C1 1000 m - finále (muži) sk (kon.) | K2 500 m - finále (ženy) Vítěz: Maďarsko (kon.)
K1 200 m - finále (ženy) sk (kon.) | K1 1000 m - finále (muži) sk (kon.)
koniec udalosti
C1 1000 m - finále (muži)

Utorok 16.08.2016, 14:00Olympijské hry - rýchlostná kanoistika

C1 mužov na 1000 metrov ovládol nemecký kanoista Sebastian Brendel, ktorý vo vyrovnanom súboji zdolal brazílskeho reprezentanta Isaquiasa Dos Santosa. Slovák Vincent Farkas obsadil konečnú jedenástu pozíciu. (14:16:14)

Finálové jazdy v disciplíne C1 mužov na 1000 metrov sa skončili.

A-fin
    Prvým zlatým medailistom v rýchlostnej kanoistike na OH v Riu sa stal Nemec Sebastian Brendel. Striebro berie domáci Brazílčan Isaquias Queiroz Dos Santos a bronz získal Moldavčan Sergej Tarnovschi.

A-fin
    Po 750 metroch vedie Nemec Brendel, tesne za ním je Queiroz Dos Santos a tretí je momentálne Rus Štokalov.

A-fin
    Stále je to súboj nižšie spomínanej trojice. Nemec s Brazílčanom majú pred Moldavčanom menší náskok.

A-fin
    Úvod pretekov je veľmi vyrovnaný. Po prvom medzičase sú na medailových priečkach práve včerajší víťazi rozjázd.

A-fin
    Favoritmi na medailu sú najmä víťazi včerajších troch rozjázd, čiže Nemec Sebastian Brendel, Brazílčan Isaquias Queiroz Dos Santos a Moldavčan Sergej Tarnovschi. Bez šancí nie je ani Čech Martin Fuksa v siedmej dráhe.

A-fin
    Už čoskoro nás čakajú súboje o cenné kovy. Osmička finalistov mieri do štartovacích blokov.

B-finále rozhodlo o umiestneniach na deviatej až šestnástej pozícii. Vincent Farkas vo svojej premiére pod piatimi kruhmi zaznamenal na kilometrovej trati jedenástu priečku.

B-fin
    Víťazom B-finále sa stal Poliak Tomasz Kaczor, druhý finišoval Francúz Adrien Bart a tretiu priečku obsadil slovenský kanoista Vincent Farkas.

B-fin
    Vincent Farkas v závere pridáva a už atakuje súperov na tretej a štvrtej priečke. Slováka čaká posledných 250 metrov.

B-fin
    Slovenský reprezentant mal slabší štart, ale teraz sa prepracoval na piatu pozíciu. Do cieľa ostáva ešte 500 metrov.

B-fin
    Všetci účastníci béčkového finále sú pripravení na štarte. Medzi nimi nechýba Vincent Farkas, ktorému patrí siedma dráha.

Finálové jazdy v disciplíne C1 mužov na 1000 metrov boli odštartované.

Vážení športoví fanúšikovia, srdečne vás vítame pri sledovaní on-line prenosu z rýchlostnej kanoistiky. V B-finále disciplíny C1 mužov na 1000 metrov sa predstaví slovenský kanoista Vincent Farkas. Potom sa bude bojovať v A-finále o cenné kovy.

23-ročný Farkas včera absolvoval kilometrovú trať dvakrát. V rozjazdách obsadil celkovú štrnástu priečku s časom 4:12:295. Postupový kľúč bol k Slovákovi milosrdný, a tak sa predstavil aj v semifinále. Tam poskočil na 10. pozíciu a časom 4:19:084 si zabezpečil účasť v B-finále.

Vincent Farkas sa prebojoval na OH v Riu v hodine dvanástej. Slovensko totiž na poslednú chvíľu získalo miestenku od Moldavska, ktoré do tejto disciplíny nepostavilo žiadneho muža. O letenku do Brazílie sa pobili v internej kvalifikácie skúsený Martin Rusnák a práve Vincent Farkas. Uspel napokon 23-ročný rodák zo Šamorína, pre ktorého to je premiéra pod piatimi kruhmi.

Vítame vás pri online prenose. Udalosť sa začne o 14:00.