Martin – Skalica 4:3 (kon.)
ŠKB Martin
4:3 (3:0, 1:1, 0:2) Stav série: 2:1
HBK Hokejmarket Skalica
Sobota 14.05.2016, 13:00 • Športový areál Sokolovňa • Extraliga Play-off (SK) • Finále

Martin si napokon tesné vedenie dokázal udržať. Nad Skalicou zvíťazil v treťom zápase finálovej série 4:3. Góly: 2. Kollár (Wagner), 5. Fedor (Kollár, Wagner), 13. Bielený (Kollár), 28. Ruttkay (Učník) – 18. Rampáček, 34. Martinusík (Patinka, Rampáček), 39. Válek (Kolínek, Vadík). (14:43:46)

44:45
    Rampáček z pravej strany. Je to však pred domácou bránkou prehustené.

44:12
    Komenda už sleduje pokyn zo striedačky. Okamžite beží k svojim a prepúšťa svoje miesto ďalšiemu útočníkovi.

43:35
    Filo z prvej. Pribúda pokusov na hosťujúcej strane.

43:02
    Ruttkay odpálil loptičku von z pásma. Domáci sa urputne bránia tlaku hostí.

42:31
    Polc s menšími problémami dokázal vyhodiť loptičku. K tej sa dostáva Hrivnák.

41:52
    Rampáček využil zaváhanie domácich pri vhadzovaní. Dostával sa do úniku, ktorý ale zmaril domáci Fodrek.

41:32
    Válek tesne minul bránku. Toto už je jednoducho smola na hosťujúcich hokejkách.

41:02
    Patinka neuspel ani na druhý pokus. Polc teraz zlikvidoval obrovské príležitosti v prípade hosťujúceho útočníka.

40:41
    Hrivnák musel pomôcť Polcovi. Nebezpečná situácia pred domácou bránkou.

40:17
    Tomka vyviezol loptičku až do útočného pásma. Tam ho čakal Peter Janáč.

39:55
    Pokus Miklíka. Ten sa teraz čuduje prečo netrafil odkrytú bránku.

39:28
    Martinusík so svalovými problémami. Napokon sa ale dvíha z hracej plochy aj za pomoci domáceho hráča.

38:56
    Domáci hráči sa snažia po dvoch inkasovaných góloch v tretej tretine upokojiť situáciu. Momentálne sa skôr sústreďujú na prihrávky vo vlastnom pásme.

38:23
    Skalica dáva gól! Juraj Kolínek ešte neuspel, Polc však nemal loptičku vo svojej moci čoho využil RICHARD VÁLEK. Asistenciu si ešte pripisuje Denis Vadík.

38:09
    Polc s menšími problémami. Pravdepodobne tam naozaj svieti slnko

37:56
    Hazucha sa natlačil pred Komendu. Ten sa nenechal oklamať.

37:30
    Výmena strán. Táto požiadavka vyšla zo strany hosťujúceho tímu. Tretia tretina je tak rozdelená na dve časti.

Daniel Modrovský

Góly a asistencie: 2. Kollár (Wagner), 5. Fedor (Kollár, Wagner), 13. Bielený (Kollár), 28. Ruttkay (Učník) – 18. Rampáček, 34. Martinusík (Patinka, Rampáček), 39. Válek (Kolínek, Vadík)

ŠKB Martin: Polc (Jurošek) – Fodrek, Zluky, Holbus, Javorka, Lang, Fedor – Hrivnák, Tomka, Učník, Bielený, Kollár, Wagner, Ruttkay, Silvester, Kašša, Hazucha, Matuščin
    HBK Hokejmarket Skalica: Petrovič (Komenda) – Sobol, Daniel, Salajka, Mikéska, Smetana, Filo, Janáč P., Miklík – Rampáček, Patinka, Kolínek, Martinusík, Vadík, Černek, Válek, Krajsa, Škadra, Holaza, Janáč D., Pollák

Rozhodca: Královič, Boháček