Pondelok 25.07.2016, 13:11Challenger Segovia (antuka) • 1. kolo

Ďakujem za pozornosť a prajem pekný zvyšok dňa! (14:02:16)

Koniec zápasu

3:6
    GEM, SET, ZÁPAS Roberto Ortega-Olmedo! Po chybe nášho tenistu tak vyhráva Ortega-Olmedo druhý set pomerom 6:3 a celkovo vyhráva tento zápas 2:0 na sety po hrách 1:6 a 3:6! Domáci tenista bol po celý zápas lepší a tak právom postupuje do druhého kola na turnaji Challenger Segovia hraný v Španielsku!

0-40
    Roberto Ortega-Olmedo získava tri mečboly!

0-30
    Aj tento úder domácemu tenistovi vyšiel a tak v tejto výmene vyhráva o dve loptičky.

0-15
    Domáci tenista začína úspešným úderom po čiare.

3:5
    Koniec prestávky, podávať bude Roberto Ortega-Olmedo.

3:5
    Nasleduje prestávka a výmena strán.

3:5
    Ktorý sa mu podarilo aj využiť a tak znižuje na 3:5! Roberto Ortega-Olmedo však ide podávať na víťazstvo v tomto zápase!

40-30
    Filip teraz úspešne zapojoval a po vydarenom údere získava zachraňujúci gembol!

30-30
    Druhá loptička v rade pre nášho tenistu, takže to je po 30 na oboch stranách.

15-30
    Loptu získava Horanský.

0-30
    Domáci tenista teraz úspešne zapracoval na sieti a donútil nášho tenistu ku nevynútenej chybe.

0-15
    Filip začína však zle, pretože poslal loptičku len mimo vymedzený priestor.

2:5
    Koniec prestávky, podávať bude Filip Horanský.

2:5

2:5
    Hneď ten prvý po chybe nášho tenistu aj využíva, takže sa dostáva v druhom sete do vedenia 5:2! To znamená, že Filip Horanský ide podávať na udržanie sa v druhom sete ale aj celkovo v tomto zápase!

15-40
    Sledovali sme dlhšiu výmenu, ktorá lepšie vyšla domácemu tenistovi a ten napokon po úspešnom bekhende získva dva gemboly!

15-30

0-30
    Aj táto loptička ide na konto domáceho tenistu, pretože Filip poslal loptičku len do autu.

0-15
    Ortega-Olmedo sa prezentoval úspešným úderom po čiare, takže získava fiftýn.

2:4

2:4

2:4
    Ten sa mu po chybe súpera podarilo aj využiť, takže znižuje na 2:4!

40-15
    Filip si napokon úspešným úderom vypracoval gembol!

30-15
    Druhá loptička v rade pre nášho tenistu, ktorý sa tak dostáva do menšej výhody.

15-15
    Podobne sa teraz prezentoval aj náš tenista, takže to je po 15 na oboch stranách.

0-15
    Ortega-Olmedo sa prezentoval úspešným bekhendom a tak získava fiftýn na svoju stranu.

1:4

1:4

1:4
    To sa podarilo úspešným úderom domácemu tenistovi zúžitkovať, takže potvrdil získané podanie a dostáva sa v druhom sete do vedenia 4:1!

40-A
    Napokon je z toho výhoda a gembol pre domáceho tenistu.

40-40
    Avšak teraz poslal loptičku len mimo vymedzený priestor, takže ešte v tejto výmene budeme pokračovať, sme na zhode 40:40!

40-30
    Filipovi sa teraz na kurte darí veľmi dobre a po úspešnom údere získava brejkbol!

30-30
    Aj táto loptička ide na konto nášho tenistu, takže je to po 30 na oboch stranách. Uvidíme, aká situácia bude teda ďalej nasledovať.

15-30

0-30
    Filip poslal loptičku z bekhendu len do autu, takže domáci tenista vyhráva v tejto výmene o dva fiftýny.

0-15
    Domácemu tenistovi vyšiel úder po čiare a tak získava fiftýn.

1:3

1:3

1:3
    Hneď ten prvý napokon Ortega-Olmedo využíva a tak berie nášmu tenistovi jeho podania. Španiel tak ide do vedenia 3:1!

0-40
    A napokon získava domáci tenista po chybe nášho tenistu tri brejkboly!

0-30
    Druhá loptička v rade pre Filipovho súpera, ktorý sa tak dostáva do menšej výhody.

0-15
    Filip začína túto výmenu len úderom do siete, takže to je fiftýn pre domáceho tenistu.

1:2

1:2

1:2
    Aj sa tak stáva a čistou hrou sa domáci tenista dostáva do vedenia 2:1! Zatiaľ si tak obaja tenisti držia svoje podania.

0-40
    Napokon získava domáci tenista po úspešnom bekhende tri gemboly a šanci na čistú hru!

0-30
    Druhá loptička v rade pre domáceho tenistu po úspešnom údere po čiare.

0-15
    Teraz však náš tenista poslal loptičku len do autu, takže fiftýn pre domáceho tenistu.

1:1

1:1

1:1
    Hneď ten prvý aj využíva, takže vyrovnáva v druhom sete na 1:1!

40-15
    Filip získava po úspešnom údere dva gemboly!

30-15
    Loptu získava Ortega-Olmedo.

30-0
    Druhý fiftýn v rade pre nášho tenistu a vyhráva tak o dve loptičky.

15-0

0:1

0:1

0:1
    Aj sa tak stáva a čistou hrou získava domáci tenista prvý gem v druhom sete a dostáva sa do vedenia 1:0!

0-40
    A napokon po úspešnom údere po čiare získava aj tri gemboly a šancu na čistú hru.

0-30
    Druhý fiftýn v rade pre domáceho tenistu, ktorý tak v tejto výmene vyhráva už o dve loptičky.

0-15
    Domáci tenista získava prvý fiftýn v druhom sete, pretože náš tenista poslal loptičku len mimo vymedzený priestor.

0:0

1:6
    Ten sa mu však napokon úspešným bekhendom podarilo využiť a tak vyhráva prvý set jasným pomerom 6:1! Celý prvý set sa niesol v jasnej réžii domáceho tenistu Roberta Ortega-Olmedoa. Nášmu tenistovi sa vôbec nedarilo a môže byť rád, že z toho napokon nebol kanár. Čaká nás teda druhý set, uvidíme, aký obraz hry v ňom napokon uvidíme.

40-A
    Prichádza však ďalší setbol pre domáceho tenistu!

40-40
    Avšak Filip teraz výborne zapracoval na sieti, takže sme opäť na zhode 40:40!

40-A
    Výhoda a setbol pre domáceho tenistu!

40-40
    Túto hrozbu však domáci tenista odvracia, takže ešte budeme v tejto výmene pokračovať.

A-40
    Úspešným bekhendom získava náš tenista výhodu na svoju stranu a tak má k dispozícii ďalší gembol!

40-40
    Ten však domáci tenista po úspešnom prehodení nášho tenistu odvracia a tak sme na zhode 40:40!

40-30
    Napokon získava náš tenista gembol!

30-30
    Avšak razom to je po 30 na oboch stranách, Filip dokázal včas vytiahnuť úspešný bekhend.

15-30
    Úspešný úder domáceho tenistu po čiare, takže ide v tejto výmene do vedenia o jednu loptičku.

15-15
    Fiftýn pre nášho tenistu, takže to je po 15 na oboch stranách.

0-15

1:5
    Ten sa napokon podarilo Filipovi aj využiť a tak získava prvý gem v tomto zápase! Zatiaľ s tak udržal v prvom sete a odvrátil aj hrozbu kanára. Teraz však pôjde podávať na udržanie sa v prvom sete!

40-30
    Napokon je z toho brejkbol pre nášho tenistu!

30-30
    Teraz sa Ortega-Olmedo dopustil dvojchyby pri svojom podaní, takže je to po 30 na oboch stranách. Uvidíme, aká situácia bude teraz nasledovať.

15-30
    Skvelá práca domáceho tenistu na sieti a dostáva sa tak následne do vedenia o jednu loptičku.

15-15
    Teraz však poslal domáci tenista loptičku len do autu, takže to je po 15 na oboch stranách.

0-15
    Filip na konci tejto výmeny napálil loptičku len do siete, takže fiftýn ide na konto domáceho tenistu.

0:5

0:5

0:5
    Druhú hrozbu sa však nášmu tenistovi nepodarilo odvrátiť a tak prehráva už 5:0! Roberto Ortega-Olmedo tak ide podávať na víťazstvo v prvom sete, navyše nášmu tenistovi hrozí aj kanár!

30-40
    Filip sa však nevzdáva a po úspešnom bekhende prvú hrozbu odvracia.

15-40
    Nuž a napokon sú z toho aj dva brejkboly pre Roberto Ortega-Olmedo!

15-30
    Druhý fiftýn v rade pre domáceho tenistu, ktorý tak vyhráva v tejto výmene o jednu loptičku.

15-15
    Podobne však teraz vyšiel úder aj jeho súperovi, takže to je po 15 na oboch stranách.

15-0
    Filip začína konečne toto svoje podanie úspešne a získava tak fiftýn.

0:4

0:4

0:4
    Ktorý sa mu po chybe nášho tenistu podarilo aj odvrátiť, takže potvrdil získané podanie dostáva sa už do vedenia 4:0!

40-A
    Následne si Ortega-Olmedo vybojoval gembol!

40-40
    Avšak výborným a hlavne presným úderom na čiaru túto hrobu domáci tenista opäť odvracia.

A-40
    Výhoda a tak ďalší brejkbol pre nášho tenistu.

40-40
    Túto hrozbu však jeho súper úspešným úderom odvracia, takže sme na zhode 40:40 a v tejto výmene sa bude pokračovať!

40-30
    Napokon je z toho brejkbol pre Filipa Horanského!

30-30
    Filip teraz napálil loptičku až niekam za kurt, takže to je po 30 na oboch stranách. Uvidíme, aká situácia bude teraz nasledovať.

30-15

30-0
    Skvelý úder nášho tenistu po čiare, dostáva sa tak do vedenia o dve loptičky.

15-0
    Prvej dvojchyby v zápase sa dopustil Ortega-Olmedo. takže fiftýn ide na konto nášho tenistu.

0:3

0:3

0:3
    Druhú možnosť však už jeho dnešný súper využíva a tak mu berie aj druhé podanie. Roberto Ortega-Olmedo sa dostáva už do vedenia 3:0!

15-40
    Filip však zabojoval teraz na sieti a prvú hrozbu odvracia.

0-40
    Roberto Ortega-Olmedo opäť získava tri brejkboly, opäť mu vyšiel jeho winner po čiare!

0-30
    Druhá loptička v rade pre domáceho tenistu, ktorý sa prezentoval úspešným úderom po čiare.

0-15
    Ani tento úder nášmu tenistovi nevyšiel a tak fiftýn opäť získava jeho dnešný súper.

0:2

0:2

0:2
    Napokon sa aj tak stáva, Ortega-Olmedo čistou hrou potvrdil brejk a tak sa dostáva do vedenia 2:0! Filip tak hneď na úvod začína mať menši problémy.

0-40
    Následne si domáci tenista vybojoval dva gemboly a šancu na čistú hru!

0-30
    Ortega-Olmedo sa prezentoval úspešným bekhendom, takže vyhráva v tejto výmene o dve loptičky.

0-15
    Filip zakončil túto výmenu zle, pretože poslal loptičku len mimo vymedzený priestor. Fiftýn ide tak domácemu tenistovi.

0:1

0:1

0:1
    Avšak Filip sa dopustil pri svojom podaní dvojchyby, takže Roberto Ortega-Olmedo mu berie hneď jeho prvé podanie a domáci tenista tak ide do vedenia 1:0!

30-40
    Podobne sa prezentoval aj teraz, takže domácemu tenistovi ostáva posledný brejkbol!

15-40
    Prvú hrozbu sa podarilo Filipovi odvrátiť úspešným úderom po čiare.

0-40
    Zaujímavá situácia hneď na úvod stretnutia, Ortega-Olmedo získava tri brejkboly!

0-30
    Ortega-Olmedo sa prezentoval úspešným úderom po čiare, takže vyhráva v tejto výmene o dve loptičky.

0-15
    Filip Horanský musel ísť cez druhé podanie, na ktorého konci však poslal loptičku len do autu. Fiftýn tak pre domáceho tenistu.

0:0

Začiatok zápasu sa trošku posunie.

Ako prvý začne v tomto zápase na servise náš tenista Filip Horanský.

Príjemné popoludnie prajem všetkým, ktorí klikli na tento on-line textový prenos a nasledujúce chvíle strávia aj jeho sledovaním. Obaja tenisti sú už prítomný na hracej ploche, po ich krátkej rozcvičke sa tak tento zápas, ktorý nemá jasného favorita môže začať.

Prajem príjemný športový zážitok!

Vítam všetkých priaznivcov tenisu, ktorí klikli na tento on-line textový prenos! V ňom sa spoločne pozrieme na stretnutie, v ktorom sa proti sebe postavia Filip Horanský – Roberto Ortega-Olmedo. Predbežný začiatok zápasu je naplánovaný na 13:00.

Obaja tenisti sa proti sebe stretávajú v rámci 1.kola tenisového turnaja, ktorý nesie názov Challenger Segovia a odohrá sa v Španielsku na tvrdom povrchu.

Náš tenista Filip Horanský sa momentálne v rebríčku ATP nachádza na 312.mieste. V posledných zápasoch sa Filipovi darilo striedavo, avšak na posledných dvoch turnajoch vypadol hneď v prvom kole.

Roberto Ortega-Olmedo pochádza zo Španielska a momentálne mu v rebríčku ATP patrí 317.miesto. Čo sa týka poslednej formy, tak tú má podobnú ako náš tenista.

Oboch tenistov od seba v rebríčku delí len 5 miest a keďže majú podobnú aj poslednú formu, tak môžme očakávať veľmi vyrovnaný zápas, ktorý jasného favorita nemá. Uvidíme, ako to napokon celé dopadne.

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 13:00.