Westerlo – Liége 2:2 (kon.) | Genk – Oostende 2:1 (kon.) | Kortrijk – Gent 1:1 (kon.)
KRC Genk
2:1 (0:0)
KV Oostende
cz Nedeľa 31.07.2016, 18:00 • Luminus Arena, Genk • Belgická Jupiler Pro League • 1. kolo

To je z tohoto utkání vše, já Vám přeji hezký večer a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou. (20:09:43)

Držení míče: 52 % : 48 %.
    Střely na branku: 11:10. Střely mimo: 6:8. Rohy: 3:6.

Rozhodčí odpískal konec utkání a na stadionu může propuknout vítězná oslava – Genk svého soupeře zdolal 2:1. První gól padl v 50. minutě, kdy se zblízka trefil Nikolaos Karelis. V 90. minutě po Trossardově brejku Mbwana Samatta upravil na 2:0, jenže to nebyl konec gólového představení. Ve třetí minutě prodloužení ještě snížil Knowledge Musona, víc už ale hosté nezvládli a z Genku tak odjíždí s prázdnou.

90+4
    90+3. Knowledge MUSONA - 2:1

90+3
    Oostende právě vstřelilo branku!
    Tak ještě je tu možné zdramatizování závěru utkání. Po centru z pravé strany si KNOWLEDGE MUSONA zpracoval míč, několika kličkami se uvolnil a prostřelil Bizota.

90+2
    Je tu roh pro Oostende.

90+1
    Oostende se ještě snaží o korekci skóre a tlačí se kupředu.
    90. Mbwana SAMATTA - 2:0

90
    Genk právě vstřelil branku!
    A je rozhodnuto. Na levé straně unikl Trossard, potáhl míč k vápnu, nacentroval a v pokutovém území zcela volný MBWANA SAMATTA si už věděl rady. Snadno prostřelil Prota a upravil na 2:0.

89
    Zpoza pokutového území vystřelil Trossard, sice minul, ale i tak si vysloužil potlesk tribun.

88
    Genk drží míč daleko od své branky, tohle domácím vyhovuje.

87
    Gólman druhého týmu, Proto, posílá své spoluhráče dopředu, rád by rozehrál dlouhým výkopem.

87
    Uronen vhazuje na levé straně a nikam nepospíchá.

86
    Bizot si poradil i s přízemní střelou z úhlu a drží tak těsný náskok Genku.

85
    Skončilo Akpalovo ošetření, můžeme pokračovat.
    84. Akpala svou šanci prováhal a ještě si i trochu ublížil

84
    Moc nescházelo a bylo srovnáno. Po dlouhém výkopu se míč dostal k Akpalovi, ten se dokázal uvolnit a objevil se před gólmanem Bizotem. Ten včas vyběhl a zvládl zasáhnout. Akpala si při vzájemném střetu mírně poranil koleno.