Johnson – Murray 1:2 (kon.) | Nadal – Bellucci 2:1 (kon.)
Monfils – Nišikori 1:2 (kon.) | del Potro – Bautista-Agut 2:0 (kon.)
2
6 4 7
cz Piatok 12.08.2016, 17:52OH - dvojhra muži (tvrdý povrch) • Štvrťfinále

6:7
    Velká bitva je u konce! Andy Murray to zvládl! Po druhém podání se ještě Johnson bránil, ale z vysokého obranného míče už Brit dokázal ukončit celý zápas od sítě.

2-6
    Čtyři mečboly pro světovou dvojku! Andy Murray musel přes druhé podání, return Američana byl o pásku, ale poté přichází nevynucená chyba Johnsona. Aut potvrzuje i jestřábí oko.

2-5
    Druhý minibrejk je na světe! Andy Murray je velmi blízko postupu. Johnson se vytvořil pozici servisem ven z kurtu, ale poté jeho kraťas zastavila síť.

0-2
    Je tu první minibrejk! Andy Murray bere podání svému soupeři. Steve Johnson totiž z druhého úderu trefil jen síť.

6:6
    Steve Johnson musel přes druhé podání, ale i to stačilo na světovou dvojku. Američan se dostal do velkého tlaku ze kterého vytěžil bod.

5:6
    Andy Murray si drží i další své podání! Steve Johnson si totiž neporadil s jeho servisem na tělo a bude znovu při svém podání pod tlakem vyřazení.

5:5
    Drama může pokračoval. Johnson si připravil pozici servisem ven z kurtu a celý gem zakončil úderem do protipohybu soupeře.

4:5
    Murray si drží své podání a je jeden gem od postupu! Servis do středu kurtu a poté chybuje také americký tenista.

40-30
    Steve Johnson má znovu šanci na brejk! Servis ven z kurtu nezabral a poté už Murray vyhodil bekhend do autu.

4:4
    Brejk je zpět. Murray se bere své ztracené podání, když si rozběhal soupeře a ten hraje forhend jen do sítě. Drama může pokračovat.

30-40
    Také Brit na šanci na brejk! Steve Johnson měl možnost ukončit výměnu u sítě, ale druhý volej končí v zámezí. Murray ho na síti vytloukl.

4:3
    Je to tady! Andy Murray přichází o své podání! První servis obhájci zlaté medaile nestačilo. Ani náběh na síť, Johnson ho výborně přehodil a má brejk!

40-30
    Steve Johnson má jedinečnou možnost k brejku. Při podání soupeře má jeden brejkbol. Přes druhé podání se dostal do hry a Murray chybuje.

3:3
    Steve Johnson si drží svůj servis. Vše začalo na podání, kdy vyhnal soupeře z kurtu, poté znovu Murray dřel, ale už na útok soupeře nestačil.

2:3
    Andy Murray si drží i své další podání ve třetím setu. Znovu musel použít druhý servis. Johnson si přiskočil k forhendu, ale uklidil ho jen do sítě.

2:2
    Také americký hráč si drží zatím ve třetím setu své podání. Druhé podání nezpracoval Murray do kurtu.

1:2
    Znovu velmi jednoduchá hra pro hráče na podání. Nyní musel Murray přes druhý servis, ale i to stačilo na zámořského tenistu. Murray je tak znovu o krok vpředu.

1:1
    A celou výměnu končí další chyba britského tenisty na returnu. Velmi rychlé hry na úvod třetího setu.

0:1
    První gem v rozhodujícím setu jde za Britem. První podání jen Američan vrátil oblouček na stranu podávajícího hráče a Andy si už s míčkem poradil.

6:4
    Druhý set jde na americkou stranu. Po zcela jasné úvodní sadě je to překvapivé, že se Johnson ještě dostal do hry, ale po zkaženém returnu Brita uvidíme rozhodující set.

40-0
    Tři setboly pro amerického hráče. Murray sice diktoval hru, ale při přípravném úderu chybuje.

5:4
    Andy Murray si drží své podání čistou hrou, když nyní rozběhal soupeře ze strany na stranu a poté zakončil k lajně. Steve Johnson však půjde podávat na zisk setu.

5:3
    Steve Johnson je jeden gem od zisku druhého setu! Přes druhé podání sice nechal Brita hrát, ale poté ho nalákal na síť a Brit poslal kontrakraťas jen do pásky.

4:3
    Jednoduchá hra při podání světové dvojky. Steve Johnson jakoby se soustředil jen na své podání. Nyní zahrál bekhend velmi odevzdaně jen do sítě.

4:2
    Steve Johnson odvrátil další brejkbol a drží si své podání! Znovu si pomohl servisem na který světová dvojka neměla.

30-40
    Andy Murray má brejkbol! Nalákal si soupeře k síti a poté ho prohazuje. Johnson ještě stihl nastavit raketu, ale míček končí na tribuně.

3:2
    Je to znovu jen o jeden gem, když Andy Murray ukončil pátý gem druhého setu esem.

3:1
    A i nyní si Američan drží své podání, když chtěl Murray ukončit výměnu úderem po lajně, ale míček mu vylétl do autu.

2:1
    Andy Murray se dostává zpět do hry o druhý set. Před druhé podání nechal vyniknout chybu soupeře z returnu po lajně. Stále však ve druhém setu Brit ztrácí jeden brejk.

2:0
    A celý gem ukončil americký tenista esem. Výborná hra Steva Johnsona.

1:0
    Steve Johnson vstupuje do druhého setu fantasticky. Bere Britovi hned jeho podání. Znovu to byla dlouhá výměna, Murray jí chtěl ukončit forhendem po lajně, ale míček mu vylétl do deblového území.

40-15
    Andy Murray musel přes druhé podání. Dlouhá výměna končí pro Američana, který má dva brejkboly! Murray měl výborně rozehranou výměnu, mohl jí ukončit u sítě, ale poté Johnson vystřihl parádní stopbal.

0:6
    První set je u konce. Andy Murray ho zakončil returnem, který zastavila páska a míček se dostal jen za síť, kde Steve Johnson nemohl být. Úvodní sada byla jednoznačnou záležitostí Brita.

15-40
    Nyní už ale tu jsou dva setboly pro světovou dvojku. Američan se musel bránit po forhendu soupeře po lajně. Jeho kontrúder končí jen v autu.

0:5
    Andy Murray si došel pro forhend k síti, zatlačil soupeře a ten znovu nedal míček přes síť. Brit tak vede již o pět her a Steve Johnson nemá zatím vůbec žádnou šanci.

0:4
    Je to tak! Andy Murray přidává druhý brejk a vede již 4:0. Američan chtěl ukončit výměnu povedeným úderem z kurtu, ale trefil jen aut vedle postranní lajny.

40-A
    I v této hře má Andy Murray brejkbol! Může jít do vedení již o čtyři gemy. Steve Johnson musel přes druhé podání, Murray poslal return pod nohy nabíhajícímu hráči na síť a poté ukončil výměnu prohozem.

0:3
    Fantastický vstup do zápasu od britského tenisty. Ten si nyní rozběhal svého soupeře a poté umístil míček do volného místa. Potvrzuje tak brejk čistou hrou.

0:2
    Andy Murray jde do vedení o dva gemy a bere si hned první soupeřovo podání! Steve Johnson dává totiž na druhý brejkbol dvojchybu!

0-40
    Tři brejkboly! Američan na při svém prvním podání problémy. Murray hrál velmi trpělivě od základní lajny. Poté ale zatlačil soupeře forhendem a rozhodl.

0:1
    Pohodová hra na úvod zápasu pro světovou dvojku. První podání na střed kurtu a poté volej do protipohybu hráče za základní lajnou.

Dnes hráčům v Riu de Janeiru počasí nepřeje. Déšť zatím neumožnil odstartovat dnešní program a čtvrtfinálový zápas Steve Johnson – Andy Murray se tak posouvá nejdříve na 17:30.