Wickmayer – Kučová 1:2 (kon.) | Cibulková – Duque-Marinová 2:0 (kon.)
Kučová – Suárezová-Navarrová 2:1 (kon.) | Plíšková – Errani 0:0; 0:0; 0-0 (skreč)
6 4 4
Streda 27.07.2016, 18:42WTA Montréal - Omnium Banque Nationale présenté par Rogers (tvrdý povrch) • 2. kolo

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 18:30.

Prajem vám pekný podvečer a vítam vás pri sledovaní druhého kola z turnaja v kanadskom Montreale! Tam sa prebojovali dve slovenské tenistky, Dominika Cibulková a Kristína Kučová!

My sa dnes zameriame na zápas druhej menovanej, ktorej súperkou bude Carla Suarezová-Navarrová!

Je 26-ročná slovenská reprezentantka z Bratislavy. Aktuálne sa nachádza na 121. mieste svetového rebríčka WTA. Jej najlepším umiestnením je pozícia č.103. V tomto roku odohrala 36 zápasov, z toho sa až 21-krát tešila z postupu do ďalšieho kola. Do hlavnej súťaže sa v Montreale dostala cez dve kolá kvalifikácie, kde zdolala Erin Routliffeovú a jasnú favoritku Cristinu McHaleovú! V prvom kole si poradila s favorizovanou Yaninou Wickmayerovou po setoch 6:4, 2:6, 3:6.
    Na tomto turnaji štartuje po prvý raz!

Carla Suarezová-Navarrová
    Je 27-ročná reprezentantka zo Španielska, nasadená osmička tohto turnaja! Momentálne sa nachádza v rebríčku na 9.mieste, avšak jej najlepšou pozíciou je miesto č.6! Na tomto turnaji štartuje po tretí raz. Jej najlepším výsledkom je štvrťfinále z roku 2014. Tento turnaj je jej prvým po Wimbeldone, kde sa dopracovala až do osemfinále, kde jej stopku vystavila Venus Williamsová!
    V prvom kole mala voľný žreb!

VZÁJOMNÁ BILANCIA
    Hráčky sa na okruhu WTA stretli len raz, aj to bolo už v roku 2008, kde sa z víťazstva 6:4, 6:2 tešila práve španielská tenistka, ktorá je veľkou favoritkou aj v tomto zápase!

Hráčky sú už na kurte, kde aktuálne prebieha rozcvička. Na podaní začne Španielka Suarezová-Navarrová.

0:0

0-15
    Carla Suarezová-Navarrová si po servise von z kurtu nabehla na sieť, kde odohrala volej, na ktorý už Kučová nedokázala odpovedať.

0-30
    Obojručný forhend slovenskej tenistky skončil až za základnou čiarou.

0-40
    Suarezová-Navarrová má šancu na čistú hru hneď v úvode zápasu.

15-40
    Čistá hra to nebude. Španielka sa o ňu sama pripravila nevynútenou chybou.

0:1
    Druhý gembol už Carla Suarezová-Navarrová premieňa a bez väčších problémov si drží svoj servis.

0-15
    V dlhšej výmene od základnej čiary dominovala španielska tenistka, ktorá donútila svoju súperku k nepresnému úderu.

15-15
    Kristína Kučová získava prvý fiftín na servise. Po 15 na oboch stranách.

30-15
    Kučová si šla teraz po fiftín na sieť, kde smečom ukončila výmenu.

30-30
    Teraz však šla na sieť Carla Suarezová-Navarrová a tá bola taktiež úspešná na sieti.

40-30
    Priamym bodom z podania sa dostáva Kučová ku gembolu na 1:1.

1:1
    Španielka vyhadzuje jeden zo svojich forhendov až za základnú čiaru a tak je vyrovnané, 1:1.

15-0
    Nevynútenou chybou z forhendu začína španielska reprezentantka gem na servise.

30-0
    Vzápätí robí dvojchybu a daruje tak svojej slovenskej súperke fiftín.

40-0
    Kristína Kučová sa dostala do výmeny po druhom slabšom podaní súperky a zabezpečila si tri brejkboly!

40-15
    O prvý brejkbol sa pripravila Kristína Kučová sama!

40-30
    Aj druhý brejkbol je už minulosťou. Slovenka nedokázala poslať loptičku do dvorca.

40-40
    Svojím prvým esom v zápase odvracia španielska tenistka aj tretí brejkbol a vyrovnáva na zhodu!

A-40
    Avšak vzápätí robí dvojchybu a tak sa dostáva Kučová k ďalšiemu, štvrtému brejkbolu!

40-40
    V tejto výmene dominovala Suarezová-Navarrová, ktorá ju nakoniec ukončila víťazným forhendom ku čiare.

40-A
    Carla Suarezová-Navarrová teraz zatlačila svoju súperku, rozbehala si ju a následne si už len počkala na jej chybu.

1:2
    To je škoda! Kristína Kučová nedokázala využiť štyri poskytnuté brejkbaly a prelomiť podanie súperky! Suarezová-Navarrová ide do vedenia 2:1.

15-0
    Carla Suarezová-Navarrová teraz nedokázala zreturnovať druhé podanie svojej súperky.

15-15
    Slovenská tenistka robí svoju prvú dvojchybu v zápase.

15-30
    Španielska reprezentantka ide do vedenia, po tom čo ukončila výmenu forhendovým winnerom.

15-40
    To je zlé! Kučová sa dostala pod tlak a chybovala. Španielka má 2 brejkboly!

30-40
    Prvý brejkbol odvracia slovenská tenistka priamym bodom.

1:3
    Avšak druhý brejkbol už Carla Suarezová-Navarrová premieňa a to čo sa nepodarilo jej súperke v minulom geme zvládla teraz španielska tenistka.

0-15
    Carla Suarezová-Navarrová teraz hraje zo strany na stranu, čo nestíha dobehovať jej súperka.

15-15
    Víťazným returnom po druhom servise sa teraz prezentovala Kristína Kučová!

15-30
    Kučová mala teraz smolu! Nastrelila pásku, no loptička sa nešťastne vrátila späť na jej polovicu!

15-40
    Carla Suarezová-Navarrová má dva gemboly na potvrdenie brejku z predošlej hry!

30-40
    Kučovej sa opäť podaril víťazný úder na príjme.

40-40
    Aj druhý gembol je preč! Teraz sa oň pripravila sama Španielka svojou chybou.

A-40
    Po ďalšej nevynútenej chybe Suarezovej-Navarrovej je tu šanca na ribrejk pre jej súperku.

2:3
    Carla Suarezová-Navarrová teraz pomohla svojej súperke k premeneniu brejkbolu dvojchybou! Kučová si tak berie svoje podanie späť a znižuje na 3:2.

0-15
    Loptu získava Suarezová-Navarrová.

15-15
    Suarezová-Navarrová teraz nenašla recept na podanie svojej súperky a return poslala len do siete.

15-30
    V najdlhšej výmene zápasu to bolo veľmi vyrovnané, no v závere prevzala iniciatívu španielska tenistka, ktorá donútila súperku chybovať.

30-30
    Carla Suarezová-Navarrová teraz odohrala loptičku veľmi nízko a tá skončila len na sieti. Po 30 na oboch stranách.

30-40
    Španielska tenistka si po dlhej dobe opäť nabehla na sieť, kde je dnes stopercentná! Kučová bude čeliť brejkbolu!

2:4
    Carla Suarezová-Navarrová premieňa hneď tento brejkbol a opäť vedie s výhodou jedného brejku 4:2!

0-15
    Forhendový úder po čiare od Kučovej skončil len v aute.

0-30

0-40
    Esom sa dostáva Suarezová-Navarrová ku trom gembolom!

2:5
    Carla Suarezová-Navarrová premieňa hneď prvý gembol a ide do výraznejšieho vedenia!

3:5
    Kristíne Kučovej sa podarilo znížiť na 5:3. Po prestávke pôjde servovať na zisk prvého setu španielska tenistka.

0-15

15-15
    Po 15 na oboch stranách.

15-30
    Suarezová-Navarrová je dve loptičky od zisku prvého setu.

30-30
    Kučovej sa podarilo vyrovnaťstav tohto gemu.

30-40
    Carla Suarezová-Navarrová sa dostáva k prvému setbolu!

40-40
    Kučová odvracia prvý setbol a posiela gem do zhody!

40-A
    Avšak španielska tenistka sa víťazným úderom z forhendu dostáva k ďalšiemu setbolu!

3:6
    Carla Suarezová-Navarrová premieňa až druhý setbol a tak získava prvý set pomerom 6:3, kde jej stačil jeden brejk súperky! Avšak tenis sa hrá na dva víťazné sety, ešte nie je nič stratené!

Hráčky si vzali toilet break!

Všetko je už pripravené, hráčky sú na kurte, druhý set sa môže začať.

0-15

15-15
    Kristína Kučová vyrovnáva, po 15 na oboch stranách.

15-30
    Lenže tentoraz robí slovenská tenistka nevynútenú chybu.

30-30
    Po 30 na oboch stranách!

40-30
    Carla Suarezová-Navarrová teraz nedokázala poslať return na súperkynu polovicu kurtu. Kučová má gembol.

1:0
    Kristína Kučová si drží svoje podanie na úvod druhej sady!

0-15
    Carla Suarezová-Navarrová začína gem na servise fiftínom.

0-30
    A vzápätí si pripisuje priamy bod na svoje konto a ide do výraznejšieho vedenia.

15-30
    Kučová získava prvý fiftín na returne!

30-30
    Kučová si teraz po dlhšej dobe nabehla na sieť, kde forhendovým volejom ukončila výmenu. Po 30 na oboch stranách.

40-30
    Carla Suarezová-Navarrová robí dvojchybu a tak sa dostáva slovenská tenistka k brejkbolu!

2:0
    Kučová po chybe súperky premieňa hneď tento prvý brejkbol a na úvod druhého setu sa ujíma vedenia 2:0!

0-15
    Kristína začína gem na servise dvojchybou!

15-15
    Forhend španielskej tenistky bol pridlhý a skončil až za základnou čiarou. Po 15 na oboch stranách.

30-15
    Teraz chybovala Suarezová-Navarrová na returne, loptička skončila v bočnom aute.

40-15
    Kristína Kučová sa dostáva k dvom gembolom na potvrdenie brejku!

3:0
    Kučová si teraz obehla loptičku na forhend a urobila dobre! Víťazným úderom ukončila túto výmenu a zároveň aj gem. Slovenská tenistka vedie v druhom dejstve už 3:0!

0-15
    Suarezová-Navarrová odohrala bekhendový volej s nízkym odskokom, po ktorom jej súperka poslala loptičku len do siete.

0-30
    Prvé eso španielskej tenistky v druhom sete.

0-40
    Carla Suarezová-Navarrová má šancu na veľmi rýchly gem a čistú hru!

15-40
    Čistá hra to nebude.

30-40
    Kučová šla opäť na sieť, kde znovu dokázala ako to tam vie!

3:1
    Return slovenskej tenistky skončil hlboko v aute a tak Carla znižuje na 3:1!

15-0
    Kučová šla cez druhé podanie no aj napriek tomu sa jej podarilo vybojovať fiftín.

30-0
    Bekhend španielskej tenistky končí opäť až za základnou čiarou.

30-15
    Tentoraz nepresne zahrala Kučová, ktorej loptička sa nezmestila do dvorca.

30-30
    Španielka si teraz rozbehala svoju súperku, vo veľmi dobre chvíli si nabehla na sieť, kde odohrala víťazný úder.

40-30
    Kučová sa dostáva ku gembolu na 4:1!

40-40
    Suarezová-Navarrová bojuje o každý fiftín a chcela by vziať podanie svojej súperky ešte v tomto geme. Zhoda.

A-40
    Kristína Kučová ide znovu do vedenia a má výhodu!

40-40
    Lenže teraz posiela slovenská tenistka svoj úder až za základnú čiaru. Ďalšia zhoda!

A-40
    Kučová sa teraz veľmi dobre bránila a v závere výmeny sa odhodlala k víťaznému forhendu.

4:1
    Suarezová-Navarrová si teraz nie veľmi dobre pripravila prechod na sieť, kde odohrala loptičku len do autu. Kučová vedie v druhej sade 4:1!

4:1
    Španielska tenistka má nejaké problémy s nohou a očividne si berie medical time-out!

4:1
    Zdá sa, že španielska tenistka bude v zápase pokračovať.

15-0
    Kučová vstupuje do gemu po dlhšej prestávke lepšie.

15-15
    Forhendový úder slovenskej tenistky končí až za základnou čiarou. Po 15 na oboch stranách.

15-30
    Teraz bola Kučová neskoro pri loptičke a odpálila ju veľmi nepresne len do autu.

30-30
    Po 30 na oboch stranách!Tak čo bude to gembol alebo brejkbol?

30-40
    Je to tá prvá možnosť. Suarezová si rozbehala svoju súperku, následne si nabehla na sie´t kde svojím forhendovým volejom ukončil výmenu.

4:2
    Španielska tenistka znižuje na 4:2 a ešte stále má manko len jedného brejku!

15-0
    Kučová vstupuje do gemu na servise, po chybe súperky fiftínom.

30-0
    Kristína ide do výraznejšieho vedenia na servise.

40-0
    Je tu šanca na čistú hru pre slovenskú tenistku!

40-15
    Čistá hra to nebude! Suarezová-Navarrová získava prvý fiftín v tomto geme.

5:2
    Druhý gembol však už Kučová premieňa a ide do vedenia 5:2! Suarezová-Navarrová pôjde po prestávke servovať na udržanie sa v druhej sade.

0-15
    Pri hre od základnej čiary ako prvá chybovala Slovenka.

0-30
    Esom ide španielska reprezentantka do výraznejšieho vedenia.

0-40
    Carla Suarezová-Navarrová má opäť šancu na čistú hru pri svojom podaní.

15-40
    A opäť tomu tak nebude! Nepresný forhend z rakety Španielka skončil len v sieti.

5:3
    Druhý gembol však už Suarezová-Navarrová premieňa a znižuje na 5:3!

0-15
    Suarezová-Navarrová ide v geme na príjme do vedenia, po chybe svojej súperky.

0-30
    Ďalšia chyba z rakety Kristíny Kučovej znamená výraznejšie vedenie pre jej súperku.

15-30
    Avšak Suarezová-Navarrová si to teraz pokazila sama, po tom čo nevynútene chybovala z forhendu.

15-40
    To je zlé! Carla Suarezová-Navarrová má k dispozícii dva brejkboly na zníženie!

30-40
    Prvý brejkbol odvracia Kučová priamym bodom!

5:4
    Druhý však už nie a tak si berie Carla Suarezová-Navarrová späť svoje stratené podanie. Stav druhého setu je 5:4 a na servis sa postaví španielska tenistka.

15-0
    Kristína Kučová sa dostala spod tlaku súperky a výmenu ukončila víťazným forhendom na čiaru.

30-0
    Kučová sa dostáva po víťaznom returne do výraznejšieho vedenia.

30-15
    Servisom von z dvorca si teraz pomáha španielska tenistka.

40-15
    Výborne! Suarezová-Navarrová posiela loptičku len do autu a tak sa dostáva Kristína k prvým setbolom už pri podaní súperky.

6:4
    Hneď prvý setbol Kučová premieňa aj po tom čo jej trošku pomohla šťastena. Slovenka nastrelila pásku a loptička sa nechytateľne odrazila na polovicu súperky!

0-15
    Suarezová-Navarrová vstupuje oveľa lepšie do tretieho setu ako jej súperka.

15-15

15-30
    Carla Suarezová-Navarrová si nabehla na sieť a smečom ukončila výmenu!

15-40
    Kučová vyhadzuje loptičku až za základnú čiaru a tak sa dostáva jej súperka k dvom brejkbolom!

30-40
    Hneď prvý brejkbol sa podarilo Kristíne Kučovej odvrátiť.

0:1
    Už už keď sa zdalo, že sa Kristína dostane z defenzívy prešla Suarezová-Navarrová na sieť a tam nedala svojej súperke žiadnu šancu.

15-0
    Loptu získava Kučová.

30-0
    Suarezová-Navarrová teraz trafila loptičku len rámom rakety a tá letela medzi divákov.

40-0
    Kristína Kučová bola v tejto výmene aktívnejšou hráčkou a zabezpečila si tri brejkboly na ribrejk!

1:1
    Bekhendový volej španielskej tenistky skončil až za základnou čiarou a tak sa Kučovej ribrejk podaril. Stav tretieho setu je zatiaľ vyrovnaný 1:1.

15-0
    Kučová začína dobre aj gem na servise.

15-15
    Suarezová-Navarrová sa teraz prezentovala krásnym krížnym víťazným forhendom!

15-30
    Pri hre od základnej čiary ako prvá chybovala slovenská tenistka, ktorá posiela loptičku len za základnú čiaru.

15-40
    To snáď nie je pravda. Španielka sa dostáva k dvom brejkbolom!

1:2
    Hneď prvý brejkbol Carla Suarezová-Navarrová premieňa a opäť berie podanie svojej súperky. V treťom sete si tenistky ani jedna zatiaľ nedokázali podržať svoj servis.

0-15
    Suarezová-Navarrová teraz zvolila prechod na sieť a urobila dobre!

0-30
    Španielska tenistka sa po chybe súperky dostáva do výraznejšieho vedenia.

15-30
    Kučová sa dostala do výmeny po druhom slabšom podaní súperky a znižuje stav tohto gemu.

30-30
    Po 30 na oboch stranách.

40-30
    Suarezová-Navarrová teraz nastrelila pásku a loptička sa vrátila späť na jej polovicu. Kučová má šancu na ribrejk!

40-40
    Prvý brejkbol ostáva nevyužitý! Zhoda.

40-A
    Esom sa dostáva Carla Suarezová-Navarrová k výhode v tomto geme.

1:3
    Španielska tenistka potvrdzuje brejk z predošlej hry a vedie v treťom, rozhodujúcom sete už 3:1.

0-15
    Kučová začína gem na servise chybou z fohendu.

0-30
    Suarezová-Navarrová teraz poslala loptičku pod nohy súperky a tá ju už nedokázala prehodiť cez sieť.

15-30

15-40
    Kučová robí vo veľmi nevhodnom momente dvojchybu a darúva tak súperke dva brejkboly!

30-40
    Prvý brejkbol je už minulosťou. Kučová si došla na sieť pre loptičku a forhendovým volejom ukončila výmenu.

40-40
    Ešte nič nie je stratené! Kučová posiela gem do zhody.

40-A
    Carla Suarezová-Navarrová sa dostáva k výhode a ďalšiemu brejkbolu!

40-40
    Kristína Kučová odvracia aj tretí brejkbol v tomto geme, tentoraz priamym bodom.

40-A
    Suarezová-Navarrová je v rozhodujúcich momentoch lepšou skúsenejšou hráčkou a dostáva sa k ďalšiemu brejkbolu.

40-40
    Ani tentoraz ho však našťastie nedokázala premeniť.

A-40
    Po dlhšej dobe sa dostáva Kristína Kučová k výhode a gembolu.

2:3
    Kristíne Kučovej sa podarilo udržať si svoj servis, aj vďaka tomu, že odvrátila štyri brejkboly súperky!

0-15
    Suarezová-Navarrová bola teraz na začiatku šiesteho gemu lepšou hráčkou a dostáva sa tak do vedenia.

15-15
    Forhend španielskej tenistky končí na sieti, po 15.

30-15
    Kristína Kučová sa dostáva do vedenia pri podaní súperky.

30-30

40-30
    Kristína Kučová sa dostáva po nevynútenej chybe súperky k brejkbolu na vyrovnanie!

40-40
    Carla Suarezová-Navarrová však bojovala v tejto výmene a a vybojovala fiftín. Zhoda.

40-A
    Suarezová-Navarrová má gembol na 4:2!

40-40
    Forhend španielskej tenistky skončila ďaleko za základnou čiarou.

40-A
    Španielka sa dostáva po nepresnom forhende súperky k výhode.

40-40
    Vyzerá to tak, že tento gem je z hľadiska ďalšieho vývoja zápasu kľúčový!

A-40
    Kučová sa po dlhšej dobe dostáva k ďalšiemu brejkbolu!

40-40
    Víťazným forhendom presne na základnú čiaru odvracia Suarezová-Navarrová druhý brejkbol súperky!

A-40
    Loptička z rakety španielskej tenistky skončila až za základnou čiarou. Kučová má ďalší brejkbol.

3:3
    Kristína Kučová využíva tretí brejkbol v tomto geme a berie si späť svoje stratené podanie! Stav tretieho setu je vyrovnaný, 3:3!

15-0

30-0
    Kristína Kučová sa dostáva v siedmom geme rozhodujúceho setu do výraznejšieho vedenia.

30-15
    Forhend slovenskej tenistky zastavila len páska. Suarezová-Navarrová znižuje.

30-30

30-40
    Víťazným forhendom do odkrytej časti kurtu si zabezpečila španielska tenistka brejkbol!

40-40
    Kučovej sa podarilo aktívnou hrou odvrátiť gembol a upraviť na zhodu.

A-40
    Krásne teraz zakončila túto výmenu Kristína, krížnym forhendom.

4:3
    Slovenská tenistka sa dostáva do vedenia v treťom sete! Po tom čo odvrátila Kučová brejkbol v tomto sete zlepšila svoju hru a ide do vedenia.

0-15

0-30
    Kučová posiela svoj bekhend hlboko do autu.

15-30
    Španielska tenistka nedokázala poslať loptičku na druhú stranu kurtu.

15-40
    Carla Suarezová-Navarrová obhodila svoju súperku na sieti a tak sa dostáva k dvom gembolom.

30-40
    Kučová znižuje po chybe súperky.

40-40
    Kristína Kučová posiela gem do zhody! Suarezová-Navarrová len chybovala a tak je stav tohto gemu vyrovnaný.

40-A
    Suarezová-Navarrová sa dostáva k ďalšiemu gembolu v tejto hre!

4:4
    Kristína Kučová posiela loptičku až za základnú čiaru a tak je stav tretieho setu vyrovnaný 4:4.

0-15

15-15
    Po 15 na oboch stranách!

15-30
    Víťazným bekhendom sa dostáva Suarezová-Navarrová do vedenia v tomto geme.

30-30
    Teraz však nevynútene chybovala španielska tenistka. Po 30 na oboch stranách.

40-30
    Kristína Kučová sa dostáva ku gembolu po krásnom forhendovom winneri.

5:4
    Kristína Kučová si nakoniec drží svoj servis a ide do vedenia 5:4. Po prestávke pôjde podávať Suarezová-Navarrová na udržanie sa v tomto zápase.

0-15

0-30
    Forhend slovenskej tenistky letí len do autu. Carla Suarezová-Navarrová vedie na servise už 30:0.

15-30
    Kučová znižuje.

30-30
    Obe hráčky teraz hrali loptičky s vysokým odskokom a ako prvá chybovala Španielka.

30-40
    Suarezová-Navarrová teraz veľmi dobre čítala hru a loptičku poslala do protipohybu súperky.

40-40
    Kučová sa ešte nevzdáva a bojuje o každý fiftín.

A-40
    Víťazným úderom sa dostáva Kučová k prvému mečbolu v tomto zápase!

6:4
    Dvojchybou teraz pomáha Suarezová-Navarrová svojej súperke k víťazstvu v tomto zápase!

Koniec zápasu

Kristína Kučová ako kvalifikantka zdoláva v druhom kole svetovú deviatku Carlu Suarezovú-Navarrovú 2:1 na sety a získava tak najväčší skalp vo svojej doterajšej kariére. Celý zápas bol neskutočne vyrovnaný, Kučová bola súperke vyrovnanou hráčkou. Suarezovú-Navarrovú v rozhodujúcich momentoch nepodržal servis.

S konštatovaním, že Kučová postúpila do osemfinále na turnaji v Montreale a jej súperka vzíde z dvojice Bouchardová-Cibulková sa s vami lúčim a prajem ešte pekný zvyšok večera. (21:15:04)