C1 1000 m - finále (muži) sk (kon.) | K2 500 m - finále (ženy) Vítěz: Maďarsko (kon.)
K1 200 m - finále (ženy) sk (kon.) | K1 1000 m - finále (muži) sk (kon.)
koniec udalosti
C1 1000 m - finále (muži)

Utorok 16.08.2016, 14:00Olympijské hry - rýchlostná kanoistika

Vítame vás pri online prenose. Udalosť sa začne o 14:00.

Vážení športoví fanúšikovia, srdečne vás vítame pri sledovaní on-line prenosu z rýchlostnej kanoistiky. V B-finále disciplíny C1 mužov na 1000 metrov sa predstaví slovenský kanoista Vincent Farkas. Potom sa bude bojovať v A-finále o cenné kovy.

23-ročný Farkas včera absolvoval kilometrovú trať dvakrát. V rozjazdách obsadil celkovú štrnástu priečku s časom 4:12:295. Postupový kľúč bol k Slovákovi milosrdný, a tak sa predstavil aj v semifinále. Tam poskočil na 10. pozíciu a časom 4:19:084 si zabezpečil účasť v B-finále.

Vincent Farkas sa prebojoval na OH v Riu v hodine dvanástej. Slovensko totiž na poslednú chvíľu získalo miestenku od Moldavska, ktoré do tejto disciplíny nepostavilo žiadneho muža. O letenku do Brazílie sa pobili v internej kvalifikácie skúsený Martin Rusnák a práve Vincent Farkas. Uspel napokon 23-ročný rodák zo Šamorína, pre ktorého to je premiéra pod piatimi kruhmi.

Finálové jazdy v disciplíne C1 mužov na 1000 metrov boli odštartované.

B-fin
    Všetci účastníci béčkového finále sú pripravení na štarte. Medzi nimi nechýba Vincent Farkas, ktorému patrí siedma dráha.

B-fin
    Slovenský reprezentant mal slabší štart, ale teraz sa prepracoval na piatu pozíciu. Do cieľa ostáva ešte 500 metrov.

B-fin
    Vincent Farkas v závere pridáva a už atakuje súperov na tretej a štvrtej priečke. Slováka čaká posledných 250 metrov.

B-fin
    Víťazom B-finále sa stal Poliak Tomasz Kaczor, druhý finišoval Francúz Adrien Bart a tretiu priečku obsadil slovenský kanoista Vincent Farkas.

B-finále rozhodlo o umiestneniach na deviatej až šestnástej pozícii. Vincent Farkas vo svojej premiére pod piatimi kruhmi zaznamenal na kilometrovej trati jedenástu priečku.

A-fin
    Už čoskoro nás čakajú súboje o cenné kovy. Osmička finalistov mieri do štartovacích blokov.

A-fin
    Favoritmi na medailu sú najmä víťazi včerajších troch rozjázd, čiže Nemec Sebastian Brendel, Brazílčan Isaquias Queiroz Dos Santos a Moldavčan Sergej Tarnovschi. Bez šancí nie je ani Čech Martin Fuksa v siedmej dráhe.

A-fin
    Úvod pretekov je veľmi vyrovnaný. Po prvom medzičase sú na medailových priečkach práve včerajší víťazi rozjázd.

A-fin
    Stále je to súboj nižšie spomínanej trojice. Nemec s Brazílčanom majú pred Moldavčanom menší náskok.

A-fin
    Po 750 metroch vedie Nemec Brendel, tesne za ním je Queiroz Dos Santos a tretí je momentálne Rus Štokalov.

A-fin
    Prvým zlatým medailistom v rýchlostnej kanoistike na OH v Riu sa stal Nemec Sebastian Brendel. Striebro berie domáci Brazílčan Isaquias Queiroz Dos Santos a bronz získal Moldavčan Sergej Tarnovschi.

Finálové jazdy v disciplíne C1 mužov na 1000 metrov sa skončili.

C1 mužov na 1000 metrov ovládol nemecký kanoista Sebastian Brendel, ktorý vo vyrovnanom súboji zdolal brazílskeho reprezentanta Isaquiasa Dos Santosa. Slovák Vincent Farkas obsadil konečnú jedenástu pozíciu. (14:16:14)