Olomouc – Trenčín 5:0 (kon.) | Kladno – Ústí n/L 2:1 (kon.) | Slavia – Sparta Praha 2:3 (1:3 po s.n.)
Mladá Boleslav – Plzeň 5:3 (kon.) | Kometa Brno – Hradec Králové 4:1 (kon.) | Havířov – Zlín 1:2 (kon.)
Frýdek-M. – Prostějov 5:2 (kon.) | K. Vary – Chomutov 6:2 (kon.) | Poruba 2011 – Vítkovice 3:9 (kon.)
HC Energie Karlovy Vary
6:2 (4:0, 0:0, 2:2)
Piráti Chomutov
cz Utorok 30.08.2016, 18:00 • KV Arena, Karlovy Vary • Prípravný zápas

Ode mě je to pro dnešek vše, přeji příjemný zbytek večera. (20:08:40)

A je konec. Energie si nakonec své vítězství hravě udržela. Zápas celou třetí třetinu v poklidu kontrolovala a nakonec zvítězila 6:2.

59:28
    Radek Veselý mohl po chybě domácího beka zaútočit, ale puk ztratil.

59:10
    Ještě jedno vyloučení. Na trestnou lavici odchází Szathmary (CHM).

58:40
    Zápas už se za poklidnějšího tempa spíše jen dohrává.

58:15
    Ofsajd v podání Chomutova.

57:22
    Piráti právě vstřelili branku!
    Chomutov v závěru ještě jednou snižuje. Puk si v mezikruží rychle zpracoval RADEK VESELÝ, který ještě udělal kličku a přesně vypálil na delší tyč. Asistence: David Hejcman, Jakub Chrpa

56:32
    Kindl nedokázal udělat kličku protihráči, akci musel zastavit a pak zbytečně prudce přihrával na modrou daleko od spoluhráče. Energie přišla o pásmo.

55:43
    Tomeček upadl za brankou soupeře a přišel o puk.

55:04
    Karlovy Vary právě vstřelily branku!
    Bleskurychle využitá přesilová hra. Rychlá kombinace končí střelou TOMÁŠE RACHŮNKA z kruhu mezi brankářovy betony. Asistence: Petr Stloukal, Vladimír Sičák

54:49
    Nyní už je hra přerušena a za faul odchází na trestnou lavici Jan Berger (CHM).

54:32
    Sudí má zdviženou pravici, Honzík je na střídačce a Energie má výhodu.

52:54
    Piráti se dočkali první branky. Po kombinaci se v předbrankovém prostoru dobře zorientoval dnes nejvýraznější hráč hostů, JAKUB CHRPA, který následně rozvlnil síť. Asistence: Lukáš Chalupa, Šimon Szathmary

52:22
    Chomutov ztratil útočné pásmo, musí se vracet za vlastní branku.

51:31
    Rachůnek byl zastaven u hrazení. Útočit bude Chomutov.

51:28
    Domácí si zažádali o oddechový čas.

51:18
    Berger se nenechal nachytat kličkou Harkabuse a ukořistil puk pro svůj tým.

50:29
    Hejcman nyní vystihl rozehrávku soupeře a ujel po levém křídle. Nakonec ale zakončoval daleko vedle branky.

49:58
    Vojtěch Tomeček nyní rozvlnil síť po střele z mezikruží. Bohužel jen tu nad brankou Strmeně.

49:54
    Icing v podání bránících se hostů.

48:59
    A Energie se trefila popáté. Václav Benák viděl před brankou volného JAKUBA FLEKA, který po přihrávce jednoduše zvedl puk pod víko a zvýšil na 5:0. Asistence: Václav Benák, Denis Kindl

47:52
    Krásný vzdušný pas Martina Rohana skončil přesně na holi Kindla, ale pak byla akce přibržděna a domácí se museli vracet.

47:15
    Gríger byl nyní v útoku jeden na jednoho, ale při kličce mu puk sjel z hole a musel celou akci přibrzdit.

46:40
    Nyní se delší dobu drží v útoku hosté, i když už jsou domácí dlouho v plném počtu.

45:17
    Podél mantinelu se šikovně prosmýkl Harkabus, který trefil na konci akce beton brankáře. K dorážce se dostal ještě do protipohybu tvrdě střílející Baránek, ale branku jen těsně minul. Brankář byl ale už na delší tyči bez šance.

44:29
    Sičák vyhodil puk jen k Mrázkovi, ten začíná novou kombinaci.

44:10
    Vary si zkusí oslabení. Vyloučen je Vachovec (KVA).

43:36
    Teď měl podobnou možnost Kellerstein, s nímž si ale zase poradil Honzík.

43:10
    Po chybě Chomutova se dostal do samostatného úniku Flek, ten zkusil místo kličky vypálit nenápadně mezi betony brankáře, který si ale mezeru pokryl svou holí.

42:45
    Hosté už jsou dávno v plném počtu a snaží se vybojovat puk ve středním pásmu.

41:45
    Skuhravý chyboval na modré a do protiútoku se dostal Hejcman a Šťovíček. Druhý jmenovaný ale z dobré pozice minul.

41:36
    Domácí bek vyslal celkem pohlednou střelu, kterou ještě tečoval Denis Kindl, ale puk se od jeho hole odrazil do ochranné sítě nad brankou.

40:53
    Kindl zkoušel nahrávat bekhendem před branku, ale tam nikdo nebyl. Piráti vyhazují.

40:38
    Hosté jsou ve čtyřech.

40:18
    Na první trest se dlouho nečekalo. Chomutov jde do tří, Szathmary (CHM) fauloval a dostává dvě minuty na trestné lavici.

40:01

Zatímco v první třetině padal jeden gól za druhým, ve druhé zvlhnul energetikům prach. Pěkných šancí bylo na obou stranách celkem dost, ale branky se žádný tým nedočkal, a tak ztrácí Piráti stále čtyři branky. Třetí třetina začne v 19:37.

38:49
    Dvořák dostal parádní pas od Vachovce, ale mířil dlouho a nakonec jeho pokus stačil zblokovat bek Pirátů.

38:34
    Nyní už neponechal sudí menší strkanici bez povšimnutí. Na trestnou lavici odcházejí Harkabus (KVA) a Černý (CHM).

38:18
    Parádní rána Dvořáka končí jen na betonech Strmeně.

37:43
    Domácí mohli jít do přečíslení tří na dva, ale Harkabus nezpracoval Flekovu jednoduchou přihrávku.

37:04
    Obrovskou šanci měl nyní Chrpa, který obkličkoval brankáře a mohl zakončovat do prázdné brány. Honzík však zastavil puk na brankové čáře parádním zákrokem holí.

36:35
    Energie má puk a zkušeně šetří drahocenné vteřiny.

36:02
    A Chomutov chyboval v rozehrávce. Do šance se dostal Šidlík, který nastřelil tyč.

35:56
    Puk je stále Strmeně.

35:32
    Domácí vyhodili a napadají rozehrávku soupeře. Zatím je to klidné oslabení.

35:18
    Energie si vyzkouší oslabení. Kindlova (KVA) hůl se zasekla v brusli protihráče, který následně upadl. Karlovarský útočník je trestán dvěma minutami.

34:29
    Tomáš Rohan se vrátil pro puk za branku, odkud s ním opět zamířil opět do útoku.

33:50
    Nyní Chomutov získal puk ve středním pásmu, ale Szathmary se sám dostal do těžké situace a jeho spoluhráči se musí vracet, aby mu pomohli s rozehrávkou.

32:42
    Hra se nyní opět zklidnila a hraje se za velmi laxního tempa. Energie drží puk, ale nikam se s ním netlačí.

32:09
    Harkabus dostal přihrávku do mezikruží, stál ale zády k bráně a z otočky minul.

31:21
    Benák zkušeně odstavil Chrpu a získal pro své spoluhráče puk.

30:54
    Kindl šikovně natáhl hráče na sebe a uvolnil Vachovce, který ale z pravé strany branku přestřelil.

29:24
    Chomutov střídá brankáře. Do brankoviště se postavil Jan Strmeň. Omlouváme se za chybu způsobenou chybným zápisem o utkání, doposud chytal Král.

29:24
    Nedal. Honzík si počkal na jeho pohyb a lapačkou jej vychytal.

29:24
    Blaha byl faulován při úniku, trestné střílení.

28:55
    Harkabus nyní parádně prokličkoval obranou soupeře a předložil puk před branku Flekovi, ten ale bekhendovým pokusem minul.

28:31
    Severočeši už jsou sice ve čtyřech, ale tlak Energie se ještě zvýšil. Nyní je hra ale přerušena. Vhazuje se před brankářem hostů.

28:02
    Menší závar před brankou teď vyřešil odehráním puku k mantinelu Chalupa.

27:51
    Strmeň udržel puk v lapačce po střele Haranta. Hra je přerušena.

27:30
    Chomutov hraje jen ve třech, ale nyní se dostal do úniku Radek Veselý, který ale jen nastřelil z hranice kruhu Honzíkův beton.

26:56
    Hosté nyní dlouho něco řešili s rozhodčím, dostávají totiž trest za zdržování. Vyloučen je Chrpa (CHM), který vyhodil puk z hrací plochy..

26:33
    Kindl se snažil získat útočnou třetinu, ale Szathmary jej zastavil hitem u hrazení.

26:26
    Flek dokázal z úhlu zakončit a Strmeň jeho pokus vyrazil jen před sebe, tak ale žádný energetik nebyl.

26:08
    Domácí přišli o pásmo a museli se vrátit k Honzíkovi, nyní už jsou ale opět v útoku.

25:47
    Energie má další početní výhodu. Na trestnou lavici odchází Hlava (CHM), který sekal.

25:29
    Asi největší a nejpohlednější šance zápasu. Kindl z úhlu prokličkoval před branku a puk se snažil rychle poslat pod víko. Trefil břevno.

24:30
    Tomáš Rohan si nyní sjel pro přihrávku až do vlastní třetiny, z níž dostal puk středem kluziště až na druhou stranu, kde však špatně přihrál a puk mají zase hosté.

24:07
    Piráti se po delší době osvobodili, ale puk má stále domácí tým.

23:34
    Energie se nyní usadila v útočné třetině, ale celá akce končila pěknou křižnou přihrávkou Fleka na Baránka střílejícího nad až do ochranné sítě.

22:39
    Hra se teď zběsile přelévá z jedné strany na druhou a sem tam diváci vidí i střelecký pokus. Zatím ale žádné větší nebezpečí.

21:52
    Chomutov zaútočil po levém křídle. Tam ke střele napřáhl Šťovíček a dorážet mohl Wágner, ale prudce odražený puk mu nesedl.

21:17
    Teď sice Energie rychlý výpad provedla, ale rázem ztratila puk a Honzík musí být ve střehu.

20:46
    Energie drží od začátku puk, ale je s ním na vlastní polovině a nemůže se dostat dál.

20:01

Je konec první třetiny. Diváci sice nesledovali příliš pohledné utkání a ani šancí nebylo příliš, přesto KV Arena viděla čtyři góly. Pokaždé lovil puk ze své sítě brankář Strmeň, a tak je už po první třetině nejspíš prakticky rozhodnuto. Druhé dějství začne v 18:48.

20:00

18:57
    A je tu další zásah. Energie vede 4:0. Z mezikruží jednoduše, leč účinně, vypálil MICHAL VACHOVEC. Asistence: Sebastian Gorčík, Denis Kindl

18:33
    Wágner (CHM) sekal a sudí ho trestá dvěma minutami.

18:07
    A je tu další zásah. Energie hrála více než půl minuty v šesti, protože sudí signalizoval výhodu. Už to sice vypadalo, že z toho nic nebude, ale v tom Baránek vypálil, Strmeň srazil puk před sebe a JAKUB FLEK ho bez potíží dorazil střelou pod víko. Asistence: Marek Baránek, Václav Skuhravý

17:12
    Energie chtěl zahájit rychlý brejk, ale jejich přihrávku vystihl Drobný, který ihned rozehrál na druhou stranu.

16:08
    Sičák trefil puk ve vzduchu a udržel díky tomu útočnou třetinu. Domácí mohou útočit.

15:17
    Vojtěch Tomeček nyní napadá nepříliš přesvědčivé obránce Chomutova, kteří si ale nakonec poradili.

14:45
    Útočné pásmo teď delší dobu drží Chomutov, ale nebezpečný byl při svém pokusu od modré, který však letěl mimo, jen Blaha.

12:58
    A během chvíle střílí Energie druhou branku. Po přihrávce před branku si nejspíš jeden z hostů srazil puk do vlastní branky. Gól byl přiznán DÁVIDU GRÍGEROVI. Bez asistence

12:47
    A je tu první branka. VÁCLAV SKUHRAVÝ si přistrčil puk v mezikruží ke střele a forhendem Strmeně propálil. Asistence: Tomáš Rohan

12:37
    Velkou šanci měl nyní Flek, který ale trefil jen beton brankáře. Vzápětí ale fauloval Chalupa (CHM). Energie bude hrát přesilovou hru.

12:30
    Zápas nyní oživila alespoň menší šarvátka po zakončení energetiků. Sudí ale nevylučuje.

11:54
    Piráti se drží za Honzíkovou brankou. Stále bez šancí.

10:57
    Chomutov mohl sehrát rychlý brejk, ale ve středním pásmu nesedla přihrávka Šťovíčkovi.

09:44
    Skuhravý teď přebruslil Blahu a sudí tak nemohl odpískat zakázané uvolnění. Energie drží pásmo.

09:22
    Energie nyní pro nepřesnost v kombinaci ztratila puk a Chomutov zahájil protiútok. Energii musel podržet brankář Honzík. Vhazuje se po jeho levici.

08:24
    Zápas doposud příliš záživný nebyl. Energie převážně drží puk a hraje ve velkém klidu, chybí jí však menší zrychlení a dobrá myšlenka. Chomutov se sice snaží, ale zatím především brání a vyhazuje. Příliš zábavy týmy divákovi nedopřávají. Hraje se bez šancí.

07:45
    Chomutov dostal puk do středního pásma a nyní o něj svádí se soupeřem boj poblíž půlící čáry.

07:09
    Chomutov sice drží puk, ale nemůže se stále dostat od vlastní branky.

06:15
    Piráti dostali puk konečně z pásma a mohou prostřídat. Energie bude rozehrávat z vlastní třetiny.

05:58
    Hosté jsou v plném počtu, ale Energie stále útočí.

05:25
    Chomutov po vhazování vyhodil, ale Flek už dostal puk podél hrazení do útočné třetiny.

05:16
    Gorčík pálil od modré, ale Strmeň puk udržel v lapačce. Vhazuje se po jeho levici.

04:39
    Vachovec při rychlém výpadu po pravém křídle zakončoval do boční sítě.

03:58
    Energie už je v plném počtu a nyní si vyzkouší i přesilovou hru. Hosté hráli v šesti a na trestnou lavici odchází Polák (CHM).

03:21
    Celkem dobrou šanci měl nyní Kůs, kterému namazal před branku Račuk, ale Kůs byl ve velkém úhlu, a tak si jeho pokus Honzík pohlídal.

02:41
    Chomutov již obsadil karlovarskou třetinu, zatím se drží u hrazení.

02:07
    Energetici se ihned po zisku puku vrhli do útoku, ale jejich nadějná akce v oslabení končila špatnou přihrávkou za modrou čárou.

01:47
    Vary se konečně usadily v útočné třetině, ale kapitán Skuhravý (KVA) celou akci ukončil útočným faulem.

01:07
    Zatím se hraje ve velmi klidném tempu a bez šancí. S pukem už se ale seznámily oba celky.

00:16
    Energie vyhrála buly dopředu a Szathmary měl za brankou velké problémy s dvěma napadajícími protihráči, nakonec ale vyhodil.

00:01

Na ledě už se pomalu rýsují jen první pětky a zápas co nevidět začne.

HC Energie Karlovy Vary: Honzík (Kuchař) – Sičák, Dujsík, Harant, Rohan M., Dvořák, Benák, Šidlík, Baránek – Rachůnek, Matúš, Stloukal – Rohan T., Skuhravý, Tomeček – Kindl, Gorčík, Harkabus – Gríger, Flek. Trenér: Jan Tlačil

Piráti Chomutov: Strmeň (Král) – Mrázek, Szathmary, Tejnor, Černý, Blaha, Drobný, Novák, Chalupa – Veselý, Kůs, Račuk – Wágner, Chrpa, Hejcman – Šťovíček, Kellerstein, Rindoš – Berger, Polák, Hlava. Trenér: Vladimír Růžička

Rozhodčí: Zubzanda, Petružálek – Daniel, Tichý.

Piráti se v letošní přípravě zatím ukazují velice dobře. Po odehraných sedmi utkání si také píší bilanci pěti vyhraných zápasů. Svůj úspěch ještě vyzdvihuje počet vstřelených branek 25 za sedm utkání přípravné části. V posledních dvou utkáních se Pirátům dařilo. Nejdříve se týmu podařilo porazit Crimmitschau a následně Martigny, které přehráli čtyřgólovým rozdílem.

Pro Chomutovské Piráty také nebyl začátek sezóny lehký kvůli finančním problémům, ale nyní je zde celek Vladimíra Růžičky nejspíše už kompletní a můžeme tedy očekávat velmi zajímavé utkání, které bude pro Chomutov, jako poslední na venkovním ledě před zahájením sezóny.

Karlovarské hokejisty po týdnu pauzy od přípravných utkání čeká další zápas, tentokrát s novým soupeřem Chomutovem, který přijede na led Energie. V posledním utkání na ledu Litvínova se celku trenéra Tlačila vcelku dařilo a po povedené první třetině energetici nepustili svého soupeře do vedení a s jednogólovým náskokem vítězství vezli do Karlových Varů. Hokejisté Energie si tak připsali pátou výhru v přípravných zápasech.

Karlovarští do nové sezóny nastoupili s velmi obměněným celkem. Mnoho mladých hráčů díky získaným zkušenostem od hráčů jako je Václav Skuhravý, a nebo jiní, se zdá jako ten správný recept, který by mohl fungovat do nového ročníku 2016/17.

Vítejte u on-line přenosu z KV areny, kde se střetnou celky HC Energie Karlovy Vary s týmem Pirátů Chomutov. Utkání začne v 18:00.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Daniel Kot

Góly a asistencie: 13. Skuhravý (Rohan T.), 13. Gríger, 19. Flek (Baránek, Skuhravý), 19. Vachovec (Gorčík, Kindl), 49. Flek (Benák, Kindl), 56. Rachůnek (Stloukal, Sičák) – 53. Chrpa (Chalupa, Szathmary), 58. Veselý (Hejcman, Chrpa)

Piráti Chomutov: Král (30. Strmeň) – Mrázek, Szathmary, Tejnor, Černý, Blaha, Drobný, Novák, Chalupa – Veselý, Kůs, Račuk – Wágner, Chrpa, Hejcman – Šťovíček, Kellerstein, Rindoš – Berger, Polák, Hlava. Trenér: Vladimír Růžička

Rozhodca: Zubzanda, Petružálek – Daniel, Tichý