7 6
Sobota 04.06.2016, 15:18French Open - ženy - Roland Garros (antuka) • Finále

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:05.

Vážení fanúšikovia toho najkvalitnejšieho ženského tenisu!

Vítam Vás pri sledovaní finálového zápasu ženskej dvojhry na antukovom grandslamovom turnaji Roland Garros 2016!
    V ňom sa proti sebe postavia očakávaná finalistka a svetová jednotka Serena Williamsová proti Španielke Garbiñe Muguruzaovej Blancovej. Vrchol ženskej antukovej sezóny sa na kurte Philippea Chatriera začína o 15:05.

SERENA WILLIAMSOVÁ

Dlhodobá svetová jednotka Američanka Serena Williamsová sa do finále French Open prebojovala po štvrtýkrát v kariére z pätnástich účastí. Je aj obhajkyňou titulu z minulého roka, keď si vo finále poradila s Češkou Luciou Šafářovou po trojsetovej bitke. Okrem minuloročného víťazstva nenašla suverénka ženského okruhu z posledných rokov v Paríži premožiteľku ani v rokoch 2002 a 2013. Mladšia zo sestier Williamsových má na svojom konte vo svojej bohatej kariére už fantastických 21 grandslamových titulov a prípadným dnešným víťazstvom sa môže v počte triumfov na turnajoch veľkej štvorky vyrovnať legendárnej Nemke Steffi Grafovej. Tohtoročná Serenina cesta do finále viedla cez Slovenku Magdalénu Rybárikovú, Brazílčanku Telianu Pereirovú, domácu Kristinu Mladenovicovú, Elinu Svitolinovú z Ukrajiny, Juliu Putincevovú z Kazachstanu a holandské prekvapenie turnaja Kiki Bertensovú. Kým v prvých dvoch kolách stratila Williamsová dohromady len päť gemov, tak napríklad v štvrtkovom štvrťfinále bola len päť loptičiek od vypadnutia.

GARBIÑE MUGURUZAOVÁ BLANCOVÁ

Garbiñe Muguruzaová je vo finále otvorených majstrovstiev Francúzska v tenise vôbec prvýkrát v kariére. Jej doterajším najlepším výsledkom na parížskej antuke bolo štvrťfinále, na ktoré dosiahla v posledných dvoch rokoch. Tohtoročná Muguruzaovej účasť na French Open je pre ňu piatou v poradí. Aktuálna svetová štvorka má síce ešte len 22 rokov, no zažila už aj atmosféru jedného z grandslamových finále. Stalo sa tak na vlaňajšom Wimbledone. Aj vtedy bola jej súperkou Serena Williamsová, ktorá Španielku zdolala 6:4, 6:4. Zaujímavosťou je, že aj Muguruzaová mala v prvom kole Roland Garros 2016 za súperku slovenskú hráčku. Bola ňou Anna Karolína Schmiedlová. Práve tá zobrala španielskej rebríčkovej jednotke doposiaľ jediný set na tomto turnaji. Od stratenej úvodnej časti hry v zápase 1. kola proti našej tenistke však Muguruzaová ťahá sériu dvanástich úspešných setov. Jej súperkami v ďalších fázach turnaj boli postupne domáca Myrtille Georgesová, Yanina Wickmayerová z Belgicka, skúsená Ruska Svetlana Kuznecovová, vychádzajúca americká hviezda Shelby Rogersová, ale aj Samantha Stosurová z Austrálie.

VZÁJOMNÉ ZÁPASY

Tieto dve hráčky sa na okruhu WTA zatiaľ stretli štyrikrát, z toho až v troch prípadoch bola úspešnejšia Williamsová. Veľkou zaujímavosťou je fakt, že jediné víťazstvo Garbiñe Muguruzaovej nad jej dnešnou súperkou prišlo v roku 2014 práve na Roland Garros, keď Španielka triumfovala v druhom kole prekvapujúco hladko 6:2, 6:2.
    Serena Williamsová alebo Garbiñe Muguruzaová? Kto sa bude tešiť zo zisku Pohára Suzanne Lenglenovej?

Pre začiatkom samotného ženského finále sme boli svedkami krátkeho ceremoniálu pri príležitosti vstupu legendárnej bývalej francúzskej tenistky Amélie Mauresmovej do tenisovej Siene slávy.

Obe hráčky sú už na kurte. Po krátkej rozcvičke už začiatku tohto prestížneho zápasu nebude nič brániť. Na podaní začne svetová jednotka Serena Williamsová.

0:0

15-0
    Williamsová začína dobre, získava prvú loptičku zápasu vďaka nevynútenej chybe jej súperky.

30-0
    Loptu získava Williamsová.

40-0
    Hneď pri prvom servise má Američanka šancu na čistú hru. Muguruzaovej sa na returne zatiaľ vôbec nedarí.

1:0
    Čistá hra je na svete! Serena Williamsová sa ujíma vedenia 1:0.

0-15
    Aj Muguruzaová začína na svojom podaní ziskom fiftínu.

15-15
    Následne však opäť kazí a je to po 15.

15-30
    Loptu získava Muguruzaová.

15-40
    Garbiñe Muguruzaová má výhodu dvoch gembalov a šancu vyrovnať na 1:1.

30-40
    Serena Williamsová však teraz predviedla skvelý return a znižuje stav gemu.
    1:0; 30-40 - Serena Williamsová

1:1
    Napokon sa však Španielke podarilo vyrovnať a stav prvého setu je tak 1:1.

15-0
    Muguruzaová poslala loptičku po kvalitnom podaní svojej súperky len do siete.

30-0
    Serena Williamsová je na podaní naďalej suverénna.

40-0
    Žeby sme boli svedkami ďalšej čistej hry pri servise Američanky?

40-15
    Čistá hra to nebude. Garbiñe Muguruzaová získava svoj prvý fiftín na príjme v tomto zápase vďaka peknému bekhendovému winneru po čiare.

2:1
    Serena Williamsová však komplikácie nepripúšťa a drží si aj svoj druhý servis.

0-15
    Return Williamsovej končí mimo kurtu. Muguruzaová vedie 15:0.

0-30
    Ďalšia nevynútená chyba na strane Američanky.

15-30
    Veľkú chybu teraz spravila podávajúca Španielka, ktorá po nábehu na sieť netrafila dobre loptičku, a tá skončila úplne mimo kurtu.

30-30
    Ďalšia nevynútená chyba na strane Garbiñe Muguruzaovej a stav je po 30.

40-30
    Forhendový winner priamo na čiaru znamená prvý brejkbol pre Serenu Williamsovú!

40-40
    Garbiñe Muguruzaová sa však teraz fantasticky ubránila, keď dokázala svoju súperku zatlačiť do neriešiteľnej defenzívy.

A-40
    Skvelá reakcia Sereny Williamsovej, ktorá dokázala zareagovať na dotyk loptičky so sieťou a vypracovala si ďalší brejkbol.
    2:1; A-40 - Serena Williamsová

40-40
    Ten však Španielka vymazáva esom.

40-A
    Po tom, čo sa výmena musela opakovať sa do výhody dostáva Garbiñe Muguruzaová, keďže Williamsovej nevyšlo skrátenie hry.

40-40
    Fantastický return Williamsovej však znamená ďalšiu zhodu.

40-A
    Vynikajúce podanie Španielky bolo základom k zisku tejto výhody.

40-40
    Následne sa však Muguruzaová prezentuje dvojchybou a máme tu opäť zhodu.

40-A
    Return Williamsovej skončil len za základnou čiarou, výhodu má Muguruzaová.

2:2
    Túto maratónsku hru napokon predsa len na svoju stranu získava Garbiñe Muguruzaová a stav prvého setu je vyrovnaný.

0-15
    Williamsová začína pri svojom treťom servise nevynútenou chybou.

0-30
    Prvé menšie komplikácie pre Američanku. Po ďalšej nevynútenej chybe je tu už stav 0:30.

0-40
    Garbiñe Muguruzaová teraz ťažila z vynikajúceho returnu a má k dispozícii tri brejkboly!

15-40
    Ďalšie eso Sereny však prvý brejkbol ruší.

30-40
    Muguruzaová má už len jeden brejkbol.

2:3
    Serena Williamsová to napokon nezvládla a na tretí brejkbol súperky predvádza dvojchybu! Garbiñe Muguruzaová tak vedie 3:2 a pôjde podávať.
    2:3 - Garbiñe Muguruzaová

15-0
    Dvojchyba Muguruzovej nie je dobrý štart do tohto gemu.

30-0
    Druhá dvojchyba v rade a stav 0:30!

30-15
    Španielka sa teraz trochu otrepala a získava tento fiftín.

30-30

30-40
    Po dlhej výmene poslala Serena Williamsová loptu len za základnú čiaru. Garbiñe Muguruzaová má šancu potvrdiť brejk z predchádzajúcej hry.

2:4
    Fantastický forhendový winner do voľnej časti kurtu prináša Muguruzaovej vedenie 4:2 v prvom sete.
    2:4 - Garbiñe Muguruzaová

15-0
    Nevynútená chyba Muguruzaovej na returne a stav 15:0.

30-0
    Loptičku za základnou čiarou z rakety Španielky teraz potvrdil až rozhodca.

30-15
    Úžasný return Muguruzaovej znamená zníženie stavu na 30:15.

40-15

3:4
    Serena Williamsová si tento svoj servis drží, no stále má na svoju súperku manko jedného brejku. Podarí sa jej ešte otočiť stav tohto setu?

15-0
    Španielka na tomto servise začína ďalšou nevynútenou chybou z forhendu.

15-15
    Následne však Serena Williamsová netriafa loptičku čisto a jej return končí v oute.

15-30
    Nevynútená chyba z forhendu aj na strane svetovej jednotky.

30-30
    Ťažký úder od základnej čiary posiela Muguruzaová len do siete.

40-30
    V tejto výmene absolútne dominovala Američanka a zaslúžene sa dostáva k brejkbolu!

4:4
    Stav prvého setu je opäť vyrovnaný! Garbiñe Muguruzaová opäť poslala loptičku len za základnú čiaru a pripravuje sa tak o výhodu v tomto sete.

15-0
    Return Muguruzaovej sa do kurtu nezmestil.

30-0

30-15
    Garbiñe Muguruzaová opäť predviedla takmer dokonalý forhendový winner a bojuje o zisk tohto gemu.

30-30
    Druhá dvojchyba Williamsovej znamená vyrovnaný stav tohto gemu.

40-30
    Williamsová v tejto výmene stupňovala tlak na svoju súperku, aby napokon na druhú stranu kurtu poslala nechytateľný víťazný úder z forhendu.
    4:4; 40-30 - Serena Williamsová

5:4
    Serena Williamsová sa dostáva z najhoršieho a otáča stav prvého setu vo svoj prospech.

0-15
    Kvalitné prvé podanie Muguruzaovej a nevynútená chyba jej súperky znamenajú zisk fiftínu pre podávajúcu hráčku.

0-30

15-30
    Williamsová sa teraz prezentovala skvelým víťazným returnom, proti ktorému nemala jej súperka žiadnu šancu.

15-40
    Následne však pekný víťazný úder predvádza aj Muguruzaová.
    5:4; 15-40 - Garbiñe Muguruzaová

5:5
    Garbiñe Muguruzaová si drží tento servis a stav prvého setu je opäť vyrovnaný.

0-15
    Ďalšia dvojchyba Williamsovej dostáva do vedenia v tejto hre jej súperku.

0-30
    Mladá Španielka sa vďaka skvelému úderu na sieti dostáva k stavu 0:30.

15-30

30-30
    Druhá nevynútená chyba Muguruzaovej v rade vyrovnáva stav tohto gemu. Po 30.

30-40
    Tak napokon je tu ďalší brejkbol pre španielsku tenistku vďaka skvelému útoku do odkrytej časti kurtu!

5:6
    Garbiñe Muguruzaová berie svojej súperke podanie už druhý raz v tomto zápase! O chvíľu tak bude podávať na zisk prvého setu v tohtoročnom finále Roland Garros!

15-0
    Obrovská smola Muguruzaovej! Páska zabránila Španielke v zisku prvého fiftínu v tomto dôležitom geme.

15-15
    Muguruzaová sa však nenechala rozhodiť a pokračuje v mimoriadne presnej hre. Vyrovnáva stav tohto gemu na 15:15.

30-15
    Serena Williamsová zaútočila hneď po returne a víťazným úderom na sieti sa dostáva do vedenia.

40-15
    Američanka má dve šance zobrať si späť svoje stratené podanie!

40-30

40-40
    Druhé eso Muguruzaovej znamená zhodu!

40-A
    Muguruzaová fantasticky bojuje a dostáva sa k prvému setbolu!

40-40
    Proti takto razantným úderom svojej súperky však Španielka nemala žiadnu šancu ubrániť sa.

40-A
    Druhý setbol pre Muguruzaovú po nevynútenej chybe Williamsovej!

40-40
    Prvý set pokračuje ďalej, ani tento setbol Španielka nevyužíva.

40-A
    Tretí setbol pre Muguruzaovú. Podarí sa jej ho premeniť?

5:7
    Je to tak! Garbiñe Muguruzaová získava prvý set tohto finálového duelu! Pri treťom setbole predviedla opäť fantastický víťazný úder s dokonalou dĺžkou.
    5:7 - Garbiñe Muguruzaová

15-0
    Druhý set začína na podaní opäť Williamsová, ktorá získava aj prvý fiftín.

15-15

15-30
    Tesný out z bekhendu Willamsovej znamená vedenie Muguruzaovej.

15-40
    Víťazný return a dva brejkboly pre Španielku znamenajú veľkú šancu na ideálny štart do druhého setu!

0:1
    Hneď prvý brejkbol Garbiñe Muguruzaová premieňa a dostáva sa do vedenia v druhom sete!

0-15
    Mladá Španielka začína druhý set dobre aj na podaní.

0-30
    Willamsovej sa teraz nepodarilo zreturnovať podanie sovjej súperky.

15-30
    Páska teraz pomohla Američanke k zisku tretieho fiftínu tohto gemu.

30-30
    Williamsová sa dostáva pri podaní súperky k stavu po 30.

40-30
    Muguruzaová teraz pokazila bekhend od základnej čiary a Serena Williamsová tak má šancu na rebrejk!

40-40
    Španielka však pokračuje v odvracaní brejkbolov a dostáva sa na zhodu.
    5:7, 0:1; 40-40 - Garbiñe Muguruzaová

A-40
    Je tu ďalšia šanca pre Willamsovú na zisk strateného podania z úvodnej hry tohto setu.

40-40
    Garbiñe Muguruzaová si evidentne verí a cíti veľkú šancu na triumf v tomto zápase. Teraz dorovnáva opäť na zhodu.

A-40
    Teraz však Španielka predvádza ďalšiu dvojchybu.

1:1
    Ďalšia dvojchyba Muguruzaovej! Španielka daruje svojej súperke túto hru. Druhý set začína odznova.

15-0
    Serena Williamsová začína na tomto servise esom.

15-15
    Muguruzaová pridáva ďalší winner z bekhendu a vyrovnáva stav tejto hry.

15-30
    Bekhendový víťazný úder strieda forhendový a Španielka razom vedie!

15-40
    Nevynútená chyba Sereny Willamsovej prináša jej súperke dva brejkboly!

1:2
    Španielka hrá vo veľkej pohode a ďalším fantastickým úderom využíva hneď prvý brejkbol!

0-15
    Garbiñe Muguruzaová začína dobre. Serena Willamsová nedokázala zareagovať na jej kvalitné podanie.

0-30

15-30
    Forhendový return na druhé podanie Španielky prináša zisk fiftínu pre Serenu Williamsovú.

15-40
    Loptička z rakety svetovej jednotky končí mimo vymedzený priestor.

30-40
    Nádherný víťazný úder od Američanky skončil presne na čiare!

1:3
    V geme víťazí Muguruzaová.
    5:7, 1:3 - Garbiñe Muguruzaová

15-0
    Willamsová získava prvý fiftín tohto gemu.

30-0
    Forhend Muguruzaovej od základnej čiary sa do kurtu nezmestil.

40-0
    Španielka poslala svoj return z bekhendu opäť len do outu a Serena Williamsová tak má šancu na čistú hru.

40-15

40-30
    Muguruzaová ešte bojuje o zisk tejto hry. Po dobrom nábehu na sieť poslala úder z bekhendu do odkrytej časti kurtu.

2:3
    Serena Williamsová to napokon zvládla a drží si toto podanie, keď fantastickým obhodením svojej súperky spoza základnej čiary premieňa tento gembol!

15-0
    Garbiñe Muguruzaová nezačína na tomto podaní vôbec dobre, keď predvádza ďalšiu dvojchybu.

15-15
    Následne však vyrovnáva stav gemu na 15:15.

15-30
    Serena Williamsová poslala loptička po dlhej výmene len tesne za základnú čiaru.

15-40
    Ďalšia dlhá výmena a ďalší tesný out z rakety Američanky znamená dva gemboly pre jej súperku.

2:4
    Garbiñe Muguruzaová si drží aj tento servis a grandslamový titul má už skutočne na dosah!

15-0

30-0
    Return z forhendu Muguruzaovej končí len na sieti.

40-0
    Serena Williamsová zaznamenáva ďalšie eso.

40-15
    Garbiñe Muguruzaová bojuje a opäť posiela na druhú stranu nechytateľný winner.

3:4
    V geme víťazí Williamsová.

15-0
    Muguruzaová začína pri ďalšom dôležitom servise dvojchybou.

15-15
    Loptička končí v oute po zásahu Sereny Willamsovej a stav je vyrovnaný.

15-30

15-40
    Ďalší nevydarený return mladšej zo sestier Willamsových znamená dva gemboly pre Garbiñe Muguruzaovú!

3:5
    Garbiñe Muguruzaová zaznamenáva ďalšie eso a k víťazstvu jej chýba už len jedna hra!

15-0

15-15
    Loptičku z rakety Američanky opäť zastavila len sieť.

15-30
    Garbiñe Muguruzaová teraz donútila svoju súperku k chybe od základnej čiary a dostáva sa do vedenia v tomto geme!

15-40
    Garbiñe Muguruzaová má k dispozícii dva mečboly!

30-40
    Serena Willamsová to zatiaľ zvláda a prvý mečbol a zároveň brejkbol odvracia!

40-40
    Aj druhý mečbol Muguruzaovej je minulosťou.

40-A
    Garbiñe Muguruzaová však chce tento zápas evidentne ukončiť už v tomto geme!

40-40
    Serena Williamsová sa bráni forhendovým winnerom, na ktorý jej súperka nedosiahla.

40-A
    Nepodarený pokus o skrátenie hry od Američanky prináša Garbiñe Muguruzaovej štvrtý mečbol!

40-40
    Garbiñe Muguruzaová však teraz poslala svoj return úplne mimo kurtu.

A-40
    Serena Willamsová má šancu predsa len znížiť stav setu a udržať sa tak ešte v tomto zápase.

40-40
    Garbiñe Muguruzaová sa však nevzdáva! Máme tu ďalšiu zhodu.

A-40
    Return Španielky končí za základnou čiarou, opäť je vo výhode Williamsová.

40-40
    O tú sa však svetová jednotka pripravuje dvojchybou.

A-40
    Tak proti tomuto winneru Williamsovej nemala jej súperka žiadnu šancu!

4:5
    Svetová jednotka to napokon zvláda a znižuje stav tohto setu na 4:5. Garbiñe Muguruzaová však pôjde teraz podávať na zisk trofeje Suzanne Lenglenovej. Zvládne to?

0-15
    Španielka začína ziskom fiftínu, keď jej súperka poslala loptičku z bekhendu len do outu.

0-30
    Garbiñe Muguruzaová je dve loptičky od zisku premiérového grandslamového titulu!
    5:7, 4:5; 0-30 - Garbiñe Muguruzaová

0-40
    Tri mečboly pre Mugurzaovú potvrdil aj umpairový rozhodca!

4:6
    Tak sa to Garbiñe Muguruzaovej napokon podarilo! Serena Willamsová chcela túto loptičku pustiť do outu, tá však skončila tesne pred čiarou a mladá Španielka sa tak môže tešiť zo svojho premiérového grandslamového titulu! Ani samotná víťazka tomu pár sekúnd ešte nemohla uveriť!

Koniec zápasu

Víťazkou ženskej dvojhry na French Open 2016 sa stáva ešte len 22-ročná Španielka s venezuelskými koreňmi Garbiñe Muguruzaová Blancová. Tá vo finálovom zápase zdolala svetovú jednotku Serenu Williamsovú po fantastickom výkone v dvoch setoch 7:5, 6:4. Serena Willamsová tak neuspela v druhom grandslamovom finále v rade a na zisk rekordného 22. titulu z turnajov veľkej štvorky si tak bude musieť počkať! S týmto konštatovaním sa s Vami lúčim a zároveň Vás pozývam sledovať vyvrcholenie mužskej dvojhry, ktoré je na programe zajtra od 15:00. Prajem Vám príjemný zvyšok dňa! (17:09:20)