Holandsko – Grécko 1:2 (kon.) | Belgicko – Španielsko 0:2 (kon.) | Portugalsko – Gibraltar 5:0 (kon.)
Taliansko – Francúzsko 1:3 (kon.)
Taliansko
1:3 (1:2)
Francúzsko
Štvrtok 01.09.2016, 21:05 • Stadio Comunale San Nicola (Bari) • Medzinárodný prípravný zápas

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.

Příjemný prvozáříjový večer přeji všem fotbalovým fanynkám a fanouškům, které vítám u sledování podrobné textové online reportáže z mezinárodního přípravného utkání, v němž si budeme moci vychutnat pikantní souboj účastníků letošního EURA Itálie a Francie. Zápasem, jehož úvodní výkop je naplánován na 21 hodin, vás bude provázet Lukáš Jasoněk.

Oba reprezentační celky se mezi sebou naposledy utkaly před čtyřmi lety a z přípravného souboje, který se odehrál na italské půdě, vyšla jako vítěz Francie. Čerstvý vicemistr Evropy do utkání sice nevstoupil nejlépe, na úvodní branku El Shaarawyho ale velmi rychle našel odpověď Valbuena. Po změně stran pak pomyslné misky vah překlopil na stranu země galského kohouta Gomis a Francouzi mohli slavit.

Nominace Itálie:

Brankáři: Gianluigi Buffon (Juventus), Gianluigi Donnarumma (Milán), Federico Marchetti (Lazio)

Obránci: Luca Antonelli (AC Milán), Davide Astori (Fiorentina), Andrea Barzagli (Juventus), Leonardo Bonucci (Juventus), Giorgio Chiellini (Juventus), Mattia De Sciglio (AC Milán), Angelo Ogbonna (West Ham), Alessio Romagnoli (AC Milán), Daniele Rugani (Juventus)

Útočníci: Federico Bernardeschi (Fiorentina), Giacomo Bonaventura (AC Milán), Antonio Candreva (Inter), Daniele De Rossi (AS Řím), Alessandro Florenzi (AS Řím), Riccardo Montolivo (AC Milán), Marco Parolo (Lazio), Marco Verratti (PSG)

Napastnicy: Ciro Immobile (Lazio), Graziano Pellè (Shandong), Leonardo Pavoletti (Genoa), Eder (Inter), Manolo Gabbiadini (Napoli), Andrea Belotti (Torino)

Nominace Francie:

Brankáři: Steve Mandanda (Crystal Palace), Alphonse Aréola (PSG), Benoît Costil (Rennes)

Obránci: Lucas Digne (Barcelona), Layvin Kurzawa (PSG), Laurent Koscielny (Arsenal), Raphaël Varane (Real), Samuel Umtiti (Barcelona), Adil Rami (Sevilla), Djibril Sidibé (Monaco), Sébastien Corchia (Lille)

Záložníci: N’Golo Kanté (Chelsea), Paul Pogba (Manchester United), Blaise Matuidi (PSG), Moussa Sissoko (Tottenham), Geoffrey Kondogbia (Inter), Dimitri Payet (West Ham)

Útočníci: Antoine Griezmann (Atlético Madrid), Olivier Giroud (Arsenal), André-Pierre Gignac (Tigres), Anthony Martial (Manchester United), Kevin Gameiro (Atlético Madrid), Ousmane Dembélé (Dortmund).

Dějištěm zápasu, který nemá výrazného favorita, bude Stadio Comunale San Nicola ve městě Bari. Tento stadion disponuje kapacitou téměř 60 000 míst.

Itálie: Buffon – Chiellini, Astori, Barzagli – De Sciglio, De Rossi, Candreva, Bonaventura, Parolo – Eder, Pellé

Francie: Mandanda – Sidibe, Varane, Koscielny, Kurzawa – Pogba, Kante, Matuidi – Griezmann, Giroud, Martial.

Oba reprezentační celky už jsou na hrací ploše.

Dozněly už hymny obou zemí, takže utkání bude co nevidět zahájeno.

Italové zápas odehrají v bílých dresech, zatímco hosté z Francie oblékli dresy modré barvy.

1

2
    Domáci zahrávali rohový kop, po ktorom pálil nepresne Graziano Pellè.

4
    Sidibé (FRA) sa v strede ihriska dopustil zbytočného tvrdého faulu, za ktorý zbadal žltú kartu.

6
    Loptu majú pevne pod svojou kontrolou Taliani, ktorí sa snažia udržať vysoké tempo, v ktorom vošli do zápasu.

7
    Candreva nabral na pravej strane rýchlosť, Kurzawa ho zastavil len nedovoleným spôsobom.

8
    Center na zadnú žrď skončil medzi hráčmi, následne sa pískal útočný faul domáceho celku.

10
    Loptu majú späť hráči talianskej reprezentácie, ktorí si ju posúvajú na svojej polovici.

11
    Martial ťahal protiútok Francúzska, no napokon zbadal, že by nemal šancu sa presadiť a loptu vrátil dozadu na spoluhráčov.

12
    Les Blues sa chceli dostať ku bráne sériou krátkych prihrávok, no povestná talianska obrana úradovala.

13
    Taliansko vedie nový tréner Giampiero Ventura, pretože Antonio Conte sa stal novým lodivodom londýnskej Chelsea.

14
    Kurzawov dlhý center prečítal Buffon, ktorý loptu schoval do svojho náručia.

15
    Hráči sa presúvajú do francúzskej šestnástky, pretože domáci výber má výhodu rohového kopu.

16
    Steve Mandanda zobral loptu zo vzduchu a ihneď založil útok svojho tímu.

17
    Francúzsko dalo gól!
    Štadión v Bari stíchol, pretože hostia udreli po chybe v obrane Talianska! ANTHONY MARTIAL prevzal loptu za obranou a sám zoči-voči Buffonovi brankársku legendu obstrelil!
    17. Anthony Martial (FRA) - 0:1

18
    Talianom to vzadu moc nejde, tentoraz urobil chybu Barzagli, no našťastie odkopol loptu do bezpečia De Sciglio.

19
    Griezmann zachytil v strede ihriska loptu, ktorú stratil De Rossi, prenikol na hranicu šestnástky, prihral doľava, no následná strela Martiala uviazla na Barzaglim.

20
    Les Blues si posúvali loptu za veľkým vápnom až si dokázali vybojovať rohový kop.

21
    Griezmannov center skončil pri Candrevovi, ten loptu podržal a Buffon následne založil akciu Talianska, ktoré chce vyrovnať.

21
    Taliansko dalo gól!
    Rýchla odpoveď Talianska! Všetko to začalo rohový kopom Francúzov, po ktorom uháňal po pravom krídle na druhú stranu Eder, ktorý našiel prihrávkou GRAZIANA PELLÈHO! Kanonier Talianska dokázal z otočky poslať loptu ku bližšej žrdi!
    21. Graziano Pellè (ITA) - 1:1

23
    Matuidi vošiel do Parola veľmi tvrdo, no zákrok ostal odmenený bez karty.

24
    Sidibe hodil aut, no hosťom sa na malom priestore nepodarilo udržať loptu a zverenci trénera Venturu skúšajú nájsť cestu cez súperovu obranu.

24
    Avšak do šance sa dostal Martial, ktorý má rýchle nohy. To potvrdil teraz, keď prebehol do šestnástky, no jeho strelu zablokoval Candreva.

26
    Giroud prihral Pogbovi, ktorý si chcel naraziť loptu s Griezmannom, no hráč Manchestru United jeho prihrávku nemohol stihnúť a v snahe prestal.

27
    Po Buffonovom odkope sa zmocnili lopty Francúzi. Griezmann poslal prihrávku na rozbehnutého Kurzawu, pred ktorým musel odvrátiť na roh Candreva.

28
    Les Blues sú nazad vo vedení! Griezmannov center odvrátil jeden z domácich za šestnástku, no lopta sa dostala nazad a OLIVIER GIROUD ukázal strelecký inštinkt, keď sieť rozvlnil bez väčšej prípravy a z otočky!
    28. Olivier Giroud (FRA) - 1:2

29
    Ihneď po rozohrávke sa domáci presunuli na útočnú polovicu, ale De Rossi s Candrevom bližšie k bráne neprenikli.

30
    Teraz sa podarilo Candrevovi vybojovať rohový kop.

30
    Center od rohovej zástavky odvrátil Koscielny za šestnástku, po chvíli sa oprel do lopty Chiellini. Po teči nasleduje ďalší roh.

31
    Squadra Azzurra chcela prekvapiť súpera pasom za jeho obranu na Pellèho, no ten sa v čase prihrávky nachádzal v postavení mimo hru.

32
    Francúzsko sa pri lopte dlho neohrialo a ďalšiu šancu na útočnú akciu dostávajú domáci hráči, ktorí hrajú v bielych dresoch.

33
    Taliani zahrávali ďalší roh, Candrevov center našiel De Rossiho, ktorý sa dožadoval penalty, pretože sa domnieval, že jeho hlavičku zastavil jeden z hostí rukou.

34
    Ederova strela nerobila Mandandovi žiadne problémy, francúzsky strážca svätyne nepripustil druhé vyrovnanie počas prvej polovice.

36
    Hroziaci francúzsky protiútok zneškodnil parádnym sklzom De Sciglio, ktorý nepustil loptu na Pogbu.

37
    Eder a Varane zviedli osobný súboj, ktorý domáci hráč neustál a zastavil ho až reklamný panel za bránkou súpera.

38
    Taliani si parádne rozhodili francúzsku obranu, De Rossi mohol páliť, no našiel dobre postaveného Candrevu, ktorý sa rozhodol namiesto strely prihrať!

39
    Francúzi sa snažia upokojiť priebeh zápasu pokojnou rozohrávkou v strede ihriska, no domáci sa snažia súperovi jeho kombináciu znepríjemniť.

40
    Päť minút pred koncom prvej polovice sledujeme pri lopte domácich hráčov, ktorí by chceli nájsť aj druhú odpoveď, najlepšie pred odchodom do kabín.

40
    Candreva hľadal parádnym centrom Pellèho, no pred ním odvrátil loptu Varane.

41
    Sidibé urobil lacnú chybu, po ktorej upaľoval dopredu Pellè, no Chielliniho pas nezachytil.

43
    Martial vrátil loptu pred bránu, no tam sme videli zákrok Buffona.

44
    Taliansko si pohadzuje loptu po celej šírke ihriska a snaží sa ešte za posledné dve minúty nájsť recept na skórovanie.

45
    Squadra Azzurra má síce loptu pevne pod svojou kontrolou, no ubiehajú posledné sekundy úvodnej polovice prípravného zápasu.

45+1
    Hlavný rozhodca sa napokon rozhodol pridať ešte 60 sekúnd.

45+1
    Candreva zamotal francúzskym obrancom hlavy, no jeho center Edera nenašiel.

45+1

Zaujímavý prvý polčas priniesol tri góly, jeden v sieti Mandandu, dva razy loptu vyťahoval spoza chrbta Buffon. Do zápasu vstúpili o čosi aktívnejšie domáci, no po pár minútach sa všetko vyrovnalo. V 17. minúte navyše využil chybu v obrane Martial, na ktorého gól našiel veľmi rýchlu odpoveď Pellè. Netrvalo dlho a Les Blues sa dostali do opätovného vedenia, tentoraz sa presadil Giroud. Na jeho gól domáci do odchodu do šatní odpoveď nenašli, a tak uvidíme, čo vymyslí nový taliansky kormidelník Giampiero Ventura počas polčasovej pauzy.

Druhé dejstvo začne približne o 22:07.

46

46
    V druhom polčase sa medzi tri žrdi postavil 17-ročný Gianluigi Donnarumma, ktorý vymenil o 21 rokov staršieho Buffona.

46
    Striedanie v tíme Taliansko: z ihriska odchádza Barzagli, prichádza Montolivo.
    Striedanie v tíme Taliansko: z ihriska odchádza De Rossi, prichádza Rugani.

46
    Striedanie v tíme Francúzsko: z ihriska odchádza Giroud, prichádza Gignac.
    Striedanie v tíme Francúzsko: z ihriska odchádza Martial, prichádza Payet.

47
    Začalo sa zľahka, Taliani pokazili útok a Mandanda sa pripravuje na odkop.

49
    Francúzi majú loptu pod svojou kontrolou, no nikam sa neponáhľajú a prihrávajú si na svojej polovici.

50
    Sledujeme francúzske obliehanie domácej bránky, no zatiaľ bez náznaku streleckého pokusu.

51
    Sidibého center odvrátili domáci na autového vhadzovanie. Po §om centroval do šestnástky Pogba, lopta vyšla vedľa.

52
    Candrevovi nevyšiel prienik po krídle, o loptu prišiel a rýchlo sa musí vrátiť nazad.

54
    Tvrdú strelu kontroloval Donnarumma pohľadom, pretože išla vedľa bránky.

55
    Ani Bonaventura nedokázal zamieriť lepšie, nasleduje odkop v podaní Stevea Mandandu.

56
    Donnarumma sa nemusel báť ani Griezmanna, pretože jeho strela skončila veľmi ďaleko od bránky.

57
    Domácu akciu zastavil ofsajd, v ktorom sa ocitol Eder Martins.

58
    Striedanie v tíme Taliansko: z ihriska odchádza De Sciglio, prichádza Florenzi.

59
    Montolivovu ranu vyrazil Mandanda vedľa bránky, následný rohový kop nepriniesol nič zaujímavé.
    59. Montolivo (ITA)

60
    Paul Pogba sa odhodlal ku strele spoza veľkého vápna, no Donnarumma bezproblémovo jeho prízemný pokus chytil.

62
    Taliani musia hrať, pretože od 28. minúty prehrávajú po Giroudovom góle.

63
    Striedanie v tíme Francúzsko: z ihriska odchádza Matuidi, prichádza Sissoko.

63
    Striedanie v tíme Taliansko: z ihriska odchádza Griezmann, prichádza Dembélé.

65
    Taliansko si vypracovalo rohový kop.

66
    Ten však nič zaujímavé nepriniesol, pretože jeden z Talianov fauloval.

66
    Striedanie v tíme Taliansko: z ihriska odchádza Bonaventura, prichádza Veratti.

68
    Florenzi sa postará o ďalší rohový kop domácej reprezentácie, ktorej sa čas na vyrovnanie kráti.

69
    Jeho prudký center chytil Mandanda, no mal s ním čo robiť.

70
    Pellè hlavičkoval po Candrevovom centri, no nedokázal loptu poslať na bránu, namiesto toho ju nasmeroval vysoko nad.

72
    Taliani sa snažia a hľadajú rôzne cesty k hosťujúcej bráne. Tentoraz dostal Florenzi pas za obranu, no nachádzal sa v jasnom ofsajde.

74
    Francúzi sa už dlhšiu dobu nepozreli na útočnú polovicu a tento fakt nezmení ani Dembélé, ktorý sám skončil vedľa postrannej čiary.

75
    Striedanie v tíme Taliansko: z ihriska odchádza Martins, prichádza Belotti.

77
    Dobre vyzerajúcu francúzsku akciu ťahal Pogba, no vo finálnej fáze zvolil prihrávku a to bola chyba.

79
    Squadra Azzurra sa snaží a vie, že jej dochádza čas a skúša všetko možné. Parolo nechytil dlhý pas za obranu.

80
    Je rozhodnuté, Francúzi si z Talianska privezú výhru! LAYVIN KURZAWA si vymenil loptu s Pogbom a krajný obranca dokázal prekonať mladého Donnarummu z ťažkého uhlu!
    80. Layvin Kurzawa (FRA) - 1:3

82
    Na štadióne v Bari je poriadne ticho, Taliansko prehráva a ani celková hra v druhom polčase divákov nemohla príliš nadchnúť.

83
    Striedanie v tíme Francúzsko: z ihriska odchádza Koscielny, prichádza Umtiti.

85
    Zverenci trénera Venturu sa aj tak snažia, na dva góly majú menej ako desať minút.

85
    Florenzi zachytil ťažkú loptu, no hlavný arbiter zbadal, že si Talian pomohol rukou.

88
    Marco Veratti zahral rukou tesne pred vlastnou šestnástkou. Vo veľmi zaujímavej pozícii si hotuje loptu Paul Pogba.

89
    Pogbova strela prešla cez múr, no pozorný Donnarumma sa stihol hodiť a chytiť ju do rúk!

90
    Začala sa posledná minúty riadnej hracej doby, po ktorej bude minimálne trojminútové nadstavenie.

90+1
    Je to tak, hlavný arbiter Kuipers nadstavil tri minúty.

90+2
    V strede ihriska sa strhla po faule roztržka, ktorú musí riešiť hlavný rozhodca.

90+2
    Žltú kartu zbadal Talian Belotti.

90+3

Druhý polčas sa niesol v slabšom tempe, v ktorom sa domácim nepodarilo nájsť recept na vyrovnanie. Naopak, Francúzi dokázali v 80. minúte stvrdiť výhru, keď sa trafil do čierneho Kurzawa.

Ďakujem vám za pozornosť. (23:00:23)