Bosna – Dánsko 2:2 (4:3 po pen.) | Japonsko – Bulharsko 7:2 (kon.)
koniec po penal. (4:3)
Bosna a Hercegovina
2:2 (0:2)
Dánsko
cz Piatok 03.06.2016, 09:00 • Toyota Stadium (Aiči, Japonsko) • Kirin Cup • Semifinále

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 09:00.

Slavný Kirin Cup se opět hlásí o svou pozornost a tentokrát se na něm střetnou týmy Japonska, Dánska, Bosny a Hercegoviny a Bulharska. V prvním semifinálovém klání se střetnou týmy Bosny a Hercegoviny s Dánskem.

Bosna a Hercegovina se kvůli neúspěšné baráži nekvalifikovala na EURO 2016, takže si pokusí spravit chuť alespoň na Kirin Cupu. Do cesty se Bosně postaví Dánsko. Bosenský celek odehrál v letošním kalendářním roce tři utkání – porazil Lucembursko 3:0, Švýcarsko 2:0 a Španělsku podlehl 1:3.

Dánsko

Seveřané se také nedokázali kvalifikovat na EURO 2016, protože v baráži nestačili na Zlatana Ibrahimoviće a jeho partu, kdy chyběl jediný gól. V letošním kalendářním roce hrálo Dánsko pouze dva březnové zápasy – Island porazilo 2:1 a Skotsku podlehlo 0:1.

Vzájemné zápasy

Dánsko se s Bosnou a Hercegovinou utkalo pouze ve čtyřech případech. Poprvé v červnu 1997 a Dánsko doma zvítězilo 2:0. Šlo o kvalifikační duel na mistrovství světa 1998 ve Francii a odvetný zápas se odehrál v srpnu 1997 a Bosna doma zvítězila 3:0. Další kvalifikační dvojzápas se datuje do roku 2003, kdy šlo o kvalifikaci na EURO 2004. Dánsko doma podlehlo Bosně 0:2 a odveta dopadla remízou 1:1.
    Dánská sestava

Bosna a Hercegovina: Šehić – Šunjić, Vranješ, Cocalić, Kolašinac, Medunjanin, Hadžić, Grahovac, Hajrović, Duljević, Djurić
    Náhradníci: Kosorić, Bekić, Pirić, Stevanović, Sušić, Vrančić, Kožulj, Hodžić

Dánsko: Schmeichel – Kjaer, Christensen, Vestergaard – Dalsgaard, Delaney, Eriksen, Hojbjerg, Durmisi – Vibe, Rasmussen
    Náhradníci: Lossl, Ronnow, Jorgensen, Nielsen, Ankersen, Kvist, Schöne, Jensen, Thomsen, Fischer, Andersen.

Dánsko nastoupí v červené kombinaci, zatímco Bosna a Hercegovina obleče bílé dresy.

1

1
    Dánsko se od úvodu utkání drží u míče a snaží se zasadit svému soupeři rychlou branku.

2
    Bosna odzbrojila soupeře a podívala se i na útočnou polovinu, nicméně její akce nebezpečí pro Schmeichelovu branku neznamenala.

3
    Seveřané se dostali do prvního zakončení, ale Morten Rasmussen vyslal střelu mimo branku.

4
    Na polovině hřiště se odehrál nedovolený zákrok, kterého se dopustili hráči Bosny a Hercegoviny.

5
    Registrujeme první střelu na branku, se kterou si ale Šehić poradil. Následně se Dánsko provinilo ofsajdem.

6
    Dánové zakládali nový útok na vlastní polovině. Poté vyslali přihrávku vpřed, jenže opět si nepohlídali ofsajd.

7
    Seveřané opět u balónu, ale nepřesností se o něj připravili a vhazuje Bosna.

8
    První vážněji vypadající útok předvedla i Bosna a Hercegovina, jenže ofsajd viděli sudí i na druhé straně.

9
    V posledních minutách se osměluje i Bosna a Hercegovina, která nyní vybojovala míč na útočné polovině.

10
    Akce se odehrávala na pravé bosenské straně, ale Dánové dokázali dostat míč do zámezí.

11
    Haris Duljević dokázal zakončit, jenže jeho pokus zamířil pouze mimo branku.

12
    Můžeme si zapsat další nepřesnou střelu na branku Kaspera Schmeichela. Gólman anglického mistra nemusel zasahovat.

13
    Dánové se po delší době vypravili do útoku, avšak obrana soupeře si poradila a míč získala.

14
    Bosně se podařilo vybojovat první rohový kop dnešního utkání. Ten rozehrál Izet Hajrović, následovala střela na branku, ale nic nebezpečného pro Schmeichela.

15
    Seveřané v posledních minutách úplně vypadli z role a nedokážou se dostat k balónu na delší dobu.

16
    Naopak Bosna zaútočila a vybojovala další rohový kop, jehož exekuce se ujal opět Izet Hajrović, jenže jeho míč nebyl vůbec nebezpečný pro obranu Dánska.

17
    Ognjen Vranješ se provinil faulem a dostává první žlutou kartu utkání.

18
    Dánové se dostali k nebezpečnému volnému přímému kopu na levé straně. Střela na branku však neskončila prvním gólem.

20
    Hra se odehrává spíše ve středu hřiště, odkud žádné nebezpečí ani pro jednu z branek nehrozí.

21
    Seveřané opět útočí, ale jejich kombinace zatím nijak neohrožuje obranu Bosny a Hercegoviny.

22
    Dánsko právě vstřelilo branku!
    Po rohu Christiana Eriksena přišla první branka utkání, o kterou se jednoduchou dorážkou do odkryté branky postaral SIMON KJAER.
    22. Simon KJAER - 0:1

24
    Bosna kombinuje a snaží se o vyrovnání. Střela na branku však Schmeichela nezaskočila.

25
    Obrana Dánska zatím vypadá hodně pevně a soupeř bude mít hodně práce, aby vymyslel vyrovnání.

26
    Seveřané kombinují s míčem na kopačkách, ale drží se spíše kolem středu hřiště.

27
    Hráči Bosny a Hercegoviny se provinili faulem uprostřed pole, ale po standardní situaci se obrana dostala k míči.

28
    Vysoký Milan Djurić si počínal nedovoleně a vidí žlutou kartu.

29
    Kombinaci Dánska přerušuje další odmávané a odpískané ofsajdové postavení.

30
    Dánové se pokusili o překvapivou přihrávku, kterou však zachytila obrana soupeře.

31
    Izet Hajrović rozehrál další zajímavý rohový kop, po němž následovala jen střela mimo tři tyče.

32
    I Dánové jsou varováni žlutou kartou, kterou zblízka uviděl Pierre Emile Hojbjerg.

33
    Bosna a Hercegovina se nepřesností připravila o balón, takže vhazují Dánové.

34
    Kombinační fotbal Dánska dělá dnes protivníkovi docela potíže, takže Seveřané mohou pokračovat ve snaze o navýšení skóre.

36
    Hráči Bosny se přeci jen dostali na útočnou polovinu, ale zatím jejich kombinaci chybí moment překvapení.

37
    Dánové získali míč na obranné polovině, ale velmi rychle ho zase soupeři odevzdali.

39
    Bosna se snaží vyrovnat, nicméně dánská obrana zatím drží.

40
    Ani teď se nepodařilo Bosně vstřelit branku a místo toho přichází jen odkop Kaspera Schmeichela.

41
    Místo vyrovnání zde máme navýšení dánského náskoku, když o branku se postaral VIKTOR FISCHER, který si počíhal na odražený míč a napálil ho do sítě.
    41. Viktor FISCHER - 0:2

43
    Bosna se snažila o snížení brankového rozdílu, avšak míč nakonec upláchnul do zámezí.

45
    V závěru první půle kombinují hráči Dánska s míčem na kopačkách.

45+1
    Nic závratného však reprezentanti severské kopané nevymysleli a nakonec balón ztratili.

45+2
    Bosna se však ještě dopustila nedovoleného zákroku uprostřed hřiště, takže to na žádnou korekci skóre nevypadá.

45+3

Máme za sebou první poločas semifinálového utkání tradičního Kirin Cupu, kde si Dánové kráčí pro postup do finále. Vedení 2:0 a předváděný fotbal je k tomu předurčuje. Ovšem ani Bosnu nelze podceňovat, protože druhý poločas je ještě celý před námi a pokud se tým hodně zlepší, může pomýšlet na úspěch. O branky se postarali Simon Kjaer a Viktor Fischer. Uvidíme, co si pro nás oba týmy přichystají na druhou půli.

46

46
    Do druhé půle nenastoupí Anel Hadžić, Srdjan Grahovac a Thomas Delaney. Místo nich si zahrají Armin Hodžić, Mario Vrančić a Mike Jensen.

46
    Dánové vstoupili do druhého poločasu velice aktivně a hned vyslali první střelecký pokus na soupeřovu branku, ale nezamířili dostatečně přesně.

47
    Bosna se dostala k volnému kopu na polovině hřiště, ale vůbec nic zajímavého nevytvořila.

48
    Nyní musel přeci jen zasahovat dánský gólman, ale nešlo o nic, co by ho mělo zaskočit.

49
    Bosna a Hercegovina obléhá pokutové území soupeře, ale nakonec z toho byla jen rána mimo tři tyče.

51
    Oba celky se poměrně často střídají v držení balónu a sledujeme spíše průměrné utkání.

52
    Bosna právě vstřelila branku!
    Nyní se však Bosna dokázala gólově prosadit a dramatizuje průběh utkání. Po přesném centru se hlavou trefil MILAN DJURIĆ.
    52. Milan DJURIĆ - 1:2

54
    Dánsko bude muset opět začít kombinovat, protože současná hra by na výhru nemusela stačit.

55
    Další rohový kop vybojovala Bosna a Hercegovina, ale brankové zakončení po něm nepřišlo.

56
    Dánové se konečně také dostávají na útočnou polovinu, kde hráči drží míč a přihrávají si ho.

57
    Ovšem k míči se opět vrátila Bosna, která zlepšila herní projev, v čemž jí pomohla i dvě poločasová střídání.

58
    Střídající Mario Vrančić se dopustil faulu na útočné polovině a je potrestán žlutou kartou.

59
    Dánové se prokousali na útočnou polovinu, leč o míč znovu rychle přišli.

60
    Poněkolikáté je máván a pískán ofsajd. Tentokrát je na vině hráč v bílém dresu.

61
    Na straně Dánska odešli Viktor Fischer a Pierre Emile Hojbjerg, jež nahrazují Lasse Schöne a William Kvist.

62
    Bosna se tlačí do útoku, protože její hráči vycítili šanci na zlomení soupeře, který ve druhé půli rozhodně nehraje tak dobře jako v půli předcházející.

63
    Hra se však zasekla uprostřed hřiště, kde s míčem u nohy kombinuje Bosna.

64
    Další rohový kop, dnes již pátý, dokázala vybojovat Bosna a Hercegovina. Sead Kolašinac se propracoval do zakončení, jenže jeho pokus zamířil mimo tři tyče Schmeichelovy svatyně.

65
    Ani další střela, o níž se postaral Haris Duljević, si nenašla místo v brance.

66
    Dánové ve druhé půli zatím v podstatě neexistují a Bosna svého soupeře tlačí do pokutového území.

67
    Bosna i nadále tlačí, ale další nepřesností se připravila o možnost propracovat se až do pokutového území.

68
    Dánové se dopustili přestupku proti pravidlům uprostřed hřiště, takže opět přichází o balón.

69
    Bosna se řítila k pokutovému území soupeře, ale dánská obrana si opět dokázala poradit.

70
    Na druhé straně se Dánsko hnalo do protiútoku a Bosna hasila nouzovým nedovoleným zákrokem. Za faul vidí druhou žlutou kartu a tedy červenou Ognjen Vranješ.

71
    To je pro Bosnu velká rána, protože v deseti lidech se jim bude mnohem hůře pokoušet o vyrovnání skóre.

72
    Dánové zkušeně podrželi míč a kombinují na útočné polovině, takže přerušují předcházející tlak Bosny.

73
    Seveřané se však na útočné polovině dopustili dalšího přestupku proti pravidlům, takže míč je přidělen soupeři.

73
    Trenér Bosny se rozhodl reagovat na vyloučení a stahuje Izeta Hajroviće, jehož nahrazuje Mateo Sušićem.

75
    Bosna se dostala do velmi zajímavé pozice, kde došlo k nedovolenému zákroku a bude k vidění nebezpečný volný přímý kop. Žlutou kartu obdržel Riza Durmisi.

76
    Rána z volného přímého kopu však zamířila mimo tři tyče dánské branky.

78
    Dánsko sice hraje přesilovou hru, ale na hrací ploše to zatím příliš jasně nedemonstruje.

79
    Na hrací ploše probíhalo chvilku ošetření, takže se malý okamžik nehrálo.

80
    Bosna se snažila kombinovat, ale Dánové sebrali balón na vlastní polovině a přihrávají si.

82
    Hra probíhá ve středu hřiště. Dánové se nikam neženou a situaci Bosny komplikuje hra o deseti.

82
    Ze hry odstupuje Haris Duljević, jehož nahrazuje Miroslav Stevanović.

84
    Tak přeci jen se Bosna dočkala zaslouženého vyrovnání, protože ve druhé půli předvádí mnohem lepší výkon než Dánové. Šťastným střelcem je opět MILAN DJURIĆ.
    84. Milan DJURIĆ - 2:2

85
    Dánové nyní zapnuli na vyšší obrátky a snaží se ještě vývoj utkání uchopit do vlastních rukou.

86
    Ovšem kombinace se příliš nepodařila a míč nakonec skončil až v zámezí.

86
    Končí Riza Durmisi a nahrazuje ho Peter Ankersen.

87
    Bosna se drží na vlastní polovině, kde kombinuje a snaží se udržet remízový stav.

89
    V držení míče se střídají oba celky, ale zatím to nevypadá, že by ještě přišla nějaká gólová střela.

89
    Střelce dvou branek Djuriće střídá Rade Krunić.

90
    Dánové ještě dostali možnost zajímavého volného kopu, ale neporadili si s ním dobře.

90+1
    Christian Eriksen zahrával rohový kop, jenže ten se mu nepodařilo nasměrovat do míst, kde by mohli spoluhráči zakončit.

90+2
    Na druhé straně se snažila do pokutového území propracovat Bosna, ale bez úspěchu.

90+3
    Ani další dánský útok neohrozil Šehićovu branku, takže to vypadá, že se v základní hrací době o postupujícím nerozhodne.

90+4
    Bosna ještě zahrávala volný kop na útočné polovině, ale ve vítěznou branku ho nepřetavila.

90+4
    Druhý poločas skončil.

Máme za sebou velice zajímavý druhý poločas, kdy se Dánové dostali pod obrovský tlak Bosny. Nejprve snížil Milan Djurić, ale poté se nechal vyloučit po druhé žluté kartě Ognjen Vranješ. Avšak i v deseti se Bosna snažila o vyrovnání, což se jí podařilo díky druhé brance Milana Djuriće, takže utkání ještě není u konce.

Střílení penalt začíná.

1. séria
    0:1
    Dánsko se úspěšnou exekucí Mortena Rasmussena ujímá vedení v penaltovém rozstřelu.

1. séria
    0:1
    Mario Vrančić neunesl tíhu okamžiku a svou penaltu nedává!

2. séria
    0:1
    Ovšem ani Jannik Vestergaard neproměňuje pokutový kop!

2. séria
    1:1
    Rade Krunić zřejmě přišel na hrací plochu speciálně kvůli penaltám a nemýlí se.

3. séria
    1:1
    Dalším neúspěšným exekutorem je Andreas Christensen!

3. séria
    2:1
    Armin Hodžić si s pokutovým kopem dokázal poradit a posílá Bosnu poprvé do vedení.

4. séria
    2:2
    Lasse Schöne si dokázal s pokutovým kopem poradit na výbornou.

4. séria
    3:2
    I další střídající hráč se prosazuje. Branku trefil Miroslav Stevanović.

5. séria
    3:3
    Christian Eriksen musel proměnit, aby uchoval šance svého celku na výhru a trefuje se.

5. séria
    4:3
    Haris Medunjanin dokázal udržet nervy na uzdě a posílá Bosnu a Hercegovinu do finále!

Penaltový rozstřel pouze doplnil průběh dnešního utkání, kdy nejprve vedlo Dánsko a mělo výhodu jedné penalty, ale posléze zklamalo, takže se nakonec může radovat Bosna a Hercegovina, která jde do finále díky vítězství 4:3 po penaltovém rozstřelu. Děkuji za pozornost a nenechte si ujít další semifinálové utkání mezi domácím Japonskem a Bulharskem, u kterého vás uvítám ve 12:40.

Držení míče: 39 % : 61 %.
    Střely na branku: 6:5. Střely mimo: 4:1. Rohy: 5:2. (14:50:38)