Salzburg – Wolfsberger 1:0 (kon.) | Rheindorf Altach – Ried 0:0 (kon.) | Austria – Sturm Graz 3:0 (kon.)
Admira Wacker Mödling – Rapid Viedeň 1:3 (kon.) | Mattersburg – Grodig 2:3 (kon.)
FK Austria Viedeň
3:0 (0:0)
SK Sturm Graz
cz Nedeľa 15.05.2016, 17:30 • Franz Horr Stadion, Wiedeń • Rakúska Bundesliga • 36. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.

V posledním kole ligové soutěže v Rakousku se střetne již jistě bronzová Austria Vídeň s pátým Sturmem Graz, který si ještě za jistých okolností může polepšit na bramborovou pozici.

Vzájemná bilance:

Sturm Graz – Austria Vídeň 1:1
    Branky: 84. Edomwonyi – 64. Larsen.

Austria Vídeň – Sturm Graz 2:1
    Branky: 39. Kayode, 81. Gorgon – 3. Horvath.

SV Ried – Austria Vídeň 0:5

Branky: 17. a 25. Gorgon, 56. Holzhauser, 63 Grünwald, 87. Venuto.

Austria Vídeň: Almer – Windbichler, Vukojevic, Kayode, Grünwald (72. Friesenbichler), Venuto, Larsen, Gorgon, Holzhauser, (78. Kehat) Martschinko (78. Salamon), Rotpüller .

Poslední zápas Sturm Graz:

Sturm Graz – SV Mattersburg 1:1

Branky: 79. Prietl (vlastní) – 90+2. Malic.

Sturm Graz: Esser – Kayhan (77. Stankovic), Spendlhofer, Avlonitis, Lykogiannis – Kamavuaka, Offenbacher, Schick, Horvath (54. Avdijaj), Gruber (54.Dobras) – Edomwonyi.

FK Austria Vídeň: Pentz – Martschinko, Rotpüller, Windbichler, De Paula – Vukojevic, Holzhauser – Gorgon, Grünwald, Venuto – Kayode. Trenér: Fink.
    Náhradníci: Casali – Sikov, Koch, Kehat, Meilinger, Salamon, Friesenbichler.

SK Sturm Graz: Esser – Potzmann, Spendlhofer, Avlonitis, Kayhan – Kamavuaka – Schick, Stankovic, Horvath, Avdijaj – Edomwonyi. Trenér: Foda.
    Náhradníci: Gratzei – Rosenberger, Lovric, Dobras, Jeggo, Gruber, Offenbacher..

Pekelná atmosféra vládne na stadionu Austrie.

Domácí v červeném, hosté hájí bíločerné barvy.

11
    Edomwonyi si vynutil faul na Rotpüllerovi.

12
    Další roh pro hosty.

13
    Schick se provinil nedovoleným zákrokem.

15
    Avdijaj neuspěl se svoji individuální akcí.

16
    Kayode si počínal nedovoleně.

18
    Přímý kop pro hosty tuto akci ihned dalším faulem přerušil Grünwald.

19
    Stankovic skluzem zajel do Holzhausera zatím se to obešlo bez žluté karty.

20
    Ofsajd Austrie.

22
    Na polovině hřiště rozhodčí odpískal domácím faul.

22
    Marvin Potzmann sestřelil domácího borce a po právu vidí žlutou kartu.

22
    Po rohu domácích byl ve vápně doslova sestřelen na stojnou nohu při šikovné zasekávačce Grünwalda, penalta se kupodivu nepíská!

25
    Vukojevic skluzem poslal k zemi Kayhana a dostává za to od rozhodčího žlutou odměnu.

27
    Esser v poklidu sbírá volný míč.

29
    Kayode se svým spoluhráčům omlouvá za své špatné zakončení.

31
    Bomba Holzhausera z 30 metrů šla jen těsně mimo branku Essera!
    31.

33
    Domácí kotel děkuje transparentem svým hráčům za momenty strávené s nimi respektive s Austrii!

35
    Špatný centr domácích odvrací obrana Sturmu.

39
    Venuto nedokázal zpracovat velmi těžký míč od spoluhráče a ten mu tak utíká za brankovou čáru.

41
    Odpískán faul Edomwonyovi.

43
    Marvin Potzmann po druhé žluté kartě oslabuje svůj celek!

44
    Za ostrý skluz na polovině hřiště vidí žlutou kartu Richard Windibichler.

45
    Rohový kop pro Austrii.

45+1
    Esser se nedohodl se spoluhráčem a další obránce to musel hasit na brankové čáře!

45+1
    Penalta pro Austrii!

45+1
    Avdivaj za faul v pokutovém území! Posléze rozkopl několik reklamních panelů.

45+1
    Kayhan za protesty také vidí žlutý kartónek.

45+2
    Alexander Gorgon penaltu zahazuje, když mu ji skvěle vylapal Michael Esser!

45+2

Austria herně aktivnější, ale trápí se v koncovce celý druhý poločas má výhodu jednoho hráče v poli, navíc v závěru 1. půle zahodil penaltu Gorgon! Druhá půle začna cca v 18:40.

65
    Saschu Horvatha vymění Kristijan Dobras.

66
    Střídá se i na domácí straně odejde Ognjen Vukojevic a místo něj si zahraje Roi Kehat.
    66.

69

70
    Hostující hráč Kamavuaka dostává žluté ocenění.

70
    Žlutí se i na druhé straně u Alexandera Grünwalda za protesty.

78
    Alexandera Grünwalda nahradí útočník Kevin Friesenbichler.
    81

81
    Branka Kayodeho nebyla uznána pro Ofsajd.

82
    Hostující Dobras pálí nad.

85
    Austria právě vstřelila branku!
    Tak na počtvrté to vyšlo – a trefil se náhradník KEVIN FRIESENBICHLER – 1:0! Stačilo mu na to 7 minut na hřišti.
    85. FRIESENBICHLER - 1:0

86
    Kevin Friesenbichler oslavil branku svlečením dresu tak na jeho kontě přistane žlutá karta.

90
    Tak tohle bylo něco! Skvělá individuální akce Roie Kehata, perfektní přihrávka už to vypadalo, že s Kayode zamotal s míčem, ale OLERANWAJU KAYODE to provedl lišácky a zavěsil na 2.0!
    90. KAYODE - 2:0

90+1
    I Kayode předvedl striptýz a dostává stejnou odměnu jako před ním Friesenbichler.

90+1
    Bek Vance Sikov nahradí střelce druhé branky Kayodeho.

90+2
    Rosenberger na pár sekund vystřídá Spendlhogfera.

90+3
    A třetí hřebík do rakve Sturmu zasazuje RAPHAEL HOLZHAUSER – 3:0!
    90+3. HOLZHAUSER - 3:0

90+4

Po vyloučení Potzmanna se Sturm skvěle bránil 85 minut občas šel i do brejku, nicméně posledních 7 minut hry i s nastavením byla totální smršť Austrie a porážka o tři góly je tak velmi drsná pro Sturm. Sturm se pomalu může připravovat na další sezónu, zatím co Austrie bude pilovat tým na Evropskou ligu, kde ji uvidíme díky třetímu místu. Samozřejmě budou chtít "fialový" potrávit pořádně Rapid a hlavně Sazburg v boji o titul 2016 – 17.

Nejlepší hráči utkání:

Austria Vídeň – záložník Raphael Holzhauser, známka 9,0.

Sturm Graz – obránce Lukas Spendlhofer, známka 7,7.

Přeji všem hezký zbytek nedělního večera. (19:35:36)

Rostislav Králik

Góly: 85. Friesenbichler, 90. Kayode, 90+3. Holzhauser

Karty:   25. Vukojevic (AUV), 44. Windibichler (AUV), 70. Grünwald (AUV), 86. Friesenbichler (AUV), 90+1. Kayode (AUV) – 22. Potzmann (STG), 45+1. Avdivaj (STG), 45+1. Kayhan (STG), 70. Kamavuaka (STG)   43. Potzmann (STG)

Nepremenená penalta: 45+2. Gorgon (AUV), brankár Esser zneškodnil

Držení míče: 62 % : 38 %.
    Střely na branku: 8:4. Střely mimo: 11:13. Rohy: 5:3. Ofsajdy: 8:2. Fauly: 16:15.
    FK Austria Viedeň: Pentz – Martschinko, Rotpüller, Windbichler, De Paula – Vukojevic (66. Kehat), Holzhauser – Gorgon, Grünwald (78.Friesenbichler), Venuto – Kayode (90+1. Sikov). Trenér: Fink.

SK Sturm Graz: Esser – Potzmann, Spendlhofer (90+2. Rosenberger), Avlonitis, Kayhan – Kamavuaka – Schick, Stankovic (76, Gruber), Horvath (65. Dobras), Avdijaj – Edomwonyi. Trenér: Foda.
    Náhradníci: Gratzei – Rosenberger, Lovric, Dobras, Jeggo, Gruber, Offenbacher.