4 6 3
Utorok 12.07.2016, 11:07ATP Hamburg - Hamburg European Open (antuka) • 1. kolo

6:3
    GEM, SET, ZÁPAS MARTIN KLIŽAN!
    Martin to napokon zvládol a po využití mečbolu vyhráva tretí set pomerom 6:3 a celkovo vyhral v tomto stretnutí 2:1 na sety! Dlho to v tomto sete vyzeralo na to, že víťazom bude Igor Sijsling, avšak Martin poriadne zabojoval a všetko to otočil vo svoj propsech!

40-30
    Je tu mečbal pre nášho tenistu!

5:3
    Napokon sa tak aj stáva, čistou hrou Martin potvrdil brejk a dostáva sa do vedenia 5:3! To znamená, že Igor Sijsling ide podávať na udržanie sa v druhom sete a tak aj v tomto stretnutí!

4:3
    Teraz to už nášmu tenistovi vyšlo a tak ide do vedenia 4:3! Zobral svojmu súperovi podanie a ide podávať na jeho potvrdenie! Razom to je tak pre Martina veselšie.

A-40
    Kližan má však výhodu a tak aj brejkbal na svojej strane!

40-40
    Avšak aj ten dokázal jeho dnešný súper odvrátiť, takže sme na zhode 40:40!

40-15
    Razom si Martin vybojoval tri brejkboly!

3:3
    Ktorý sa mu podarilo aj využiť a tak vyrovnáva na 3:3! Martin sa tak konečne chytil a tak bude ešte zaujímavé sledovať, ako napokon toto stretnutie skončí.

2:3
    A hneď ten prvý aj využíva, takže berie svojmu súperovi podanie a znižuje na 2:3! Zdá sa, že Martin sa konečne chytil, pôjde teraz podávať na potvrdenie brejku.

40-0
    Sú tu tri brejkboly pre nášho tenistu!

1:3
    Ktorý sa Martinovi podarilo aj využiť, takže znižuje na 1:3! Na servis ide teraz Igor Sijsling.

0:3
    Druhú možnosť ale už Sijsling využíva a po potvrdení brejku je v treťom sete vo vedení 3:0! S Martinom to začína vyzerať veľmi zle, uvidíme, ako sa mu bude teraz dariť pri jeho servise.

0:2
    Sijsling nezaváhal a ponúknutú možnosť využíva! Dostáva sa tak do vedenia 2:0 a ide podávať na potvrdenie brejku!

30-40
    Napokon prichádza brejkbol pre Igora Sijslinga!

0:1
    Čistou hrou sa Igor Sijsling dostáva v treťom sete do vedenia 1:0!

1:6
    Hneď ten prvý aj využíva a tak vyhráva druhý set hladko 6:1! Martinovi tento set vôbec nevyšiel a skoro to už vyzeralo aj na kanára. Na sety to je tak vyrovnané 1:1, rozhodne sa tak napokon až v treťom sete! Uvidíme, čo zaujímavé nám v ňom napokon obaja tenisti ponúknu.

15-40
    Dvojchyba na strane Kližana, takže Sijsling má k dispozícii dva setboly!

1:5
    Čistou hrou sa napokon Sijsling dostáva do vedenia 5:1! To znamená, že Martin Kližan ide podávať na udržanie sa v druhom sete!

1:4
    Ten aj využíva a tak ziskom prvého gemu znižuje na 1:4! Snáď sa Martinovi podarí spraviť ešte viac v tomto sete, podávať však teraz pôjde jeho dnešný súper Igor Sijsling.

0:4
    Hneď ten prvý aj využíva a tak po potvrdení brejku je vo vedení 4:0! Martinovi sa zatiaľ vôbec v druhom sete nedarí, bude sa musieť rýchlo schopiť, aby ešte niečo s týmto setom spravil!

0:3
    Túto možnosť už Sijsling využíva a výborne tak vstupuje do druhého setu, v ktorom predbežne vyhráva 3:0! Ide podávať na potvrdenie brejku.

40-A
    Sijsling má však opäť výhody a brejkbal na svojej strane!

40-40
    Martin však bojuje čo mu sily stačia a sme opäť na zhode 40:40!

40-A
    Výhoda a tak aj brejkbol na strane Sijslinga!

40-40
    A napokon aj tú druhú, sme tak na zhode 40:40!

0:2
    Esom na záver zakončil Sijsling svoje podanie, potvrdil tak brejk a ide do vedenia 2:0!

0:1
    Druhý brejkbol už Igor Sijsling využíva a tak berie hneď na úvod druhého setu nášmu tenistovi podanie! Ide do vedenia 1:0 a podávať na potvrdenie brejku.

40-A
    Výhoda je však teraz na strane Sijslinga, to znamená ďalší brejkbol!

40-40
    Túto hrozbu však Martin odvracia a tak sme na zhode 40:40!

30-40
    V úvode druhého setu napokon prichádza brejkbal pre Sijslinga!

6:4
    Ďalšiu odvrátiť však nedokázal a tak Martin Kližan vyhráva prvý set pomerom 6:4! Sledovali sme vyrovnaný prvý set, v úvode sa síce brali podania, potom to však až do posledného gemu bolo vyrovnané, Martin však v rozhodujúcej chvíli prebral réžiu hry a po využití setbalu sa dostáva do psychickej výhody! Uvidíme čo nám napokon ponúkne druhý set!

40-0
    Tri setboly pre Martina Kližana!

5:4
    Tak až teraz to Martinovi vyšlo a dostáva sa do vedenia 5:4! Uvidíme, ako sa bude teraz dariť na servise Igorpvi Sijslingovi.

A-40
    Výhoda a gembol pre Martina!

A-40
    Esom si však Kližan vybojoval ďalšiu výhodu a gembol!

A-40

A-40

40-40
    Napokon Martin odvracia aj tú druhú a tak budeme v tomto geme ešte pokračovať!

15-40
    Avšak prichádzajú dva brejkboly pre Sijslinga!

4:4
    Gembol sa mu podarilo aj využiť a z takmer strateného gemu dokázal vyrovnať na 4:4! Zatiaľ máme možnosť sledovať veľmi vyrovnané stretnutie.

4:3
    Ten napokon už aj zúžitkoval, takže sa dostáva do vedenia 4:3! Na servis teraz ide Igor Sijsling.

3:3
    Hneď ten prvý aj využíva, takže vyrovnáva na 3:3! V úvode zápasu sa brali podania, teraz to je však veľmi vyrovnané stretnutie. Podávať teraz pôjde Martin Kližan.

3:2
    Ponúknutú možnosť Martin Kližan využíva a tak sa dostáva do vedenia 3:2! Podávať ide Igor Sijsling.

2:2
    Ktorý Igor Sijsling aj využíva a tak vyrovnáva na 2:2! Na podanie ide teraz Martin Kližan.

2:1
    Druhú možnosť však už Martin využíva a tak potvrdzuje brejk! Dostáva sa to vedenia 2:1 a podávať teraz pôjde Igor Sijsling.

1:1
    Sijsling sa dopustil dvojchyby takže Martin si berie svoje podanie späť, vyrovnáva tak na 1:1! Bude teraz podávať na potvrdenie brejku.

40-0
    Martin Kližan získava tri brejkboly a šancu na čistú hru!

0:1
    Sijsling napokon ponúknutú možnosť využíva a tak hneď v úvode stretnutia berie nášmu tenistovi Martinovi Kližanovi podanie! Dostáva sa tak do vedenia 1:0 a ide podávať na potvrdenie brejku.