Slavia – Hr. Králové 2:4 (kon.) | Mladá Boleslav – Bohemians 1:0 (kon.) | Liberec – Znojmo 2:3 (kon.)
Ostrava – Dukla Praha 2:4 (kon.)
SK Slavia Praha
2:4 (1:2)
FC Hradec Králové
cz Nedeľa 15.05.2016, 10:15 • SC Horní Počernice • Juniorská liga (CZ) • 32. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 10:15.

Krásné poledne všem fanouškům mládežnické kopané, Juniorská liga má na programu utkání 32. kola mezi Slávií Praha a Hradcem Králové. A vy jej můžete sledovat za pomocí textového přenosu. Výkop tohoto mače je naplánován na 10:15.

SK SLAVIA PRAHA
    Červenobílí se nachází na sedmé příčce v tabulce soutěže. Celkem nasbírali 49 bodů z 29 zápasů. Před týdnem uhráli svěřenci Michala Petrouše pouze remízu v malém pražském derby na hřišti Dukly Praha (1:1), a to i přestože po prvním poločase vedli. Trenér favorita dnešního klání ji označil za spravedlivou. Na domácím hřišti se Pražanům poslední dobou daří. Vyhráli zde tři zápasy v řadě. Naposledy roznesli Teplice 4:0. Už tomu jsou více než dva měsíce, co Slavia doma neuhrála ani bod, a sice šestého března se Spartou prohrála 0:2.

FC HRADEC KRÁLOVÉ
    Červenobílí se drží na třinácté příčce mezi ligovou juniorskou elitou. Jediný vzájemný zápas v letošní sezoně se Slávií ztratili. V listopadu na soupeře z hlavního města nestačili v poměru 1:3. V pondělí sahali před domácími fanoušky po zisku bodu v souboji s pátým Jabloncem. K naplnění tohoto faktu chyběl jediný gól. Ale protivník nakonec naplno zabodoval po výsledku 2:1. První květnový den si Hradec poradil s trápícím se Třincem (patnáctý tým ligy) na jeho hřišti 3:1.

A pokud bychom zítra viděli výsledek s tříbodovým ziskem pro Východočechy, outsider tohoto střetnutí by se překvapení vůbec nezlobil. Na výhru Slávie je vypsaný kurz 1,49, dělba bodů má hodnotu 4,1, výhra Hradce pak 4,75. Jak zápas dopadne? Sledujte od 10:15 na Onlajnech!

SK Slavia Praha: Přibyl – Schulz, Broukal, Zajac, Routek – Moglich, Štohanzl, Vavrouš, Vávra, Koucourek "K" – Fotr
    Náhradníci: Pardubský, Písačka, Buneš, Danko

FC Hradec Králové: Stejskal – Drozd David, Dědeček, Zbudil, Drozd Pavel, Fenz, Vyšehrad, Kraják, Hlavsa, Javůrek, Zezula "K"
    Náhradníci: Ordelt, Dostál, Václavek, Vukčevič, Šejvl

Rozhodčí: Berka – Černý, Vitner.

Oba týmy nastupují na hrací plochu. Za malou chvíli začínáme.

Následuje pozdravení mezi oběma soupeři. Kdo se bude radovat po konci duelu?

Nesmí chybět vítězný pokřik hráčů Slávie.

1

1
    Utkání začalo. Slavia v klasické červenobílé kombinaci dresů. Hradec v ryze černé uniformě.

1
    Slavisté drží míč na kopačkách a už vymýšlí, jak překonat obranu soupeře.

2
    Rozhodčí přisoudil míč Slávii. Z akce Hradce nic nebude.

3
    Nepanuje zrovna dobré počasí. Je větrno. Hráčům to může dělat potíže.

3
    Pražané zatlačili Hradec a výsledkem je rohový kop.

3
    Stejskal skryl bez větších potíží míč do rukou, ale hosté poté uspěchali rozehrávku. Slávia zakládá útočnou akci.

5
    Slavia kombinuje ve středu hřiště. Hradec se brání.

5
    Zatím více na balonu jednoznačně Slavia.

6
    Hradec je zatím zalezlý. Jakoby nepřijel hrát ani o tři body. Slavia drží míč na svých nohách.

6
    Pouze za cenu velké chyby domácího hráče se hosté dostali k míči. Ti jsou zatím příliš pasivní.

7
    Slavia k ničemu Hradec nepouští.

7
    S rozehrávkou vypomohl i Přibyl. Udržel se tak v provozní teplotě.

7
    Ze snažení Slavie nic nebude, ale jeestli to takhle bude pokračovat, Pražané určitě vstřelí branku.

8
    Přibyl si opět zahraje. Zatím na něj ale neletěla žádná střela. To samé platí o jeho protějškovi.

9
    Slavia právě vstřelila branku!
    Slavia jde po zásluze do vedení. ONDŘEJ FOTR nevzdal souboj o míč a dokázal překonat Stejskala. 1:0. Skvělá práce ve vápně útočníka Pražanů.

10
    Přibyl skryl centr soupeře do náručí. Slavia zatím opanuje toto utkání. Hradec neatakuje rozehrávku domácích.

11
    Pražané si zase mohou rozmyslet, jak podniknou útočnou akci. S vedením 1:0 a začátkem utkání jsou určitě spokojeni.

12
    Dobrá práce Přibyla. Vyběhl a nepustil soupeře k míči.

12
    Rohový kop pro domácí.

13
    Hosté se osvobidli. Utkání přihlíží chabá kulisa.

13
    Dobrá práce jednoho z červenobílých ve středu hřiště. Slavia je zkonsolidovaná. Koncetrovaná.

14
    Ofsajd domácích. Ti zatím předvádí hru po obou stranách hřiště. Dobře kombinují.

14
    Neviděli jsme zatím žádný střelecký pokus Hradce. Ten je dost neaktivní směrem dopředu. Slavia je lepším mužstvme.

15
    Hradec Králové právě vstřelil branku!
    Ale v tom Hradec z první vážnější akce srovnává. Dobře se prezentoval JAN JAVŮREK. Hostující čtyřiadvacítka dává první branku hostů. Gólman Přibyl je překonán.-

16
    Hradec se ubránil. Tohle může nakopnout černé.

17
    Míč šel od hráče Hradce do zámezí a na roh. Vidíme spoustu chyb plynoucích ze zbrklosti na obou stranách.

17
    Stejskal vyboxoval míč před sebe a byl při tomto snažení faulován. U míče budou hosté.

18
    Slavia vládne ve středu hřiště. Pomůže si opět s gólmanem Přibylem.

18
    Hradec snad poprvé atakoval rozehrávku Slávie, byl aktivní. Ale i tak zůstává domácí tým u míče.

19
    Střela z dálky jednoho ze Slávistů výrazně minula zařízení. Tohle se nepovedl jednomu z domácích. Stav zůstává nerozhodný.

20
    Slavie více drží míč, ale zatím se nedokáže prosadit ve finální fázi, ve které je příliš pasivní. Hrači se to bojí vzít na sebe,.

20
    Míč se odrazil od jednoho z hostů, ale nakonec jej Hradečtí těsně před brankovou čárou odkopli do zámezí. Slavia pokračuje v útoku.

21
    Zahrál si i Stejskal. Slavia presovala, ale nebylo to nic platné.

22
    Hradec ustál tlak Slavie. Musí se ale zlepšit. Nechává domácí dost kombinovat.

22
    Slavia byla zahnána soupeřem až ke gólmanovi Přibylovi. Musí to být pro něj těžké. Letěla na něj jedna střela a ta skončila v síti.

23
    Útočné snažení Hradce bylo velice chabé. Tohle je věc, která se hostům nepovedla. Přibyl bude vykopávat.

24
    Stejskal včas vyběhl. Načasoval dobře svůj výběh. Zaslouží pochvalu.

25
    David Drozd střádal útočné plány, ale poté, co výborně zasáhl soupeř se musí vrátit do obrany.

25
    Slavia využívá služeb Přibyla. Ten hraje hlavně nohama. Na míč si zatím nesáhl.

25
    Hradec čeká na středu hřiště. Vůbec nepresuje.

26
    Stejskal nebyl zrovna dvakrát nejjistější při svém úprku z branky, ale dobře to dopadlo pro Hradec.

26
    Nicméně Pražané mají k dispozici volný přímý kop z třiceti metrů.

27
    Hradec přečkal ofenzivu Slavie. Domácí se bojí vystřelit. Vidíme strašně málo pokusů směrem ke Stejskalovi.

28
    Zase z útoku Slavie nic není. Petroušovi svěřenci si musí uvědomit, že na držení míče se fotbal nehraje.

28
    Ale hra se nám vůbec nekouskuje. Nevidíme debaty se sudím. To se divákům musí líbit. Hraje se čistě.

29
    Přijde mi, že Pražané jsou lépe rychlostně vybaveni. Už většiny míčů jsou dříve.

29
    Obránce Slávie překazil záměry soupeře. Dobrá práce. Zase akce Pražanů začíná od gólmana.

30
    A zase nekončí brankou. Hradec dobře střeží svůj hrad. Po půlhodině hry hraje v Počernicích se Slávií 1:1.

30
    Rozehrávka nakrátko v podání Hradce. Černí mají dostatek času na své snažení.

31
    A už se porozhlížejí, jak přelstít podruhé slávistického brankáře Přibyla. Drží míč ve středu hřiště.

31
    Jenže Slavia dobře napadá. Hradec to má obtížné.

32
    Drozdova střela mířila k levé tyči pozemi. Gólman Slávie neměl se zásahem potíže.

32
    Slávia to překombinovala. Chce to více uvolnění v rozhodující fázi útoku.

33
    Hosté hodně spoléhají na Davida Drozda. Táhnou své akce právě přes tohoto levého beka.

33
    Sledujeme takové mrtvé období bez šancí, bez pokusů. Oba týmy dobře brání.

34
    Slávistické myšlenky nebyly dobré a červenobílí jsou z toho už lehce rozladění. Jsou trošku frustrování. Asi čekali jednoznačnější průběh utkání.

35
    Po souboji jednoho z forvardů Slavie s obráncem Hradce šel míč od domácího fotbalisty do zámezí. Stejskal bude vykopávat.

36
    Javůrek se odpoutal od soupeře. Byl před obráncem Slávie, ale jeho pokus měl k ideálu asi tak daleko jako vztah Babiše s Kalouskem.

37
    Hradec brání solidně svoji šestnáctku. Nepouští soupeře ke střELÁM. Roh Slavie.

37
    Centrovaný míč odkopli hosté do bezpečí. Z akce Pražanů zase nic není. Zase budou muset znovu atakovat soupeře.

38
    Jeden ze záložníků Hradce si počínal v rozporu s pravidly ve středu pažitu.

38
    Hradec ale nemusel volat SOS. Vše pro něj dobře dopadlo.

39
    Hradec šel do přečíslení, ale Drozdovi chybělo sebevědomí. U míče bude Slavia.

40
    Hradec skvěle brání. Finální fáze ze strany domácích je špatná.

40
    Pouze za cenu odkopu přečkal hostující celek ofenzivu soupeře. Slavia si zase vypomůže s gólmanem Přibylem.

40
    Schulz vhazuje nějakých čtyřicet metrů od branky Hradce.

41
    Oba celky se snaží hrát kolektivně. Nikdo v dnešním měření sil nevyčnívá.

41
    Vynikající zákrok Stejskala proti střele protivníka. Brankář Hradce drží míč v rukou a bude rozhrávat.

42
    Drozd fauloval Slávistu v těsné blízkosti sví¨é branky. Slavia rychle rozehrála.

42
    Slavia byla zase atakovaná Hradcem při rozehrávce. Hlavičkový souboj ve středu hřiště dopadl lépe pro červenobílé.

43
    Stejskal bez problémů chytá sraženou střelu, ačkoliv se to mohlo zdát nepřijemné pro gólmana Hradce, s tímhle pokusem neměl potíže.

44
    Hra plyne dál. Nevidíme moc přerušení. Do konce poločasu zbývá minuta. Vypadá to na smírný stav po první půli-.

45
    Vávra byl v obrovské šanci sám před Stejskalem, ale minul svatyni hostů. Tohle se musí proměnit a domácí záložník to určitě ví.

45
    Tak to je šok pro Slávii. Hradec nakonec vítězí v prvním poločase. Centrovaný míč sklepl do branky PAVEL DROZD. Gólman Přibyl byl bez šance. Ale krásná akce Hradce.

45

A tím také první pětačtyřicetiminutovka končí. Slávia bude mít o čem hovořit. Vedla 1:0. Potvrzovala roli favorita, jenže Hradec se vzepjal. Z minima dokázal vytěžit maximum a po prvním poločase vede v Počernicích 2:1.

Druhý poločas začne přibližně v .11:17.

Obě mužstva vrací na hřiště v Počernicích. Za malý moment odstartuje druhých pětačtyřicet minut.

46

46
    Střídání v týmu SK Slavia Praha: ze hřiště odchází Routek, přichází Pardubský.

46
    Slavia sáhla ke kroku, kdy vystřídala obránce za obránce. Třeba ji to pomůže nastartovat k obratu.

46
    Z první akce Slavie nebylo nic vážnějšího. U balonu je Hradec.

47
    Hradečtí dobře kombinovali ve středu pole. Jak bude akce pokračovat?

47
    Schulz se vytáhl do útoku, ale v dobré pozici minul bránu Hradce. Můžeme očekávat určitě tlak ze strany Slavie. Otázkou je, jestli mladíci zjednoduší svou hru. Na tom je potřeba zapracovat.

48
    Hradec nikam nespěchá.

48
    Zezula hlavičkoval pouze do zámezí. K míči se tak celkem zadarmo dostanou domácí.

49
    Ponechaná výhoda pro černé.

49
    Zatím vidíme ve druhé půli stejný trend jako v prvním poločase. Slavia více na míči, ale nic z toho.

50
    Hradec přišel o balon vinou individuální chyby hráče. Slavia už střádá plány na druhý gól-.

51
    Ale Hradec zatím působí dobře. Je si vědom, že může překvapit a dokonale plní taktiku, se kterou přijel na Slavii.

51
    Slávistům chyběl důraz ve vápně. Tedy tam, kde se rozhodují utkání. Hradec přijel hrát čistě na brejky. Zatím mu vše vychází dokonale.

52
    Faul na polovině Hradce. Slavia se bude muset zaměřit na obranu, ačkoliv ji to jistě táhne dopředu za vyrovnáním.

53
    Z téhle akce gól rozhodně nebude. Hradec je ale nabuzený, Slávia naopak zastrašená, překvapená z průběhu duelu.

53
    Chyba v rozehrávce Hradce. Ten Slavii nepustil ve druhé půli k něčemu vážnějšímui-

54
    Ale nyní zachránila branková konstrukce Hradec před druhým balonem za zády Stejskala. Velká přiležitost pro domácí celek.

54
    Hradec si po presinku vybojoval míč.

55
    Skutečně chabé množství diváků se přišlo podívat do Počernic na Juniorskou ligu. O atmosféře ani nemluvě. Celkem zklamání.

55
    Slávistické áčko včera rostřílelo soupeře z Plzně 5:0. Tento výsledek je nyní nereálný a Slávia bude ráda, když vyhraje. Potřebuje zabrat.

56
    Aut pro Slávii v blízkosti vápna. Co z toho bude?

56
    Javůrek dnes hraje velmi dobře. Dokonce vstřelil branku na 1:1. Se skóre musí být hráč Hradce spokojený.

57
    Slavia není špatná ve středu pole. Tam si bezpečně hlídá své soupeře.

57
    Míč tečoval hráč Slávie. Aut pro Hradec. Je to celkem náročné se vrátit ke hře, kterou Pražané předváděli v první polovině první půle.

58
    Výhoda pro Hradec.

58
    Hradec může být v klidu. Soupeři jej nenapadají.

59
    Balon šel od hráče Hradce za lajnu, čili na míč si sáhne gólman Přibyl. Dnes na něj letěly tři střely, z toho dvě pustil, ale on s nimi de facto nemohl nic dělat. Rozhodně bych ho nevinil z toho, že Slavia prohrává.

60
    Tento stav platí i po hodině hry. Javůrek nyní dobře pracoval. Zklidnil hru.

60
    Slavia si opět vyzkouší rozehrávku. Tato věc ji nedělá dnes problémy.

61
    Hradec bojuje. Skvěle brání. Dostat se ke střele, to je pro Slavii velmi těžký krok.

61
    Nyní ale můžou Slávisté srovnat. Mají k dispozici rohový kop.

62
    Hradec se ubránil. Slavia Stejskala neohrozila. Navíc budou hosté pokračovat v útoku po faulu jednoho z červenobílých.

62
    Skutečně precizní defenziva černých zase zapracovala. Zase udělala přesně to, co situace vyžadovala.

63
    Hradec byl v postavení mimo hru, v ofsajdu. Akce Slavie začne od Přibyla.

63
    Řekl bych, že je to tak trošku nudné utkání. Skutečně minimum střeleckých pokusů, minimum akcí, které volají pro gólu.

64
    Ano, viděli jsme tři branky. Ale ve druhém poločasu jakoby tempo hry opadlo.

64
    Slavia se nemůže dostat zpět do hry. Hradec kontroluje hru-.

65
    Do konce duelu zbývá pětadvacet minut, které budou dlouhé pro Hradec a krátké pro Slávii. Aneb stará známá sportovní pravda.

66
    Střídání v týmu FC Hradec Králové: ze hřiště odchází Fenz, přichází Šejvl.

66
    Slávistická finální fáze je dnes špatná. Připomíná mi tak trošku ruské hokejisty. Také akce až moc překombinovává.

67
    A nyní to s jejími šancemi na obrat vypadá ještě hůře. Zbytečná lajdáckost a neuhlídání LUKÁŠE KRAJÁKA znamená hradecké vedení o dvě branky.

68
    Tohle dostane ještě do větší pohody Hradec. Slavia musí rapidně změnit svoji hru. Své učinkování na trávníku.

69
    Střela jednoho z červenobílých mimo branku soupeře. Hradec včas a hlavně úspěšně vystupuje proti Slávistům.

70
    Krásná střela do horního růžku svatyně Slávie z nějakých pětatřicet metrů, jejímž autorem se stal ROMAN DĚDEČEK. Ukázková práce. Gólman Přibyl bez šance.

73
    JAN ŠTOHANZL to provedl zkušeně. Ostatně, je to hráč, se zkušenostmi i z ligy dospělých a nyní to ukázal. Slávia ztrácí na svého soka pouze dvě branky a bude to interesantní.

74
    Byla nařízena penalta pro Slavii.

74
    Oskar Fotr penaltu neproměnil. Mířil k pravé tyči, ale poslal ji krásně do optimální výšky pro Stejskala.

75
    Tohle je velký zásah do sebevědomí Slávie. Mohla být nadostřel, místo toho ztrácí stále dva góly.

75
    Hradec lehce podceňuje soupeře. Rozhodně není nic rozhodnutého.

76
    Jeden ze Slávistů zůstává ležet po souboji s protivníkem ve středu hřiště.

76
    Slavia férově vrací míč Hradci. Moc pěkné gesto.

77
    Pokud Hradec přidá patou branku, tak je asi hotovo. Nyní v souboji tváří v tvář uspěl Přibyl. Vynikající zákrok slávistického brankáře.

77
    Slavia odléhá vápno soupeře ze všech stran.

78
    Ale hostující celek její snahu ukončil. Hra bude pokračovat po výkopu Stejskala.

78
    Drozdova přihrávka byla nepřesná. Hradec pokazil finální fázi.

79
    Přestupek hráče Hradce zůstane bez žluté karty. Nicméně je tu přímý kop pro domácí.

79
    Střela mířila na bránu, ale na jejím středu stál připravený Stejskal.

80
    Další obranný zákrok jednoho z Hradeckých přibližuje černé ke třem bodům.

80
    Hradec výborně brání. To musím vyzdvihnout. Vychází mu brejky. Pro Slávisty to musí být lehce depresivní.

81
    Střídání v týmu FC Hradec Králové: ze hřiště odchází Zbudil, přichází Vukčevič.

82
    Začala nám 82. minuta. Do konce mače zbývá nějakých deset minut i s nastavneím.

82
    Hráč Slávie byl faulován. U míče budou červenobílí.

83
    Slavia spěchá. Urve z tohoto utkání alespoň bod?

83
    Stejskal svoji branku dvakrát neuhájil a pevně věří, že už žádný míč do sítě nepustí.

83
    Penalta mohla být klíčovým okamžikem duelu. Slavii mohla nastartovat, ale nestalo se. Hradec by byl ještě pod větším tlakem.

84
    Hradec hraje pozemi. Kombinačně. Fotbalově. Jeho hra má myšlenku.

84
    A navíc bude zahrávat roh. Čas pro domácí utíká rychle.

85
    Přibyl skryl míč do náruče. Začala poslední pětminutovka normální hrací doby.

85
    S tímhle nemá Stejskal problémy. Akce Hradce začne od gólmana černých.

86
    Jenže ani Hradec se neprezentoval nikterak dobře. Míč drží Slavia.

86
    Aut nedaleko vápna Hradce. Ten je zase připravený nepustit Slavii k ničemu.

87
    Přijde dlouhý aut až do vápna.

87
    Hráč Hradce leží ve vápně. Slavii utíká čas nemilosrdným tempem.

88
    Hosté se ubránili. Půjdou do útoku. Nikam nespěchají. Mají času dost, což neplatí o červenobílých.

88
    Javůrek centroval do vápna, ale Slávia se v poklidu ubránila.,

89
    Roh pro Slavii.

89
    Míč končí mimo. Posledním, kdo se dotkl byl červenobílý muž ve službách Pražanů. Stejskal zase nikam nespěchá s odkopem. Hradec je blízko výhře nad Slávií.

90
    Žlutou kartu dostává Vyšehrad (FC Hradec Králové).

90
    Drama je tady! Přímý kop z hranice vápna pro domácí.

90
    Stesjkal si už staví zeď.

90
    Poslední šance pro Slavii.

90
    Domácí hráč trefil pouze zeď. Stejskal toho nemohl moc vidět.

90+1

Rozhodčí Berka nastavil pouze minutu nad rámec normální hrací doby. Hradec poráží v utkání 32. kola Slavii na jejím hřišti po přestřelce 4:2. Svěřenci Michala Petrouše tak ztrácí všechny tři body doma poprvé od pražského derby se Spartou (6.3. 0:2). Hradci vyšlo takřka vše, nač sáhl. Výborně plnil taktiku.

Tohle je z tohoto přenosu vše. Děkuji za pozornost a přeji krásný zbytek víkendu. (12:02:36)