Heracles – Groningen 5:1 (po pr.) | Utrecht – Zwolle 5:2 (kon.)
5:1 (0:0)
FC Groningen
cz Nedeľa 15.05.2016, 12:30Holandská Eredivisie • O Evropskou ligu

118
    Hráči hostujícího týmu jsou z prohry, která je čeká a nemine, frustrovaní a po vyloučení Kaspera Larsena (FC Groningen) budou závěrečné minuty prodloužení dohrávat v deseti.

116
    Žlutou kartu rovněž za svlečení dresu po vstřelené brance dostává Brahim Darri (Heracles Almelo).

112
    Wout Weghorst (Heracles Almelo) si při oslavách gólu svlékl dres, za což byl potrestán udělením žluté karty. To však úspěšnému střelci v tuto chvíli určitě nevadí a raduje se dál.

86
    Hosté zaútočili po levé straně a jejich ofenzivní akci zastavil pouze za cenu nedovoleného zákroku a následné žluté karty Mike te Wierik (Heracles Almelo).

78
    Hans Hateboer (FC Groningen) objal Darriho jako svou nejlepší kamarádku, stáhl ho k zemi a hlavní arbitr pro jeho čin neměl pochopení. Udělení žluté karty je v tomto případě spravedlivé.

50
    Útočícího Navrátila nešetrně srazil k zemi Lorenzo Burnet (FC Groningen) a za svůj prohřešek uviděl žlutý kartónek.

39
    Hned po svém příchodu na trávník se Michael de Leeuw (FC Groningen) znovu zapsal do dnešního zápasu, tentokrát ovšem jako napomenutý hráč. Za skluz na Darriho totiž uviděl žlutou kartu.

Lukáš Jasoněk

Góly: 83. Zomer, 90+2. Gladon, 111. Weghorst, 115. Darri, 119. Pelupessy – 63. Rusnák

Karty:   86. te Wierik (HRC), 112. Weghorst (HRC), 116. Darri (HRC) – 39. de Leeuw (GRO), 50. Burnet (GRO), 78. Hateboer (GRO)   118. Larsen (GRO)

Držení míče: 60 % : 40 %.
    Střely na branku: 15:3. Střely mimo: 15:5. Rohy: 2:4. Ofsajdy: 0:0. Fauly: 17:19.
    Heracles Almelo: B. Castro – Droste, te Wierik, Zomer, Gosens – Bruns (108. van Ooijen), Pelupessy, Bel Hassani (72. Gladon) – Navrátil (72. Breukers), Weghorst, Darri.
    Náhradníci: Fij – Breukers, Bosz, van Ooijen, Gladon, Fledderus, Hoogma.

FC Groningen: Padt – Hateboer, Reijnen, Larsen, Burnet – Maduro, J. Drost, Bacuna – Idrissi (54. Tibbling), Sørloth (38. de Leeuw), Rusnák (82. Linssen).
    Náhradníci: van der Vlag – Hoesen, de Leeuw, Linssen, Mahi, Tibbling, Tamata.