50:49 (15:19, 22:25, 36:38)
Česká republika
cz Nedeľa 17.07.2016, 18:00ME do 20 rokov - ženy (divízia B)

Ode mě je to pro tuto chvíli vše. Děkuji za pozornost a přeji hezký zbytek dne. (19:57:43)

Bohužel, poslední akce košem neskončila. Střelecký pokus Gaislerové body nepřinesl a to znamená jediné. Český celek na tomto Mistrovství Evropy hráček do 20 let divize B skončí na čtvrtém místě – o jediný bod českým hráčkám utekl postup do elitní divize A. Svěřenkyně Petra Martínka měly po celý průběh tohoto utkání navrch, v polovině třetí čtvrtiny vedly o deset bodů. V tu chvíli se ale rozehrála Maďarka Dubeiová, která nakonec svou tříbodovou střelou půl minuty před koncem zápasu rozhodla o výhře Maďarska.

Nejlepší střelkyně tohoto zápasu:
    Maďarsko – Dubeiová (19)
    Česko – Gaislerová (17)

Konec zápasu. (50:49)

39:45
    Čtvrtý týmový faul Maďarska. Každý další bude znamenat trestné hody pro český celek. Petr Martínek si vyžádal oddechový čas! (50:49)

39:30
    Tohle je velmi nepříjemné! Maďarka Dubeiová trefuje trojku a posouvá svůj tým znovu do vedení! (50:49)

39:16
    Neuspěla ani Holešínská. Faulují i Češky, čtvrtý týmový faul, druhá osobní chyba pro Andělovou. (47:49)

38:49
    Marková netrefuje z tříbodové hranice. Následně přichází třetí týmový faul Maďarek v této čtvrtině, provinila se Horvathová. (47:49)

38:17
    Výborně! Dubeiová ztratila míč a Češky šly dopředu. Jejich akce končí úspěšným tříbodovým pokusem Gaislerové, která opět posouvá naše hráčky do vedení! Maďarský tým si vyžádal oddechový čas. Závěr zápasu bude nesmírně dramatický! (47:49)

37:39
    Horvathová netrefuje za tři body, čehož trestá Gaislerová. Češky snižují na rozdíl jednoho bodu! (47:46)

36:38
    Totožná situace jako před malou chvílí. Na přesný pokus Rokošové odpovídá na druhé straně stejnou mincí Kuttorová. (47:44)

35:56
    Nejprve na rozdíl jednoho bodu snížila Holešínská. Následný maďarský útok ale taktéž končí dvěma body. Úspěšnou střelkyní Nagyová. (45:42)

34:49
    Češky mohou opět dopředu, Rokošová totiž doskakuje nepřesný pokus Weningerové. (43:40)

34:24
    Výborně, Andělová snižuje na rozdíl tří bodů po přihrávce Holešínské. (43:40)

33:58
    Dubeiová se opět dostala ke slovu a trefuje za dva body. Česká lavička si vyžádala oddechový čas! (43:38)

33:34
    Třetí týmový faul českých basketbalistek ve čtvrté čtvrtině, oba celky střídají. (41:38)

32:58
    A to se taky stává. Zhruba před deseti minutami vedly české hráčky o 10 bodů. Nyní jsou o tři pozadu, Marková totiž trefuje trojku! (41:38)

32:36
    Kopecká bohužel přešlápla lajnu a ztrácí míč. Maďarky mohou jít do vedení. (38:38)

32:15
    Holešínská opět netrefuje za tři body. Naštěstí přichází útočný doskok, české hráčky zůstávají u míče. (38:38)

31:20
    Bohužel, Maďarky skórují zásluhou Horvathové a po dlouhé době opět srovnávají. (38:38)

30:52
    Na první body v této čtvrtině stále čekáme. Nepřišly ani po střelách Šoukalové, Dubeiové nebo Holešínské. (36:38)

30:01
    Začala čtvrtá čtvrtina. (36:38)

30:00
    Třetí čtvrtina skončila. (36:38)

29:59
    Neúspěšný tříbodový pokus Holešínské byl tím posledním, co se ve třetí čtvrtině odehrálo. (36:38)

29:52
    Neskutečná Dubeiová těžila z přihrávky Kuttorové a skóruje za dva body! Tato maďarská hráčka zaznamenala za posledních pět minut 12 bodů! Time-out pro českou lavičku! (36:38)

29:09
    V těchto chvílích mají zase více ze hry české soupeřky. Na rozdíl dvou bodů mohla snížit Dobosová, ovšem ta neproměnila ani jeden trestný hod! (34:38)

28:39
    Maďarka následně proměňuje i nabídnutý trestný hod. (34:38)

28:39
    Opět Dubeiová v akci! Tentokráte zaznamenala koš s faulem! (33:38)

28:36
    Oba týmy střídaly. U míče maďarské basketbalistky, které si dvakrát doskočily a nyní budou rozehrávat. (31:38)

27:58
    Jenže Dubeiová se rozehrála, z rychlého brejku skóruje za dva body. (31:38)

27:24
    Český celek však má Petru Holešínskou, která trefuje další trojku a opět navyšuje náskok na devět bodů! (29:38)

26:33
    Dubeiová je v těchto chvílích velmi aktivní, nyní se prosazuje z tříbodové hranice a snižuje na rozdíl šesti bodů. (29:35)

26:18
    Neúspěšné pokusy na obou stranách palubovky. Kopecká fauluje, třetí faul české reprezentace. (26:35)

25:36
    Pátý týmový faul Maďarek v této čtvrtině. Šoukalová proměňuje druhý trestný hod. (26:35)

25:21
    Kopecká taktéž netrefuje za tři body, na druhé straně snižuje po individuální akci Dubeiová. (26:34)

24:47
    Marková se rozhodla pro střelu z tříbodové hranice, ovšem neuspěla. (24:34)

24:19
    Byla to právě Kopecká, která našla Gaislerovou. Ta trefuje dva body a navyšuje náskok znovu na deset bodů! Maďarská lavička reaguje oddechovým časem! (24:34)

23:59
    Weningerové tentokráte odpískány kroky. Češky střídají, Holešínskou nahrazuje Kopecká. (24:32)

23:29
    Za dva body se prosadila Holešínská. Desetibodový rozdíl vzápětí snižuje Weningerová. (24:32)

22:50
    České hráčky mají v těchto chvílích jasně navrch, Andělová však nyní přešlápla lajnu a přichází o míč. (22:30)

22:12
    Další dva české body zaznamenává Gaislerová, která na svém kontě má už deset bodů! (22:30)

21:59
    První týmový faul Maďarek v této čtvrtině. Naše soupeřky dvakrát střídají. (22:28)

21:23
    Výborně! Andělová našla Holešínskou, která se rozhodla pro střelu z tříbodového oblouku. Česká reprezentantka trefuje důležitou trojku! (22:28)

20:46
    Další dvě neúspěšné střely na obou stranách, míč pro Maďarky. (22:25)

20:17
    Andělová netrefuje za tři body, Hováthová doskakuje. (22:25)

20:01
    Začala třetí čtvrtina. (22:25)

Stejné skóre, jako je to poločasové, platilo ještě 3:18 před koncem druhé čtvrtiny. Další koš jsme ale neviděli a svěřenkyně Petra Martínka jsou na tom o tři body lépe. Vše je ale otevřené a ve druhé dvacetiminutovce se může stát cokoliv.

20:00
    Druhá čtvrtina skončila. (22:25)

19:58
    Dobosová nadvakrát neuspěla. Víc už se v první půli nestane. (22:25)

19:36
    Nepřesný pokus Gaislerové za dva body, poslední útok prvního poločasu v režii maďarských basketbalistek. (22:25)

19:12
    Kracíkové odpískán útočný faul. Druhý faul této hráčky, sedmý týmový. (22:25)

18:39
    Dvě ztráty na obou stranách, do útoku míří maďarské hráčky. (22:25)

18:11
    Na další body stále čekáme. Oba týmy dvakrát střídaly, u míče naše soupeřky. (22:25)

17:37
    Dlouhý útok našich soupeřek, které několikrát doskočily na útočné polovině, košem neskončil. To ale platí i na druhé straně, poslední neúspěšný pokus Kopecké doskakuje Weningerová. (22:25)

16:42
    Maďarská reprezentantka proměňuje pouze první trestný hod. (22:25)

16:42
    Šípová nejprve netrefuje za dva body, následně fauluje Weningerovou. (21:25)

15:55
    Po nepřesných českých akcích snižuje Weningerová na rozdíl čtyř bodů. (21:25)

15:28
    Bachová se s míčem ocitla až za lajnou, další maďarská ztráta znamená oddechový čas pro naše soupeřky! (19:25)

15:12
    Dvě parádní české akce! Nejprve se za tři body trefila Holešínská. Maďarky v útoku neuspěly, což neplatilo o další akci českých hráček, který zakončila dvěma body Andělová! (19:25)

14:11
    Kuttorová se prosazuje po individuální akci a snižuje na rozdíl jednoho bodu. (19:20)

13:40
    Maďarky nestihly vystřelit během 24 vteřin a přicházejí o míč. (17:20)

13:04
    Čtvrtý týmový faul našich basketbalistek ve druhé čtvrtině. Každý další bude trestán dvěma trestnými hody. (17:20)

12:57
    Šoukalová sice přišla o míč, ovšem Dobosové odpískány kroky. Česká lavička si následně vyžádala čas na poradu. (17:20)

12:33
    I nadále se hodně fauluje. Pět faulů za dvě a půl minuty je dost! (17:20)

12:03
    Horváthová házela také dvě šestky. I ona ale trefuje jen jednu. (17:20)

11:15
    Další faul při střelbě. Nagyová úspěšná taktéž z padesáti procent. (16:20)

10:13
    Česká reprezentantka proměňuje pouze jednu nabídnutou šestku. (15:20)

10:13
    Nesportovní faul maďarské Markové. Dva trestné hody pro Šoukalovou a míč pro český celek. (15:19)

10:01
    Začala druhá čtvrtina. (15:19)

10:00
    První čtvrtina skončila. (15:19)

09:58
    Dvě vteřiny před koncem první čtvrtiny se za dva body prosazuje Malečková! (15:19)

09:43
    Českou ztrátu trestá z rychlého brejku v těchto chvílích hodně aktivní Marková. (15:17)

09:05
    Marková byla při doskoku faulována. Proměňuje pouze první trestný hod. (13:17)

09:05
    Veselá netrefuje za dva body, Marková doskakuje. (12:17)

08:34
    To byl už osmý týmový faul maďarských basketbalistek v této čtvrtině. Gaislerová následně potvrdila svou dominanci na čáře trestného hodu. (12:17)

08:24
    Na druhé straně palubovky skóruje s klaksonem za dva body Nagyová. (12:15)

07:55
    Výborně, Kopecká našla Kracíkovou, která skóruje za dva body! (10:15)

07:20
    Nejprve snížila Horvathová, ovšem následně se prosazuje taktéž za dva body Mircová. (10:13)

06:41
    Maďarkám teď dvakrát v řadě odpískán útočný faul. U míče české reprezentantky. (8:11)

06:20
    Hodně se fauluje. Znovu se k šestkám dostala Gaislerová – a znovu byla stoprocentní. (8:11)

05:49
    Oba týmy už jsou vyfaulované. Za český celek teď v obou případech úspěšná Gaislerová. (8:9)

05:39
    Maďarská reprezentantka proměňuje oba trestné hody a skóre přesouvá opět na druhou stranu. (8:7)

05:39
    Pátý týmový faul našeho celku v první čtvrtině posílá na čáru trestného hodu Bachovou. (6:7)

05:25
    Češky jdou do vedení, po přihrávce Malečkové za dva body skóruje Gaislerová. (6:7)

04:46
    Nagyová netrefuje, ovšem to samé se dá říci i na druhé straně o pokusu Andělové. (6:5)

04:19
    Nepřesnosti na obou stranách. Do útoku míří maďarské basketbalistky. (6:5)

03:40
    Další český faul při střelbě. Solymosiová taktéž na čáře trestného hodu stoprocentní! (6:5)

03:26
    Rokošové odpískány kroky, první česká ztráta v tomto zápase. (4:5)

03:03
    Při střelbě teď byla faulována Dubeiová, která následně proměnila obě šestky. (4:5)

02:28
    Holešínská nejprve netrefila za dva body. Češky však zůstaly u míče a naše nejlepší střelkyně trefuje trojku! (2:5)

02:05
    Maďarské basketbalistky srovnávají, po přihrávce Horvathové skóruje Nagyová. (2:2)

01:16
    Tentokráte Rokošová netrefuje. Při pokusu o doskok fauluje Malečková, míč pro Maďarky. (0:2)

00:30
    A následně i sama skóruje, Češky se postaraly o první dva body tohoto zápasu. (0:2)

00:27
    Střelecký pokus Andělové v koši neskončil. Rokošová však doskakuje. (0:0)

00:01
    Utkání právě začalo. (0:0)

Vítěz tohoto zápasu si zajistí nejen třetí místo, ale také postup do divize A.

Maďarsko: Dubeiová, Weningerová, B. Horvathová, Bachová, Kuttorová, Dobosová, Nagyová, Szeitlová, K. Horváthová, Solymosiová, Gundelová-Takaczová, Marková

Česko: Andělová, Kopecká, Gaislerová, Malečková, Šoukalová, Šípová, Holešínská, Mircová, Beránková, Kracíková, Veselá, Rokošová.

Oba týmy se na tomto mistrovství již jednou střetly a Češky rozhodně mají Maďarkám co vracet. Ve skupině s nimi totiž prohrály 57:72. I přesto dnes bookmakeři sázkových kanceláří věří o něco více českému výběru.

Češky ve včerejším semifinále nestačily na Litvu, a to poměrně jednoznačně. S pobaltským týmem prohrála naše reprezentace 51:72. To Maďarky odehrály proti Slovinsku vyrovnanější utkání, byť i desetibodový konečný rozdíl je poměrně výrazným (56:66).

Hezké nedělní odpoledne. České basketbalistky do dvaceti let dnes čeká poslední zápas na evropském šampionátu divize B, a sice duel o konečné třetí místo s Maďarskem. Naše hráčky budou v tomto souboji plnit roli mírných favoritek. Dosáhnou nakonec na bronzové medaile?

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Štěpán Slovák

Česká republika: Andělová, Kopecká, Gaislerová, Malečková, Šoukalová, Šípová, Holešínská, Mircová, Beránková, Kracíková, Veselá, Rokošová
    Štvrtiny: 15:19, 7:6, 14:13, 14:11