Albánsko – Katar 3:1 (kon.) | Nemecko – Slovensko 1:3 (kon.) | Španielsko – Bosna 3:1 (kon.)
Rumunsko – Ukrajina 3:4 (kon.) | Turecko – Čierna Hora 1:0 (kon.) | Taliansko – Škótsko 1:0 (kon.)
Portugalsko – Nórsko 3:0 (kon.)
Nemecko
1:3 (1:2)
Slovensko
Nedeľa 29.05.2016, 17:45 • WWK Arena, Augsburg, Nemecko • Medzinárodné zápasy

Tak a je dobojované. Z víťazstva sa tešia hráči Slovenska, ktorí v dnešnom stretnutí víťazia 3:1. Za našich sa presadili Hamšík, Ďuriš, Kucka a za domácich skóroval Gomez. Reprezentanti zvládli tento duel, keď porazili aktuálnych majstrov sveta aj napriek tomu, že od 13.minúty prehrávali.

To je odo mňa všetko. Prajem Vám ešte príjemný deň. (20:01:37)

90

90+2
    Začala sa posledná minúta zápasu a Slovensko už určite porazí Nemecko! Naši ešte ťahajú čas v rohu ihriska a bude sa už iba čakať na záverečný hvizd rozhodcu.

90+1
    Naši hráči to hrajú umne, keď držia loptu čo najďalej od vlastnej brány a ťahajú čas. To sa im zatiaľ darí.

90
    Nadstavený čas v 2.polčase sú tri minúty!

89
    Stretnutie sa už iba dohráva. Uvidíme koľko minút nadstaví hlavný rozhodca.

88
    Šanca Nemecka! Schurrle sa dostal k strele v pokutovom území Slovenska, ale jeho pokus z prvej tesne minul Kozáčikovu bránu! Teraz sme mali šťastie a už to vyzerá veľmi dobre pre naše mužstvo, ktoré môže dosiahnuť výborný výsledok.

87
    Viktor Pečovský však skúsene podržal loptu a opäť sme nazbierali cenný čas, ktorý budeme v závere potrebovať.

86
    Agilný Götze padol po jednom zo súbojov v pokutovom území, ale belgický rozhodca ostal pokojný. Slovensko vyráža do rýchleho protiútoku.

85
    Götze sa previnil útočným faulom, a tak si naši vydýchnu. Hráč Bayernu Mníchov patrí medzi najlepších hráčov z domáceho družstva, ale ostatní sa k nemu vôbec nepripájajú.

84
    Striedanie v tíme Nemecko: z ihriska odchádza Hamšík, prichádza Greguš.

83
    Nemci majú enormný tlak a do pokutového územia Slovenska neustále prichádzajú nebezpečné centre. Stopér Škrtel a Ďurica sú však pripravení a zatiaľ si počínajú skúsene, keď každú loptu hlavičkujú do bezpečia.
    82. Götze (GER)

82
    Obrovská šanca Nemecka! Götze sa dostal k lopte v pokutovom území a strelou z uhla mieril na zadnú žrď. Brankár Kozáčik už bol prekonaný na prednej tyčke, ale lopta nakoniec skončila tesne vedľa! Tak teraz to bolo skutočne o pár centimetrov!

81
    Striedanie v tíme Slovensko: z ihriska odchádza Kucka, prichádza Pečovský.

80
    Do konca zápasu ostáva 10 minút. Podarí sa nám už udržať priaznivý výsledok a poslať do sveta skvelý výsledok?

78
    Pri postrannej čiare na poliacej čiare bol faulovaný agilný Šesták, ktorý nazbieral cenný čas pre celé mužstvo.

77
    Striedanie v tíme Slovensko: z ihriska odchádza Hrošovský, prichádza Škriniar.

76
    Naši reprezentanti opäť vytvorili na vlastnej polovici ihriska hustý obranný blok, ktorý je veľmi pozorný a koncentrovaný. Navyše na hrote robí dobrý pohyb Stanislav Šesták napádajúc súperovu rozohrávku.

75
    Striedanie v tíme Nemecko: z ihriska odchádza Kimmich, prichádza Schurrle.

74
    Nebezpečný center teraz letel do pokutového územia Slovenska, ale prvý bol pri lopte Martin Škrtel, ktorý odvrátil na ďalší rohový kop.

73
    Domáci si prihrávajú loptu na útočnej polovici ihriska. Čaká sa na finálnu prihrávku, tá však zatiaľ neprichádza.

71
    Proti pravidlám sa previnil aj Marek Hamšík, ale Nemci už rozohrali a pokračujú vo svojej útočnej akcii.

70
    Nedovolený zákrok Kimmicha v strede poľa, lopta pre našich. Počet faulov začína pribúdať.

69
    V tesnom ofsajde sa teraz ocitol čerstvý Šesták, ktorý bol v dobrom nábehu, ale pozorné oko mal aj asistent rozhodcu Jimmy Cremers.

68
    Striedanie v tíme Slovensko: z ihriska odchádza Ďuriš, prichádza Šesták.

67
    Vladimír Weiss bol faulovaný na vlastnej polovici ihriska, keď si skvele odviedol defenzívnu robotu a potom bol nedovolene poslaný k zemi. Lopta pre Slovákov.

66
    Slovensko sa snaží postrážiť si priaznivý výsledok a nepúšťa sa do nejaký výrazných útočných akcií, ale snaží sa hrať zo zabezpečenej obrany.

65
    Veľká šanca Nemecka! Götze dostal skvelú prihrávku do pokutového územia, ale nakoniec mu tesne pred zakončením zastala a nedostal sa k strele. Náš vracajúci Ďurica radšej odvrátil na rohový kop.

64
    Striedanie v tíme Nemecko: z ihriska odchádza Boateng, prichádza Howedes.

63
    Nemci sú opatrní a v útočnej fáze sa im veľmi nedarí. Terén nepraje ani Slovákom a ani domácim hráčom a majú s ním výrazné problémy.

61
    Juraj Kucka sa ocitol za obranou domácich, ale bol tam skorej v momente prihrávky. Ofsajd.

60
    Striedanie v tíme Slovensko: z ihriska odchádza Duda, prichádza Stoch.

58
    Ani jedno z mužstiev sa príliš nehrnie do nejakých zbytočných kĺzačiek a chce si udržať svojich hráčov zdravých a bez zranenia.

57
    Obrovská šanca Slovenska! Ondrej Duda vybojoval loptu pri rohovej zástavke a následne ju poslal pred bránu na Mareka Hamšíka. Ten už išiel zakončovať, keď sa ocitol zoči-voči brankárovi ter Stegenovi, ale voda zapríčinila, že lopta mu v poslednej chvíli zastala, a tak jeho polo strela už nebola dostatočná na prekonanie nemeckého gólmana.

56
    Juraj Kucka sa predieral dopredu cez pravú stranu, ale skvele zakročil Rüdiger, ktorý sklzom odvrátil na rohový kop.

55
    Výborní výkon našich chlapcov nás zatiaľ môže len tešiť. Aj keď druhý polčas je viac o komických situáciach z dôvodu zlého stavu hracej plochy.

54
    Šanca Nemecka! Draxler nebezpečne vystrelil zo strednej vzdialenosti a brankár Kozáčik skvelým zákrokom vyrazil na rohový kop. Jeho dotyk s loptou však hlavný arbiter nepostrehol, a tak sa bude kopať iba od brány.
    52. Juraj Kucka (SVK) - 1:3

52
    Slovensko dalo gól!
    Kuriózna situácia priniesla tretí gól v nemeckej bráne a už je to opäť o čosi krajšie! JURAJ KUCKA bol nájdený centrom z rohu od Patrika Hrošovského a jeho strela z voleja smerovala iba do stredu brány. Tam stál brankár ter Stegen, lenže lopta nabrala sklz a prešla mu! Nemecký gólman nevyhodnotil dobre túto situáciu a zbytočne inkasoval! Slovensko sa dostáva do dvojgólového vedenia!

49
    Ján Ďurica si dal pozor na Saného, ktorý sa predieral do pokutového územia a náš stopér vôbec nezasiahol loptu. Toto mal byť ďalší pokutový kop pre Nemecko.

48
    Tréner nemeckého mužstva Joachim Löw nesúhlasil s pokračovaním duelu, keď vehementne protestoval u štvrtého rozhodcu po pár sekundách hry. Priebeh hry je však výrazne ovplyvnený, keď hráči oboch mužstiev zabúdajú loptu za sebou.

47
    Tak predsa sa začal aj druhý polčas, ale trávnik je výrazne podmočený a hráči s tým majú obrovské problémy.

46
    Striedanie v tíme Nemecko: z ihriska odchádza Leno, prichádza ter Stegen.
    Striedanie v tíme Nemecko: z ihriska odchádza Khedira, prichádza Weigl.
    Striedanie v tíme Nemecko: z ihriska odchádza Gomez, prichádza Brandt.

46

Podľa posledných správ z Nemecka by sa mal druhý polčas dohrať. Hlavný arbiter čaká kým prejde búrka a potom sa opäť bude pokračovať.
    Aktuálna situácia v Augsburgu

Začiatok druhého polčasu sa zatiaľ odkladá a čakáme na rozhodnutie hlavného rozhodcu. Ten situáciu rieši s oboma mužstvami v útrobách štadióna.

V Nemecku sa už počas prvého polčasu strhla búrka, ktorá počas polčasovej prestávky pokračovala aj s krúpami. Hlavný arbiter išiel skontrolovať stav hracej plochy a potom odišiel späť do kabín.

Červené karty: 0-0

Máme za sebou prvý polčas. V ňom si lepšie viedli hráči Slovenska, ktorí vedú 2:1. Síce boli Nemci aktívnejší, ale naši dokázali streliť viac gólov, keď im vyšla trojminútovka v závere prvého polčasu. O úvodný presný zásah sa v 13.minúte postaral Mario Gomez, ktorý premenil pokutový kop. V 41.minúte však bolo veselo na Slovensku, keď Marek Hamšík krásnou strelou z dobrých 20 metrov vyrovnal a tento gól povzbudil celé mužstvo. Už o tri minúty neskôr si na roh od Weissa nabehol Michal Ďuriš, ktorého hlavička skončila v Lenovej bráne. Podarí sa Slovákom udržať priaznivý výsledok alebo Nemci vyrovnajú, či dokonca otočia stav skóre? Na túto otázku nám odpovie druhé dejstvo.

2.polčas sa začne približne o 18:47.

45+1

45+1
    Nadstavený čas v 1.polčase je jedna minúta!

45
    Prvý polčas sa už iba dohráva. Som zvedavý koľko minút, a či vôbec nadstaví hlavný rozhodca.
    44. Michal Ďuriš (SVK) - 1:2

44
    Neuveriteľné! Podarilo sa nám otočiť nepriaznivý stav skóre za tri minúty a už vedieme! Center z rohu našiel výborne nabiehajúceho MICHALA ĎURIŠA, ktorého hlavička skončila v nemeckej bráne! Neustrážil ho Kimmich a ani brankár Leno už nestihol zareagovať! Slovensko sa dostáva do jednogólového vedenia!

42
    Gól do šatne bol ten správny impulz, ktorý naši potrebovali a teraz zahrávajú už druhý rohový kop za sebou.
    41. Marek Hamšík (SVK) - 1:1

41
    Tak predsa sa nám to podarilo a o presný zásah sa postaral dosiaľ nevýrazný hráč. K strele zo strednej vzdialenosti sa odhodlal MAREK HAMŠÍK a krásny pokus skončil v ľavom hornom rohu Lenovej brány! Nádherný gól stredopoliara SSC Neapol, ktorý zabezpečil vyrovnanie a začína sa od začiatku.

39
    Nemci sa už zatiahli na vlastnú polovicu ihriska, kde to poriadne prehustili. Tak, skúsme ich nejako prekvapiť.

38
    V závere prvého polčasu sme aktívnejší a máme loptu viac na svojich kopačkách. Mohli by sme niečo vymyslieť a pokúsiť sa vyrovnať.

37
    Nemci to teraz prekombinovali, keď prihrávku do vápna nikto nezachytil, a tak sa lopta dostala až ku Kozáčikovi, ktorý ju chytil do rúk a už aj rozohral.

35
    Vladimír Weiss sa predral dopredu cez ľavú stranu, ale jeho následná spätná prihrávka nenašla žiadneho z jeho spoluhráčov.

34
    Dušan Švento sa prebojoval do pokutového územia Nemcov, kde padol na zem po súboji s Rudym, ale hlavný rozhodca stal blízko a penaltu nenariadil. Bolo to správne rozhodnutie, pretože nemecký reprezentant najprv zasiahol loptu.

33
    Po dlhom čase sme sa dostali k lopte a darí sa nám ju držať na našich kopačkách. Aspoň si obrana môže vydýchnuť a môžme niečo skúsiť aj vpredu.

32
    Slováci robia čo môžu, ale kvalita súpera je vidieť. Nemci s ľahkosťou prechádzajú do mnohých útočných akcií, zatiaľ čo naši sa nestíhajú presúvať.

31
    Máme za sebou už polhodinu hry a Nemecko stále vedie nad Slovenskom najtesnejším rozdielom 1:0, keď o jediný presný zásah sa v 13.minúte postaral Mario Gomez, ktorý premenil pokutový kop.

29
    Draxler si nabehol do vápna, kde dostal presnú prihrávku od Khediru, ale strela z voleja mu nesadla. Kop od brány.

28
    Nemci hrajú umne a nepúšťajú nás do žiadnych nebezpečných akcií. Prihrávajú si loptu na útočnej polovici ihriska a nepúšťajú nás do ničoho.
    27. Sané (GER)

27
    Obrovská šanca Nemecka! Sané sa ocitol zoči-voči Kozáčikovi, ktorý ho skvelým zákrokom vychytal a opäť podržal slovenské mužstvo. Následná dorážka sa taktiež neskončila gólom, ale v pokutovom území Slovenska to teda poriadne vrelo.

26
    Šanca Nemecka! Hector si nabehol do pokutového územia a dostal takú nenápadnú prihrávku. Jeho pohotovú strelu brankár Kozáčik vyrazil na rohový kop, ktorý už beží rozohrať Götze.

25
    Naši vytvorili na vlastnej polovici ihriska hustý obranný blok, ktorý je veľmi pozorný. Nemci majú problém dostať sa cez neho a skúšajú to dlhými centrami. Tie zatiaľ nie sú účelnou zbraňou na slovenskú obranu.

23
    Ján Ďurica po jednom zo súbojov ostal ležať na zemi a musí byť ošetrený. Snáď to nebude nič vážne a bude môcť pokračovať v zápase.

22
    Ondrej Duda teraz trochu zbŕklo vystrelil z dobrých 25 metrov a bránu Lena vôbec netrafil. Na prihrávku sa mu núkal Peter Pekarík, lenže na našu škodu ho nevidel.

21
    Tempo hry sa spomalilo a už ani Nemecko nemá loptu pod kontrolou, ale snaží sa hrať zozadu s rýchlymi protiútokmi. Naši sú bez nápadu, pretože v strede poľa je to prehustené a nevedia sa tadiaľ dosiať dopredu.

20
    Máme za sebou úvodných 20 minút a je treba priznať, že Nemecko je oveľa aktívnejšie a na našich hráčoch je vidieť únava z tréningového kempu. Dopredu sme doteraz nič extra nepredviedli.

19
    Vladimír Weiss sa po peknej individuálnej akcii dostal k centru z ľavej strany, keď hľadal na zadnej žrdi Ondreja Dudu. Ten však nedočiahol na loptu a bude sa iba kopať od Lenovej brány.

18
    Draxler sa chcel dostať k zakončeniu po kombinácii s Hectorom, ale spätná prihrávka ho nenašla a ako prvý bol pri lopte Kozáčik.

17
    STRELY CELKOM: 6-0
    STRELY NA BRÁNU: 3-0

Strelecky sú na tom lepšie Nemci, ktorí našich priamo ohrozili už trikrát.

16
    DRŽANIE LOPTY: 46% – 54%

Územnú prevahu nemá ani jedno z mužstiev, ale oveľa nebezpečnejší sú Nemci, ktorí sa s ľahkosťou dostávajú do pokutového územia Slovenska.

15
    Domáci Rudy bol teraz príliš aktívny, keď si nepostrážil ofsajdovú hranicu a bol mimo hry. Lopta pre Slovensko.
    13. Mario Gómez (GER) - 1:0

13
    Nemecko dalo gól!
    Loptu si na biely bod postavil MARIO GOMEZ a nezaváhal. Poslal ju na ľavú stranu, zatiaľ čo Kozáčik smeroval do opačnej strany. Nemecko sa dostáva do jednogólového vedenia.
    12. Götze (GER)

12
    Pokutový kop pre Nemecko! Vladimír Weiss zbytočne stratil loptu pred vlastným vápnom a nevrátil sa. Následne si Götze posunul loptu v súboji s Kuckom, ktorý tam bol neskoro a hlavný arbiter Serge Gumienny nekompromisne nariadil penaltu!

11
    Lopta po centri z rohu našla Mareka Hamšíka, ktorý vyskočil najvyššie a poslal ju do bezpečnej vzdialenosti od vlastnej brány.

10
    Domáci Rudy centroval pred bránu na spoluhráčov, ale jeho prihrávka bola zblokovaná, a tak budeme svedkami ďalšieho rohového kopu.

8
    Slováci robia veľmi veľa chýb v defenzíve, keď už zopárkrát neodkopli čistú loptu a boli z toho nepríjemné chvíle pre brankára Kozáčika. Ten bol však v pohotovosti a so všetkými pokusmi si poradil.

7
    Obrovská šanca Nemecka! Gomez sa dostal k lopte po ľahkej strate našich a preštrikoval sa cez troch hráčov do pokutového územia odkiaľ z uhla mieril na zadnú žrď. Tam vyletela rukavica brankára Kozáčika, lenže lopta sa odrazila k úplne voľnému Draxlerovi, ktorý ju už zasúval do prázdnej brány, ale skvele zakročil Pekarík. Jeho sklz zabránil úvodnému presnému zásahu v našej sieti!

6
    Nemci si nerozumeli v útočnej akcii na pravej strane a prišla nepresná prihrávka. Lopta prešla za bránkovú čiaru mimo brány, a tak bude nasledovať kop od Kozáčikovej svätyne.

5
    Šanca Nemecka! Lopta z rohu našla úplne voľného Boatenga, ktorý sa z voleja oprel do lopty. Jeho pokus sa od zeme nepríjemne odrazil a Kozáčik reflexívnym zákrokom vyrazil tento pokus na ďalší roh!

4
    Vladimír Weiss pri postrannej čiare fauloval Rudyho, a tak Nemci zahrávali priamy kop. Ten už rozohral Götze, ale k hlavičke sa dostal Ďurica, ktorý odvrátil na rohový kop.
    3. Boateng (GER)

3
    Slovensko je stále pri lopte a zatiaľ súpera k ničomu nepúšťa. Stále je to však len také úvodné oťukávanie.

2
    V úvode majú loptu v moci hosťujúci hráči. Tí si ju aktuálne prihrávajú v strede poľa a pomaly sa posúvajú dopredu.

1

-1
    O výkop sa v prvom polčase sa postarajú Slováci. Prajem Vám príjemný športový zážitok.

-5
    Hráči už prichádzajú na hraciu plochu. Domáci sa predstavia v čiernych dresoch, hostia v modrých farbách.

Nemecko: Leno – Hector, Boateng, Rüdiger, Kimmich – Rudy, Khedira – Götze, Draxler, Sané – Gomez

Rozhodca: Serge Gumienny – Jimmy Cremers, Thibaud Nijssen – Bart Vertenten (všetci Belgicko).

Vítam Vás pri sledovaní medzištátneho priateľského zápasu medzi Nemeckom a Slovenskom. Z tohto zápasu vám prinesieme v textovej forme akcie, štatistiky, zaujímavosti a v grafickej forme GIF obrázky.

NEMECKO
    Zverenci Joachima Löwa si v príprave na blížiace sa Majstrovstvá Európy zmerali sily už s Francúzskom, Anglickom a Talianskom, ale veľmi sa im nedarilo. Najprv podľahli Francúzom 2:0, potom aj Angličanom 2:3 a naposledy sa im podarilo zvíťaziť 4:1 nad Talianmi. Na EURE budú Nemci vo svojej skupine favoritom číslo jedna, pretože sa postupne stretnú s Ukrajinou, so Severným Írskom a húževnatým Poľskom, ale aj tak by bez väčších problémov mali postúpiť do vyraďovacej fázy turnaja. V dnešnom dueli si nezahrá duo Bastian Schweinsteiger, ktorý si doliečuje zranenie a Toni Kross, pretože len včera s Realom Madrid vyhral Ligu majstrov a ešte sa nestihol pripojiť k reprezentácii. Navyše v zostave by mal chýbať aj Manuel Neuer a do brány by sa mal postaviť Bernd Leno, pre ktorého to môže byť debut v národnom drese.

Posledné zápasy
    29.03.2016 Nemecko – Taliansko 4:1
    26.03.2016 Nemecko – Anglicko 2:3
    13.11.2016 Francúzsko – Nemecko 2:0
    11.10.2015 Nemecko – Gruzínsko 2:1
    08.10.2015 Írsko – Nemecko 1:0

Predpokladaná zostava: Leno – Höwedes, Rüdiger, Boateng, Hector – Khedira, Weigl – Sané, Draxler, Schürrle – Gomez
    Absencie: Bastian Schweinsteiger, Toni Kroos (účastník finále LM)

SLOVENSKO
    Tím okolo Jána Kozáka prežíva skvelé obdobie a svedomito sa pripravuje na EURO vo Francúzsku. Od skončenia kvalifikácie Slovensko odohralo hneď päť zápasov, keď najprv doma zdolalo Švajčiarsko 3:2 a zvíťazilo aj nad Islandom 3:1. Následne prišli dva nerozhodné výsledky s Lotyšskom (2:2) a s Írskom (2:2), ale pred pár dňami si napravilo chuť po presvedčivej výhre nad Gruzínskom 3:1. Na Majstrovstvách Európy sa Slováci predstavia v neľahkej skupine povedľa Walesu, Anglicka a Ruska, lenže naši reprezentanti viackrát ukázali, že vedia prekvapiť aj papierovo lepších súperov. Dnešného zápasu sa nezúčastní Tomáša Hubočana, ktorý si len nedávno doliečil zranenie.

27.05.2016 Slovensko – Gruzínsko 3:1
    29.03.2016 Írsko – Slovensko 2:2
    25.03.2016 Slovensko – Lotyšsko 0:0
    17.11.2015 Slovensko – Island 3:1
    13.11.2015 Slovensko – Švajčiarsko 3:2

Predpokladaná zostava: Mucha – Pekarík, Škrtel, Ďurica, Hubočan – Pečovský, Kucka – Mak, Hamšík, Weiss – Nemec
    Absencie: Tomáš Hubočan (neisté)

VZÁJOMNÉ ZÁPASY
    06.06.2007 Nemecko – Slovensko 2:1
    11.10.2006 Slovensko – Nemecko 1:4
    03.09.2005 Slovensko – Nemecko 2:0

STÁVKOVÉ KANCELÁRIE
    Na víťazstvo domácich sa kurz pohybuje na hranici 1,40, na remízu okolo 4,75 a na výhru hostí približne 6,50.

ROZHODCOVIA
    Dnešné stretnutie bude viesť Belgický rozhodca Serge Gumienny, ktorému na čiarach budú asistovať krajania Jimmy Cremers a Thibaud Nijssen. Štvrtým rozhodcom bude Bart Vertenten.

ZHODNOTENIE
    Favoritom je domáce mužstvo, ale všetci dobre vieme, že Slováci vedia prekvapiť a pokúsia sa o to aj dnes. Môj tip na výsledok dnešného stretnutia je 2:2.

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 17:45.