Litva – Andorra 1:0 (kon.) | Estónsko – Gruzínsko 0:1 (kon.) | Chorvátsko – Švédsko 1:1 (kon.)
Turecko – Cyprus 0:1 (kon.) | Španielsko – San Maríno 6:0 (kon.) | Faerské ostrovy – Rusko 0:3 (kon.)
Maďarsko – Lichtenštajnsko 4:0 (kon.) | Čierna Hora – Česko 0:3 (kon.)
Čierna Hora
0:3 (0:3)
Česko
cz Štvrtok 01.09.2016, 20:30 • Gradski Stadion Podgorica, Podgorica (MNE) • Kvalifikácia na ME U21 • Skupina 1

Ve hře o postup z prvního místa už zůstává ve skupině 1 jen Belgie, která má dva zápasy k dobru a již v úterý 6. září ji čeká utkání proti Lvíčatům. Pokud Češi zvítězí, zajistí si definitivně účast na mistrovství Evropy 2017. (22:31:25)

Střely na branku: 2:5. Střely mimo: 4:3. Rohy: 8:5. Ofsajdy: 2:1. Fauly: 18:14.
    Hvězda dnešního večera a celé probíhající kvalifikace na ME.

Dvacetiletý Patrik Schick opět potvrdil své kvality a po dvou gólech na hřišti Černé Hory během tří minut se osamostatnil na čele tabulky střelců. Posila Sampdorie během kvalifikace na EURO 2017 hráčů do 21 let v Polsku vstřelil již 10 branek. Dobré utkání odehrál také Václav Černý a Aleš Čermák, který v pozici kapitána po čtvrthodině hry uzavřel skóre zápasu. Po přestávce sice mohl snížit Djordjević, jeho samostatný únik ale zneškodnil fantastický Zima. Lvíčata potvrdila roli favorita a míří za postupem z prvního místa, zatímco Černá Hora bude bojovat o druhé místo. Konečný výsledek. Černá Hora 0 Česko 3.

90+2

90+2
    Djordjević se marně snažil na levé straně hřiště dohnat kolmou přihrávku svého spoluhráče v době, kdy do konce zbývá pouhých 5 sekund.

90+1
    Žlutou kartu dostává Dušan Lagator (Černá Hora).

90+1
    Frustrace hráčů Černé Hory je evidentní a nyní ji v plné kráse ukázal u postranní čáry Lagator, který zbytečným skluzem zezadu sestřelil Trávníka.

90+1
    Nad rámec zápasu byly nastaveny 2 minuty.

90
    Žlutou kartu dostává Daniel Tetour (Česko).

89
    Žlutou kartu dostává Luka Djordjević (Černá Hora).

88
    Utkání už se pouze dohrává a svěřenci Mojaše Radonjiće moc dobře vědí, že na postup z prvního místa nedosáhnout.

87
    Střídající Juliš málem přidal do rakve Černé Hory další hřebíček, když se na pravé straně šestnáctky ocitl za obranou a mířil na přední tyč, jeho zakončení ale bylo kvůli ofsajdu zbytečné.

86
    Černá Hora se marně snaží se zápasem něco udělat a z frustrace pramení zbytečné fauly.

85
    Česká reprezentace má aktuálně i s tímto zápasem na kontě 20 bodů, zatímco Černá Hora dvanáct.

84
    Necelých sedm minut do konce utkání. Česko vede nad Černou Horou 3:0 a po skončení duelu se dostane mimo dosah svého soupeře.

83
    Vusurović zkusil vypálit na pravé straně hřiště v blízkosti šestnáctky, jeho diagonální střela ale byla nepřesná a zamířila daleko vedle vzdálenější levé tyče.

82
    Patrik Schick v úvodu zápasu ukázal, proč patří mezi největší talenty v Evropě, a jeho zbytek bude sledovat z lavičky.

81
    Střídání v týmu Česko: ze hřiště odchází Patrik Schick, přichází Lukáš Juliš.

81
    Schick si naběhl na značku pokutového kopu na zpětnou přihrávku z levé strany šestnáctky a přízemní střelou málem zamířil k bližší levé tyči, čímž by zkompletoval hattrick, jeho pokus ale skončil těsně mimo!

80
    Jankto se ocitl na levé straně šestnáctky v šanci, jenže před ním stále trojice bránících hráčů Černé Hory, přes kterou se dostat ke střele nedokázal.

79
    Zima zmrazil Boljevićovu střelu a společně s ním i celou Černou Horu, která se stále marně snaží skórovat.

78
    Boljević je po přestávce hodně aktivní a před pár okamžiky se dostal na levé straně šestnáctky k diagonální přízemní střele, jenže pálil svou slabší nohou a jeho pokus se stal lahůdkou pro Zimu.

77
    Čtvrthodiny před koncem odstoupil ze hry Aleš Čermák, kapitán české reprezentace do 21 let, který odehrál skvělý zápas a vstřelil poslední gól probíhajícího utkání.

76
    Střídání v týmu Česko: ze hřiště odchází Aleš Čermák, přichází Daniel Tetour.

75
    Boljević se na opačné straně hřiště dostal po přetaženém centru z pravého křídla k hlavičce, ta mu ovšem nevyšla podle jeho představ a z blízkosti zamířil Pánu Bohu do oken.

74
    Jankto se málem řítil sám na bránu, jenže ve snaze získat skákavý míč přistrčil svého protihráče.

73
    Hráči Černé Hory se sice snaží v průběhu druhého poločasu vystoupit z husté mlhy, obrazně řečeno, jenže se jim to nedaří. Djordjević zahodil obrovskou šanci a jinak se domácí k ničemu nedostali.

72
    Jovović rozehrál sedmý rohový kop Černé Hory v zápase, jeho následný centr ale žádné vzrušení nepřinesl.

71
    Hočko se dostal k odraženému míči a ze střední vzdálenosti do něj práskl, jenže střela mu nesedla a zamířila vysoko nad.

70
    Střídající Boljević rozehrál na levé straně hřiště rohový kop, jeho následný centr byl ale příliš dlouhý a na vzdálenější tyči odvrácen.

69
    Žlutou kartu dostává Michal Hubínek (Česko).

68
    Kromě toho ale také dvojité střídání, ke kterému došlo již před přestávkou. Domácí navíc před pár okamžiky využili další a už nemají možnost, jak utkání ze střídačky ovlivnit.

67
    Proti Černé Hoře mluví spoustu faktorů a jedním z nich je pochopitelně špatný vstup do zápasu.

66
    Do konce zápasu zbývá odehrát 25 minut a české drží stále tříbrankové vedení. Djordjević se společně se svými spoluhráči snaží, zatím ovšem bez úspěchu.

65
    Nebojša Kosović se toho sice nebál a před několika minutami si málem připsal asistenci, nyní je ale stažen ze hřiště.

64
    Střídání v týmu Černá Hora: ze hřiště odchází Nebojša Kosović, přichází Marko Janković.

63
    Střídání v týmu Česko: ze hřiště odchází Václav Černý, přichází Daniel Holzer.

63
    Žlutou kartu dostává Václav Černý (Česko).

63
    Pomezní rozhodčí avizoval střídání, ke kterému dojde na české straně. Ze hry odchází hodně pomalu Václav Černý a za zdržování hry si zřejmě odnese na cestu žlutou kartu.

62
    Trávník odvedl na pravé straně hřiště skvělou práci, když zabojoval a míč na postranní čáře udržel ve hře a vzápětí ho sestřelil pozdě se vracející Lagator.

61
    Ze zápasu na Gradki Stadionu uplynula hodina hry a svěřenci Vítězslava Lavičky vedou nad Černou Horou stále 3:0.

60
    Česká reprezentace jako by se současným stavem nechala uchlácholit a nutno konstatovat, že Černá Hora je po přestávce nebezpečnější.

59
    Žluté karty na straně Černé Hory začínají přibývat a její hráči se musí krotit, aby ještě zbytečně neviděli kartu červenou.

58
    Žlutou kartu dostává Stefan Vico (Černá Hora).

57
    Vladimir Jovović se dožadoval po zablokované střele penalty za ruku, jenže se ji nedovolal a navíc dostal žlutou kartu za protesty.

56
    Žlutou kartu dostává Vladimir Jovović (Černá Hora).

56
    Djordjević se na levé straně šestnáctky snažil z voleje zasáhnout skákavý centr svého spoluhráče, zakončení mu ale nevyšlo a po jeho promáchnutí míče odvrátil hrozící nebezpečí na rohový kop pozorný Lüftner.

55
    Černá Hora se po přestávce hodně osmělila a česká obrana se začíná ocitat v problémech.

54
    Jako by se Jovović zdravě naštval a zkusil vypálit téměř z poloviny hřiště, jeho pokus ale podle toho také dopadl, když zamířil daleko vedle levého horního rohu Zimovy brány.

53
    Jovović se snažil na pravé straně šestnáctky dostat do zakončení, jenže jeho akci přerušil ofsajd.

52
    Nechybělo mnoho a Černá Hora mohla snížit na 1:3, jenže Djordjević pověst skvělého útočníka nepotvrdil.
    51. Djordjević nedokázal prostřelit Zímu v obrovské šanci.

51
    Djordjević dostal za obranu nádhernou diagonálu od Kosoviće a řítil se do samostatného úniku, který na levé straně šestnáctky zakončil přízemní střelou mířící ke vzdálenější pravé tyči, jenže brankář Zíma vytáhl fantastický zákrok, když míč nohou vyrazil na rohový kop!

50
    Žlutou kartu dostává Aleksandar Boljević (Černá Hora).

50
    Trávník byl nakonec tím hráčem, který rozehrál volný přímý kop, jeho následná střela ale byla hodně nepřesná a o pořádný kus minula levý horní roh brány.

49
    Kopitović fauloval na levé straně hřiště unikajícího Schicka, navíc v blízkosti šestnáctky, takže Lvíčata budou moci zahrávat volný přímý kop. U míče už je trojice hráčů.

48
    Václav Černý nádherným lobem našel za obranou nabíhajícího Jakuba Jankta, který si míč hrudníkem zpracoval do pohybu a z levé strany šestnáctky napřáhl k prudké střele, která zamířila vedle levého horního rohu brány!

47
    Raspopović se snažil u pravé postranní čáry na útočné polovině vybojovat míč, jenže ve své snaze přistrčil Milana Havla a byl mu odpískán faul.

46
    Černá Hora právě obstarala výkop druhého poločasu, do kterého vstupuje s tříbrankovým mankem.

46

Druhý poločas začne přibližně ve 21:31.

Češi vstoupili do zápasu pořádně zostra a již v šesté minutě vybojovali rohový kop, po kterém byl faulován v pokutovém území Patrik Schick a následnou penaltu sám proměnil. To ovšem nebylo vše, nová posila Sampdorie se po necelých čtyřech minutách prosadila znovu, když míč natřikrát po skvělém centru Milana Havla propasíroval u pravé tyče do sítě. Fantastický první poločas završil po čtvrthodině hry kapitán Aleš Čermák, který po fantastickém obloučku Patrika Schicka zamířil přízemní střelou z blízkosti k levé tyči. Skóre po úžasném prvním poločase. Černá Hora 0 Česko 3.

45+1

45
    Nad rámec prvního poločasu byla nastavena 1 minuta.

44
    Češi se vydali po pravém křídle do útoku, následný centr ale svého adresáta v pokutovém území nenašel.

43
    Během závěrečných pěti minut prvního poločasu hru výrazně kouskují fauly.

41
    Václav Černý se málem řítil sám na bránu, na hranici šestnáctky ho ale jeden ze stíhajících stoperů nádherným a především čistým skluzem zastavil.

40
    Fotbalisté české reprezentace si zhluboka oddechli a opět spěchají dopředu.

39
    Černohorci předvedli na pravé straně hřiště nádhernou sérii narážeček, mezi něž se vešla i jedna patička, a střídající Vusurović poté hledal přízemním centrem nabíhajícího Djordjeviće, tomu ovšem zakončení nevyšlo a míč ve skluzu minul.

38
    Po přerušení hry kvůli dvojitému střídání na straně Černé Hory se hra hodně otevřela a sledujeme pohledný fotbal nahoru a dolů.

37
    Černá Hora provedla změnu v obranné a záložní řadě, která domácím příliš nefunguje. Zejména potom obrana, jenž v úvodu otevírala našim den otevřených dveří.

36
    Střídání v týmu Černá Hora: ze hřiště odchází Staniša Mandić, přichází Milan Vusurović.

36
    Střídání v týmu Černá Hora: ze hřiště odchází Nemanja Kartal, přichází Aleksandar Boljević.

35
    Trávníkův centr nikoho nenašel a Mojaš Radonjić, trenér Černé Hory, připravuje první střídání, které bude dokonce dvojité.

34
    Lvíčata tahají většinu akcí po levém křídle, tentokrát ale zvolila pro útok opačnou stranu a vybojovala další rohový kop.

33
    Vítězslav Lavička musí být dosavadním průběhem utkání nadšen a nabádá své hráče, aby v předváděné hře pokračovali a především drželi své pozice.

32
    Úvodní půlhodina zápasu je za námi a Češi mají vývoj utkání pevně pod kontrolou.

31
    Aleš Čermák si na levém křídle hodil míč do běhu a mezi dvěma protihráči pronikl nádherně k pokutovému území, následoval střílený centr před bránu, ten ovšem bez teče prolétl až za postranní čáru na opačné straně hřiště.

30
    Češi se pokusili o další přímočarou akci, tu ovšem tentokrát zastavila nepřesná kolmá přihrávka, která skončila u brankáře Kordiće.

29
    Hru začaly kouskovat fauly. Nutno ale konstatovat, že domácí fotbalisté jsou směrem vpřed neškodní.

28
    Djordjević fauloval Vraštila, který si dobře pokryl míč před útočníkem Černé Hory.

27
    Současný hráč Ajaxu dokáže skvěle nahrávat, kromě toho ale také umí vystřelit a je velice rychlý.

26
    Václav Černý na levé straně hřiště rozehrál rohový kop. Centry mu ale zatím příliš nevychází, ani tentokrát žádného ze svých spoluhráčů v šestnáctce nenašel.

25
    Více než polovina prvního poločasu je za námi a zatím je to poločas z říše snů. Česko vede 3:0 a míří za postupem.

24
    Patrik Schick vstřelil během úvodních deseti minut dva slepené góly a osamostatnil se na čele tabulky střelců. Bývalý hráč Bohemians a nová posila Sampdorie vstřelila během dosavadního průběhu kvalifikace již 10 gólů!

23
    Patrik Schick se pokusil střelou zpoza šestnáctky zamířit pod horní tyč, jeho projektil ale zamířil pouze do středu brány, kde byl připravený brankář Kordić.

21
    Koitović fauloval na pravé straně hřiště Schicka a česká reprezentace bude moci zahrozit ze standardní situace.

20
    Na opačné straně hřiště se k rohové zastávce vydal opět Jovović, jeho centr byl ale příliš dlouhý a zamířil bez teče vedle vzdálenější levé tyče.

19
    Trávník rozehrál volný přímý kop, jeho následný centr do šestnáctky ale nic nepřinesl.

18
    Vítězslav Lavička si musí mnout ruce. Angažování Patrika Schicka do reprezentace se neustále vyplácí.

17
    To je vstup, který asi nikdo nečekal. Zejména potom Černohorci, kteří bojují o čelo první skupiny společně s Českem a Belgií.
    16. Aleš ČERMÁK - 0:3

16
    Česko právě vstřelilo branku!
    Už se mi chtělo říci, že Patrik Schick zkompletoval hattrick, útočník české reprezentace ale těsně před pokutovým územím uvolnil nádherným obloučkem nabíhajícího ALEŠE ČERMÁKA, který si míč krásně zpracoval a levou nohou poté přízemní střelou z blízkosti zamířil k levé tyči. Asistence: Patrik Schick.

15
    Je za námi téměř úvodních patnáct minut a srdce českého fanouška musí plesat radostí.

14
    Milan Havel vypálil zpoza šestnáctky, jeho střela ale neměla dostatečnou razanci a přesnost na to, aby připraveného Kordiće zaskočila.

13
    Lvíčata prožila skvělý vstup do utkání a jsou hladová po dalším gólu.

12
    Jovović rozehrál rohový kop a na vzdálenější levou tyč, kde jeden z domácích fotbalistů upadl, penalta se ovšem na druhé straně k radosti českých fanoušků nepískala.

10
    Černá Hora prohrává už o dvě branky, ale na jejich výkonu to není vůbec znát. Černohorci se rychle vrhli po pravém křídle do útoku a vybojovali rohový kop.
    9. Patrik SCHICK - 0:2

9
    PATRIK SCHICK během necelých čtyř minut podruhé skóruje a Česko vede již 2:0! To je nádherný vstup do zápasu. Milan Havel krásně odcentroval z levého křídla v blízkosti šestnáctky a Patrik Schick se dostal k hlavičce, kterou sice brankář Kordić fantastickým způsobem zneškodnil, stejně jako jeho dorážku, třetí pokus už ale skončil v síti. Asistence: Milan Havel.

8
    Hočko se provinil proti pravidlům, když fauloval Trávníka, a snaha Černé Hory o odpověď definitivně skončila.

7
    Djordjević se pokusil rychle odpovědět, v blízkosti šestnáctky se ovšem ke střele neprodral.
    6. Patrick SCHICK - 0:1

6
    PATRIK SCHICK zachoval při penaltě chladnou hlavu a přízemní střelou k levé tyči posílá Lvíčata do vedení! Česko vede v Černé Hoře 1:0!

6
    Václav Černý rozehrál rohový kop, po kterém byl v pokutovém území faulován Patrik Schick, kterého stáhl k zemi Lagator. Česká reprezentace bude po necelých šesti minutách zahrávat pokutový kop!

5
    Patrik Schick se dostal na levé straně šestnáctky ke střele, která byla sražena na rohový kop. Český tlak narůstá.

4
    Václav Černý vzápětí znovu v akci! Hráč Ajaxu napřáhl zpoza šestnáctky ke střele, ta byla ovšem zablokována.

3
    Václav Černý rozehrál úvodní rohový kop zápasu, jeho následný centr ovšem nic nepřinesl.

2
    Češi vstoupili do utkání dobře a po necelých dvou minutách vybojovali první rohový kop.

1
    Zatímco program US Open se zadrhl kvůli dešti, kvalifikace na EURO 2017 je v plném proudu a společně s ní také utkání mezi Černou Horou a Českem.

1

Fotbalisté obou týmů již jsou připraveni na hrací ploše a po zaznění obou státních hymen může zápas začít.
    Nová posila Sampdorie a budoucnost české reprezentace.

Podstatným článek českého týmu je také Václav Černý, který během pěti zápasů vstřelil dvě branky a hned na další čtyři přihrál. Černý má obrovskou kvalitu a společně s Patrikem Schickem táhne Lvíčata na cestě za postupem na finálový evropský šampionát.
    Připomenutí středečního večera, během něhož česká reprezentace zvítězila 3:0 nad Arménií. Áčko vyhrálo a nyní je otázkou, jak si povedou jejich budoucí nástupci.

V sestavě české reprezentace proti Černé Hoře nechybí útočník Patrik Schick, jehož kariéra po hostování v Bohemians 1905 nabrala neskutečný spád a po sezóně 2015-2016 přestoupil do italské Sampdorie. Schick je sice dvacetiletým útočníkem, svou kvalitu ovšem dokáže prokazovat také na mezinárodním poli. Patrik Schick vstřelil během kvalifikace na EURO 2017 v Polsku neuvěřitelných osm branek a je druhým nejlepším střelcem. Tabulku střelců vede s devíti góly Rakušan Michael Gregoritsch.

Černá Hora: Kordić – Raspopović, Kopitović, Kartal, Vico – Lagator, Hočko – Jovović, Kosović, Mandić – Djordjević (C). (rozestavení 4-2-3-1)
    Náhradníci: Ličina, Vukčević, Janketić, Boljević, Janković, Vusurović, Anžović. Trenér: Mojaš Radonjić (MNE).

Česko: Zima – Matějů, Lüftner, Vraštil, Havel – Čermák (C) – Černý, Trávník, Hubínek, Jankto – Schick. (rozestavení 4-1-4-1)
    Náhradníci: Vejmola, Simič, Tetour, Barák, Klobása, Juliš, Holzer. Trenér: Vítězslav Lavička (CZE).

Rozhodčí: Stephan Klossner. Asistenti: Remy Zgraggen, Marco Zürcher. Čtvrtý rozhodčí: Sascha Amhof (všichni SUI).

Česko se může ve čtvrtek večer výrazně přiblížit k účasti na EURO U21, které se bude konat příští rok v Polsku. Lvíčata mají na čele skupiny 1 pětibodový náskok před Černou Horu a Belgií. S Černou Horou se Lvíčata střetnou ve čtvrtek večer a v případě vítězství se mohou dostat mimo její dosah. Ve hře o postup je také třetí Belgie, která hraje ve čtvrtek na Maltě a v úterý ji čeká naše reprezentace. Jestliže by Češi zvládli porazit Černou Horu i Belgii, bez ohledu na výsledek Belgičanů proti Maltě by si zajistili postup z prvního místa. Kvalifikačním zápasem mezi Černou Horou a Českem Vás s potěšením provede Tomáš Reiner.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:30.

Tomáš Reiner

Góly: 6. Schick (pen.), 9. Schick, 16. Čermák

Karty:   50. Boljević (CHO), 56. Jovović (CHO), 58. Vico (CHO), 89. Djordjević (CHO), 90+1. Lagator (CHO) – 63. Černý (CZE), 69. Hubínek (CZE), 90. Tetour (CZE)

Čierna Hora: Kordić – Raspopović, Kopitović, Kartal (36. Boljević), Vico – Lagator, Hočko – Jovović, Kosović (64. Janković), Mandić (36. Vusurović) – Djordjević (C). (rozestavení 4-2-3-1)
    Náhradníci: Ličina, Vukčević, Janketić, Anžović. Trenér: Mojaš Radonjić (MNE).

Česko: Zima – Matějů, Lüftner, Vraštil, Havel – Čermák (C) (76. Tetour) – Černý (63. Holzer), Trávník, Hubínek, Jankto – Schick (81. Juliš). (rozestavení 4-1-4-1)
    Náhradníci: Vejmola, Simič, Barák, Klobása. Trenér: Vítězslav Lavička (CZE).

Rozhodca: Stephan Klossner. Asistenti: Remy Zgraggen, Marco Zürcher. Čtvrtý rozhodčí: Sascha Amhof (všichni SUI)