Lacko – Karlovič 3:1 (kon.) | Thiem – Veselý 0:3 (kon.)
6 3 7 6
Ivo Karlovič
1
3 6 65 4
Štvrtok 30.06.2016, 13:28 • Court 9 • Wimbledon - muži - Wimbledon (tráva) • 2. kolo

6:4
    Bekhendový úder Karloviča letí až za základnú čiaru a tak sa môže Lukáš Lacko tešiť z postupu do tretieho kola!

A-40
    ďalším esom sa dostáva Lacko k druhému mečbolu v zápase!

40-30
    Esom sa dostáva Lukáš Lacko k prvému mečbolu v zápase!

5:4
    Čistou hrou si drží Ivo Karlovič svoje podanie, lenže po prestávke pôjde podávať na víťazstvo v zápase slovenský reprezentant Lukáš Lacko!

40-30
    Lukáš Lacko sa pri podaní súpera dostáva k ďalšiemu brejkbolu!

4:2
    Hneď prvý gembol Lukáš Lacko premieňa a potvrdzuje brejk z predošlej hry! Slovenský tenista vedie v štvrtom sete 4:2.

3:2
    Ivo Karlovič pomáha svojmu súperovi k zisku gemu dvojchybou! Lacko ide po prvý raz v tomto dejstve do vedenia!

A-40
    Ziskom štyroch fiftínov v rade sa dostáva Lukáš Lacko k brejkbolu!

40-40
    Karlovič šiel cez druhé podanie, čo využil náš tenista na víťazný return. Zhoda.

30-40
    Ivo Karlovič sa dobrou útočnou hrou dostáva k prvému brejkbolu v tomto sete.

7:6
    Lukáš Lacko sa stáva víťazom tretieho setu! V tomto zatiaľ najdlhšom sete si obaja hráči strážili svoje podanie a tak o víťazovi musel rozhodnúť až tajbrejk, kde bol úspešnejší náš tenista!

6-5
    Výborne! Lukáš Lacko získava minibrejk a ide servovať na víťazstvo!

3-3
    Lukáš Lacko obhodil svojho súpera na sieti bekhendovým winnerom a berie si minibrejk späť.

6:5
    Ďalšou čistou hrou ide Lukáš Lacko do vedenia! Dočkáme sa v tomto sete tajbrejku?

3:2
    V Londýne sa spustil mierny dážď, avšak všetko nasvedčuje tomu, že nebude dlho trvať a v zápase by sa mohlo čoskoro pokračovať.

3:6
    Hneď prvý setbol Karlovič premieňa po kvalitnom druhom servise a vyrovnáva stav stretnutia na 1:1. Ako jedinému sa mu podarilo zobrať súperov servis.

30-40
    Ivo Karlovič sa dostáva k setbolu!

3:5
    Druhý gembol Lacko premieňa esom a teraz pred ním stojí neľahká úloha! Ak sa chce udržať v druhom sete musí zobrať súperovi servis.

15-40
    Víťazným úderom z forhendu sa dostáva Ivo Karlovič k dvom brejkbolom.

6:3
    Na strane Lukáša Lacka teraz stála aj povestná šťastena, keď nastrelil prasiatko a loptička sa nechytateľne odrazila na polovicu súpera. Lukáš Lacko zaskočil favorizovaného Chorváta a získal prvý set pomerom 6:3.

40-15
    Víťazným forhendom k čiare sa dostáva Lukáš Lacko k dvom setbolom!

5:2
    Hneď prvý gembol Lukáš Lacko premieňa a ide do vedenia už 5:2. Po prestávke pôjde Karlovič servovať na udržanie sa v tomto sete!

40-30
    Obaja tenisti boli nútení ísť na sieť no tam bol úspešnejší slovenský reprezentant, ktorý získava ďalší brejkbol!

4:1
    Čistou hrou potvrdzuje Lukáš Lacko brejk z predošlej hry a po veľmi dobrom výkone vedie už 4:1.

3:1
    Lukáš Lacko obhodil súpera na sieti z bekhendovej strany a berie mu podanie!

40-30
    A opäť je tu víťazný return Lukáša Lacka, ktorý sa dostáva k brejkbolu!

2:1
    Lukáš Lacko nepustil v tomto dlhom geme súpera k žiadnemu brejkbolu a tak ide do vedenia 2:1.