4 3
Kristína Kučová
2
6 6
Sobota 30.07.2016, 02:45WTA Montréal - Omnium Banque Nationale présenté par Rogers (antuka) • Štvrťfinále

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 02:00.

V túto nočnú hodinu vítam všetkých priaznivcov ženského tenisu!

Rogers Cup v Montreale pokračuje štvrťfinálovými zápasmi, kde sa prekvapujúco z pozície úspešnej kvalifikantky prepracovala aj naša Kristína Kučová, ktorá prežíva najlepší turnaj v kariére. Vyradením troch favoritiek sa dostala až do štvrťfinále, kde bude jej súperkou Britka Johanna Kontaová!

Je 26-ročná slovenská reprezentantka z Bratislavy. Aktuálne sa nachádza na 121. mieste svetového rebríčka WTA. Jej najlepším umiestnením je pozícia č.103. V tomto roku odohrala 36 zápasov, z toho sa až 21-krát tešila z postupu do ďalšieho kola. Do hlavnej súťaže sa v Montreale dostala cez dve kolá kvalifikácie, kde zdolala Erin Routliffeovú a jasnú favoritku Cristinu McHaleovú! V prvom kole si poradila s favorizovanou Yaninou Wickmayerovou po setoch 6:4, 2:6, 3:6. V druhom kole sa jej podaril zatiaľ najväčší skalp kariéry, keď zdolala svetovú deviatku Španileku Carlu Suarezovú-Navarrovú 2:1 na sety! A včera senzačne vyradila aj bývalú svetovú päťku Genie Bouchardovú!
    Na tomto turnaji štartuje po prvý raz!

Johanna Kontaová

Je 25- ročná reprezentantka Veľkej Británie! V tomto roku zažíva svoju najlepšiu sezónu, čomu nasvedčuje aj jej rebríčkové postavenie! Aktuálne sa nachádza na 14. mieste, čo je zároveň aj jej maximom. Po trávnatých turnajoch sa jej mimoriadne darí. Turnaj v Stanforde vyhrala, kde v semifinále zdolala Slovenku Dominiku Cibulkovú a vo finále si poradila s Venus Williamsovou! Tu v Montreale postupne zdolala S. Rogersovú po setoch 6:4, 6:2, v druhom kole vystavila stopku V. Kingovej a v osemfinále si vyšliapla na Varvaru Lepchenkovú, ktorú zdolala po setoch 6:3, 6:2.
    Na tomto turnaji hraje taktiež po prvý raz!

VZÁJOMNÁ BILANCIA
    Hráčky sa na okruhu WTA nestretli ani raz, čiže pôjde o ich vzájomnú premiéru. Favoritkou je Britka Kontaová, no Kristína Kučová nemá čo stratiť a môže len prekvapiť podobne ako v minulých troch zápasoch!
    Johanna Kontaová sa pred niekoľkými dňami tešila z prvého titulu

1st title!!

Fotka uverejnená používateľom Johanna Konta (@jokonta91),

0:0

0-15
    Kučová vstupuje do zápasu veľmi dobre a to fiftínom.

15-15
    Víťazným úderom z forhendu vyrovnáva britská tenistka stav tohto gemu.

30-15
    Johanna Kontaová sa po druhom podaní súperky presadila a ide do vedenia v geme na returne.

30-30
    V dlhej výmene ako prvá chybovala Britka, ktorá poslala svoj bekhend až za základnú čiaru.

30-40
    Kontaová nenašla recept na druhý servis Kristíny Kučovej a svoj return posiela len do autu.

40-40
    Prvý gem zápasu pôjde cez zhodu.

40-A
    Priamym bodom z podania sa dostáva Kristína Kučová k výhode a ďalšiemu gembolu.

40-40
    Avšak Johanna Kontaová teraz veľmi dobre čítala hru a loptičku poslala do protipohybu súperky.

40-A
    Return Kontaovej skončil v aute a tak má Slovenka ďalší gembol.

40-40
    Ale ani ten sa jej nepodarilo premeniť.

40-A
    Kristína Kučová bojuje o svoj prvý servis a nechce pustiť svoju súperku k brejkbolom.

0:1
    Tento gembol už slovenská reprezentantka zvládla a ide do vedenia 1:0.

15-0
    Kučová vstupuje do gemu na returne nevynútenou chybou z forhendu.

30-0
    Johanna Kontaová prerušila výmenu a urobila dobre! Loptička z rakety Kučovej skutočne už bola mimo dvorca.

40-0
    Kristína Kučová už sa pomaličky dostávala spod defenzívy, no pri nábehu na sieť urobila chybu.

1:1
    Prvým esom tohto zápasu ukončuje Kontaová prvú čistú hru v zápase!

0-15
    Kontaová sa pokúsila odohrať agresívny úder z bekhendovej strany, no loptičku zastavila páska.

15-15
    Teraz sa však dopustila nevynútenej chyby z bekhendu slovenská tenistka. Po 15 na oboch stranách.

15-30
    Kristína Kučová teraz zmenila rytmus hry a urobila dobre.

15-40
    Forhendový úder Johanny Kontaovej bol pridlhý a skončil až za základnou čiarou.

1:2
    Kvalitným prvým podaním, na ktoré jej súperka nenašla recept ukončuje Kristína Kučová druhý gem na servise a vedie 2:1.

15-0
    Johanna Kontaová to urobila na sieti veľmi dobre, videla, že jej súperka je za základnou čiarou a tak odohrala kraťas, ktorý jej súperka nemala šancu dobehnúť.

15-15
    Po 15 na oboch stranách.

30-15
    Priamym bodom ide Kontaová do vedenia v tejto hre.

40-15
    Kontaová položila základ úspechu v tejto výmene už podaním von z dvorca.

2:2
    Kontaová odohrala loptičku pod nohy súperky, ktorá na to odpovedala chybou.

15-0
    Johanna Kontaová dobehla kratší úder súperky a na sieti odohrala víťazný úder z forhendu.

15-15
    Loptu získava Kučová.

15-30
    Kristíne Kučovej veľmi dobre vyšlo skrátenie hry, ktoré síce jej súperka dobehla no už nedokázala prehodiť cez sieť.

15-40
    Aj Kristína Kučová strieľa svoje prvé eso a má dva gemboly na ukončenie tohto gemu.

30-40
    Avšak prvý je už minulosťou. Kontaovej to dnes na sieti ide veľmi dobre.

2:3
    Kristína Kučová si pomáha kvalitným podaním a opäť si bez väčších problémov drží svoje podanie.

15-0
    Priamym bodom z podania vstupuje britská tenistka do šiesteho gemu prvého setu.

15-15
    Kristíne Kučovej sa podarilo dostať do výmeny, ktorú si nakoniec pripísala na svoje konto.

15-30
    Bekehndový úder britskej reprezentantky skončil ďaleko za základnou čiarou.

15-40
    Kristína Kučová sa dostáva k prvým brejkbolom v zápase!

2:4
    A hneď prvý brejkbol premieňa a ide do vedenia 4:2! Kučová pôjde teraz pomáhať na potvrdenie brejku.

0-15
    Return Britky končí v aute. Kučová ide na servise do vedenia.

15-15
    Bekhendový úder Kristíny Kučovej skončil až za základnou čiarou. Po 15 na oboch stranách.

30-15
    Avšak Johanna Kontaová by si rada hneď vzala svoje podanie späť.

30-30
    Kontaová ostala trochu stáť v strede kurtu, čoho hneď využila Kučová na víťazný úder do odkrytej časti kurtu.

30-40
    kristína Kučová získava veľmi dôležitý fiftín a získava gembol na 5:2.

2:5
    Kvalitným podaním premieňa hneď tento gembol a vedie už 5:2 v prvom sete! Johanna Kontaová pôjde po prestávke servovať na udržanie sa v prvej sade.

0-15
    Kontaová vstupuje do tohto veľmi dôležitého gemu dvojchybou!

15-15
    Kontaová teraz zatlačila svoju súperku z forhendu a donútila ju chybovať.

15-30
    Bekhendový úder vyhadzuje Johanna Kontaová až za základnú čiaru. Kučová je dve loptičky od zisku prvého setu.

30-30
    Kontaová zariskovala pri druhom podaní a vyplatilo sa, Kučová nedokázala odohrať presný return.

40-30
    Return Kučovej skončil v aute, čo nakoniec potvrdilo aj jastrabie oko. Johanna Kontaová má gembol.

40-40
    Avšak Kučová sa teraz dostala do výmeny, odohrala kvalitný return pod nohy súperky po ktorom Kontaová poslala loptičku do autu.

40-A
    Kučová sa dostáva k prvému setbolu v zápase!

40-40
    Avšak na druhý set si budeme musieť ešte počkať. Zhoda.

A-40
    Kučová nenašla recept na druhé podanie britskej reprezentantky.

3:5
    Johanna Kontaová si po odvrátení jedného setbolu nakoniec drží svoje podanie a znižuje na 5:3.

0-15
    Krásnym spôsobom teraz obhodila Kristína Kučová nabiehajúcu súperku na sieť.

15-15

30-15
    Johanna Kontaová dobehla krátky drop-shot súperky a odpovedala na neho víťazným volejom.

30-30
    Kvalitným podaním vyrovnáva Kučová stav tohto gemu. Tak čo bude to setbol alebo brejkbol?

40-30
    Johanna Kontaová sa po krásnom stop-balle dostáva k prvému brejkbolu v zápase.

4:5
    A ten aj hneď premieňa a berie si späť stratené podanie! Kristína Kučová bude mať čo robiť aby doviedla tento set do víťazného konca.

0-15
    Kučová dobehla drop-shot súperky a obhodila ju na sieti krížnym bekhendom.

0-30
    Dvojchybou teraz pomáha Johanna Kontaová súperke k zisku fiftínu.

0-40
    Kristína Kučová sa po 40 minútach hry dostáva k ďalším trom setbolom, tentoraz pri podaní súperky.

15-40
    Prvý setbol Kontaová odvarcia kvalitným podaním.

30-40
    Kučová dobehla skrátenie hry od súperky, no loptičku odohrala len presne na raketu súperky, ktorá nemala problém túto výmenu ukončiť.

40-40
    Aj štvrtý setbol Johanna Kontaová odvracia a upravuje na zhodu!

40-A
    Víťazným returnom sa dostáva Kučová k piatemu setbolu v tomto zápase.

4:6
    Tento piaty setbol sa podarilo Kristíne Kučovej konečne premeniť a tak získava tento prvý set nad favoritkou Kontaovou pomerom 6:4.

15-0
    Kontaová vstupuje do druhého setu veľmi dobrým skrátením hry.

15-15

30-15
    Kontaová si opäť nabehla na sieť, kde si dnes mimoriadne verí!

30-30
    Kvalitným podaním nepúšťa Kučová svoju súperku k brejkbolu a vyrovnáva stav tohto gemu.

40-30
    Kontaová si vybojovala už tretí fiftín v tomto geme na sieti! Britka má brejkbol!

40-40
    Kučovej sa ho podarilo odvrátiť. Zhoda.

40-A
    Kontaovej forhend sa teraz nevošiel do dvorca a tak má Kristína Kučová gembol.

0:1
    Priamym bodom ho premieňa a ide do vedenia aj v druhom sete!

15-0
    Priamym bodom z podania vstupuje do gemu na servise Johanna Kontaová.

30-0
    Kontaová ide po chybe súperky do výraznejšieho vedenia.

40-0
    Return slovenskej tenistky bol pridlhý a skončil až za základnou čiarou v aute.

1:1
    Čistou hrou, už druhou v zápase sa teraz prezentovala Britka Kontaová, ktorá vyrovnáva stav druhej sady na 1:1.

15-0
    Kontaová vstupuje do gemu na servise víťazným úderom z bekhendu.

15-15
    Johanna Kontaová teraz absolútne nezvládla situáciu na sieti, kde jasný víťazný úder do prázdnej časti kurtu skončil v aute.

15-30

30-30
    Po 30 na oboch stranách.

30-40
    Return Johanny Kontaovej sa nezmestil do dvorca a tak má Kristína Kučová gembol na 2:1.

1:2
    Kristína Kučová obhodila svoju súperku, na sieti, po čiare a vedie 2:1.

15-0
    Kučová teraz trafila loptičku len rámom rakety a tá letela medzi divákov.

30-0
    Kontaová si nabehla na sieť, kde odohrala volej, ktorý jej súperka už nedobehla včas.

30-15
    Víťazným returnom sa teraz prezentovala Kristína Kučová, ktorá znižuje stav tohto gemu.

30-30
    Kontaová to opäť skúšala na sieti, no Kučová ju bravúrne obhodila. Po 30 na oboch stranách.

30-40
    Bekhendový úder Kontaovej skončil až za základnou čiarou a tak sa jej súperka dostáva k prvému brejkbolu v druhom sete.

1:3
    Johanna Kontaová robí ďalšiu nevynútenú chybu z bekhendu a tak Kučová premieňa za výraznej pomoci súperky brejkbol a vedie v druhom sete s výhodou brejku už 3:1.

15-0
    Loptu získava Kontaová.

15-15
    Kučová sa v celej výmene len bránila, no jej súperka si to pokazila vlastnou chybou.

30-15
    Víťazným úderom z bekhendu sa teraz prezentovala britská tenistka.

30-30
    Avšak Kučová na to odpovedá víťazným forhendom! Po 30 na oboch stranách.

30-40
    Kontaová posiela svoj bekhend opäť za základnú čiaru a tak má Kristína Kučová gembol na 4:1.

40-40
    Kučová si vzala jastrabie oko, ktoré potvrdilo, že loptička z jej rakety skončila v aute. Zhoda.

40-A
    Kontaová to teraz uponáhľala a jej forhend zastavila iba sieť.

40-40
    Ani tento gembol sa nepodarilo Kučovej premeniť. Kontaová teraz opäť na sieti ukázala svoju extratriedu.

40-A
    Avšak teraz je Britka dáva tretiu možnosť na ukončenie tohto gemu!

40-40
    Ani tento gembol sa Kučovej nepodarilo premeniť, Kontaová si na sieti pomohla skrátením! Ďalšia zhoda.

A-40
    Johanna Kontaová sa dostáva ku brejkbolu v tomto geme!

40-40
    Kristíne Kučovej sa ho podarilo odvrátiť. Zisk tohto gemu bude kľúčový pre ďalší vývoj zápasu.

40-A
    Kučová teraz veľmi dobre čítala hru a loptičku odohrala do protipohybu súperky.

40-40
    Avšak Kontaová odvracia aj tento gembol súperky víťazným returnom.

A-40
    Kontaová získava po vyhodenom bekhende Kučovej ďalší brejkbol!

40-40
    Kristíne Kučovej sa podarilo obhodiť svoju súperku na sieti a upravuje znovu na zhodu!

40-A
    Kristína Kučová sa dostáva k ďalšiemu gembolu po tom čo jej súperka poslala forhend len do siete.

1:4
    Johanna Kontaová robí nevynútenú chybu a tak vedie Kristína Kučová aj v druhom sete s výhodou brejku už 4:1.

0-15

15-15
    Kontaová si opäť nabehla na sieť, kde opäť slávila úspech.

30-15
    Druhým esom v tomto zápase ide Kontaová do vedenia.

40-15
    Teraz v zápätí pridáva priamy bod a má dve gemboly.

2:4
    Kvalitným podaním premieňa Kontaová hneď prvý gembol a znižuje na 4:2.

15-0
    Johanna Kontaová vstupuje do gemu na príjme fiftínom.

15-15
    Kučová sa po dlhej dobe pokúsila o drop-shot, ktorý síce jej súperka dobehla no už nedokázala prehodiť cez sieť.

15-30
    Nevynútenou chybou sa teraz opäť prezentovala britská reprezentantka.

15-40
    Kontaová vyhadzuje svoj return von z kurtu a tak má jej súperka dva gemboly!

2:5
    Kristína Kučová premieňa hneď prvý z nich a ide do vedenia 5:2. Slovenská tenistka je blízko postupu do semifinále!

0-15
    Kontaová vstupuje do gemu na servise nevynútenou chybou z bekhendu.

15-15

15-30
    Loptička z rakety britskej reprezentantky skončila opäť v aute a tak ide Kučová na returne do vedenia.

30-30
    Víťazným úderom do odkrytej časti kurtu vyrovnáva Kontaová stav tohto gemu.

40-30
    Johanna Kontaová si teraz pomáha víťazným forhendom a získava prvý gembol.

40-40
    Kristína Kučová ešte bojuje a najradšej by ukončila tento zápas už pri podaní súperky.

40-A
    Kristína Kučová sa po niečo menej ako hodine a pol dostáva k prvému mečbolu v zápase.

40-40
    Avšak tento prvý mečbol jej Kontaová nedovolila premeniť po kvalitnej agresívnej hre na sieti.

A-40
    Kučová nenašla recept na druhé slabšie podanie súperky! Kontaová má gembol.

3:5
    Esom ukončuje Johanna Kontaová tento gem na servise, ktorým znižuje na 5:3!

15-0
    Kučová začína gem na servise dlhým bekhendom.

30-0
    Toto je zlé! Kučová robí vo veľmi nevhodnom čase prvú dvojchybu zápasu!

30-15
    Priamym bodom teraz znižuje.

30-30
    Kontaová teraz urobila nevynútenú chybu, keď jej return letel ďaleko za základnú čiaru.

40-30
    Bekhend slovenskej tenistky končí v aute a tak sa dostáva jej súperka k brejkbolu!

40-40
    Johanna Kontaová mala na rakete víťazný úder no loptičku poslala len do autu.

40-A
    Priamym bodom z podania sa dostáva Kučová k druhému mečbolu v tomto zápase!

3:6
    Kristína Kučová zdoláva ďalšiu favoritku, víťazí v tomto zápase a postupuje do semifinále!

Koniec zápasu

Slovenská reprezentantka sa postarala o ďalšie prekvapenie! Po vyradení Wickmayerovej, Suarezovej-Navarrovej a Bouchardovej je tu ďalšie víťazstvo tentoraz nad hráčkou Top 20 Johannou Kontaovou po setoch 6:4, 6:3.
    Kristína Kučová zastavila sedem zápasovú neporaziteľnosť britskej reprezentantky a postupuje do semifinále, kde bude jej súperkou svetová dvanástka Madison Keysová! S týmto konštatovaním sa s vami lúčim a prajem pekný štart do dňa. (04:23:15)