Kladno – Plzeň 4:5 (kon.) | Most – Pardubice 1:2 (kon.)
HBC Kladno
4:5 (1:0, 2:3, 1:2) Stav série: 2:2
HBC Plzeň
cz Nedeľa 22.05.2016, 11:00 • ČEZ Stadion, Kladno • Play-off CCM extraligy (CZE) • Semifinále

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 11:00.

Tak jako včera tak i dnes se hlásím ze stadionu v Kladně. Dnes máme na programu čtvrtý zápas semifinálové série mezi Kladnem a Plzní. A nad hosty dnes visí Damoklův meč, protože jestli dnešní utkání nedotáhnou a nevyhrají, tento extraligový ročník pro ně skončí.
    Naopak Kladnu stačí dnes vyhrát, a bude loňský titul obhajovat ve finále. Utkání startuje v 11:00.

00:01

00:11
    Utkání začalo pěkně zhurta. Hosté se okamžitě hnali k brance domácích. Kladno raději vyhodilo na zakázané uvolnění.

00:56
    Hostující Krch se dostal do šance, brankáře domácích však nepřekvapil a ten jeho střelu lapil.

01:28
    Tentokrát se hnal dopředu hostující Malý. Hájek jeho střelu podržel. A sledujeme drtivý tlak hostující Plzně.

01:57
    Teď vyslal první kladenskou střelu hrdina včerejšího zápasu David Šrámek. Mířil však jen do Krčinovi vyrážečky.

02:40
    Nyní kombinuje Kladno ve svém pásmu. Zdá se, že první tlak Kladno ustálo.

03:08
    Kladno právě vstřelilo branku!
    A máme tu první branku v dnešním zápase, která padla po velkém důraze domácích hráčů. A pak především díky MARTINOVI KOHOUTOVI, který důrazem našel mezeru u pravého betonu brankáře hostí a posílá Kladno do vedení. Asistence: Štěpáník. Stav utkání 1:0.

04:21
    Sledujeme zatím velmi bojovné utkání.

05:05
    Vodrážka (Plzeň), poslal velmi tvrdou střelu s letenkou směr domácí brána. Hájek jeho tvrdou střelu vyrazil lapačkou.

05:34
    Po jednom z mnoha soubojů zůstal chvilku ležet na zemi Groňka (Plzeň). Vše je však v pořádku a po přerušení se pokračuje ve hře.

06:40
    Hra nyní pokračuje způsobem, že nikdo není schopen kloudně rozehrát a je kostrbatá.

07:15
    Oqurčák (Kladno) se z ničeho nic ocitl sám před Kračinou, ale jeho povedená klička netrefila branku.

07:56
    Za sekání je vyloučen kladenský Štěpáník.

08:24
    Hosté se zatím v přesilové hře nedokáží propracovat ke kloudné akci.

08:59
    Nyní se bude vhazovat před brankou domácích.

09:25
    Plzeň už se začínala tlačit k první přesilovkové střele, ale obrana domácích na poslední chvíli vyhodila.

09:56
    Kladno se ubránilo a hra pokračuje v pěti na obou stranách.

11:06
    Nyní máme za sebou sérii tří zakázaných uvolnění v kuse, ze strany Plzně.

11:44
    A po chvilkové odmlce se to samé děje i teď. Bude se vhazovat před Kračinovou svatyní.

12:45
    Kladno nyní kontroluje hru.

13:15
    Kladno si zahraje také svojí první přesilovou hru. Za hákování vyloučen Pejchar.

14:11
    Kladno hraje svojí přesilovou hru nebezpečně. A Kračina nyní pochytal několik střel od modré čáry.

15:00

V první třetině jsme viděli nejdříve viděli nápor hostí, které Kladno přečkalo a poté udeřilo, když se svým důrazem prosadil Martin Kohout. Poté jsme viděli po dvě přesilové hry po jedné na obou stranách, ae ani jedna nebyla využita. Když zbytek kladenské přesilové hry uvidíme na začátku druhé časti, která začne v 11:35.

15:01

15:15

15:54
    Hájek raději podržel nahození hostí. Vhazovat se bude v pásmu domácích.

17:24
    A máme tady druhou branku utkání. Hnízdil našel úplně osamoceného MARTINA ŠPAČKA, který se tváří v tvář Kračinovi zachoval jako chladnokrevná zabiják a posílá Kladno do vedení 2:0. Asistence: Hnízdil.

17:45
    Plzeň právě vstřelila branku!
    Plzen dlouho s odpovědí nečekala. Perfektní střelu MICHALA SLANCE, nedokázal Hájek vyrazit a hosté snižují na 2:1. Asistence: Kejř O.

18:11
    Hosté pojedou samostatný nájezd za faul kladenský v zakončení. Nájezd provede Kejř Jaroslav.

18:11
    A je vyrovnáno JAROSLAV KEJŘ si poradil s Krčinou, když ho odzbrojil svojí kličkou. Když už Hájek ležel, pohodlně zakončil svojí kličku za záda bezmocného brankáře domácích. Stav utkání 2:2.

19:55
    Za podražení je vyloučen hráč hostí Švarc. Dostává také osobní trest za nesportovní chování. Jeho trest odpyká tedy Pokorný David..

20:58
    Domácí jsou paralyzování rychlým vyrovnáním Plzně a nejsou schopní se nyní dostat do hry.

21:17
    Hra se nyní vyrovná obě mužstva jsou ve čtyřech. Za úder loktem vyloučen Ogurčák.

21:55
    Hosté jsou kompletní a začíná jejich přesilová hra.

22:29
    A hosté kratičkou přesilovou hru využívají. Kombinaci Vágnera, Slance zakončil DANIEL PEJCHAR a otáčí vývoj zápasu. Stav utkání 2:3.

22:44
    Kladno bude mít další přesilovou hru, za nedovolené bránění vyloučen kapitán hostí Edl.

24:15
    Hra je nyní plná emocí na obou stranách.

24:44
    Hosté jsou kompletní.

25:27
    Kladno se nyní lehce oklepalo. Bojuje a snaží se vyrovnat.

25:42
    Za nedovolené bránění se vrací starý známý trestné lavice v dnešním zápase. Kladenský Ogurčák.

26:58
    Kladno se nyní brání dobře a doufám v naději na vyrovnání.

27:42
    Kladno je kompletní.

28:37
    A je vyrovnáno a začíná se zase od nuly. Celá lajna Kladna hrála dobře, ale až HNÍZDIL DANIEL zužitkoval se štěstím přihrávku od Kudely. Asistence Kudela. Stav utkání: 33.

30:00

Je za námi velmi dobrá druhá třetina. Kladno v ní nejprve dokázalo ztratit vedení 2:0. Hosté z Plzně dokonce vedli o jednu branku 3:2 až nakonec domácí chvilku před koncem druhé třetiny dokázali vrátit zápas do začátku a vyrovnali. A čeká nás opravdu velmi napínavá poslední část zápasu, která může rozhodnout o tom, že Plzni buď skončí sezona a nebo, že rozhodne až další zápas, který by se hrál v Plzni.

30:01

30:50
    Třetí část začala opatrně. Ve vzduchu je cítit o co v tuto chvíli jde.

31:11
    Komplikace pro Kladno. Za hru vysokou holí vyloučen Příhoda.

32:16
    Kladno se zatím zvládlo ubránit.

32:27
    A to je větší komplikace pro Kladno. Špatně vystřídali a rozhodčí je posílá do třech. Trest odpyká Nosek.

32:50
    Dle předpokladu, hostě před brankou domácích a tlačí se za rozhodnutím zápasu.

33:06
    A je tu branka. Hosté dokázali nabídnutou výhodu velmi rychle využít po přihrávce Vágnera propálil Hájka MARTIN KRCH. K tomu pokračuje ještě minutu a půl přesilová hra hostí. Asistence: Vágner. Stav utkání 3:4.

33:51
    Hosté před brankou domácích, jestliže se Kladno ubrání uvidíme zda bude mít síly na to aby dnešní zápas ještě zvládlo vyrovnat.

34:11
    A i přesilovou hru pět na čtyři Plzeň využila. Po ose spojenců Krch, Pejchar a ONDŘEJ KEJŘ se dostávají do vedení o dvě branky. Do konce utkání chybí něco málo přes deset minut. A pokud Kladno hru nezlepší a rychle nebude alespoň korigovat. Mohou v Plzni začít pomalu tisknout vstupenky na pátý zápas.

35:09
    K zastavení tisku vstupenek bude mít teď Kladno příležitost. Za napadení je vyloučen vůdce plzeňské smečky Michal Edl.

36:16
    Kladno však zatím nenašlo recept se usadit k nějakému trvalejšímu tlaku.

37:09
    Hosté jsou kompletní a Kladno tak bude bojovat proti kompletní sestavě.

38:02
    Kladno bojuje, ale to samé můžeme říci i o Plzni. Kladenští už to nyní budou mít velmi těžké.

39:39
    Plzeň se velmi stáhla a hraje se zabezpečenou obranou. Zatím jí to stačí.

40:42
    Kladnu běží čas velmi rychle. A do konce zápasů zbývají už pouze čtyři minuty.

41:50
    Kladno už je v obrovské tlaku a hosté nyní stačili vyhodit na zakázané uvolnění.

42:38
    Kladno si bere oddechový čas a dá se očekávat, že Hájek zůstane již na střídačce.

42:39
    Zůstává na půli cesty a čeká jak dopadne buly.

42:42
    A máme tu drama !! Kladno snižuje na rozdíl jediné branky. Kombinaci hráčů Kudely a Hnízdila zakončil PŘÍHODA JAN. Asistence: Kudela, Hnízdil. Stav utkání 4:5.

43:05
    Hájek už není v brance a Kladno zkouší hru bez brankáře !

44:00
    Probíhá poslední minuta třetí třetiny-.

44:14
    Oddechový čas si berou i hosté z Plzně.

44:44
    Kladno v obrovské tlaku. Hosté ze všech sil vyhodili. Vhazování před brankou hostí.

Domácí už nedokázali zápas poslat alespoň do prodloužení. A myslím si, že Kladno ztráta vedení 2:0 může hodně mrzet, jelikož další zápas hrají na půdě Plzně a tam už půjde o vše. O utkání rozhodla ve třetí třetině přesilová hra Plzně pěti proti třem ve které byli hosté 100% a obě vyloučení potrestali. Kladno poté už v závěru našla sílu jen na jednu branku a tak dnes podlehlo Plzni 4:5.

To je ode mne vše a přeji příjemný zbytek neděle. (12:58:47)

Zdeněk Kolbaba

Góly a asistencie: 4. Kohout (Štěpánik), 18. Špaček (Hnízdil), 29. Hnízdil D (Kudela), 43. Příhoda (Kudela, Hnízdil) – 18. Slanec (Ondřej), 19. Kejř Jaroslav, 23. Pejchar D (Vágner, Slanec), 34. Krch (Vágner), 35. Ondřej (Pejchar, Krch)

HBC Kladno: Hájek (Jirotka) – Kudela, Dědič, Pliml, Příhoda, Šícha, Soukup, Haisman– Štěpáník, Hnízdil, Špaček, Ogurčák, Pražák, Šrámek, Kohout, Schnaubelt, Nosek, Vondrák, Potekhin.
    HBC Plzeň: Kračina (Šulan) – Benedikt O., Vágner, Slanec, Kavalír, Vodrážka, Zeman, Edl, Hanuš – Krch, Pejchar, Kolařík, Malý, Švarc, Průcha, Kejř O., Polívka, Kejř J., Gřonka, Pauer, Kunzmann.

Rozhodca: Boháček Tomáš, Kralovič Marek