3
25 24 25 26
Piatok 03.06.2016, 20:00Európska liga žien • Skupina A

0:0
    Slovensko vstúpilo do svojej premiérovej sezóny v Európskej lige výborne, keď dokázalo poraziť silný výber Bieloruska v pomere 3:1 na sety.

V prvom sete Slovenky veľmi dlho prehrávali, lenže v koncovke setu dokázali sériou siedmich bodov v rade otočiť zo stavu 15:17 na 22:17 a toto vedenie napokon dokázali udržať a zvíťazili v prvom sete.

Druhý set bol veľmi vyrovnaný až do svojho záveru, napokon ho v dramatickej koncovke, v ktorej Slovenky odvrátili dva setbaly, dokázali vyhrať hráčky Bieloruska.

Tretí set bol až do stavu 14:14 veľmi vyrovnaný, potom však Slovenky dokázali získať dvojbodový náskok, ktorý si udržali až do konca setu a ujali sa vedenia 2:1 na sety.

Vo štvrtom sete Slovenky takmer premrhali šesťbodový náskok z jeho úvodu, keď zo stavu 12:6 dokázali Bielorusky vyrovnať na 14:14. Neskôr dokonca viedli 20:19, ale dramatickú koncovku napokon dokázali ovládnuť naše dievčatá a celý zápas tak vyhrali 3:1 a pripísali si do tabuľky A skupiny 3 body.

V zajtrajšom zápase si o 15:30 naše dievčatá zmerajú sily s výberom Albánska, ktoré dnes prehralo s Poľskom 1:3.

Ja sa s vami lúčim a prajem príjemný zvyšok večera. (22:20:13)