6 2 7
Norbert Gombos
1
1 6 64
Utorok 16.08.2016, 13:50 • M. A. R. A COURT • Challenger Meerbusch (antuka) • 1. kolo

Aleksandre Metreveli zdolal po dvoch hodinách a 22 minútach Gombosa 6:1, 2:6 a 7:6 a postúpil do osemfinále turnaja ATP Challenger Meerbusch. V prvom sete sa Gombosovi vôbec nedarilo. Dvakrát stratil svoj servis a napokon aj celý set pomerom 1:6. Po vyrovnanom úvode druhého setu sa Slovák dokázal v druhej časti vzchopiť a ovládol druhé dejstvo 6:2. V treťom sete to bolo veľmi vyrovnané. Gombos nevyužil svoju mečbalovú príležitosť a zápas napokon dospel do tajbrejku. V rozhodujúcej skrátenej hre si Gruzínec dokázal zakaždým podržať svoje podanie. Gombosovi to v jednom prípade nevyšlo a tak rozhodujúcu skrátenú hru vyhral Gruzínec 7:4 a zápas 2:1 na sety. Ďakujem za pozornosť, dovidenia. (16:17:45)

Koniec zápasu

7:6
    Aleksandre Metreveli premenil svoju mečbalovú šancu a ukončuje tak tajbrejk tretieho setu, ktorý vyhral 7:4. Gruzínsky tenista vyhral celý zápas 6:1, 2:6, 7:6 a postupuje na úkor Gombosa do ďalšieho kola.

6-4
    Metreveli je v tajbrejku na podaní 100-percentný a po 2 hodinách a 22 minútach má dva mečbaly.

5-4
    Slovák sa už druhýkrát na podaní presadil, ale v tejto fáze zápasu je pozadu o jeden minibrejk.

5-3
    Gombos to nedal. Metreveli sa dostáva do prvého minibrejku a vedie 5:3.

4-3
    Obaja hráči si v tajbrejku svoj servis držia. Gruzínec vedie 4:3, no podávať teraz bude 2x Gombos.

3-3
    Metreveli sa presadil cez svoj druhý servis a v polovici tajbrejku je stav znova vyrovnaný. Nasleduje výmena strán. Ešte jedno podanie čaká na Gruzínca.

2-3
    Gombos zvládol dlhšiu výmenu a v tajbrejku je tak znova vo vedení. Podávať bude Gruzínec.

2-2
    Gombos presvedčivý. Znova je skóre vyrovnané.

2-1
    Metreveli uspel na podaní aj po druhýkrát a otáča priebeh tajbrejku na svoju stranu. Podávať bude Gombos.

1-1
    Metreveli sa takisto na podaní nezmýlil a je vyrovnané.

0-1
    Gombos začína skrátenú hru na podaní a pripisuje si prvý bod.

6:6
    Aleksandre Metreveli vyrovnáva na 6:6 a o osude tohto vyrovnaného zápasu rozhodne až tajbrejk tretieho setu.

A-40
    Metreveli to zvládol a súpera do mečbalu tentoraz nepustil.

40-40
    Po druhom podaní Metreveliho sa presadil Gombos a ide sa do zhody.

40-30
    Metreveli sa postaral o dokonalý obrat z 0:30 na 40:30.

30-30
    Gruzínec vyrovnáva skóre na 30:30. Nasleduje dôležitá výmena, ktorá napovie niečo o tom, ako sa ďalej bude tento gem vyvíjať.