Česko – Chorvátsko 41:50 (kon.)
Česká republika
41:50 (11:13, 17:24, 30:35)
Chorvátsko
cz Sobota 13.08.2016, 16:30 • Palasport Cus, Udine (Itálie) • ME do 16 rokov - ženy • O 5. - 8. miesto

Češky marně bojovaly s o něco lepšími soupeřkami, které nakonec vítězí o devět bodů. Chorvatky předvedly celkem slušnou podívanou a české reprezentantky neproměnily příliš mnoho střeleckých pokusů. Děkuji za pozornost a přeji příjemný zbytek dne. (18:19:33)

Konec zápasu. (41:50)

39:36
    V závěru utkání Češky hodně faulují a Chorvatky proměňují trestné hody. (36:48)

38:58
    Anežka Kopecká netrefila pokus za tři body a zápas končí již za minutu. (34:43)

38:00
    Do konce zbývají již jen poslední dvě minuty a české hráčky ztrácí devět bodů. (34:43)

36:46
    Lucija Kostićová vrací pohodové vedení na stranu Chorvatska. (34:43)

34:50
    Lazićová se přesně trefuje za tři body a Chorvatky znovu odskakují. (32:41)

33:38
    Zatím rozhodně nesledujeme žádné bodové hody ve čtvrté části hry. (30:37)

32:43
    Chorvatské hráčky se pokusily zakončit za tři body, netrefily, ale dokázaly doskočit. (30:37)

31:43
    Chorvatkám se podařilo skórovat jako prvním a opět trochu odskakují. (30:37)

31:15
    V úvodní minutě poslední čtvrtiny se nepodařilo skórovat ani jednomu z celků. (30:35)

30:01
    Začala čtvrtá čtvrtina. (30:35)

České hráčky se dlouho nemohly chytit, ale nakonec se jim v závěru třetí čtvrtiny podařilo vrátit do utkání a uvidíme ještě zajímavý závěr.

30:00
    Třetí čtvrtina skončila. (30:35)

28:40
    Ludmila Dudáčková byla na trestných hodech stoprocentní a přibližuje Češky na dostřel. (28:35)

28:16
    Sarah Švagerová napodobila svou soupeřku a také proměnila jen jeden ze dvou trestných hodů. (26:35)

27:01
    České basketbalistky korigují a chorvatský trenérský tým si bere timeout. (23:32)

25:17
    Až teď dostala Kostićová výhodu dvou trestných hodů, ale proměnila jen jeden. (21:32)

24:57
    Sarah Švagerová faulovala Kostićovou, ale naštěstí z toho trestné hody nejsou. (21:31)

Pavel Černý

Česká republika: Sklenářová, Miklíková, Žílová, Švagerová, Jindrová, Kopecká, Holubová, Ondroušková, Dudáčková, Rosecká, Galíčková, Pitrová
    Chorvátsko: Vukšićová, Ujevićová, Lazićová, Muhlová, Miseová, Haklicková, Trehubová, Mandićová, Kostićová, Mihićová, Perková, Jurićová

Rozhodca: Ihnačeu (Bělorusko), Vecerskis (Litva), Yalman (Turecko)
    Štvrtiny: 11:13, 6:11, 13:11, 11:15