charlestone v USA na zelenej antuke v roku 2011 senzačne dokráčala až do finále, v ktorom už však nestačila na Andreu Petkovičovú z Nemecka. Najvyššie v rebríčku WTA bola na 50. mieste v máji roku 2014. Momentálne jej patrí 117. miesto.
    Jej trénerom je Martin Zathurecký. Pod jeho vedením získala už aj skalp svetovej jednotky Sereny Williamsovej v roku 2014 v spomínanom Charlestone.
    Na turnaji v Daliane je premiérovo. V tejto sezóne zaznamenala na okruhu WTA svoj najlepší výsledok vo Wimbledone, kde ako kvalifikantka postúpila až do tretieho kola. Jej spanilú jazdu zastavila až Lucie Šafářová, keď zvládla lepšie záverečnú drámu zápasu a zvíťazila 4-6, 6-1, 12-10.

Grace Minová má 22 rokov. Narodila sa v Atlante v štáte Georgia na území USA. Medzi profesionálky sa zaradila v roku 2008 a odvtedy si nevybojovala na okruhu WTA ani jeden titul. Najvyššie v rebríčku WTA bola na 97. mieste v marci tohto roka. Momentálne jej patrí 145. miesto.
    Jej trénerom je Roger Anderson, pričom hráčka spadá pod program USTA Player Development.
    Na turnaji v Daliane je premiérovo. V tejto sezóne sa na okruhu WTA zatiaľ ešte neprebojovala do druhého kola. Najlepším výsledkom roka je tak jej účasť vo finále na turnaji ITF v Sacramente, v ktorom prehrala s krajankou Sofiou Keninovou.

Počas tohto týždňa sa v Čínskom Daliane koná ženský tenisový turnaj kategórie WTA 125K series. Hrá sa na kurtoch pod holým nebom s tvrdým povrchom. Druhého ročníka tohto podujatia sa zúčastňuje aj Janka Čepelová, ktorá ako nasadená šestka zvládla vstup do turnaja, keď porazila domácu Shuai Peng 2:1. Američanka Grace Minová zvíťazila v prvom kole nad domácou Lin Zhu 2:1 a tak v osemfinálovom súboji si zmerajú sily Jana Čepelová zo Slovenska a Grace Minová z USA.

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 09:00.