6 64 2
Utorok 30.08.2016, 13:03Challenger Bangkok 4 (tvrdý povrch) • 1. kolo

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 12:15.

Vážení fanúšikovia!

Vítam Vás pri sledovaní online textového prenosu zo zápasu 1. kola challengerového turnaja z thajského Bagkoku medzi slovenským tenistom Norbertom Gombosom a Indom Sanamom Singhom. Tento zápas by sa mal začať okolo 12:45.

NORBERT GOMBOS

Norbertovi Gombosovi patrí v aktuálnom rebríčku ATP až 345. pozícia. Svojho času však atakoval aj umiestnenie v TOP100, keď bol na 103. mieste. Na turnaji v Bangkoku sa predstavuje druhý raz v kariére. Pred štyrmi rokmi tu vypadol už v prvom kole po hladkej prehre s Japoncom Juičim Sugitom. Tomuto 26-ročnému rodákovi z Galanty tenisový rok 2106 zatiaľ absolútne nevychádza. Jeho zápasová bilancia je vysoko negatívna, keď k 10 víťazstvám pridal až 19 prehier. Jeho najlpeším výsledkom je osemfinálové druhé kolo na challengeroch v Kazani, Poprade, Prahe a Trnave. V tejto sezóne v hlavnej súťaži niektorého z turnajov ani raz nevyhral viac ako jeden zápas. Naposledy na turnaji v nemeckom Meerbuschi nestačil na Gruzínca Aleksandreho Metreveliho, ktorému podľahol v tajbrejku tretieho setu.

SANAM SINGH

Sanam Singh je až 475. hráčom svetového rebríčka. Medzi indickými tenistami mu patrí šiesta pozícia. Na challengeri v Bangkoku si dnes odbije svoju premiéru. Singh toho v tomto roku veľa nenahral. Z osemnástich zápasov zvíťazil len štyrikrát. V hlavnej súťaži na challengeroch v tejto sezóne dokonca ešte nevyhral ani jeden jediný zápas. Naposledy to skúšal v kanadskom Granby, kde však už v prvom kole kvalifikácie dostal výprask od japonského tenistu Hirojasuho Eharu 1:6,2:6. Singh v súčasnosti ťahá päťzápasovú sériu prehier.

Títo dvaja tenisti sa vo vzájomnom zápase ešte nikdy nestretli. Obidvaja momentálne prežívajú veľkú výsledkovú krízu, no napriek tomu by mal byť jasným favoritom tohto súboja Norbert Gombos. Tak verme, že sa mu Inda podarí zdolať a postúpi tak do druhého kola.

0:0

15-0
    Zápas sa začal, na podaní ho otvoril slovenský tenista a začína úspešne.

30-0
    Vzápätí Gombos pridáva aj druhý fiftín za sebou.

30-15
    Jeho indický súper si tiež pripisuje na svoje konto prvú loptičku.

40-15
    Napriek tomu by nemal mať Gombos na úvod zápasu pri svojom servise väčšie problémy.

1:0
    A tak sa aj stalo, Norbert Gombos sa ujíma vedenia 1:0.

0-15
    Pri servise Sanama Singha sme začali dlhou výmenou a chybou Norberta Gombosa.

0-30
    Následne Gombos nezvládol nábeh na sieť a prehráva už o dva ffitíny.

0-40
    Sanam Singh teraz vytiahol skvelý servis, ktorý bol základom pre zisk tohto fiftínu.

15-40
    Čistá hra pre tohto indického tenistu to však nebude.

1:1
    Norbertovi Gombosovi teraz loptička z jeho forhendu zaletela až za základnú čiaru a je tak vyrovnané 1:1.

0-15
    Ďalší gem otvára Gombos dvojchybou.

15-15
    Teraz našťastie Sanam Singh nezvládol return druhého servisu nášho tenistu.

15-30
    Prichádza však chyba Gombosa a do vedenia ide opäť Singh.

30-30
    Ďalšiu výmenu zvládol lepšie Norbert Gombos a dorovnáva stav gemu.

40-30
    Sanam Singh triafa bekhendom od základnej čiary len do pásky.

40-40
    Následne však robí chybu od základnej čiary aj Norbert Gombos a tento gem pôjde cez zhodu.

40-A
    Sme ešte len v treťom geme a Norbert Gombos už začína riešiť každú pokazenú loptičku hlasným monológom. Teraz bude riešiť prvý brejkbal súpera.

1:2
    A ten sa Slovákovi bohužiaľ vyriešiť nepodarilo. Sanam Singh vedie 2:1 a pôjde podávať.

0-15
    Norbert Gombos nedokázal zreturnovať Indovo druhé podanie.

0-30
    Situácia sa opakuje tentoraz už pri prvom servise.

0-40
    Dočká sa Sanam Singh prvej čistej hry zápasu?

1:3
    Sanam Singh tento gem zvládol na sevise skvele a vedie už 3:1.

0-15
    Norbert Gombos už od úvodu duelu robí od základnej čiary jednu chybu za druhou. Tentoraz ho neposlúchol jeho bekhend.

15-15
    Sanam SIngh v tejto výmene výborne bránil, no napokon sa agresívnej hre Norberta Gombosa ubrániť nedokázal.

30-15
    No a následne Gombos otáča vývoj gemu vo svoj prospech.

30-30
    Sanam SIngh zatiaľ predvádza veľmi bojovný výkon, žiadna loptička preňho nie je stratená. Aj teraz sa mu jeho bojovnosť vyplatila.

40-30
    Napriek tomu po Indovej chybe získava Norbert Gombos gembal.

40-40
    Tak to bola fantastická výmena z oboch strán! Norbert Gombos musel odvracať loptičku dvakrát chrbtom k svojmu súperovi. Prvý raz bol ešte úspešný, no na druhý raz to už nevyšlo a opäť uvidíme zhodu.

40-A
    Sanam Singh je na kurte zatiaľ jasne lepším hráčom, čo sa dá považovať za prekvapenie. Teraz si vypracoval ďalší brejkbal.

40-40
    Ten ale Norbert Gombos kvalitným servisom odvracia.

40-A
    Po Slovákovej dvojchybe je tu však ďalšia šanca pre Singha!

40-40
    Sanam Singh to však ani tentoraz nezvládol a tento gem pokračuje ďalej.

A-40
    Norbert Gombos si opäť pomohol kvalitným servisom k zisku tohto fiftínu. Sanam Singh však stále prestáva udivovať svojou bojovnosťou.

2:3
    Aj keď s veľkými problémami, no predsa si Norbert Gombos tento servis drží a znižuje stav prvého setu na 2:3. Podávať však pôjde jeho indický súper.

0-15
    Sanam Singh začína šiesty gem priamy bodom z podania.

15-15
    Následne však robí dvojchybu a stav je vyrovnaný.

30-15
    Norbert Gombos predviedol presnú ruku a ide do vedenia.

40-15
    Výborne! Gombos si po túto loptičku prišiel až na sieť a získava dva brejkbaly!

40-30
    Prvý sa mu ešte využiť nepodarilo.

40-40
    No a druhú hrozbu straty servisu vymazal Sanam Singh kvalitným servisom.

A-40
    Je tu však aj tretia príležitosť na vyrovnanie pre Norberta Gombosa.

3:3
    Tak sa to podarilo! Norbert Gombos berie prvý raz v zápase svojmu súperovi servis a vyrovnáva stav prvého setu na 3:3.

15-0
    Sanam Singh nedokázal zareagovať na odskok loptičky po Gombosovom druhom podaní a posiela ju len do siete.

30-0
    Loptu získava Gombos.

30-15
    Slovák teraz ale kazí pomerne jednoduchý forhend od základnej čiary.

40-15
    Tak teraz mal Gombos veľké šťastie! Sanam Singh predviedol dobrý return na jeho druhé podanie, už-už to vyzeralo, že výmenu zakončí úspešne na sieti, Ind však nepochopiteľne kazí!

40-30
    Následne však Gombos robí ďalšiu dvojchybu.

40-40
    A opäť pôjdeme pri servise Gombosa cez zhodu.

40-A
    Je to neuveriteľné, ale Norbertovi Gombosovi opäť uletel forhend a bude čeliť ďalšiemu brejkbalu Singha.

3:4
    Norbert Gombos sa teraz na seba poriadne hnevá a treba povedať, že právom. V tomto geme viedol už 40:15, no ani to mu nestačilo na jeho zisk a opäť tak prichádza o svoj servis.

0-15
    Norbert Gombos pokračuje v kazení jednoduchých forhendov od základnej čiary.

15-15
    Teraz však dokázal vyrovnať stav gemu.

15-30
    A je to tu opäť. Nevydarený return Slováka a vedenie pre Sanama Singha.

15-40
    Ďalší nevydarený return Gombosa znamená dva gembaly pre Inda.

3:5
    Singh využíva hneď ten prvý a Gombos tak pôjde podávať na udržanie sa v prvom sete.

0-15
    A nezačína vôbec dobre, keď nedokázal zareagovať na súperov return.

15-15
    Následne však Norbert Gombos zabojoval na sieti a vyplatilo sa.

15-30
    Sanam Singh neuveriteľne bojuje a je vidieť, že ide o atleticky veľmi dobre pripraveného tenistu.

15-40
    A dokonca sa Sanam Singh po ďalšej Gombosovej dvojchybe dostáva k dvom brejkbalom, ktoré sú zároveň setbalmi!

3:6
    Singh využíva hneď ten prvý a prvý set sa stáva jeho korisťou v pomere 6:3. Dovolím si dodať, že absolútne zaslúžene. Ind na kurte pôsobí oveľa živším dojmom ako Norbert Gombos.

0-15
    Po miernom zdržaní začíname druhý set. Norbert Gombos ho otvára nevydareným returnom.

0-30
    Ani tento úder nášmu tenistovi vôbec nevyšiel.

0-40
    Ďalšia chyba Gombosa od základnej čiary znamená šancu na bezproblémový gem pre Sanama Singha.

0:1
    No a po ďalšom nezdare Gombosa sa čístá hra aj stáva realitou.

0-15
    Gombosov pomerne nevýrazný výkon pokračuje. Slovák kopí jednu chybu za druhou.

0-30
    Teraz sa dokonca nechal prekabátiť od svojho súpera na sieti a stráca pri vlastnom podaní už dva fiftíny.

15-30
    Našťastie však občas chybu spraví aj Sanam Singh.

30-30
    Teraz Gombosovi skvele zafungoval servis a Slovák vyrovnáva stav gemu.

30-40
    Tak to je neuveriteľné! Gombosove chyby od základnej čiary sme už aj prestali počítať! Sanam Singh má prvý brejkbal v druhom sete!

0:2
    Norbert Gombos je na tom momentálne veľmi zle psychicky a tento gem daruje svojmu súperovi dvojchybou.

0-15
    Naopak, Sanam Singh je v pohode a predvádza prvé eso zápasu.

0-30
    A hneď pridáva aj ďalší kvalitný servis.

15-30
    Následne však prichádza dvojchyba Inda.

15-40
    Singh má vďaka skvelému bekhendovému víťaznému úderu po čiare dva gembaly.

0:3
    Ind je zatiaľ na kurte o triedu lepším hráčom a v druhom sete vedie veľmi rýchlo 3:0.

15-0
    Norbertovi Gombosovi zafungoval prvý servis a Singh posiela svoj return len do siete.

15-15
    Kým však bude Gombos robiť chyby od základnej čiary, jeho šance na úspech v tomto zápase sú mizivé.

15-30
    Navyše k tomu slovenský tenista pridáva aj dvojchybu.

30-30
    Teraz Gombosovi vyšiel nábeh na sieť a šance na zisk tohto gemu sú v prípade oboch tenistov opäť rovnaké.

30-40
    Tak to je už absolútna mizéria! Gombos robí ďalšiu dvojchybu a daruje svojmu súperovi brejkbal!

40-40
    Našťastie dokázal Gombos zatlačiť Singha do neriešiteľnej situácie a máme tu zhodu.

A-40
    A Norbert Gombos sa dostáva k výhode.

40-40
    Sanam Singh však pokračuje vo svojom výkone plnom presných agresívnych úderov, s ktorými si náš tenista často nevie poradiť.

A-40
    Výhoda Norbert Gombos.

1:3
    Tak sa to Gombosovi napokon s veľkými problémami podarilo a získava svoj prvý gem v druhom sete.

0-15
    Ďalšiu hru však Gombos začína nevynútenou chybou.

0-30
    Sanam Singh teraz skvelo skrátil hru a Gombos, keďže bol ďaleko za základnou čiarou, na to nedokázal reagovať.

15-30

15-40
    Ak bude Sanam Singh pokračovať v takomto výkone, tak Norbert Gombos bude mať ešte čo robiť.

1:4
    A navyše Indovi skvelo funguje aj prvý servis. Teraz zaznamenáva ďalšie eso.

15-0
    Teraz našťastie zafungovalo prvé podanie aj Gombosovi.

30-0
    Druhé eso slovenského tenistu v zápase.

40-0
    Tak žeby z toho bol konečne bezproblémový gem pre nášho reprezentanta?

2:4
    Gombos pridáva ďalšie eso a znižuje stav druhého setu.

0-15
    Loptu získava Singh.

0-30
    Sanam Singh však skvelo dokáže využiť svoje prvé podanie.

0-40
    Indickému tenistovi to tam dnes padá jedna radosť.

15-40

30-40
    Teraz však Singh musel ísť cez druhý servis a pokazil bekhendový úder po čiare, keď loptička dopadla tesne do outu.

40-40
    Víťazný bekhend Norberta Gombosa znamená zhodu pri podaní jeho súpera!

A-40
    Tak žeby prišlo poľavenie koncentrácie od Sanama Singha? Teraz absolútne nepochopiteľne odflákol skrátenie hry a bude bude čeliť hrozbe straty servisu!

3:4
    Tak si to predstavte! Sanam Singh viedol pri vlastnom podaní 40:0, následne však začal robiť jednu chybu za druhou a prichádza o svoje podanie! Podarí sa Norbertovi Gombosovi potvrdiť získaný brejk?

0-15
    Nie, cez forhend to dnes nepôjde. Ďalšia chyba Norberta Gombosa.

15-15
    Tak predsa svetlý moment v hre Slováka aj z forhendovej časti rakety. Takých sme dnes veľa nevideli.

30-15
    Sanam Singh nezareagoval na odskok Gombosovho podania a fiftín ide na konto Slováka.

40-15
    Chybu od základnej čiary si pripisuje a Ind a Norbert Gombos má šancu vyrovnať stav druhého setu.

4:4
    V posledných momentoch to už nie je ten Sanam Singh z úvodu druhého setu. Teraz spravil ďalšiu zbytočnú chybu a druhá set bude ešte zaujímavý.

0-15
    Do tohto gemu však vstupuje lepšie podávajúci Singh.

15-15

15-30
    Singh predviedol kvalitný dobre umiestnený servis, ktorý Gombos zreturnoval len za základnú čiaru.

15-40
    Singhovo prvé podanie je dnes až na pár výnimiek takmer bezchybné.

4:5
    Sanam Singh už podobné problémy ako v siedmom geme nepripustil, čo znamená, že Norbert Gombos pôjde teraz podávať na udržanie sa v zápase.

15-0
    Gombos začína veľmi dobre umiestneným prvým servisom.

30-0
    Sanam Singh začína mať trochu problém s umiestňovaním svojich úderov od základnej čiary, čo by Gombos mohol využiť.

30-15
    To by však nemohol robiť takéto lacné chyby.

30-30
    Tak to je neuveriteľné! Norbert Gombos podáva na udržanie sa v zápase a za stavu 30:0 spraví dve absolútne školácke chyby v rade!

40-30
    Našťastie sa teraz dokázal trafiť do prvého servisu.

40-40
    Dvojchyba slovenského tenistu znamená zhodu a veľkú šancu pre Sanama Singha!

A-40
    Mečbal z toho však zatiaľ nie je.

5:5
    Gombos si síce vlastnými chybami spôsobil menšie problémy, no napokon to aj so šťastím zvládol.

0-15
    Sanam Singh sa ale premárnenou šancou nenechal rozhodiť a naďalej predvádza mimoriadne kvalitný pohyb po kurte.

0-30

0-40
    Return Norberta Gombosa končí v sieti.

5:6
    Teraz pre zmenu Slovák poslal loptičku až za základnú čiaru a opäť tak pôjde podávať na udržanie sa v zápase.

0-15
    Gombos začína mimoriadne dôležitý gem nepochopiteľnou chybou z bekhendu a jeho raketa okamžite letí k zemi.

15-15

30-15
    V dôležitej chvíli zafungoval Gombosovi forhend, čo sme dnes príliš často nevideli.

40-15
    A Norbert Gombos má dva gembaly. Uvidíme tajbrejk?

6:6
    Je to tak! Gombos tento gem zvládol a uvidíme skrátenú hru.

0-1
    Tajbrejk začína Gombos ďalšou chybou z bekhendu.

0-2
    Prichádza dvojchyba a prvý minibrejk získava na svoju stranu Sanam Singh.

1-2
    Singh teraz v ťažkej pozícii ďaleko za základnou čiarou triafa len do siete.

2-2
    Ind skúša stále častejšie zmeniť rytmus hry. Tentoraz mu to našťastie nevyšlo.

3-2
    Norbert Gombos získava tretiu loptičku v rade a otáča vývoj tajbrejku vo svoj prospech.

4-2
    No a po chybe Sanama Singha sme opäť o niečo bližšie k rozhodujúcemu tretiemu setu.

5-2
    Skvelý prvý servis a následná chyba z forhendu od Sanama Singha prinášajú Gombosovi ďalší fiftín.

5-3
    Teraz sa však konečne podarilo zabodovať aj indickému tenistovi.

6-3
    Napriek tomu sú tu tri setbaly pre Norberta Gombosa!

6-4
    Prvú šancu na ukončenie setu ešte Slovák vlastnou chybou zahadzuje.

7:6
    Teraz mu však skvelo zafungoval prvý servis a Norbert Gombos neskrýva obrovskú radosť zo zisku tohto setu! Skrátenú hru napokon ovládol pomerom 7:4. O víťazovi zápasu tak bude musieť rozhodnúť až rozhodujúci tretí set.

15-0
    Rozhodujúci set začína svojim servisom Norbert Gombos, na ktorého konto aj ide prvý fiftín v tejto časti zápasu.

30-0
    A Gombos pridáva aj ďalšiu loptičku na svoje konto.

40-0
    Navyše prichádza nevynútená chyba Sanama Singha a Norbert Gombos má tri gembaly.

1:0
    Výborne! Gombos končí prvý gem tretieho setu esom.

15-0
    V týchto chvíľach je predsa len v o niečo väčšej psychickej pohode náš tenista.

30-0
    To potvrdila aj táto dvojchyba Sanama Singha.

40-0
    Tak si to predstavte! 0:40 a tri brejkbaly pre Norberta Gombosa!

40-15
    Singhovi však konečne zafungoval prvý servis.

40-30
    Indovi to opäť vyšlo a Gombos má už len jeden brejkbal.

40-40
    Neuveriteľné! Sanam Singh odvrátil tri brejkbaly v rade a máme tu zhodu.

A-40
    Následne však Ind robí dvojchybu a je tu ďalšia šanca pre Norberta Gombosa!

40-40
    Slovenský tenista však pohrdol aj touto príležitosťou.

A-40
    Piaty brejkbal v tomto geme pre Norberta Gombosa!

2:0
    Tak sa to napokon podarilo! Sanam Singh robil v tomto geme až príliš veľa chýb a Norbert Gombos tak vedie v treťom sete 2:0.

15-0
    Sanam Singh triafa svojim bekhendom len do outu.

30-0
    Ďalšie Gombosovo eso znamená vedenie 30:0.

40-0
    Nevydarený Indov return a tri gembaly pre nášho tenistu.

3:0
    Norbert Gombos sa evidentne dostal do hernej pohody po zisku druhého setu v skrátenej hre a v treťom sete vedie už 3:0.

15-0
    Gombos pokračuje v zbieraní jedného fiftínu za druhým aj vďaka chybám Sanama Singha.

15-15
    Tentoraz však slovenskému tenistovi return nesadol.

15-30

30-30
    Sanamovi Singhovi dnes už po niekoľký raz nevyšlo skrátenie hry, keď loptičku z jeho rakety zastavila páska.

30-40
    Napriek tomu má Ind gembal.

3:1
    Teraz páska zahrala so Singhom a ten tak znižuje v treťom sete na 3:1.

15-0
    Gombos teraz ukázal skvelý bekhendový winner, proti ktorému nemal jeho súper žiadnu šancu.

15-15
    V tejto výmene nám Sanam Singh ukázal tenis, ktorý sme uňho videli naposledy niekde v prvom sete, keď výmenu zakončil nekompromisným forhendom.

15-30
    Singh sympaticky bojuje a dostáva sa do vedenia v geme.

15-40
    Indický tenista predviedol ukážkový return po čiare proti Gombosovmu druhému servisu a získava dva brejkbaly!

30-40
    Prvý brejkbal ešte Ind nepremieňa.

40-40
    Tak teraz sa na seba Sanam Singh poriadne hnevá. Tento forhend totiž mal jednoznačne trafiť do kurtu, no nepodarilo sa a máme tu zhodu.

A-40

4:1
    Norbert Gombos to napokon zvládol a udržal si svoje podanie. Musel síce odvrátiť dva brejkbaly súpera, no napriek tomu má v rozhodujúcom sete komfortný náskok.

15-0
    Pre indického tenistu je momentálne dôležitá už každá loptička, no v týchto chvíľach sa mu absolútne nedarí ani na servise.

15-15
    Napriek tomu však Sanam Singh po celý zápas bojuje a snaží sa s nepriaznivým vývojom tretieho setu ešte niečo spraviť.

30-15

30-30
    Ospravedlňujeme sa za menšie technické problémy. Norbert Gombos vyhráva 4:1 a pri podaní Sanama Singha je stav nerozhodný po 30.

30-40
    Sanam Singh si vypracováva gembal a má šancu znížiť stav rozhodujúceho setu na 2:4 zo svojho pohľadu.

4:2
    Indovi sa to podarilo, keď mu zafungovalo podanie. Teraz však uvidíme servis Norberta Gombosa.

15-0
    Singh zahral forhend v ťažkej pozícii len ďaleko za základnú čiaru.

30-0
    Teraz to zase indický tenista prehnal s razanciou už priamo pri returne.

30-15
    Sanam Singh robí, čo môže a znižuje stav gemu.

40-15
    Prichádza však lacná chyba od Inda a dva gembaly pre Norberta Gombosa.

5:2
    Je to dobré. Norbert Gombos sa opäť o niečo priblížil k postupu do druhého kola. V rozhodujúcom sete vedie už 5:2.

15-0
    Sanam Singh síce vyhnal nášho tenistu svojim servisom z kurtu, následne však pokazil veľmi ľahký forhend.

30-0
    Norbert Gombos je už len dve loptičky od víťazstva!

30-15
    Indický tenista sa však tak ľahko vzdať nechce.

40-15
    Skvelé! Norbert Gombos sa dostáva pri podaní Sanama Singha k dvom brejkbalom, ktoré sú zároveň aj mečbalmi!

6:2
    Tak sa to napokon podarilo a Norbert Gombos postupuje po trojsetovom víťazstve do druhého kola turnaja v Bangkoku!

Koniec zápasu

Zo strany Norberta Gombosa to bolo síce v prvej polovici zápasu jedno veľké trápenie, no nakopol ho zisk druhého setu v tajbrejku a v tom rozhodujúcom už mal všetko pod kontrolou. V druhom kole sa slovenský tenista stretne s nemeckým tenistom Marcom Sieberom. Ja sa s Vami pre dnešok lúčim a prajem pekný zvyšok dňa! (15:29:14)