Viacboj družstvá - finále Vítěz: Rusko (kon.)
koniec udalosti
Viacboj družstvá - finále

Vítěz: Rusko

cz Nedeľa 21.08.2016, 16:00Olympijské hry - moderná gymnastika

Z finále víceboje týmů v moderní gymnastice je to vše, díky za pozornost a přeji hezký zbytek posledního olympijského dne. (17:34:01)

Ruskám prakticky stačilo zacvičit čistě, jejich dokonale připravené náročné sestavy dominovaly soutěži a nebýt chyby při sestavě se stuhami, které se někdy prostě stanou, náskok na prvním místě by byl mnohem větší.

Zlaté medaile si z Ria odvezou ruské moderní gymnastky, stříbrné tedy Španělky a bronz vybojovaly Bulharky, které odsunuly z medailových pozic Itálii.

8. Japonsko 34,200

Španělky zůstávají na druhém místě, Bulharky jsou třetí. Rozhodly dílčí známky za provedení!

Italky jsou bez medaile...

18,066 bodů! Bulharky mají stejně bodů jako Španělky!

Bulharské gymnastky zacvičily skvěle, odevzdaly ze sebe to nejlepší!

Vůbec poslední finálová sestava a především vyvrcholení boje o medaile. Na koberci jsou Bulharky.

Japonky mají víceboj za sebou a ve finále skončí na posledním místě s celkovou známkou 34,200.

V součtu 35,299 a je to čtvrté místo. Bělorusky tak po chybě v první rotaci medaili nevybojovaly. Zvrátit pořadí budou moci ještě Bulharky, ale ty si počkají až do konce sestavy Japonek.

Bělorusky zacvičily výborně, ale 18,016 bodů nestačí!

Boj o bronz pomalu vrcholí. Bělorusky, pokud chtějí medaili, musí získat známku okolo 18,3 bodů.

Ukrajinské gymnastky k nelibosti publika za svou zajímavou a pestrou sestavu obdržely jen 17,416 bodů. V součtu obou rotací získaly 34,282 bodů.

Ukrajinky mají po stuhách obrovskou ztrátu na medailové příčky. Ale finále se odcvičit musí.

Italky obdržely 18,033 bodů a v součtu 35,549 prozatím stačí na třetí místo. Ale ještě budou cvičit i Bělorusky a i Bulharky, které je mohou předstihnout.

Jen známka za obtížnost 9,4 bodů je suverénně nejvyšší ze všech týmů ve finále, které budou ještě předvádět své sestavy.

Rusky získaly 18,633 bodů a celkově získaly 36,233 bodů a vybojovaly zlaté olympijské medaile v Riu! Tedy definitivu nemají, ale je to téměř jisté, jelikož snad jen Rusky dokáží atakovat takové bodové hranice.

Ruskám se to povedlo a útočí na zlatou olympijskou medaili! Známka by měla jít i přes 18 bodů... co rozhodčí?