Ventspils – Aberdeen 0:1 (kon.) | Jelgava – Slovan Bratislava 3:0 (kon.) | Helsinki – Beroe 1:0 (kon.)
Kalju – Haifa 1:1 (5:3 po pen.) | Lok. Záhreb – RoPS Rovaniemi 3:0 (kon.) | Žodino – Debrecín 1:0 (kon.)
Omonia Nikózia – Beitar Jeruzalém 3:2 (kon.) | Larnaca – Cliftonville 2:0 (kon.) | Europa – Štokholm 0:1 (kon.)
Qäbälä – Budapešť 2:0 (kon.) | Göteborg – Gliwice 0:0 (kon.) | Grasshoppers – Reykjavík 2:1 (kon.)
Levski Sofia – Maribor 1:1 (kon.) | Tel Aviv – Almaty 2:1 (kon.) | Odd – Giannina 3:1 (kon.)
Slavia – Levadia Tallinn 2:0 (kon.) | Strømsgodset – SønderjyskE 2:2 (po pr.) | Vaduz – Midtjylland 2:2 (kon.)
Kukësi – Austria 1:4 (kon.) | Connah's Quay – Novi Sad 1:2 (kon.) | Brøndby – Hibernian 1:1 (5:3 po pen.)
Osmanlispor – Zimbru Kišiněv 5:0 (kon.) | Škendija – Neftçi Baku 1:0 (kon.) | Trnava – Shirak 2:0 (kon.)
Čukarički Belehrad – Fehérvár 1:1 (kon.) | Domžale – Soligorsk 2:1 (kon.) | Hajduk Split – CSMS Iasi 2:1 (kon.)
Budućnost Podgorica – Genk 2:0 (kon.) | Cork City – Häcken 1:0 (kon.) | St Patrick´s – Minsk 0:1 (kon.)
Hearts – Birkirkara 1:2 (kon.) | Zagłębie – Partizan 1:0 (4:3 po pen.)
FK Ventspils
0:1 (0:0)
Aberdeen FC
cz Štvrtok 21.07.2016, 17:00 • Ventspils Olimpiskais Centrs, Ventspils • Európska liga (predkolá) • 2. predkolo

Je konec! FK Ventspils v dnešním utkání prohrál s Aberdeenem FC 0:1 a po úvodní výhře 3:0 postupuje do třetího předkola skotský celek!

První poločas nabídl velmi vyrovnaný průběh. První velkou šanci dnešního utkání měl domácí Rugins, jehož ostrá střela však mířila těsně mimo. Na druhé straně dosáhl po krásné střele Jacka hostující Rooney, avšak gól nebyl uznán kvůli ofsajdu. V závěru poločasu dostal Ventspils k dispozici výhodu pokutového kopu. K exekuci se postavil Jemelins, avšak penaltu neproměnil, a tak je po prvním poločas stav bezbrankový.

Ve druhém poločase byl aktivní Ventspils, který se ještě pokoušel něco ze stavem zápasu udělat. Ránu Tidenbergse však zastavil výborný Lewis! V 78. minutě se po krásné akci Hayese prosadil Adam Rooney, který potvrdil postup svého týmu!

To je z mé strany vše a u dalšího textového přenosu se těším brzy nashledanou! (18:52:27)

90+4

90+3
    V samotném závěru ještzě přišla jedna velká šance Aberdeenu! Na pravé straně se uvolnil McLean, který hledal před brankou Stockleyho, avšak těsně před ním míč srazil do zámezí Kolesovs!

90+1
    Aktivní Rugins se pokoušel prodrat přes levou stranu do pokutového území soupeře, avšak cestu zavřel Burns!

90
    Hlavní rozhodčí nastavuje celkem tři minuty nad rámec základní hrací doby!

89
    Lotyšský celek vybojoval v samotném závěru rohový kop, kterého se zhostil Tidenbergs. Jeho centr však příliš povedený nebyl a domácí obrana se ubránila.

88
    Sotckley chtěl na pravé straně zakombinovat s McLeanem, avšak do jejich spolupráce se vložil Kolesovs, který se zmocnil míče a putuje na útočnou polovinu.

87
    Dlouhý aut Boranijaševiče našel na pravé straně Karlsonse, který byl však dobře hlídán Considinem, a tak se do zakončení nedostal.

86
    Střídání v týmu FK Ventspils: ze hřiště odchází Rečickis, přichází Alfa.

85
    Aberdeen je v závěru dnešního utkání aktivnější týmem. Na útočné polovině si naběhl na přihrávku Stockleyho střídající Burns, avšak ukázalo se, že nabíhal z ofsajdu.

84
    Skotský celek vybojoval rohový kop, jehož exekuci si vzal na starost McLean. Jeho centr našel ve vápně Considineho, avšak jeho hlavička mířila nad branku.

82
    Střídání v týmu Aberdeen FC: ze hřiště odchází Hayes, přichází Storey.

82
    Dnešní utkání se již spíše dohrává, neboť už je jasné, že postupujícím z tohoto dvojzápasu se stal skotský celek.

81
    Střídání v týmu FK Ventspils: ze hřiště odchází Alexejev, přichází Svarups.

79
    Střídání v týmu Aberdeen FC: ze hřiště odchází Rooney, přichází Burns.
    78. Adam ROONEY - 0:1

78
    Aberdeen právě vstřelil branku!
    A o postupujícím dnešního zápasu je definitivně rozhodnuto! Na levé straně odvedl skvělou práci Hayes, který našel ve vápně ADAMA ROONEYHO a tomu se podařilo dostat míč do branky!

77
    Ventspils se ještě v závěru dnešního utkání pokouší o vstřelení úvodní branky dnešního utkání, avšak obrana Aberdeenu pracuje skvěle!