Bayern – Hannover 3:1 (kon.) | Dortmund – Kolín nad Rýnom 2:2 (kon.) | Leverkusen – Ingolstadt 3:2 (kon.)
Wolfsburg – Stuttgart 3:1 (kon.) | Augsburg – Hamburger 1:3 (kon.) | Brémy – Frankfurt 1:0 (kon.)
Hoffenheim – Schalke 1:4 (kon.) | Mainz – Hertha 0:0 (kon.) | Darmstadt – Mönchengladbach 0:2 (kon.)
Borussia Dortmund
2:2 (1:2)
1. FC Kolín nad Rýnom
Sobota 14.05.2016, 15:30 • Signal Iduna Park, Dortmund • Nemecká Bundesliga • 34. kolo

Záverečný hvizd sezóny 2015/16 je tu. Borussia Dortmund dokázala v druhom polčase vyrovnať, keď Marco Reus premenil priamy kop. Kolín sa predviedol v dobrom svetle, keď často hrozil Dortmundu z protiútokov. Napokon sa tímy rozišli po remíze, ktorá je asi najspravodlivejšia.

Ja Vám ďakujem za pozornosť a verím, že sa stretneme pri štarte nasledujúcej sezóny Bundesligy. (17:20:47)

90+1

90
    Domáci ešte vyslali dve strely, no ani Reus a ani Durm neprepálili loptu cez obranu súpera.

90
    Začala sa posledná minúta riadnej hracej doby posledného kola nemeckej Bundesligy.

89
    Mats Hummels sa už nemohol pozerať na zdĺhavú kombináciu, ktorá nič neprinášala, a tak sa oprel do lopty z asi 20 metrov. Jeho strela však skončila vedľa brány.

87
    Na prudký center z pravej strany skákali Aubameyang s Ramosom, ale ani jeden nedokázal loptu zasiahnuť. Kolínčania sa však oslobodili len chvíľkovo, formou dlhého odkopu.

86
    Thomas Tuchel sa snaží svojimi pokynmi pomôcť zverencom k tomu, aby dokázali streliť gól, ktorí si domáci za predvedený výkon zaslúžia.

84
    Capy sa musia brániť, pretože po poslednom striedaní Dortmundu majú domáci opäť útočnú náladu.

84
    Striedanie v tíme Borussia Dortmund: z ihriska odchádza Julian Weigl, prichádza Eric Durm.

82
    Oba celky vstúpili do záveru svojej ligovej sezóny. Pre hostí je to úplný záver, no Dortmund čaká finále nemeckého pohára, v ktorom narazia na mníchovský Bayern.

81
    Striedanie v tíme 1. FC Köln: z ihriska odchádza Leonardo Bittencourt, prichádza Simon Zoller.

80
    Po krátkej prestávke sa Dortmund vrátil tam, kde skončil. Loptu drží na polovici svojho súpera a opäť sa snaží o vybojovanie šance.

79
    Pri Bürkim leží na zemi Gerhardt, ktorý sa zrazil so Sokratisom. Hra je tak prerušená a hráči oboch mužstiev sa môžu občerstviť.

78
    Leitner vyslal pomalšiu prihrávku na Reusa, ktorému loptu spod nôh uchmatol Kessler.

77
    Dortmund je opäť v tesnej blízkosti brány a približne 15 minút pred koncom zápasu by chcel otočiť na 3:2.

75
    Dortmund dal gól!
    MARCO REUS poslal loptu okolo múru a presnou strelou ku žrdi vyrovnáva na 2:2! Kessler nemal žiadnu šancu!
    Marco Reus (DOR) - 2:2

74
    Mavraj zoťal Ramosa tesne za šestnástkou a Dortmund bude mať šancu v podobe parádneho priameho kopu!