Djokovič – Bautista-Agut 3:1 (kon.) | Ferrer – Berdych 0:3 (kon.)
Goffin – Gulbis 3:1 (kon.) | Granollers – Thiem 1:3 (kon.)
Gasquet – Murray 1:3 (kon.) | Ramos-Vinolas – Wawrinka 0:3 (kon.)
Roberto Bautista-Agut
Roberto Bautista-Agut (14)
1
6 4 1 5
cz Streda 01.06.2016, 12:30French Open - muži - Roland Garros (antuka) • Osemfinále

7:5
    Nyní už to světová jednička zvládla! Srbský tenista si připravil pozici úderem po bekhendu soupeře a po přechodu na síť potřeboval k ukončení zápasu dva voleje.

A-40
    Druhý mečbol, po dalším povedeném servisu na střed kurtu a jednoduchém zakončení od sítě k lajně.

40-30
    Mečbol! Djokovićův servis na střed kurtu byl nechytatelný.

6:5
    Další maratónská výměna z bekhendu. Djoković byl trpělivější a po chybě soupeře může při svém podání ukončit zápas ve čtvrtém setu!

40-30
    Možná klíčový brejkbol! Novak znovu poslal míček těsně za síť a na to už neměl Bautista-Agut nárok.

5:5
    Srb znovu vyzkoušel soupeře povedeným stopbalem. Ten byl velmi rychle u míče, ale nedokázal ho hrát jinam než na raketu světové jedničky.

4:5
    Bautista-Agut je jeden gem od vítězství ve čtvrtém setu. Nyní si počkal na pohyb soupeře a poté umístil míček mimo jeho dosah na opačnou stranu.

4:4
    Čistou hrou si Djoković hlídá své podání a vyrovnává ve čtvrtém setu.

3:4
    Brejk je zpět. Djoković byl aktivnějším hráčem ve výměně a po zásluze jí vyhrává, když úder Španěla končí mimo hrací plochu. Djoković je znovu ve hře o čtvrtou sadu.

40-15
    Bautista-Agut musel přes druhé podání. A toho využil Novak, který tlačil na jeho forhend a přinutil ho k chybě.

2:4
    A světová jednička přichází o podání! Forhend od základní lajny vypálil Novak daleko za kurt.

40-A
    Djoković hrál na hraně rizika! Šel si na síť pro konečný úder. Jeho smeč však končí v síti a je tu brejkbol pro soupeře.

2:3
    A ten využívá, když byl Novak krátký na úder forhendem po lajně. Španěl se tak znovu ujímá vedení ve čtvrté sadě.

A-40
    Bautista-Agut musel přes druhé podání. Dostal se pod tlak a po chybě bude čelit brejkbolu soupeře.

2:2
    Další povedené podání na tělo soupeře. Bautista-Agut si neporadil s míčkem a returneje jen do autu.

1:2
    Novak poslal míček po lajně mimo kurt a dává soupeři i druhý gem při podání.

1:1
    Djoković přešel z obrany do útoku a na to byl soupeř krátký. Stopbalem ukončuje Srb druhý gem čtvrté sady.

0:1
    Bautista-Agut musel přes druhé podání. Toho využil Djoković, který se dostal do útoku, ale nyní jeho stopbal soupeře doběhl a umístil mimo jeho dosah.

6:1
    Return španělského hráče vylétl až za základní lajnu a Novak Djoković si tak připisuje na své konto druhý získaný set!

40-15
    Djoković byl celou výměnu aktivnější, šel si za vítězným míčem k síti a má dva setboly.

5:1
    Bautista-Agut musel proti brejkbolu přes druhé podání. Musel se bránit, ale dokázal poslat nechytatelný úder k lajně a bere soupeři podání.

A-40
    Další brejkbol. Roberto Bautista-Agut hraje svůj forhend jen do sítě.

A-40
    Djoković držel soupeře v bekhendu, poté přešel k síti a vybojoval si první brejkbol po pauze.

V úterý se už hrát nebude! Za celý den se kvůli dešti odehrály na kurtu Philippa Chartriera jen necelé tři sety. Na pokračování zápasu tak budeme muset počkat do středy.

V Paříži se znovu silně rozpršelo! Hráči opustili kurt a na další pokračování zápasu si budeme muset počkat.

4:1
    Novak Djoković potvrzuje brejk a jde do vedení o tři gemy. Nyní se dostala světová jednička k síti. Bautista-Agut se snažil o prohoz po lajně, ale přepálil celý kurt.

15-40
    Djoković musel přes druhý servis. I ten byl velmi kvalitní a dokázal Srba dostat do výměny. Bautista-Agut se ale nenechal nachytat úderem za síť a po přestřelce má dva brejkboly.

3:1
    Djoković využívá druhý brejkbol. Bautista-Agut byl dlouho ve výměně a ztrácel pohyblivost a jeho úder zastavila síť.

2:1
    Roberto Bautista-Agut si nechal na kurt zavolat zdravotníka, který se nyní stará nejspíše o jeho levé chodidlo. Hra je tedy přerušena.

2:1
    Čistá hra pro prvního hráče světa. Roberto Bautista-Agut neudržel míček v kurtu a znovu ve třetím setu ztrácí jeden gem.

1:1
    Výborný zkrácení hru od Španěla, který tím zaskočil soupeře a drží si své první podání ve třetím setu.

1:0
    Djoković musel přes druhý servis. Bautista-Agut se dostal do výměny, ale po několika úderech z bekhendu hraje jen do autu.

6:4
    Velmi napínavá výměna na konec druhého setu. Roberto Bautista-Agut se srdnatě bránil útokům soupeře, ale na foehend k lajně už neměl nárok.

5:4
    O tento set se bude ještě bojovat. Novak Djoković nezvládl svůj servis, když si přišel ke kratšímu míči, ale vypálil ho daleko vedle kurtu.

40-A
    Další velmi důležitou výměnu bere znovu Bautista-Agut, když Novak posílá míček daleko za kurt a Djoković si už po druhé v tomto gemu mění raketu. Brejkbol.

30-40
    Djoković si připsal v důležitý moment dvojchybu! Je tu brejkbol místo setbolu.

5:3
    Nyní už Djoković bere soupeři podání, když si připravil pozici pro přechod k síti a poté poslal míček mimo dosah soupeře.

40-30
    Série brejkbolů pokračuje. Djoković znovu velmi dlouho tlačil na soupeře a ten posílá míček do autu.

4:3
    Španěl využívá brejkbol a dostává se zpět do hry ve druhém setu. Dokázal Djokoviće zahnat za základní lajnu a donutit ho dokonce k chybě z forhendu.

30-40
    Také Bautista-Agut má brejkbol, když si přilákal soupeře k síti a poté ho perfektně po lajně prohodil.

4:2
    Nyní už to Djoković dokázal. Return druhého podání umístil mimo dosah svého soupeře a bere mu první podání ve druhém setu.

3:2
    Djoković musel přes druhé podání. I to bylo velmi kvalitní. Djoković si přešel ihned na síť a druhou smečí ukončuje pátý gem druhé sady.

2:2
    Roberto Bautista-Agut si znovu udržel své podání. Nyní přešel na síť on a Novak prohazuje jen do sítě.

2:1
    A znovu! Nyní si Djoković připravil pozici bekhendem do rohu kurtu a zakončil výměnu od sítě přesným volejem.

1:1
    Bautista-Agut musel přes druhé podání. Toho využil Djoković, který si rozběhal soupeře, ale nedokázal výměnu ukončit.

40-0
    Djoković diktoval hru až do chyby soupeře. Tři brejkboly v úvodu druhé sady.

1:0
    Čistá hra pro Novaka, když i další míček kazí jeho soupeř. Bautista-Agut neuhrál ve druhém setu ještě ani fiftýn.

0:0
    Oba hráči odcházejí z kurtu. Kurt není ve stavu, aby se na něm dalo dále hrát. Déšť navíc začíná znovu sílit. Zápas je přerušen!

3:6
    Djoković si vodil soupeře ze strany na stranu, ale Španěl vše doběhl a poté sám zaútočil. Na jeho úder už byl Djoković krátký a tak Bautista-Agut získává první sadu.

40-A
    Return pod nohy od Srba. Djoković si poté doběhl k míčku za síť, ale znovu ho neuklízí do volného prostoru. Setbol.

30-40
    Setbol. Další nevynucená chyba srbského tenisty. Její míček končí znovu v autu.

3:5
    Bautista-Agut si rozběhal soupeře. Vodil si světovou jedničku, zvolil i krátký míč za síť, který už Djoković nedokázal vrátit.

3:4
    Bautista-Agut nepotvrdil brejk z předešlé hry. Novak Djoković se dostal do hry povedeným returnem do rohu kurtu a donutil soupeře k chybě.

2:4
    Španěl hrát velmi tvrdé údery. Djoković i přesto zkrátil hru, ale Bautista-Agut byl velmi rychle u míčku a ukončuje výměnu.

2:3
    Bautista-Agut byl v útočné pozici metr v kurtu. Djoković se dokázal bránit jen dva údery a poté chybuje.

2:2
    Výborná hra od Djokoviće, který si připravil pozici k přechodu na síť a tam znovu poslal smeč mimo dosah soupeře.

1:2
    Velká chyba Djokoviće, který měl nahraný volej na síti, ale přepaluje celý kurt a přichází o možnost bojovat o tento gem. Bautista-Agut jde do vedení v prvním setu.

1:1
    Novak Djoković nezvládl situaci proti brejkbolu a připisuje si druhou dvojchybu tomto gemu.

30-40
    Djoković se snad poprvé musel bránit, ale po dvou rychlých úderech přešel do ofenzivy, ale tam chybuje a brejk má také Bautista-Agut.

1:0
    Djoković si rozběhal soupeře ze strany na stranu až ho donutil k chybě od základní lajny. Světová jednička vstupuje do zápasu hned získaným brejkem.

V pondělí se na pařížských kurtech hrát nebude! Pořadatelé kvůli neustávajícímu dešti odkládají všechna utkání na úterý.