Dvojhra (ženy) – 1. kolo (kon.) | Eva Ódorová – Jue Wu 1:4 (kon.)
Barbora Balážová - Yadira Silvaová 4:0 (kon.) | Dvojhra (muži) – 1. kolo (kon.)
koniec udalosti
Dvojhra (ženy) – 1. kolo

cz Sobota 06.08.2016, 16:15Olympijské hry - stolný tenis

Vítáme vás u on-line přenosu. Událost začíná v 16:15.

Příjemné sobotní odpoledne. Olympijské hry pokračují v plném proudu. Společně nyní budeme sledovat první kolo ženské dvouhry ve stolním tenise.

Těšit se také můžeme na české zástupkyně. Do prvního kola zasáhne Hana Matelová a Iveta Vacenovská.

1.kolo právě začalo!

Jako jediná zatím rozehrála zápas Hana Matelová, která zatím prohrává v prvním setu 1:3

Výborně! Matelové se podařilo vyrovnat na 3:3 a sama ještě půjde dvakrát podávat!

Zápas už také rozehrála Lily Zhangová, která vede v první sadě nad Arvelovou 2:0.

Matelová – M.Zhangová 5:5, první set.

Zatím vyrovnaný první set hraje česká hráčka, momentálně je stav 7:7. L. Zhangová vede na vedlejším stole 5:3.

Stav utkání české hráčky je v první sadě 9:9. Matelová má ale výhodu dvou servisů!

To je škoda, Matelová měla setbol, ale nevyužila. 10:10.

Mezitím vyhrála první set Lily Zhangová 11:3 nad Arvelovou.

Ani druhý setbol Matelová nevyužila. 11:11.

Ani do třetice se Haně Matelové nepodařilo ukončit set! Stav je 12:12.

Bohužel! Hana Matelová měla tři šance, ale ani jednu nevyužila, zatímco její soupeřka se první šance ihned chopila a vyhrála první set 14:12!
    První set patří kanadské soupeřce

Zhangová – Arvelová 4:4, druhý set.

Matelové se příliš nepovedl start do druhé sady. Velmi rychle prohrává 0:3.

Ne, Matelové se ve druhém setu nedaří. Prohrává již 2:6.

Na druhém stole se do vedení 8:5 ve druhé sadě dostala Lily Zhangová.

Lily Zhangová vítězí ve druhém setu 11:5 a dostává se tak do vedení 2:0 na sety! Zbylé dva zápasy se zatím ještě nerozehrály.

Matelová se ještě ve druhém setu nevzdává. Češka dokázala snížit na 7:9.

Matelová odvrátila dva setboly a srovnala na 10:10! Mezitím už rozehrála svůj zápas také Dodeanová, které se do cesty postaví Dasová.

Dodeanová prolétla prvním setem jako uragán a po výsledku 11:2 vede 1:0 na sety.

Matelová opět nevyužila několik setbolů. Stav druhé sady je vyrovnaný 14:14.

Lily Zhangová vyhrála třetí set poměrem 11:5 a je tak už jedinou sadu od postupu do druhého kola!

Výborně! Matelová vítězí v druhém setu 16:14 a srovnává tak stav na 1:1!
    Srovnáno na 1:1!

Souboj Češky s Kanaďankou je zatím velmi vyrovnaný. Stav ve třetím setu je 3:3.

Kanaďanka teď trochu odskočila Matelové, 3:5.

Arvelová komplikuje Zhangové situaci ve čtvrtém setu, když vede 7:5.

Dodeanová vítězí nad Dasovou ve druhém setu 11:7 a vede již 2:0 na sety!

Lily Zhangová srovnala stav na 7:7.

Hana Matelová prohrává ve třetí sadě 6:8, dvakrát teď ale půjde podávat česká hráčka.

Lily Zhangová neponechala nic náhodě, otočila čtvrtý set ze stavu 5:7 na 11:7 a po výsledku 4:0 na sety se může radovat z postupu do druhého kola!

Bohužel na vedlejším stole prohrála Hana Matelová třetí set 8:11, celkově je pak stav na sety 1:2 z pohledu české hráčky.
    Poslední míček třetí sady

Monteiro-Dodeanová mezitím vede ve třetí sadě 4:3.

Matelová opět ztrácí na začátku setu. Stav je nyní ve čtvrté sadě 1:4.

Za vítězstvím ve třetí sadě kráčí Dodeanová, vede 9:6.

Matelová – M. Zhangová 2:5, čtvrtý set.

Skvěle! Matelové se podařilo smazat ztrátu a srovnat na 5:5!

Monteiro-Dodeanová vede 3:0 na sety a je tak blízko k tomu, aby postoupila přes Indku Dasovou do druhého kola.

Hana Matelová se nyní ve čtvrté sadě rozehrála ke skvělému výkonu! Šesti míčky v řadě otočila stav ve svůj prospěch na 8:5.

Ano! Matelová dokázala vyhrát čtvrtý set 11:6 a srovnat tak stav zápasu na 2:2!
    Je srovnáno na 2:2

Na start zápasu stále ještě čeká dvojice Dvoraková – Guiová.

Dodeanová v klidu kráčí do druhého kola. Ve čtvrté sadě vede již 8:2.

Matelová – M.Zhangová 3:3, pátý set.

Monteiro-Dodeanová vítězí ve čtvrté sadě 11:3 a bez ztráty jediného setu poráží Indku Dasovou a postupuje do další fáze turnaje!

Matelová mezitím trošku ztrácí, prohrává 4:6.

Vypadá to, že Hana Matelová ztratí pátou sadu, prohrává již 5:8.

Je tomu tak! Matelová prohrává v pátém setu 6:11! Doufejme, že se ještě Češka vzchopí a pokusí se o obrat!
    Rozhodující hra na 2:3

Po prvních šesti míčkách je stav vyrovnaný 3:3.

Svůj zápas rozehrála také již Iveta Vacenovská, která hraje proti Ruanové. Stav první sady je 2:2!

Matelová musí dohánět ztrátu v šestém setu. Prohrává 4:5.

Vacenovská zatím hraje velmi slušně, vede 5:3 v první sadě.

Matelová bojuje a srovnává na 6:6!

Obě Češky nyní mají své sady vyrovnané, Matelová 8:8, Vacenovská 6:6.

Také Polka Grzybowska rozehrála svůj zápas. Soupeřkou jí je Indka Batraová. Stav první sady je 2:3.

Matelová – Zhangová 9:9
    Vacenovská – Ruanová 7:7.

Hana Matelová má za stavu 10:9 setbol!

A ten je využitý! Matelová tak srovnává stav zápasu na 3:3 a posílá zápas do rozhodující sady!
    Čeká nás rozhodující sada

Iveta Vacenovská také zvládla svojí úvodní sadu, kterou vyhrála poměrem 11:8 a ujímá se tak vedení!

Grzybowská mezitím vede v první sadě nad Batraovou 7:4.

Matelové bohužel nevyšel vstup do rozhodující sady, prohrává 0:3!

Naopak Vacenovská vede ve druhém setu již 5:0!

Matelová – Zhangová 1:5, sedmý set.

Konečně se ke stolu také dostala dvojice Dvoraková – Guiová, které tak začínají svůj souboj prvního kola.

Iveta Vacenovská vede již 9:0!

Hana Matelová prohrává 2:6 a je blízko k vyřazení.

Iveta Vacenovská vyhrála druhý set suverénně 11:2 a vede již 2:0 na sety!

Bohužel cesta Hany Matelové končí. Matelová nezvládla rozhodující sadu, kterou prohrála 3:11 a s turnajem se tak alespoň ve dvouhře loučí.
    Poslední míček Hany Matelové na Olympiádě

Indka Batraová dokázala otočit první set proti Grzybowské a vede tak 1:0 na sety!

Brazilka Guiová prolétla prvním setem jako uragán, po výsledku 11:2 se ujímá nad Dvorakovou vedení 1:0 na sety.

Vacenovská zatím pokračuje v dobrém výkonu. Ve třetím setu vede 4:2.

Iveta vede ve třetí sadě již 7:3 a kráčí za vedením 3:0 na sety!

Grzybowska vede nad Batraovou ve druhé sadě 6:2.

Dva míče dělí Vacenovskou od vedení 3:0!

Ano! Iveta Vacenovská vítězí ve třetí sadě 11:7 a je tak již jedinou sadu od postupu do druhého kola!
    Vítězný míček třetí sady

Čtvrtý set zatím Češce ale příliš nevychází, Vacenovská prohrává 0:4.

Polka Grzybowska vyhrála druhý set 11:6 a srovnala tak stav zápasu na 1:1!

To samé se podařilo také Španělce Dvorakové, která zvítězila ve druhé sadě 11:5. I zde je stav zápasu 1:1 na sety.

Svůj zápas rozehrála také již Ruska Dolgichová, která změří síly s Australankou Layovou.

Vacenovská bojuje, její ztráta činí již pouze jediný bod! 5:6.

A teď už je Iveta dokonce ve vedení 7:6!

Australanka Layová vede nad Ruskou soupeřkou v prvním setu 4:2.

Grzybowska prožívá set hrůzy. Ve třetí sadě prohrává již 0:6.

Iveta Vacenovská vede 9:7 a je dva míčky od postupu do druhého kola!

Ano! Vacenovská vítězí ve čtvrtém setu 11:8 a celkově tak vyhrává 4:0 na sety! Iveta se tak může radovat z postupu do druhého kola!

Layová vítězí nad Ruskou Dolgichovou v prvním setu 11.6 a ujímá se tak vedení 1:0 na sety!

Brazilka Guiová vyhrála druhý set nad Španělkou Dvorakovou a vede tak 2:1 na sety!

Polka Grzybowska vítězí ve třetí sadě a dostává se tak o jednu vyhranou sadu do vedení!

Australanka Layová vyhrála druhý set na Ruskou Dolgichovou 11:7. Vede tak 2:0 na sety!

Španělce Dvorakové se podařilo vyrovnat stav zápasu na 2:2, když vyhrála čtvrtý set lehce 11:3!

Jako na houpačce je zatím zápas Brazilky Guiové se Španělkou Dvorakovou, nyní je to zase Brazilka, která má blíže k vítězství v setu, vede 5:2.

Grzybowska – Batraová 7:7, čtvrtý set.

Dolgichová – Layová 5:4, třetí set.

Batraová dokázala dotáhnout čtvrtý set do vítězného konce a srovnává tak stav zápasu na 2:2!

Ruska Dolgichová vyhrála třetí set a snižuje na 1:2!

Brazilka Guiová je jedinou sadu od postupu do druhého kola! pátý set dokázala vyhrát 11:9 a vede tak 3:2 na sety!

Polka Grzybowska si jde za vítězstvím v páté sadě, momentálně vede 8:3.

Ano, Grzybowska vítězí v pátém setu a také jí dělí jediný set od postupu!

Ruska Dolgichová dokázala smazat dvousetovou ztrátu a vyrovnat stav zápasu na 2:2!

Brazilka Guiová je pouhé dva míče od postupu, vede 9:6!

Lin Guiová vítězí v šesté sadě 11:6 a poráží tak Španělku Dvorakovou 4:2 na sety!

Na stole číslo 2 se ještě Indka Batraová pokouší poslat zápas do rozhodující sedmé sady! Má setbol za stavu 10:9!

Jenže Grzybowska odvrací, 10:10.

Na začátek svého zápasu pak stále ještě čeká Slovenka Odorová, proti které se postaví Američanka Wuová.

Polská stolní tenistka Grzybowska je další postupující do druhého kola, po výsledku 4:2 na sety poráží Indku Batraovou.

Dolgichová vede 8:6 v pátém setu, vypadá to, že to bude ona, kdo bude mít výhodu náskoku v závěrečných fázích zápasu.

Tak pozor! Australance Layové se podařilo otočit vývoj páté sady a je to ona, kdo jde do vedení 3:2 na sety!

Ke svému zápasu už také nastoupila Slovenka Odorová, doufejme, že se jí bude dařit.

Odorová vstoupila do zápasu lépe, v první sadě vede 4:2.

Slovenka Odorová vede v prvním setu již 8:2 a kráčí tak za vedením 1:0 na sety.

Layová si jde také za postupem, vede 3:2 na sety a v šestém setu pak 4:1!

Slovenka Odorová vítězí v prvním setu 11:3!

Ruska Dolgichová vyrovnává stav na 3:3!

Odorová příliš nezvládá druhý set, prohrává 4:8.

Bohužel, slovenské hráčce se druhý set příliš nevyvedl, prohrává ho 5:11 a stav je tak vyrovnaný 1:1 na sety.

Australanka Layová je velmi blízko k postupu, v rozhodující sadě vede již 8:4!

Australanka Layová je další postupující, když poráží Rusku Dolgichovou 4:3 na sety!

Bohužel, slovenská stolní tenistka prohrává ve třetím setu 9:11, průběžný stav je tak z pohledu slovenské hráčky 1:2 na sety.

Slovenka Odorová prohrává i čtvrtou sadu, Američanka Wuová je tak jediný set od postupu do druhého kola.

Eva Odorová prohrává v pátém setu již 4:8 a vypadá to, že její cesta ve dvouhře za malý okamžik skončí.

Slovenská stolní tenistka Eva Odorová prohrává v pátém setu 8:11 a to znamená, že do dalšího kola postupuje Američanka Wuová.

První část 1. kola ženské dvouhry je za námi. Nás může těšit postup Ivety Vacenovské, naopak Hana Matelová a Slovenka Eva Odorová končí. Další zápasy prvního kola začnou zhruba za půl hodiny.

Vacenovská (CZE) – Ruanová (COL) – 4:0

Pomalu se nám rozbíhají další zápasy 1. kola ženské dvouhry. Jako první začali hrát Diazová proti Oshonaikeové.

Sawettabutová i Lovasová kráčejí za vítězstvím v prvním setu. Obě vedou 5:1.

Obě nyní vedou shodně 8:4. Diazová poté na vedlejším stole vede v prvním setu 6:5. Privalová svůj zápas teprve nyní začíná.

Diazová a Lovasová získali na svojí stranu první set a vedou tak 1:0.

Stejně tak se dostává do vedení i Sawettabutová, který vyhrála první set nad Hanovou 11:9.

První set zvládla také Běloruska Privalová, která vyhrála 11:8.

Lovasová dokázala vyhrát i druhý se a dostat se tak do dvousetového vedení!

Naopak Diazová druhý set prohrála, Oshonaikeová tak dokázala vyrovnat na 1:1.

Hanová dokázala otočit stav druhé sady z 8:10 na 12:10 a vyrovnat tak stav zápasu proti Sawettabutové na 1:1!

Druhý set už vyhrála také Běloruska Privalova, která tak jde do vedení 2:0.

Olofunke Oshonaikeová teď totálně ničí Diazovou, stav třetí sady hovoří pro Nigérijku 7:1.

Ano, Oshonaikeová dokázala vyhrát třetí set poměrem 11:4 a jde do vedení 2:1 na sety.

Do vedení 3:0 na sety se již dostala Maďarka Lovasová, která si tak jde pro postup do druhého kola.

Hanová dokázala pro sebe urvat třetí sadu v souboji proti Sawettabutové.

Shahsavariová dokázala vyhrát třetí set proti Privalové a snížit tak stav z jejího pohledu na 1:2.

Petra Lovasová postupuje po výsledku 4:0 nad El-Dawlatlyovou do druhého kola!

Adriana Diazová vítězí ve čtvrtém setu a srovnává tak krok s Oshonaikeovou na 2:2.

Hanová se proti Sawettabutové dostává již do vedení 3:1 na sety, čtvrtý set dokázala vyhrát poměrem 11:8.

Shahsavariová vítězí i ve čtvrtém setu a dokázala tak srovnat krok se svojí běloruskou soupeřkou!

Do vedení 3:2 na sety se dostává Kubánka Diazová, která vyhrála pátou sadu proti Oshonaikeové 11:5.

Sawettabutová se ještě nevzdává a snižuje stav proti Hanové na 2:3.

Za postupem už kráčí Kubánka Diazová, která vede 3:2 na sety a v šestém setu pak 7:1.

Adriana Diazová je další postupující hráčkou do druhého kola, když dokázala porazit Olofunke Oshonaikeovou 4:2 na sety.

Do vedení 3:2 na sety se dostala také Běloruska Privalová.

Sawettabutové se dokonce podařilo vyrovnat proti Hanové stav na 3:3. Rozhodnout tak bude muset až poslední set.

Rozhodující set bude také k vidění v zápase Privalové proti Shahsavariové.

Zápas prvního kola již také rozehrála Lucemburčanka Niová, která vyzve Brazilku Kumaharovou.

Alexandra Privalová nakonec zvládla svůj sedmisetový souboj a poráží svojí soupeřku Nedu Shahsavariovou 4:3.

Do druhého kola také postupuje Thajská stolní tenistka Sawettabutová, která poráží Hanovou 4:3 na sety!

Mezitím Niová vyhrála první set nad Kumaharovou 12:10.

První set už také dokázala vyhrát Meshrefová proti Komwongové.

Už se rozehráli také zbývající dva zápasy prvního kola. Do zápasu vstoupila také slovenská hráčka Balážová.

Komwongová srovnává stav na 1:1 proti Meshrefové.

Edemová trochu překvapivě získává první set proti Bělorusce Pavlovičové!

Barbora Balážová získává první set poměrem 12:10 proti Silvaové!

Vyrovnat stav na 1:1 se podařilo Brazilce Kumaharové.

Komwongová se dostává do vedení 2:1 na sety, Barbora Balážová vede dokonce už 2:0 na sety!

Běloruska Pavlovičová srovnává stav zápasu proti Edemové na 1:1.

Kumaharová se dostává proti Niové do vedení 2:1!

Komwongová vede nad Meshrefovou již 3:1 a kráčí tak pomalu ale jistě do druhého kola.

Běloruska Pavlovičová vede nad Edemovou 2:1 na sety. Favoritka tohoto utkání tak alespoň prozatím otočila stav zápasu na svojí stranu.

Slovenská hráčka Barbora Balážová vede již 3:0 na sety a je jedinou sadu od postupu!

Nathana Komwongová poráží svojí soupeřku Meshrefovou 4:1 a postupuje dále!

Také Slovenka Balážová postupuje do druhého kola, když poráží výsledkem 4:0 Silvaovou!

Caroline Kumaharová se dostává do vedení již 3:1 proti Niové. To by bylo velké překvapení!

Viktoria Pavlovičová poráží Edemovou 4:1 a také ona postupuje do dalšího kola.

Niová vítězí v pátém setu 11:8 a snižuje stav na 2:3.

Lucemburčanka Niová zvítězila i v šesté sadě a srovnala tak stav zápasu na 3:3!

Kumaharová vede v rozhodující sadě již 6:3. Překvapení ihned v prvním kole je na spadnutí!

Stav je již jenom pouze 5:6 z pohledu Lucemburčanky.

Niová dokázala vyrovnat na 7:7!

9:9!

10:10!

Niová nevyužila další mečbol, 11:11!

Niová to nakonec zvládá! Vítězí v rozhodující sadě 14:12 a po výsledku 4:3 postupuje do druhého kola!

Niová (LUX) – Kumaharaová (BRA) – 4:3

1. kolo ženské dvouhry je tedy za námi. Těšit nás může postup české hráčky Ivety Vacenovské a Slovenky Barbory Balážové, naopak Matelová končí.

Ode mě je to pro tuto chvíli vše, díky za pozornost. Další zápasy stolního tenisu pokračují tentokrát v mužské části. Onlajny u toho samozřejmě nebudou chybět! (21:37:18)