Liberec – Lørenskog 4:3 (po pr.) | Sparta Praha – Färjestad 1:2 (kon.) | Eisbären – SaiPa 2:4 (kon.)
Pardubice – Frölunda 3:2 (2:0 po s.n.) | Mladá Boleslav – Växjö 3:2 (2:1 po s.n.) | Mannheim – Tappara 4:1 (kon.)
Djurgården – Rouen 4:0 (kon.) | Gap – Linköping 0:2 (kon.)
po s.n. (2:0)
HC Dynamo Pardubice
3:2 (1:1, 1:1, 0:0 - 0:0)
Frölunda HC
cz Nedeľa 21.08.2016, 17:00 • Tipsport arena • Liga majstrov • Skupina A

Pardubice poráží švédského mistra 3:2 po samostatných nájezdech a berou tak dva body, přičemž si připisují vůbec první vítězství v lize mistrů! Je o to cennější, že na straně poraženého stojí její poslední vítěz. Z pardubické Tipsport areny se s vámi loučí Marek Votke. Příjemný zbytek víkendu. (19:39:53)

65:00
    David TOMÁŠEK - 3:2

V samostatných nájezdech zvítězil tým HC Dynamo Pardubice.
    Vítěze určily až samostatné nájezdy! V nich se neprosadil žádný hráč švédské Frölundy, zatímco Dynamo se prosadilo hned dvakrát! Za vítězný je označen pokus DAVIDA TOMÁŠKA.

4. séria
    2:0
    Mats Rosseli-Olsen v následujícím nájezdu trefuje tyč a je rozhodnuto!

4. séria
    2:0
    Ke svému nájezdu se rozjel Justin Hodgman a zvyšuje na 2:0 pro Pardubice!

3. séria
    1:0
    Wellman se neprosazuje.

3. séria
    1:0
    David Tomášek svižnou střelou dává gól – 1:0!

2. séria
    0:0
    Lehkonen se snažil rozpohybovat Maxwella, ale nepodařilo se – 0:0.

2. séria
    0:0
    Sýkora v nájezdu pálí hodně mimo.

1. séria
    0:0
    Svým pokusem si na Maxwella nepřišel na druhé straně ani Figren, trefuje beton.

1. séria
    0:0
    Nicholas Schaus pokusem mezi betony neuspěl.

Samostatné nájezdy začínají.

Gól nepadl ani v prodloužení a po úpravě ledu budou následovat samostatné nájezdy.

65:00
    Prodloužení skončilo.

65:00
    V samém závěru inkasuje ještě dvě minuty za sekání Jonathan Sigalet (FRÖ).

64:55
    Dvě minuty za vysokou hůl dostává kapitán Frölundy Joel Lundqvist a počet hráčů na ledě se na pět vteřinek vyrovná.

64:47
    Frölunda vysílá na Maxwella jednu ránu za druhou.

63:46
    Schaus se v první chvíli chtěl vydat do úniku, ale nakonec se vrátil zpět do obranné třetiny a šetří vteřinky.

63:25
    Frölunda bude hrát přesilovou hru. Pardubice se provinily proti pravidlům přílišným počtem hráčů na ledě. Menší trest odpyká Tomáš Bokroš.

63:13
    Teď už ale Dynamo krouží před Bakalou.

62:26
    Frölunda zatím nepustila svého soupeře ven z obranného pásma.

61:52
    Larsson pálí mimo.

61:17
    Při hře tři na tři se po zakončení natahoval Lehkonen, ale nedosáhl na kotouč.

60:38

60:01
    Fanoušci v Pardubicích se dočkají po 60 minutách přídavku.

Ani třetí třetina nenabídla rozuzlení dnešního zápasu a po bezbrankové remíze v posledním dějství bude následovat pětiminutové prodloužení, které začíná za tři minutky.

60:00

59:39
    Oddechový čas pro domácí.

59:00
    Dynamo několikrát vystřelilo, ale Frölunda nakonec vyhazuje.

58:38
    A před Východočechy se otevírá zajímavá příležitost! Minutu a půl před koncem dostává dvě minuty za podražení Hjalmarsson a putuje na trestnou lavici.
    Fanynka vyvrátila řeči o tom, že v Česku není o LM zájem!

58:01
    Probíhají poslední dvě minuty základní hrací doby, u kotouče je Frölunda.

56:54
    Bakala vyjel za pukem a jeho klec zůstala celkem dlouho odkrytá, nikdo z pardubických hráčů se ovšem včas nedostal ke kotouči, aby zakončil.

56:11
    Dopředu se pokoušel proháčkovat Lukáš Nahodil, ale neprošel přes posledního obránce.

54:41
    Hra poměrně ztratila na tempu a o kotouč se bojuje převážně ve středním pásmu.
    Do Pardubic přišla shlédnout zápas LM nejvyšší česká návštěva.

53:27

53:01
    Aktivní Hodgman sahal po volném kotouči před Bakalou, ale do zakončení se opět nedostal.

52:33
    Pardubice ale vypadly z tlaku a v přesilové hře se jim příliš nedaří.

51:27
    Jonathan Sigalet (FRÖ) dostává dvě minuty za hákování.

51:27
    Švédové se dlouho odhodlávali k nějaké střele na pardubickou branku, až se puku zmocnil Justin Hodgman a vyrazil do samostatného úniku. Byl ale faulovaný a nezakončil. Neuspěl ani s následnou žádostí o trestné střílení, které mělo být podle všeho nařízeno.

49:54
    Frölunda se vymanila ze spárů pardubických hokejistů a aktuálně se hraje před Maxwellem.

48:51
    Justin Hodgman bekhendem našel před branku najíždějícího Nicholase Schause a jeho střela letěla jen těsně mimo!

47:50
    Ve velké šanci se objevil Ctirad Ovčačík, jeho pokus jen tak tak betonem vyrazil Bakala. Dynamo se teď hodně tlačí dopředu za třetí brankou.

46:54
    Po delším čase do hry také zasáhla do hry část výstroje Brandona Maxwella, konkrétně lapačka.

45:48
    V další velké šanci se objevil David Tomášek, Tipsport arenou to jen zahučelo.

45:00
    Petr Sýkora do toho šlápl a dostal se přes obránce až před Bakalu, ale nesedlo mu zakončení!

44:04

43:45
    Simon Hjalmarsson orazítkoval kotník Tomáše Rolinka.

43:06
    Švédové již rozevírají přesilovkový deštník.

42:04
    Zkraje poslední třetiny si Frölunda vyzkouší přesilovou hru. Na dvě minuty za hákování putuje za katr Petr Čáslava.

41:17
    O chvíli později již úřaduje v předbrankovém prostoru celek Frölunda Indians.

40:21
    První útok pardubického Dynama se ihned po vhazování vydal do útoku, ale Bakala si v pohodě připisuje první zákrok ve třetím dějství.

40:01

I druhá třetina dokráčela ke svému konci, a taktéž nabídla po gólu na každé straně. Do vedení šly opět domácí Pardubice, když se v polovině zápasu přesnou střelou z otočky prosadil svým prvním gólem v pardubickém dresu Tomáš Klimenta. Vyrovnání Frölundy na sebe ale nenechalo dlouho čekat. O necelou minutu později se v oslabení zjevil před Maxwellem Mats Rosseli-Olsen a srovnal na průběžných 2:2. Poslední třetina začne přibližně v 18:42.

40:00

39:17

39:01
    Frölunda opět vyhazuje přes všechny čáry.

38:14
    Domácím se stále nedaří usadit se v útočném pásmu, nezachránila to ani Sýkorova rybička na modré čáře.

37:41
    Pardubice se ovšem hned z kraje přesilovky připravily o pásmo zakázaným uvolněním.

37:17
    Východočeši si došli pro další přesilovku. Dvě minuty za vysokou hůl vyfasoval Carl Grundström.

36:29
    Po delším čase se Dynamo usadilo v útočném pásmu. Pokus Nicholase Schause od modré čáry jen těsně proletěl kolem soupeřovy branky.

36:09
    Na druhé straně svižně obkroužil švédskou branku Lukáš Nahodil, ale přízemním pokusem Bakalu nepřekvapil.

35:23
    Frölunda opět útoční a Brandon Maxwell je nucen připsat si další zákrok.

34:03
    Michal Bárta se prodíral před branku Frölundy, ale byl zastaven ukázkovým stromem od jednoho ze soupeřova obránců.

32:42
    Chybnou rozehrávku Ctirada Ovčačíka vystihl Henrik Tommernes a bez váhání vypálil na pardubického brankáře. Maxwell se ovšem nenechal rozhodit a prokázal svůj postřeh.

31:36
    30:16 Mats ROSSELI-OLSEN - 2:2

30:16
    Frölunda právě vstřelila branku!
    Opak je ale pravdou! Ve vlastním oslabení se k puku dostal MATS ROSSELI-OLSEN a srovnává stav utkání na 2:2. Bez asistence.

29:36
    A domácí mohou na svůj úspěch navázat v následující přesilovce. Dvě minuty za podražení si vysloužil Matthew Donovan
    29:24 Tomáš KLIMENTA - 2:1

29:24
    Dynamo právě vstřelilo branku!
    Jako blesk z čistého nebe se ale v útoku ocitlo Dynamo a konkrétně TOMÁŠ KLIMENTA vrací přesnou přízemní střelou k tyči domácí do vedení! Jedná se o jeho první branku v pardubickém dresu. Asistence: Michal Bárta a David Tomášek.

28:32
    Casey Wellman nebezpečně vyjel zpoza branky a bekhendem se pokusil překvapit Maxwella!

28:20
    Maxwell si v těchto chvílích příliš neodpočine. Dalším pokusem orazítkoval jeho výstroj Patrik Carlsson.

27:48
    Kryje i další pokus Tommernese od modré čáry.

27:20
    Z pravého kruhu pro vhazování nebezpečně přes obránce vypálil Niklas Lasu, ale Maxwell si na jeho pokus počíhal.

26:08
    Dnešní utkání sleduje 3 538 diváků.

26:08
    Na druhé straně se o přechod do útoku pokusilo Dynamo, ale je pískán ofsajd.

25:42
    Frölunda se i proti pěti soupeřům drží v útoku, ale stále se jí nedaří skórovat.

25:17

24:23
    Frölunda se prakticky celou přesilovku drží ve svém útočném pásmu a Maxwell se svými pomocníky mají plné ruce práce.

24:01
    Od modré čáry tvrdě vypálil asistent kapitána Henrik Tommerne, ale jeho střela byla sražena vysoko nad.

23:32
    Dynamo ihned vyhazuje přes všechny čáry.

23:17
    Alexandre Mallet (PCE) inkasuje dvě minuty za hákování a následuje přesilovka pro Frölundu.

22:26
    Maxwellovi teď vypadl kotouč z výstroje a jen tak tak minul pardubickou branku!

21:34
    Do druhé třetiny vstoupily oba týmy výrazně aktivněji a hra má rychlý spád, přelévá se ze strany na stranu, ovšem bez vážnější příležitosti.

20:01

Máme tu konec první třetiny. V ní byli poněkud aktivnější hráči Fölundy Indians, ale přesto se do kabin odchází za nerozhodného stavu. Skóre zápasu otevřel v sedmé minutě obránce Havlík, načež minutu a dvě vteřiny před koncem odpověděl vyrovnávací brankou Simon Hjalmarsson. Druhá třetina začne přibližně v 17:50.

20:00
    18:58 Simon HJALMARSSON - 1:1

18:58
    Je srovnáno! Dvaašedesát vteřin před první sirénou našel Niklas Lasu parádní bekhendovou přihrávkou před brankou stojícího SIMONA HJALMARSSONA, a ten tvrdou ranou z první nedal Maxwellovi žádnou šanci – 1:1! Asistence: Niklas Lasu a John Nyberg.

17:30
    Po dalším náporu Frölundy přerušuje hru Brandon Maxwell svou lapačkou.

16:24
    Nebezpečný kotouč teď doklouzal až před Maxwellovu branku! Niklas Lasu se snažil jej usměrnit mezi brankářovy betony, ale nepodařilo se mu to.

15:53
    Nepřehlednou situaci u mantinelu řeší rozhodčí svým hvizdem a hra je přerušena. Vhazuje se v obranném pásmu Dynama.

14:35
    Sýkora se dral před švédskou branku, ale kotouč za Bakalova záda neprocpal.

14:14

13:53
    Hubáček dostal před branku přesný pas od Davida Tomáška, ale jeho bekhend končí v Bakalově výstroji!

12:38
    Ihned po buly se Dynamo usazuje v útočném pásmu. Sýkorův projektil zablokoval jeden z obránců Frölundy.

12:14
    Záhy čeká na Dynamo Pardubice další početní výhoda. Vysokou holí se prezentoval Mats Rosseli-Olsen a rozhodčí jeho počínání ocenili dvouminutovým trestem.

11:50

11:05
    Sám před Bakalou byl Lukáš Nahodil, ale trefil pouze jeho beton!

10:16
    David Tomášek nepříjemně prověřil Bakalu z levého kruhu pro vhazování, švédský brankář ovšem vyráží!

09:50
    Přesilovku si zahraje také pardubické Dynamo. Dvě minuty za podražení dostává Robin Figren.

09:43

09:15
    A daří se jí osvobodit se vyhozením kotouče na druhou stranu hřiště.

08:41
    Seveřané ostřelují Maxwellovu klec, pardubická obrana ovšem odolává.

07:43
    Je tu další přesilovka pro Frölundu. Dvě minuty za vysokou hůl si odpyká Ctirad Ovčačík.
    06:40 Ladislav HAVLÍK - 1:0

06:40
    Dlouho se žádnému z celků nepodařilo vytvořit si vážnější příležitost, ale do vedení jdou nakonec jako první domácí! Petr Hubáček dostal do mezikruží přihrávku od Petra Sýkory, střela mu ovšem nesedla a odražený kotouč si na pravém křídle našel LADISLAV HAVLÍK, jenž otevírá skóre dnešního zápasu – 1:0! Asistence. Petr Hubáček a Petr Sýkora.

06:07
    Na druhé straně zasahuje Brandon Maxwell, následuje komerční přestávka.

05:47
    Východočeši se snaží zakotvit ve svém útočném pásmu, ale obrana soupeře je pozorná a nedovoluje žádnou vážnější šanci.

04:54
    Bakala vyráží střelu jedné z letních posil Dynama Michala Bárty.

03:55
    Ihned po vypršení Nahodilova trestu se Dynamo vydalo ohrozil branku soupeře, ale obránci Frölundy byli proti.

03:42

03:26
    Brandon Maxwell si připisuje další pohodový zákrok. Hra je přerušena.

03:02
    Seveřané opět zaujímají klasické přesilovkové postavení a zahajují kombinaci.

02:35
    Východočeši vyhazují přes všechny čáry.

01:43
    Frölunda si v dnešním zápase jako první zahraje přesilovku. Dvě minuty za podražení dostává Lukáš Nahodil.

01:17
    Další přechod švédského celku přes modrou čáru končí ofsajdem.

00:40
    Mats Rosseli-Olsen střílel z mezikruží, ale jeho projektil Maxwell kontroloval.

00:12
    Po dvanácti vteřinách Maxwell přerušuje hru a vhazuje se po jeho levici.

00:01

Za doprovodu hudby a skandování fanoušků přichází na ledovou plochu domácí tým!

HC Dynamo Pardubice: Maxwell (Růžička) – Schaus, Čáslava, Bokroš, Ščotka, Rýgl, Havlík, Nedbal, Ovčačík – Sýkora, Hodgman, Hubáček – Zadina, Nahodil, Rolinek – Bárta, Tomášek, Klimenta – Mallet, T. Kaut, M. Kaut. Trenéři: Peter Draisiatl a Karel Beran.

Frölunda Indians: Bakala (Gustafsson) – Larsson, Sigalet, Norstebö, Tommernes, Donovan, Nyberg, Engsund, Stalberg – Rosseli-Holssen, Lundqvist, Wellman – Vesakalainen, Lasu, Hjalmarsson – Lehkonen, Carlsson, Figrén – Grundström, Ehn, Olofsson. Trenéři: Roger Rönnberg, Pär Johansson a Johan Lundskog.

Rozhodčí: Smetana (Rak.), Úlehla – Gebauer, Lederer (všichni ČR).
    Dynamo stihlo zapsat novou posilu

Frölunda má za sebou letos včetně úvodního vystoupení v lize mistrů zápasy tři. Vedle střetnutí s Wolfsburgem sehrála ještě zápasy s norskou reprezentací (3:1) a konkurentem v domácí soutěži Färjestadem, který zdolala fotbalovým výsledkem 1:0.

V pardubické Tipsport areně se potom dnes uskuteční vůbec první utkání dospělých v letošní sezoně. Dosavadní čtyři přípravné zápasy totiž hokejisté Dynama sehráli mimo svůj domácí stánek. První tři klání v Hradci Králové na tamním skvěle obsazeném Mountfield CUPu a poslední ve Vrchlabí s německým Mannheimem, ve kterém hosté zvítězili vysoko 6:1.

Švédský multišampion má před sebou v rámci skupiny A již druhé utkání, když v tom prvním zdolal německý Wolfsburg 2:1 po obratu v poslední třetině. V případě domácích Pardubic se dnes jedná o první počínání v letošním ročníku.

Hokejová liga mistrů se v Pardubicích po roce opět hlásí o slovo! Do východočeské metropole k dnešnímu střetnutí míří švédský šampion a zároveň vítěz předešlého ročníku hokejové champions league Frölunda Indians.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.

Marek Votke

Góly a asistencie: 7. Havlík (Hubáček, Sýkora), 30. Klimenta (Bárta, Tomášek), rozh. náj. Tomášek – 19. Hjalmarsson (Lasu, Nyberg), 31. Rosseli-Olsen