Bertensová – Keysová 2:0 (kon.) | Suárezová-Navarrová – Putintseva 0:2 (kon.)
Williamsová – Svitolinová 2:0 (kon.) | Williams – Bacsinszká 0:2 (kon.)
Rogersová – Muguruza 0:2 (kon.) | Stosur – Pironkovová 2:0 (kon.)
5 5
Yulia Putintseva
2
7 7
Streda 01.06.2016, 11:15 • Court 2, Paríž • French Open - ženy - Roland Garros (antuka) • Osemfinále

Zápas na kurte číslo 2 sa skončil a raduje sa Kazachstan. Julia po viac ako dvojhodinovom boji víťazí na Carlou Suarezovou-Navarrovou a postupuje v pavúku turnaja ďalej. Obe dievčatá predviedli divákom krásne výmeny, ten tenis stál za to pozrieť si ho a napokon sa teda z postupu raduje Julia Putincevová. Pekné popoludnie všetkým želá Vladimír Korduliak, onlajny.eu (13:22:49)

Koniec zápasu

5:7
    Prvý mečbol Julia premenila, keď Carla zahrala loptičku riternom len do siete. Treťou čistou hrou v rade pri svojim podaní získava Julia dôležitý bod v druhom sete zápasu a prekvapenie je na svete.

0-40
    Super hra v podaní Julie, zahnala Carlu do rohu kurtu, zaútočila na sieť a loptičku poslala tesne za sieť do voľného priestoru, tri mečboly pre Juliu.

0-30
    Julia pozvala súperku na sieť, prvú loptičku Carla poslala cez sieť, tú druhú však už len do siete.

0-15
    Krásna výmena, Carla zatočila loptičku príliš a poslala ju vedľa pozdĺžnej čiary.

5:6
    Julia využíva hneď ten prvý a v dôležitej fáze zápasu berie súperke podanie. Ak udrží to svoje, pošle domov favorita a pridá sa k Baczinskej.

15-40
    Carla najskôr naháňala súperku z rohu do rohu, Julia odolala, loptičku poslala k základnej čiare, Carla ju skrátila za sieť, Julia ju dostihla a odpoveď Carly končí v sieti. Dva brejkboly pre Juliu.

15-30
    Carla ľahkú loptičku po útoku na sieť kazí, posiela ju do siete a to jej na psychike nepridá.

15-15
    Rovnaká situácia, len opačné garde, po útoku na sieť utrela teraz nos Julia.

0-15
    Carla dostihla skrátenú loptičku na sieti, Julia ju však následne poslala do voľného priestoru.

5:5
    Carla krátku výmenu poslala za základnú čiaru, Julia ďalšou čistou hrou v zápase vyrovnáva stav v druhom sete duelu.

0-40
    Julia skrátila loptičky, Carla však svoju agresivitu poslala iba do siete.

0-30
    Cez sieť zahrala Julia svinku, teraz sa jej to vyplatilo, loptička prepadla cez sieť a Julia sa svoje súperke ospravedlnila.

0-15
    Carla po útoku na sieť loptičku pokazila.

5:4
    Diváci tlieskajú a majú na to dôvod, peknú a dlhú výmenu strhla na svoju stranu Carla, ktorá poslala do rohu kurtu nechytateľnú loptičku svojej súperke.

40-30
    Stredne dlhú výmenu teraz kazí Carla svojou nepresnou loptičkou.

40-15
    Julia znervóznela, opäť sa išla a spolu s ňou aj hlavný rozhodca pozrieť na miesto, kde zahrala loptičku vedľa pozdĺžnej čiary.

30-15
    Julia chybuje loptičkou do siete, keď chcela pozvať k sieti svoju súperku.

15-15
    Extra dlhá výmena, ktorú Julia zakončila loptičkou za základnú čiaru, nepáčilo sa jej to, hlavný sa išiel pozrieť a potvrdil verdikt čiarového, vyrovnané.

0-15
    Carla opäť chybuje, tentokrát však loptičku posiela do siete.

4:4
    Aj sa tak stalo, Carla opäť chybuje a Julia čistou hrou získava svoj štvrtý bod v druhom sete.

0-40
    Carla dlhú výmenu ukončila loptičkou mimo kurt, Julia má nádej na zisk bodu čistou hrou.

0-30
    Táto výmena stála za to, Carla zvládla útok na sieti, keď ju Julia prehodila, dobehla loptičku, no zakrátko jej Julia loptičku poslala do voľného priestoru, kam už Carla nedobehla.

0-15
    Carla chybuje nepresnou loptičkou.

4:3
    Carla udržala svoje podanie, keď naháňala súperku z rohu do rohu, napokon Julia ukončila dlhú výmenu loptičkou do siete.

40-30
    Cez sieť zahrala Julia loptičku, ktorá však spadla na jej stranu kurtu.

30-30
    Opäť sme videli dlhú výmenu, Julii nevyšiel ťah skrátiť loptičku za sieť a poslala ju tak len do siete.

15-30
    Tretia loptička po chybe Carly na konte Julie.

15-15
    Julia poslala loptičku mimo kurt a zbytočne sa hnevá, toto jej na pohode nepridá predsa.

0-15
    Carla ihneď zaútočila na sieť, Julia ju umne prehodila a zožala potlesk tribún.

3:3
    Carla loptičku poslala vedľa pozdĺžnej čiary a stav v druhom sete je vyrovnaný.

30-40
    Esom sa Julia ujíma vedenia v šiestej sade druhého setu.

30-30
    Krásna výmena, Carla vyrobila útok na sieť a na jej druhú loptičku na sieti by nenašiel odpoveď ani čarodejník.

15-30
    Teraz je to v réžii Julie, ktorá skrátila loptičku tesne za sieť.

15-15
    Julia poslala loptičku za základnú čiaru, keď bola predtým napomenutá hlavným rozhodcom za zdržiavanie hry.

0-15
    Carla krátku výmenu zakončila loptičkou tesne vedľa kurtu.

3:2
    Hlavný rozhodca potvrdil verdikt čiarového, Julia poslala loptičku za základnú čiaru, hru si zapíše na svoj účet Carla, ktorá sa ujíma vedenia v druhom sete duelu.

40-15
    Carla zaútočila na sieť, Julia síce dokázala loptičku dobehnúť, no poslala ju len do siete.

30-15
    Pokazená loptička na rakete Julie.

15-15
    Potlesk na tribúnach pre obe aktérky duelu, Carla loptičku poslala do rohu kurtu do voľného priestoru a berie si fiftín na svoje konto.

0-15
    Carla výmenu zakončila loptičkou do siete, fiftín pre Juliu.

2:2
    Carla si berie podanie späť, Julia nedokázala využiť brejknuté podanie, keď aj túto svoju loptičku pokazila, teraz však do siete.

40-15
    Loptička mimo kurtu, Julia sťahuje jeden brejkbol.

40-0
    Tri brejkboly pre Carlu, keď Julia poslala loptičku vedľa pozdĺžnej čiary.

30-0
    Julia posiela loptičku ďaleko za základnú čiaru, minibrejk pre Carlu.

15-0
    Julia ukončila krátku výmenu do siete.

1:2
    Zle trafila Carla loptičku, zrejme rámom rakety, poslala ju mimo kurt a súperku z Kazachstanu do brejku.

15-40
    Carla zahrala víťaznú loptičku a prvý z troch brejkbolov zmazala.

0-40
    Krásna výmena, Carla vyrobila útok na sieť, one jej loptičky od siete dokázala Julia poslať cez sieť a tú druhú nechytateľne do voľného priestoru, tri brejkboly pre Juliu sú na svete.

0-30
    Carla chybuje loptičkou vedľa pozdĺžnej čiary.

0-15
    Julia svojou agresívnou hrou berie fiftín na svoju stranu.

1:1
    Esom ukončila Julia svoje podanie a vyrovnáva stav v druhom sete duelu.

40-A
    Výhodu pre Juliu potvrdil aj hlavný rozhodca po tom, čo Carla zahrala loptičku tesne vedľa pozdĺžnej čiary.

40-40
    Carla dlhú výmenu zakončila do siete, ideme do zhody.

40-30
    Brejkbol pre Carlu po pokazenej loptičke v podaní Julie.

30-30
    Opäť potlesk tribún, teraz to umne zahral Julia a loptičku poslala k nohám svojej súperky, vyrovnané.

30-15
    Krásna výmena, Carla na sieti poslala loptičku do rohu kurtu, Julia ju stihla odvrátiť, na ďalší smeč však bola prikrátka.

15-15
    Carla sa opäť chcela pozrieť zblízka na sieť, ako je utkaná, Julia ju obhodila a je vyrovnané.

15-0
    Julia pozvala Carlu na sieť, tá loptičku dostihla a poslala ju do voľného priestoru.

1:0
    Julia krátku výmenu ukončila loptičkou mimo vyznačenú časť hracieho poľa.

40-15
    Opäť sme videli peknú výmenu, Carla zahnala Juliu do rohu a odtiaľ sa odpoveď ťažko hľadala.

30-15
    Julia výmenu ukončila loptičkou do siete, Carla berie fiftín na svoj účet.

15-15
    Chybná loptička, ktorá skončila za základnou čiarou.

15-0
    Carla začína dobre druhý set, loptičku poslala nechytateľne do voľného priestoru v opačnom rohu kurtu.

5:7
    Julia vyrobila útok na sieť, prvú jej loptičku Carla ešte dokázala odvrátiť, na tú druhú, ktorá mala prvky volejbalového smeču, sa odpovedať nedalo. Julia vyhráva prvý set a s favoritom zápasu drží krok.

15-40
    Carla po útoku na sieť poslala loptičku za základnú čiaru, dva setboly na rakete podávajpcej Julie.

15-30
    Videli sme peknú a extra dlhú výmenu, ktorú sa rozhodla Julia zakončiť loptičkou vedľa pozdĺžnej čiary.

0-30
    Loptička mimo vyznačený kurt, Julia má náskok dvoch fiftínov.

0-15
    Ritern mladej Španielky končí v sieti.

5:6
    Carla krátku výmenu ukončila loptičkou za základnú čiaru a darovala súperke svoje podanie.

30-40
    Carla znižuje a bude podávať na dôležitú loptičku v jedenástej hre.

15-40
    Julia sa dostáva do výhody a má k dispozícii dva brejkboly.

15-30
    Carla znižuje náskok súperky.

0-30
    Minibrjek pre Juliu.

0-15
    Carla podanie dobre nezačala, na ritern Julie nenašla odpoveď.

5:5
    Carla zahrala loptičku do protipohybu Julie, ktorá stráca podanie a tuhý boj prvého setu bude pokračovať ďalej.

A-40
    Carla zahnala Juliu až na základnú čiaru, odtiaľ už Julia loptičku poslala len do siete, výhoda Carla.

40-40
    Carla chybuje loptičkou do siete, Julia posiela dôležitú sadu do zhody.

A-40
    Štvrtý brejkbol v tejto sade pre Španielku, ktorá po útoku na sieť prinútila Juliu chybovať loptičkou do siete.

40-40
    Carla posiela loptičku za základnú čiaru a túto sadu do zhody.

40-30
    Carla svoju loptičku posiela do siete, má však ešte výhodu jedného brejkbolu.

40-15
    Carla prvý z troch brejkbolov pokazila, keď loptičku poslala tesne do autu.

40-0
    Julia vyrobila útok na sieť, loptičku však poslala len do siete, tri brejkboly pre súperku sú tu.

30-0
    Ďalšia krásna výmena, ktorú Carla ukončila dobre umiestnenou loptičkou do protipohybu súperky.

15-0
    Carla po útoku na sieť zahrala do voľného priestoru krásnu loptičku a ujíma sa vedenia v dôležitej sade prvého setu.

4:5
    Carla stráca podanie, peknú a dlhú výmenu ukončila loptičkou mimo kurtu za sieť a Julia bude mať výhodu podania na víťazstvo v prvom sete duelu.

40-A
    Carla teraz poslala loptičku tesne vedľa pozdĺžnej čiary a súperku do výhody.

40-40
    Julia zahnala Carlu do rohu kurtu, tam síce Španielka dobehla, loptičku však poslala po zemi k sieti.

A-40
    Výhoda Carla, krátku výmenu Julia ukončila loptičkou za základnú čiaru.

40-40
    Ideme do zhody, Julia opäť loptičku poslala za základnú čiaru.

30-40
    Julia má k dispozícii ďalší brejkbol po víťaznej loptičke v deviatej sade prvého setu.

30-30
    Julia najskôr vyzvala súperku na sieť, Carla urobila to isté, Julia ju síce prehodila, no loptičku poslala nešťastne tesne za základnú čiaru.

15-30
    Druhá dvojchyba v zápase a opäť v podaní Španielky.

15-15
    Julia posiela loptičku za základnú čiaru a razom je vyrovnané.

0-15
    Vcelku pekná a dlhá výmena, Carla sa rozhodla ju ukončiť loptičkou vedľa pozdĺžnej čiary.

4:4
    Carla berie súperke podanie po útoku na sieť a premenou v bod ďalší svoj brejkbol.

40-30
    Julia chybuje, chcela loptičku zaseknúť tesne za sieť, jej bekhend však končí mimo kurtu.

30-30
    Julia teraz posiela loptičku tesne za základnú čiaru a stav tejto sade je vyrovnaný.

15-30
    Veľmi dlhá a pekná výmena, ktorú Carla ukončila loptičkou zahranou vedľa pozdĺžnej čiary.

15-15
    Loptička z rakety Julie končí mimo kurtu.

0-15
    Vysoké loptičky hrali súperky, Julia ju však poslala do voľného priestoru do rohu kurtu a nedala súperke šancu.

3:4
    Opäť sme videli peknú a dlhú výmenu, Carla sa rozhodla zaútočiť na sieť, loptičku poslala presne do rohu kurtu a svoje podanie pretavila v zisk tretieho bodu v prvom sete.

40-30
    Carla zaútočila na sieť, no nechala sa obhodiť a tak musí teraz pykať.

40-15
    Julia chcela súperku prehodiť, keď videla, že je na sieti, no prehodila aj kurt.

30-15
    Ritern Julie končí v sieti, škoda.

15-15
    Krásna výmena a útok na sieť v podaní Julie, ktorá loptičku poslala tesne za sieť, Carla bola bez šance.

15-0
    Pekná a dlhá výmena, Carla zaútočila na sieť a druhú loptičku pri siete poslala do voľného priestoru, Julia nemala šancu na odpoveď.

2:4
    Carla zaútočila na sieť a ľahkú loptičku, keď sa mohla opýtať Julie, kam to chceš, poslala za základnú čiaru.

40-A
    Výhoda pre Juliu, ktorá loptičku opäť veľmi umne poslala do voľného priestoru.

40-40
    Julia vyzvala Carlu na sieť, tá loptičku dostihla, Julia ju však prehodila, no prehodila aj vyznačený kurt, opäť zhoda.

40-A
    Výborne to zahrala Julia, loptičku posiela do voľného priestoru a seba do výhody.

40-40
    Julia chcela loptičku poslať tesne za sieť, jej snaha vyšla nazmar.

40-A
    Carla dala loptičke rýchlosť a poslala ju zbrklo za základnú čiaru.

40-40
    Potlesk tribún zožala Julia, ktorá loptičku zasekla tesne za sieť, opäť zhoda.

A-40
    Carla poslala loptičku do voľného priestoru, Julia sa hnevá sama na seba.

40-40
    Julia posiela loptičku do siete a túto hru do zhody.

40-A
    Esom sa Julia dostáva do výhody.

40-40
    Krásna a dlhá výmena, kto z koho v súťaži nervov, Julia napokon loptičku poslala tesne za sieť, no mimo kurt.

30-40
    Carla loptičku po krátkej výmene poslala vedľa pozdĺžnej čiary.

30-30
    Julia krásne ukončila výmenu, loptičku poslala do protipohybu súperky, Carla sa za loptičkou mohla už len pozerať.

30-15
    Carla zaútočila na sieť a vyplatilo sa, tento smeč bol jednoducho nechytateľný.

15-15
    Julia okamžite vyrovnáva stav v tejto sade.

15-0
    Julia vyrobila útok na sieť, vyzvala na sieť aj súperku, Carla loptičku pohodlne dostihla a obhodila svoju súperku do voľného priestoru.

2:3
    Julia berie súperke podanie, keď krátku výmenu zakončila loptičkou do voľného priestoru do rohu kurtu.

30-40
    Dvojchybou darovala Carla Julii brejkbol.

30-30
    Španielka vycítila šancu, vyrobila útok na sieť a Julii nedala dobre umiestnenou loptičkou do voľného priestoru šancu.

15-30
    Táto výmena sa divákom páčila, Carla ju napokon ukončila loptičkou mimo vyznačený kurt tesne za sieť.

15-15
    Teraz rovnako umne zahrala Carla, ktorá ukončila vcelku dlhú výmenu loptičkou do protipohybu súperky.

0-15
    Umne to zahrala Julia, vyrobila útok na sieť a súperke poslala do voľného priestoru nechytateľnú loptičku.

2:2
    Carla využíva hneď svoj prvý brejkbol, Juliu poslala do jedného rohu, po útoku na sieť loptičku do toho druhého a súperke berie podanie.

40-30
    Julia loptičku poslala tesne za základnú čiaru, čiarový zakričal aut a bod berie na svoju raketu Carla.

30-30
    Julia vyzvala Carlu na sieť, mladá Španielka loptičku dostihla, no už nedokázala cez sieť poslať do vyznačeného kurtu.

30-15
    Z druhého podania Julia berie fiftín na svoje konto.

30-0
    Aj druhá loptička končí na rakete Carly.

15-0
    Carla poslala svojej súperke nechytateľnú loptičku priamo do rohu kurtu.

1:2
    Julia opäť posiela loptičku len do siete, Carla otočila z 0:40 a piatimi víťaznými loptičkami v rade udržala svoje podanie, čím znižuje stav v prvom sete.

A-40
    Carla ide do výhody, dlhú a peknú výmenu zakončila Julia loptičkou do siete.

40-40
    Julia posiela loptičku len do siete a Carla zmazala pri tomto svojom podaní všetky tri brejkboly svojej súperky.

30-40
    Carla zahnala Juliu do jedného rohu, aby vzápätí poslala loptičku do druhého, tam už Julia nestihla dobehnúť.

15-40
    Carla vyrobila útok na sieť, Julia napokon loptičku posiela až za základnú čiaru, prvý z troch brejkbolov Carla zmazala.

0-40
    Umne zahrala Julia loptičku tesne za sieť, Carla ju už cez sieť do kurtu poslať nedokázala.

0-30
    Opäť chybovala Carla, ktorá loptičku po krátkej výmene poslala za základnú čiaru.

0-15
    Slušnú výmenu zakončila Carla loptičkou do siete.

0:2
    Julia vyzvala Carlu na sieť, tá síce loptičku dostihla, Julia ju umne obhodila a berie druhý bod v prvom sete na svoj účet.

15-40
    Rovnako tak Julia dala do rakety príliš energie.

0-40
    Julia najskôr zahrala loptičku cez sieť, Carla ju však dokázala poslať späť do kurtu, zakrátko jej však dala veľkú razanciu a loptičku poslala za základnú čiaru.

0-30
    Dlhá výmena po vysokých loptičkách zakončená lobom Julie, Carla na jej loptičku odpoveď už nenašla.

0-15
    Julia zahrala loptičku presne do rohu kurtu a nedala Carle najmenšiu šancu.

0:1
    Julia svoj brejkbol využila a získava úvodné podanie svojej súperky.

30-40
    Prvý brejkbol v zápase a hneď v prvej hre.

30-30
    Vyrovnané, Julia náskok súperky zmazala.

30-15
    Julia získava tretiu loptičku a znižuje stav v prvej hre duelu.

30-0
    Aj druhý fiftín v úvodnej hre končí na rakete Carly.

15-0
    Carla získava pri otvorení hry fiftín na svoje konto.

0:0

Dnešný duel rozohrá úvodným podaním Carla Suarezová-Navarrová.

Dobrý deň vám želám pri sledovaní nášho textového prenosu, v Paríži pred malou chvíľou prestalo pršať, rozohrávky síce boli zrušené, všetko však naznačuje tomu, že dnes sa nám aktéri na kurtoch predsa len predstavia.
    Suarezová-Navarrová s Putincevovou sa na kurt nepozrú ani dnes, zápas bol preložený na stredu

V pondelok sa zápasy v Paríži kvôli dažďu hrať nemohli, všetky zápasy tak boli napokon presunuté na utorok.

Francúzsky tenisový turnaj Rolland Garros, označovaný odborníkmi ako „vznešený“, sa v ženskom pavúku dostal do osemfinále. V ňom si na dvorci číslo 2 zmeria sily svetová štrnástka Carla Suarez-Navarrová s Juliou Putincevovou, ktorá momentálne okupuje 60. priečku rebríčka WTA.

Carla nechala na tohtoročnom turnaji za sebou postupne: Katerinu Siniakovú po výsledku 2:1 (6:2, 4:6 a 6:2); Qiang Wang zdolala 2:0 (6:1 a 6:3); Dominiku Cibulkovú 2:1 (6:4, 3:6 a 6:1).

Julia nechala na svojej rakete na ceste do osemfinále postupne: Aleksandru Wozniakovú po výsledku 2:0 (6:1 a 6:1); Andreu Petkovičovú rovnako 2:0 (6:2 a 6:2); Karin Knappovú 2:0 (6:1 a 6:1).

Vzájomné zápasy súperiek na antuke neevidujeme, na tráve Autralian Open pred tromi rokmi zvíťazila Carla v pomere 2:1 (1:6, 7:6 /5/ a 6:2.

Po dnešnom zápase sa však z postupu bude tešiť len jedna žena a my vám aj z tohto duelu prinesieme aktuálne dianie na kurte v písanej forme.

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 11:00.