Kolář – Gimeno-Traver 2:0 (kon.) | Rola – Kovalík 2:1 (kon.)
1
6 3 4
Štvrtok 28.07.2016, 14:09Challenger Praha 2 (antuka) • Osemfinále

6:4
    GEM, SET, ZÁPAS Blaž Rola! Tak Rola napokon mal v rozhodujúcom treťom sete v rozhodujúcich chvíľach viac šťastia ako náš tenista a tak vyhráva tretí set pomerom 6:4! Tento zápas vyhráva tak 2:1 na sety po hrách 4:6, 6:3 a 6:4 a postupuje tak to štvrťfinále tenisového turnaja Challenger Praha 2.

A-40
    Výhoda a mečbol pre Blaža Rolu!

40-40
    Kovalík napokon stráca aj druhý brejkbol, takže sme na zhode 40:40 a v tejto výmene tak ešte budeme pokračovať.

15-40
    Avšak náš tenista v zápätí získava dva brejkboly!

5:4
    Jozef Kovalík sa využitím gembolu napokon ešte udržal v zápase a znížil tak na 4:5! Blaž Rola však ide podávať na víťazstvo v tomto zápase!

5:3
    Druhým esom v rade napokon Rola gembol využíva a tak ide v treťom sete do vedenia 5:3! To znamená, že Jozef Kovalík ide podávať na udržanie sa v zápase!

4:3
    Nuž ale druhý brejkbol je napokon využitý a tak prvý krát berie Rola nášmu tenistovi podanie v treťom sete a dostáva sa tak zrejme v rozhodujúcej chvíli do vedenia 4:3!

40-15
    Napokon sú tu dva brejkboly pre tenistu zo Slovinska!

3:3
    Gembol je využitý a tak Rola vyrovnáva na 3:3! Tak zdalo sa, že v tejto výmene príde konečne ku brejkbolu, ale Rola to napokon nedopustil a vyrovnal tak priebežný stav v poslednom sete.

2:3
    Druhý gembol však je už využitý a tak ide náš tenista do vedenia 3:2! Ani teraz sme sa tak žiadnej zaujímavej príležitosti nedočkali.

2:2
    Čistou hrou napokon Blaž Rola vyrovnáva v poslednom sete na 2:2! Zatiaľ je to v treťom sete veľmi vyrovnané, stále tak čakáme na nejaký ten brejkbol.

1:2
    Napokon je hneď prvý gembol využitý a tak sa náš tenista dostáva do vedenia v rozhodujúcom treťom sete 2:1!

1:1
    No a ten už napokon aj využíva a tak vyrovnáva v rozhodujúcom treťom sete na 1:1!

0:1
    Napokon sa tak aj stáva a čistou hrou vstupuje náš tenista do rozhodujúceho tretieho setu a ide do vedenia 1:0!

6:3
    Setbol napokon Rola využíva a tak vyhráva druhý set pomerom 6:3! Už sa zdalo, že Jozef ešte poriadne zdramatizuje druhý set, ale napokon nevyužil tri bejkboly v rade a tak sa o všetkom bude musieť rozhodnúť v treťom sete! Uvidíme, ako to napokon v ňom celé dopadne.

A-40
    Výhoda a setbol pre Blaža Rolu!

40-40
    A Jozef napokon stráca aj tretí brejkbol, takže sme na zhode 40:40!

0-40
    A v zápätí získava náš tenista tri bejkboly!

5:3
    Napokon sa aj tak stáva a čistou hrou sa zatiaľ náš tenista udržal v druhom sete. Blaž Rola však teraz ide podávať na víťazstvo v druhom sete!

5:2
    Ten druhý sa mu však už podarilo využiť a tak ide do vedenia 5:2! To zanemená, že náš tenista ide podávať na záchranu v druhom sete!

4:2
    Aj sa tak napokon stáva a čistou hrou Jozef znižuje v druhom sete na 2:4!

4:1
    Teraz to už tenistovi zo Slovinska vyšlo, takže potvrdil získané podanie a dostáva sa tak do vedenia 4:1! Tak to asi čakal málo kto, že Jozef bude mať v druhom sete takéto problémy.

40-40
    Skvele teraz zabral náš tenista, podarilo sa mu následne odvrátiť aj druhý gembol a tak sme na zhode 40:40!

3:1
    Rola neváhal a hneď prvý brejkbol využíva a tak berie prvý krát podanie nášmu tenistovi v druhom sete! Dostáva sa tak do vedenia 3:1!

40-15
    Napokon sú tu dva brejkboly pre Rolu!

2:1
    Napokon je hneď prvý gembol aj využitý a tak si Rola udržal aj svoje druhé podanie a dostáva sa tak do vedenia 2:1!

1:1
    Teraz to už nášmu tenistovi vyšlo a tak si aj on udržal svoje úvodné podanie v druhom sete a vyrovnáva tak na 1:1!

1:0
    Napokon ho aj využíva a po odvrátení brejkbolu si tak udržal svoje prvé podanie v druhom sete a ujíma sa vedenia 1:0!

40-A
    A v zápätí si Jozef vybojoval brejkbol!

40-40
    No a napokon po chybe Rolu sa dostávame na zhodu 40:40!

4:6
    Hneď ten prvý napokon po úspešnom údere náš tenista využíva a tak vyhráva prvý set pomerom 6:4! Sledovali sme napokon zaujímavý prvý set, kde to bolo ako na hojdačke. V rozhodujúcej chvíli sa stavu 4:4 však Jozef zobral Rolovi podanie a následne už dotiahol tento set do víťazného konca. Uvidíme, čo nám napokon prinesie druhý set.

15-40
    Napokon prichádzajú dva setboly pre nášho tenistu!

4:5
    Ktoré sa mu napokon po chybe jeho dnešného súpera podarilo aj využiť, takže Jozef si berie svoje podanie späť, dostáva sa do vedenia 5:4 a bude podávať na víťazstvo v prvom sete!

15-40
    Úspešným úderom si následne Jozef vybojoval dva brejkboly!

4:4
    Avšak druhý brejkbol po úspešnom údere už Rola využíva, takže berie prvý krát v zápase nášmu tenistovi jeho podanie a vyrovnáva tak na 4:4!

40-15
    Nuž a napokon po chybe nášho tenistu získava Rola dva brejkboly!

3:4
    Rola získava následne gem po presnom údere na čiaru, takže znižuje na 3:4!

2:4
    A po chybe svojho dnešného súpera napokon využíva hneď ten prvý, takže po udržaní svojho podania sa dostáva do vedenia 4:2!

2:3
    Ktorý napokon po chybe nášho tenistu aj využíva, takže znižuje na 2:3! Tak to je škoda, že Jozef nevyužil hneď niekoľko brejkbolov, bol by tak oveľa bližšie ku získaniu prvého setu.

40-A
    Výhoda a tak opäť brejkbol pre nášho tenistu po chybe podávajúceho.

40-A
    Po úspešnom údere po čiare však Jozef získava výhody a tak ďalší brejkbol!

40-40
    Jozef teraz poslal loptičku len do siete, takže stráca aj druhý brejkbol a sme tak na zhode 40:40!

15-40
    Loptička v aute z rakety Rolu, takže Jozef získava dva brejkboly!

1:3
    Celé to náš tenista zakončil krásnym prehodením cez sieť, takže využíva hneď prvý gembol a dostáva sa tak do vedenia 3:1!

1:2
    Po chybe nášho tenistu napokon Rola využíva hneď prvý gembol a tak znižuje v prvom sete na 1:2!

0:2
    Ktorý napokon úspešným úderom aj bezpečne premieňa, takže potvrdil brejk a dostáva sa tak do vedenia 2:0!

0:1
    Po chybe Rolu napokon náš tenista brejkbol využíva a tak berie svojmu dnešnému súperovi jeho úvodné podanie! Jozef sa tak dostáva do vedenia 1:0!

40-A
    Hneď v úvode zápasu získava po úspešnom údere náš tenista brejkbol!

40-40
    Rola však loptičku poslal len mimo vymedzený priestor, takže sa v tejto výmene bude pokračovať, pretože sme na zhode 40:40!