5:2 (2:0, 0:1, 3:1)
HC LERAM Orli Znojmo
cz Štvrtok 01.09.2016, 19:45 • BCF Arena • Liga majstrov • Skupina F

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:45.

Hezký hokejový večer. Dnes můžeme v rámci zápasu hokejové Ligy mistrů vidět zajímavou konfrontaci dvou zvučných klubů. Domácímu Fribourgu se totiž postaví Orli Znojmo.

Znojemští hokejisté se na cestu dlouhou téměř 950 kilometrů vydali ve středečních ranních hodinách. Šanci v brankovišti dostane Patrik Nechvátal. Orli nemohou počítat se službami Patryka Wronky, který hraje s národním týmem Polska o účast na olympiádě v Pchjongčchangu.
    Orli do Švýcarska odcestovali novým autobusem

Orli Znojmo

Orli minulý týden vstoupili do skupinové fáze Ligy mistrů těsnou porážkou s Mnichovem, mistrem německé DEL ligy. Přestože byli hosté lepším týmem, svěřenci Jiřího Režnara s favoritem skupiny drželi krok a dokonce v závěru pokukovali po vyrovnání.

Teď je čeká další velká výzva – porazit finančně silný Fribourg-Gottéron, šestý tým posledního ročníku NLA. Český tým by měl začít bodovat, pokud chce živit naději na postup do vyřazovací části Ligy mistrů. Úkol to však bude nadmíru složitý. Švýcarská liga patří mezi nejkvalitnější soutěže Evropy, mnozí odborníci jí dokonce považují za nejlepší ligu starého kontinentu.

Pokud někde Fribourg v létě posiloval, tak to bylo v útoku. Vedení klubu se podařilo získat švédského reprezentačního útočníka Mattiase Ritolu, Antona Gustafssona nebo v Česku dobře známého Romana Červenku. Velkou hrozbou pro obranu Jihomoravanů je pak důrazný Julien Sprunger, nejprodktivnější hráč Fribourgu v loňské sezóně.

Brankářskou jedničkou draků je čtyřiadvacetiletý švýcarský reprezentant Benjamin Conz. Obranným řadám velí Kanaďan Alexandre Picard, hráč se stovkami startů v NHL. Jeho jméno si můžeme pamatovat i z doby působení v rakouském Grazu. Celek ze země helvétského kříže sází v obraně zejména na své domácí hráče, klasickým příkladem jsou beci Lorenz Kienzle a Mathieu Maret.

Fribourg patří mezi přední švýcarské kluby. Uplynulá sezóna mu však nevyšla podle představ, ve čtvrtfinále play-off totiž podlehl Ženevě 1:4. Aktuální ročník ale odstartoval jasnou výhrou 3:0 nad Mnichovem a připsal si tak důležité tři body do tabulky Ligy mistrů.
    Orli do Fribourgu přijeli včera večer

Pro oba týmy to bude teprve druhé utkání v rámci skupiny F. Orli jsou zatím bez bodu, jejich dnešní soupeř si připsal tři body, stejně jako Mnichov.
    Orli měli dopoledne na programu ještě jeden trénink

Fribourg-Gottéron: Conz (Saikonen) – Leeger, Stander, Rathgeb, Schilt, Picard, Abplanalp, Rivera, Chavaillaz – Červenka, Ritola, Sprunger – Mauldin, Neukom, Pouliot – Neuenschwander, Mottet, Bykov – Loichat, Schmutz, Gustafsson.

Rozhodčí: Bauer (GER), Eichmann – Kaderli, Borga (všichni SUI).

CRAMO TOP SCORER DRESY

Roman Červenka (FRI) – 2 body (1+1)
    Libor Šulák (ZNO) – 3 body (3+0)

Ještě jednou vás vítám při sledování hokejové Ligy mistrů. Domácí Fribourg dnes nastoupí v nejsilnější možné sestavě, naopak Znojmo se musí obejít bez jednoho z nejšikovnějších hráčů Patryka Wronky a střelce Romana Tomase. Zatímco polský talent plní své povinnosti u národního týmu, slovenský forvard s týmem neodjel kvůli vážným rodinným důvodům.

Obě mužstva nastupují na ledovou plochu, Znojmo obleče bílé dresy, jejich soupeř černé.
    Týmy jsou na ledě

00:01

00:23
    Švýcaři ovládli úvodní vhazování, Orli ale okamžitě napadají a pokouší se vybojovat kotouč.

00:57
    První větší akci musel řešit Conz, když nedokázal schovat Hughesmanovu střelu a musel čelit nebezpečným dorážkám.

01:40
    Na druhé straně si připsal první zákrok také Nechvátal.

02:21
    Vyloučení v týmu Orli Znojmo (Šeda – 2 min., hákování).

02:37
    Střela od modré nemohla nadělat znojemskému gólmanovi problémy.

03:06
    Ale pozor! Hughesman mohl v oslabení jet sám na bránu, byl však faulován a síly na ledě se vyrovnají.

03:06
    Vyloučení v týmu Fribourg-Gottéron (Rathgeb – 2 min., podražení).

03:35
    Krásná akce Fribourgu! Neukom měl na holi po Bykovově přiťuknutí první branku, ale Patrik Nechvátal svým betonem výborně zasáhl.

04:21

05:00
    Orlům se nedaří protlačit se do útočného pásma.

05:06

05:18
    Šulák s nápisem TOPSCORER na zádech se pustil do akce, kterou vyřešil ostrou střelou. Conz ale bez problémů zasáhl.

05:38
    Nebezpečná střela z úhlu v podání Romana Červenky první gól nepřinesla.

06:29
    Domácí dlouho nedovolili Orlům dostat se z pásma, ke střele se ale ani oni samotní nedostali.

06:40
    Po ofsajdu Znojma následuje komerční pauza.

07:20
    Fribourg-Gottéron právě vstřelil branku!
    Domácí jdou do vedení! CARYL NEUENSCHWANDER parádní trefou z kruhu nedal znojemskému gólmanovi žádnou šanci. Asistence: Andrei Bykov, Sebastian Schilt.
    07:20 NEUENSCHWANDER - 1:0

08:19
    Orli chtějí dát do zápasu všechno a obětavě padají do střel.

08:54
    Stehlíkovi se nepovedla rozehrávka, soupeř však nedokázal chyby využít.

09:27
    Kalus proklouzl do útočného pásma a povedlo se mu jej udržet i přes odpor obránců, neměl však komu přihrát.

10:30
    Fribourg výborně napadá, hostům se nedaří rozjet akci podle svých představ.

11:01
    Po dlouhé době si sáhl na puk Conz, když zlikvidoval Bruijstenovu střelu z mezikruží.

11:40
    Nebezpečná situace před Nechvátalem! Švýcaři dlouho kombinovali v útočné třetině, z čehož pramenil odražený kotouč přímo před znojemského strážce klece, ten ale i přes drobné potíže dokázal zasáhnout.

12:29
    Svoji efektní stahovačku nedokázal Pouliot proměnit v efektivní zásluhou dobrého obranného zákroku Řezníčka.

12:49
    Vyloučení v týmu Orli Znojmo (Špaček – 2 min., sekání).

13:25
    Opět nebezpeční ve znojemském brankovišti! Nechvátal střelu od modré vůbec neviděl, s pomocí obránců ji ale dokázal alespoň vyrazit.

14:15
    A je to 2:0. BENJAMIN NEUKOM šikovně tečoval ránu od modré přímo za záda Nechvátala. Asistence: Yannick Rathgeb, Mattia Ritola.
    14:15 NEUKOM - 2:0

14:47
    Bykov vypálil okamžitě po vhazování, Nechvátal byl ale pozorný.

15:35
    Vyloučení v týmu Fribourg-Gottéron (Červenka – 2 min., hákování).

15:43
    Dělovka Šuláka letí těsně mimo tři tyče.

15:57
    Ani ve vlastním oslabení si Nechvátal neodpočine. Po Neukomově střele z pravého kruhu znovu inkasovat nehodlal.

16:42
    Z otočky se prezentoval Bruijsten, Conz byl ale v pozoru.

17:35

17:55
    Velmi tvrdá střela letěla z pravé strany, naštěstí pro Nechvátala nemusel zasahovat.

19:07
    Necelá minuta do konce první třetiny, domácí drží puk na svých holích.

19:37
    McMonagle ještě bojoval o kotouč v rohu kluziště, žádné ohrožení brány z toho ale nepramenilo.

20:00

Úvodní dvacetiminutovka je minulostí, Fribourg-Gottéron se v ní dostal do pohodlného vedení 2:0. V 8. minutě se vytáhl ukázkovou střelou Neuenschwander, o sedm minut později tečoval do sítě puk Neukom.

Švýcarský celek je o něco více aktivnější a měl také více šancí. Outsider z jižní Moravy ale podává sympatický výkon a stále zbývá ještě 40 minut hry.
    Roman Červenka o Orlech:

Střely na branku:

Fribourg 14
    Znojmo 10

Další třetina pomalu začíná. Dočkáme se zvratu, nebo dokráčí domácí k vítězství? Jdeme na to!

20:01

20:35
    Kalus bekhendem zkusil štěstí od mantinelu, Conz ale v naprostém klidu.

21:08
    Velká šance Orlů! Šulák našel v pěkné pozici Hughesmana, ten ale minul!

21:59
    Zmatek před Nechvátalem, kdy nikdo nevěděl, kde je kotouč, uklidnil Šeda.

22:00
    Vyloučení v týmu Orli Znojmo (Řezníček – 2 min., nedovolené bránění).

22:39
    Gustafsson nevyzrál v dobré šanci na Nechvátala, Orli tak můžou vyhodit.

23:09
    Puk letí opět daleko od znojemské brány, hosté střídají.

23:32
    Dělovka od modré letěla vedle Nechvátalovy klece.

23:57
    Fribourg tlačí a ostřeluje znojemskou bránu, Nechvátal ale odolává.

24:00

24:55
    Orli se dostali po delší době do útočné třetiny, pramenila z toho dokonce nebezpečná střela od modré, Conz ale sevřel puk mezi svoje betony.

25:45
    Lakosova střela od modré byla pouze vyražena švýcarským reprezentačním gólmanem, jeho spoluhráči posléze vyhazují na icing.

26:32
    Červenka s jeho parťáky z útoku dělají znojemské obraně problémy, Nechvátal však stále odolává.

27:18
    Postavení mimo hru domácích, následuje komerční přestávka.

27:58
    Švýcaři teď trošku zazmatkovali před vlastní brankou, Orli toho ale nedokázali využít.

29:00
    Fanoušci znojemského týmu, kteří vážili dalekou cestu do Švýcarska, jdou slyšet podstatně více než příznivci domácích.

29:57
    Znojmo dělalo soupeřovi potíže, ten si musel pomoci faulem.

29:57
    Vyloučení v týmu Fribourg-Gottéron (Abplanalp – 2 min., hákování).

30:18
    Orli právě vstřelili branku!
    Tak to byl gól! LIBOR ŠULÁK dostal na kruhu kotouč přesně na hůl, udělal pár rychlých kroků kupředu a přesnou ránou zápěstím střílí kontaktní gól pro svůj tým! Čtvrtý gól znojemského obránce ve druhém zápase! Asistence: Petr Kalus.
    30:18 ŠULÁK - 2:1

32:18
    Znojmo vstřelený gól nabudil a pouští se znovu do útoku.

32:45
    Lattner vyzkoušel Conzovu pozornost od modré, ten zareagoval bez problémů.

33:27
    Červenkova ostrá střela skončila na mantinelu za bránou.

34:09
    Ofsajd domácích.

34:41
    Orli vytahují svoje drápy a zkouší z každé příležitosti střílet.

35:10
    Švýcarští útočníci stáli v brankovišti, hra se přesouvá do středního pásma.

36:10
    Bojuje se především o střední pásmo, nikomu se nedaří usadit se na delší dobu v útočné třetině.

36:30
    Po střele z první zalehl Nechvátal kotouč a bez váhání přerušil.

36:48
    Vyloučení v týmu Fribourg-Gottéron (Chavaillaz – 2 min., hákování).

37:14
    Opět Šulákova pověstná střela z kruhu, tentokrát vedle.

37:35
    Domácí šetří čas v útočném pásmu.

38:17
    Puk je znovu venku z obranného pásma Fribourgu.

38:38
    Hughesman našel Čípa pěknou přihrávkou, znojemský útočník ale nedokázal proměnit.

38:48

39:14
    Po tvrdé Leegerově střele od modré schoval Nechvátal puk do lapačky.

39:57
    Už jsem psal, že se pravděpodobně nic nestane, když v tom se dostal Červenka do obrovské šance, kterou Nechvátal ale dokázal fantasticky zlikvidovat!

40:00

Prostřední část dnešního zápasu přinesla opět pěkný hokej a zajímavou podívanou. Orli předváděli podstatně sebevědomější hokej, což ještě umocnil Šulákův přesilovkový gól.

Svěřenci Jiřího Režnara si dokázali, že nic není nemožné. Na zvrácení dosavadního stavu utkání mají ještě dvacet minut a určitě se pokusí ukořistit alespoň bod.

Další třetina začne přibližně v 21:24.

Hráči jsou na ledě, závěrečná pasáž brzy začne!

40:01

40:36
    Ritola se tlačil dopředu, ale bylo mu zamezeno vystřelit.

40:46
    Velká škoda. ROMAN ČERVENKA před bránou ideálně tečoval střelu od modré přesně za bezmocného Nechvátala a posouvá svoje mužstvo do dvoubrankového vedení. Asistence: Sebastian Schilt, Yannick Rathgeb.
    40:46 ČERVENKA - 3:1

41:45
    Kolem brány Fribourgu se motala druhá formace Znojma, nikomu se ale nepovedlo dopravit puk do sítě.

42:27
    Kotouč skončil v ochranné síti, vhazovat se bude po Nechvátalově pravici.

43:03
    Mattia Ritola ujel sám na brankáře, vyzkoušel blafák do forhendu, ale Nechvátal vytáhl skvělý zákrok betonem!

43:18
    I přes nepříznivý stav skóre jdou slyšet zejména fanoušci jihomoravskému mužstva.

43:35
    Icing, vhazování se přesouvá opět před znojemskou kasu.

44:03
    Nebezpečný protiútok v podání znojemského celku! Šulák v rychlé akci ještě hledal před bránou spoluhráče, tomu se ale nepodařilo překonat Conzův beton.

45:00
    Na druhé straně se vytáhl Nechvátal, Znojmo může znovu do útoku.

46:16
    Je tam, Znojmo je zpět ve hře! Hosté předvedli pořádný tlak, kdy ostřelovali Conze z každé pozice. Důležitou práci ale odvedl Hughesman, který našel parádní příhrávkou RADKA ČÍPA, jenž už neměl těžkou práci! Asistence: Adam Hughesman, Jan Šeda.
    46:16 ČÍP - 3:2

47:32
    S góly se nám roztrhl pytel, tentokrát bohužel v podání švýcarského týmu. MARC-ANTOINE POULIOT využil po krásné přihrávce od spoluhráče zaváhání ve znojemské obraně a opět dostává svůj tým do dvoubrankového vedení. Asistence: Killian Mottet, Anton Gustafsson.
    47:32 POULIOT - 4:2

47:44
    Tak to je špatné. Fribourg střílí téměř totožný gól jako ten předchozí. Přihrávku před odkrytou bránu dostal tentokrát CARYL NEUENSCHWANDER a ani on nezaváhal. Asistence: Killian Mottet.
    47:44 NEUENSCHWANDER - 5:2

49:35
    Orli by se rádi vrátili zpět do zápasu, zbývá jim ještě deset minut, budou to mít ale velmi těžké.

50:50
    Švýcaři se dostali do pohody a snaží se kombinovat v útočné třetině.

52:11
    Obrovskou šanci měl Bykov, ale Nechvátal se stihl neskutečně rychle přesunout! Zřejmě ani útočník švýcarského týmu nepochopil, jak tohle mohl brankář chytit.

53:40
    Conz se musel ohánět po pokusu Špačka, dokázal si ovšem poradit bez větších obtíží.

54:36
    Z ostrého úhlu to zkusil dnes velmi aktivní Bykov, minul ale zařízení.

55:24
    Vhazovat se bude před Conzem, jeho spoluhráči vyhodili na zakázané uvolnění.

55:55
    Dělovku od modré v podání Leegera kryje Nechvátal.

56:47
    Švýcaři se nikam nehrnou a v klidu rozjíždí další akci.

58:00
    Je to sice 5:2 pro Fribourg, v hledišti ale jasně vládnou fanoušci hostů.

58:24
    Vyloučení v týmu Fribourg-Gottéron (Schmutz – 2 min., podražení).

58:49
    Akce Znojma přerušena, ofsajd.

59:21
    Bruijsten ještě mohl upravit skóre na světelné tabuli, nedokázal ale přehodit Conzův beton.

Je po všem! Ačkoliv výsledek hovoří poměrně jednoznačně, tak jednoduché to Fribourg-Gottéron neměl. V první třetině se sice dostal do dvoubrankového vedení, ve druhé části ale hrálo Znojmo lépe a dokonce snížilo. Třetí třetina ale Orlům nevyšla vůbec podle představ. Chvíli po vhazování inkasovali, pak sice dokázali znovu snížit, jenomže následný minutový výpadek, v němž dostali dva rychlé téměř totožné góly, je stál celé utkání.

I přes prohru můžou odjíždět Jihomoravané ze Švýcarska domů se vztyčenými hlavami. Předvedli sympatický výkon a dokázali si, že je soupeř hratelný. Pokud se v příštích zápasech vyvarují podobným herním výpadkům, které je stály jak dnešní zápas, tak ten předchozí proti Mnichovu, mohou v odvetných duelech své soupeře zaskočit.

Střely na bránu

Fribourg – 40
    Znojmo – 36

Nejlepší hráči utkání

Fribourg – Caryl Neuenschwander
    Znojmo – Libor Šulák

Dnes je to vše, budu se těšit zase v neděli od 17 hodin, kdy zavítá Fribourg pro změnu do Znojma. Příjemný zbytek večera. (22:09:26)

Tomáš Teplý

Góly a asistencie: 8. Neuenschwander (Bykov, Schilt), 15. Neukom (Rathgeb, Ritola), 41. Červenka (Schilt, Rathgeb), 48. Pouliot (Mottet, Gustafsson), 48. Neuenschwander (Mottet) – 31. Šulák (Kalus), 47. Číp (Hughesman, Šeda)

HC LERAM Orli Znojmo: Nechvátal (Schwarz) – Šulák, Lakos, Řezníček, McMonagle, Lattner, Stehlík, Biro – Pucher, Kalus, Vodný – Hughesman, Číp, Bruijsten – Šeda, Beroun, Novák – Špaček, Bartoš, Györi – Csamango.

Rozhodca: Bauer (GER), Eichmann – Kaderli, Borga (všichni SUI)