Michon – Konečný 2:0 (kon.) | Michalička – Mayer 1:2 (kon.)
0
2 61
cz Pondelok 04.07.2016, 12:43Challenger Braunschweig (antuka) • 1. kolo

Ode mě je to pro tento okamžik vše, od půl páté však začíná na challengeru v Braunschweigu i druhý český zástupce, kterým je Marek Michalička. (14:25:54)

Český tenista do osmifinále v Braunschweigu nepostoupil. Rodák z Vysokého Mýta nevstoupil do utkání dobře a hned první servis v zápase prohrál. Když se k tomu v sedmé hře situace opakovala, konec prvního setu byl rychle na světě. Ve druhé sadě se Konečný bleskově dostal do vedení 3:0, tento nadějný stav ovšem neudržel a i přes dva setboly za stavu 5:4 nakonec doputoval set do tie-breaku. V téhle hře již jednoznačně opanoval francouzský hráč, který nedal ve zkráceném dějství o rok staršímu tenistovi šanci.
    Michal Konečný v dnešním duelu výborně podával, zvláště ve druhém setu trefil sedm es. Příliš mnoho nevynucených chyb ale bylo základem k vítězství Michona.

Konec zápasu

7:6
    Ihned ten první využívá a postupuje do osmifinále! Český tenista závěr utkání nezvládl a při posledním míčku se vyhodil jen za základní lajnu!

6-1
    Konečný doběhl perfektní zkrácení hry Michona, když ale přemýšlel, co s míček udělá, zahrál pouze do sítě! Axel Michon má pět mečbolů!

5-1
    Servis Konečnému do forhendu a agresivní return vedle lajny, český hráč se snažil return zariskovat.

4-1
    Stále jsou v osudí dva minibrejky, Axel Michon to s aktivní hrou přehnal a vyhodil se do autu.

4-0
    Hráč na returnu se výrazně přibližuje postupu do osmifinále. Rodák z Paříže nám ukázal své kvality na forhendu, kterým donutil svého soupeře chybovat vedle postranní lajny. Zmůže se Čech na zvrat?

3-0
    Francouzský hráč je na koni, svůj minibrejk plně potvrdil a vede 3:0.

2-0
    Znovu byl pro Axela důležitý vítězný forhend křížem, který tentokrát směřoval českému tenistovi do forhendu.

1-0
    Axel Michon získává minibrejk po forhendovém úderu křížem.

6:6
    Tenisté se dostali do tie-breaku, po korekci umpirovýho rozhodčího si Michon připisuje eso.

40-0
    Michon skvěle nechal svého soka daleko za základní lajnou, aby poté z forhendu provedl přesné zkrácení hry.

30-0
    Při následném fiftýnu ovšem český tenista kazí jen do sítě.

15-0
    Francouzský tenista se tlačil svému soupeři do bekhendu a nakonec byl s touhle hrou úspěšný, Konečný byl nucený chybovat do sítě.