Šátral – McDonald 3:2 (kon.) | Veselý – Myneni 3:2 (kon.)
2
65 6 6 2 5
cz Utorok 30.08.2016, 00:25US Open - muži - US Open (tvrdý povrch) • 1. kolo

7:5
    Jiří Veselý zakončuje tento zápas lobem a postupuje do druhého kola US Open! Za normálních okolností by se asi Myneni pokusil nad hlavou míček odehrát, ale evidentně ho luplo v zádech.

40-15
    Vynikající forhendový return, ale posléze nemohl vrátit Ind bekhend Veselého. Dva mečboly!

6:5
    Je mi líto Myneniho, protože má velké potíže s pohybem, kulhá. Veselý si ho rozběhal a tím získal víceméně brejk! Český hráč půjde podávat na postup do druhého kola US Open!
    Kvalifikant Saketh Myneni začal při posledním servisu výrazně kulhat, postup do 2. kola je ovšem příliš blízko na to, to vzdát. Opět je u něj fyzioterapeut a masíruje mu levé stehno.

4:5
    Tenhle zápas pokračuje. Saketh Myneni utkání nedopodával, musel hrát bekhendem, až ho poslal do sítě! Myneni se nepostavil k míčku ideálně, pravděpodobně ho vzaly opět křeče.

40-40
    Neuvěřitelné! Čárový rozhodčí "odpískal" Veselému dvojchybu, Ind se už šel téměř radovat k síti po proměněném mečbolu, ale rozhodčí na empiru snad poprvé v zápase čárového opravuje a Veselý dostává dva nové servisy. Na kurtu není k dispozici jestřábí oko, tak to nemůžeme zkontrolovat... Následuje přímý bod po podání na téčko. Zápas nekončí!

30-40
    A protože Veselý vyhazuje bekhend za základní lajnu po druhém podání, tak je tady mečbol!
    Oba hráči předvedli ve čtvrtém gemu rozhodujícího sady nečistý úder, ten na straně Jiřího Veselého ovšem znamenal brejkbol a indický tenistka vede nad rodákem z Březnice 1:3.

1:3
    Saketh Myneni ten třetí ale proměňuje, teď to Veselý trošku více neustál, protože v době, kdy tlačil do forhendu soupeře trefil nečistě svůj forhend.

6:2
    Forhendový return končí v síti. Tento zápas ani po čtyřech sadách nekončí!

40-15
    Hlavně bekhendem si český tenista získal půdu pod nohama po druhém podání až z toho byla vynucená chyba Inda. Dva setboly na 2:2.

5:2
    Pátá sada je blízko, protože Myneni byl hodně nejistý u sítě, Veselý kontroval lobem, následný kontraúder Inda skončil v síti. Tenhle set má rozehraný český hráč skvěle! Vede o dva brejky a půjde podávat!

1:1
    Brejk je na světě! Čech hrál do forhendu Inda, ale sám chyboval z bekhendu!

1:0
    Jiří Veselý se obrnil trpělivostí, prostě odmítl chybovat, skvěle se dostal z obrany, druhé podání Inda bylo slabé, český hráč hrál do forhendu soupeře, nakonec je z toho vítězný bekhend! Skvělý start čtvrté sady!
    Jiří Veselý začal ve třetím setu hodně kazit, což má následek.

2:6
    Saketh Myneni vede 2:1 na sety. Je mnohem lepším hráčem v dnešním zápase!
    Saketh Myneni předvedl krásný obranný lob a je tu rebreak!

2:4
    Několikátý brejk v dnešním zápase je tady! Veselý byl na síti, ale Ind zkusil lob, tato sázka mu vyšla!

2:3
    Bekhendový return na základní lajnu a následná chyba Inda z bekhendu. Veselý si bere ztracené podání zpět!

1:3
    Z forhendu to ještě šlo, ale z bekhendu už ne! Veselý si ztrácí servis. Tenhle brejk si Ind zasloužil!
    Statistiky po neméně zajímavém druhém setu, který vyzněl pro kvalifikanta Saketha Myneniho předvádějícího úžasný tenis.

4:6
    Tenhle zápas se protáhne minimálně do čtyř setů. Veselý zahrál trošku nesmyslný dropšot, čímž dostal na koně Myneniho, ten zvládl těžký volej na síti po forhendu soupeře. Znamená to,ž že stav utkání je srovnaný a začínáme od nuly!

30-40
    No a protože Veselý posílá forhend do sítě, tak je tady setbol!

4:4
    Jiří Veselý chybuje. Saketh Myneni je zpět ve druhé sadě. Těch brejků je dnes příliš!

4:3
    Saketh Myneni se vydal na síť, ale jeho úder skončil v prostor pro deblisty! Český hráč získává podání indického tenisty!

2:2
    Hodně velká chyba po servisu na téčko v podání Veselého, a sice z forhendu. Myneni je zpátky ve druhé sadě, přitom český hráč začal druhý set skvěle!

1:0
    Po forhendovém returnu Veselého posílá Myneni forhend do deblového koridoru. Je tady brejk hned na úvod druhé sady!
    Jiří Veselý dotáhl tiebreak do zdárného konce a úvodní set plný zvratů získal na svou stranu v poměru 7:6.

7:6
    Saketh Myneni nezreturnoval druhý servis zrovna nejlépe a Veselý to potrestal forhendovým winnerem! Český hráč vítězí v první sadě!