Velká cena Francie - Moto3 Vítěz: B. Binder (RSA) (kon.) | Velká cena Kataru - Moto2 Vítěz: A. Rins (ESP) (kon.) | Velká cena Francie - MotoGP Vítěz: J. Lorenzo (ESP) (kon.)
koniec zavodu
Velká cena Francie - MotoGP

Vítěz: J. Lorenzo (ESP)

cz Nedeľa 08.05.2016, 14:00 • Le Mans • Cestné motocykle

To už je z mé strany vše. Děkuji za pozornost a přeji Vám hezký zbytek nedělního odpoledne! (15:00:31)

Nejlepší trojice přichází na stupně vítězů. Oceněn bude tovární tým Yamahy a poté závodníci. Zazní španělská hymna na počest Jorgeho Lorenza.

Ohlasy v cíli:

Maverick Viñales (3. místo): Odvedli jsme dnes skvělou práci. Byl to těžký závod. Na začátku jsem ztratil pár pozic a pak jsem se snažil tlačit na pilu. V závěru jsme musel kontrolovat Pedrosu. Na motocyklu jsem se cítil velmi dobře.

Valentino Rossi (2. místo): Bylo to velmi těžké, protože jsem ztratil hodně času na začátku, kdy jsem se musel prokousávat polem ze sedmého místa. Pak jsem byl ale rychlejší než Márquez a Dovizioso. Lorenzo už byl moc daleko a byl dnes silnější.

Jorge Lorenzo (1. místo): Byl to velmi dlouhý závod. A důležitý. Pokud by Márquez dojel druhý, získal bych na něho jen 5 bodů, takhle je to ještě mnohem lepší.
    Valentino Rossi byl s druhým místem viditelně spokojen.

Viděli jsme Velkou cenu Francie, kterou ve třídě MotoGP nezvykle poznamenaly pády! Hodně kuriózní potkal dvojici Dovizioso – Márquez, která v té chvíli bojovala o třetí místo. Ještě před nimi odpadl ze třetí pozice také Andrea Iannone. Zvítězil tedy Jorge Lorenzo, který se navíc po výpadku Márqueze posune do čela průběžného pořadí MS. Na druhé místo to dotáhl Valentino Rossi a hodně šťastný bude Maverick Viñales, který se v rámci královské třídy postaví na bednu poprvé v životě.
    Jorge Lorenzo si užil radost z vítězství.

Konec závodu.

Cíl
    4. Pedrosa, 5. P. Espargaro, 6. A. Espargaro, 7. Petrucci, 8. Barbera, 9. Bautista, 10. Bradl... 13. Márquez.

Cíl
    Jorge Lorenzo suverénně vítězí. Druhý Valentino Rossi a pro své první stupně v MotoGP si dojel Maverick Viñales!

28
    Přeci jen! Sledujeme hezký souboj Barbery a Petrucciho o sedmé místo.

28
    Jsme již v posledním kole! Pořadí se už asi měnit nebude.

27
    Je také jasné, že Jorge Lorenzo půjde do čela pořadí MS. Španěl využije bodové ztráty Marca Márqueze, který po pádu krouží na posledním třináctém místě.

27
    Dvě kola do cíle. U Yamahy budou zřejmě podruhé za sebou slavit double.

26
    Při pohledu na časové rozestupy to vypadá, že by ještě mohlo dojít k souboji o sedmé místo mezi Petruccim a Barberou. Mezi nimi je méně než sekunda.

25
    Do první desítky se dnes zřejmě podívají Petrucci, Barbera, Bautista a Bradl.

24
    Jorge Lorenzo ještě navyšuje svůj náskok. Rossi na něho ztrácí devět sekund.

24
    Závod se už spíše dojíždí. Úkolem závodníků je zůstat v sedle a dopravit stroje do cíle.

22
    První dva závodníci mohou jet v naprostém klidu. Také Maverick Viñales si udržuje více než dvousekundový náskok na čtvrtého Daniho Pedrosu.

22
    Na výborném sedmém místě jede Danilo Petrucci, který by tak mohl oslavit svůj návrat do šampionátu solidním bodovým přísunem.