Fínsko – Česko 7:3 (kon.) | Lotyšsko – Slovensko 5:9 (kon.) | Švédsko – Česko 5:0 (kon.)
Švédsko
5:0 (3:0, 0:0, 2:0)
Česko
cz Sobota 07.05.2016, 22:10 • Yardmen Arena, Belleville, Kanada • MS juniorek • Semifinále

Ode mne je to pro dnešek vše. Všem čtenářům přeji dobrou noc a krásnou neděli, u dalších online přenosů opět na počtenou! (00:10:12)

Na druhé straně to je Lovisa Hedinová, která udržela Švédsku další čistý štít. Podotýkám, že tento výběr ještě na tomto turnaji ani jednou (!) neinkasoval.

Nejlepší hráčkou České republiky byla zvolena Eliška Drbalová.

Velmi bojovný výkon podaly české florbalistky v semifinále se Švédskem. I když padly 0:5, byly svým soupeřkám vyrovnaným soupeřem a můžeme říct, že rozhodla produktivita střelby.

59:54
    Pár vteřin do konce utkání, je rozhodnuto.

59:41
    Míček venku z hřiště. Je přisouzen Švédkám, které si tento výsledek již pohlídají.

59:00
    Odpočítává se posledních šedesát vteřin, kdy má míček na své holi kapitánka Plášková.

58:20
    Probíhají poslední dvě minuty tohoto střetnutí. České reprezentantky se stále nemohou dostat k míčku.

57:22
    Za neustále podpory českých fanoušků se hra nese v duchu švédských florbalistek. Ty v těchto okamžicích tvoří a vymýšlejí další akci na polovině Česka.

56:30
    České hráčky stále bojují, aby alespoň pokořily Hedinovou. Byly by totiž první na tomto světovém šampionátu.
    55:47 Ellen SVENSSONOVÁ - 5:0

55:47
    Švédsko právě vstřelilo branku!
    Šance českého týmu na zvrat tohoto utkání jsou již příliš malé. Pátou branku Švédska totiž přidává ze střední vzdálenosti ELLEN SVENSSONOVÁ, která tak nejspíše definitivně posílá svůj tým do finále mistrovství světa juniorek. Asistence: Frida Ahlstrandová

55:40
    Plášková odběhala parádní střídání, kdy našetřila svému týmu hodně vteřin k dobru!

55:05
    Vrbová s Jirákovou vyhazují až za polovinu hřiště.

54:28
    Vrbová skončila na zemi u mantinelu po tvrdém hitu. Česká čtveřice má možnost vystřídat a na hřiště se tak dostávají odpočatější hráčky.

53:43
    Nikol Pekárková vyfasovala dvouminutový trest za svůj prohřešek a Česko teď musí čelit obrovskému tlaku soupeřek.

53:29
    Švédky teď sevřely naše hráčky na jejich polovině a drží je pod velkým tlakem.

52:40
    Dnešní utkání sleduje v Yardmen Areně 331 diváků, respektive také početná skupina českých fanoušků!

52:01
    Česká reprezentace si mezitím vyžádala oddechový čas.
    51:19 Frida AHLSTRANDOVÁ - 4:0

51:19
    Čtvrtá branka švédské reprezentace přichází až necelých devět minut před vypršením základní hrací doby z hole FRIDY AHLSTRANDOVÉ. Hráčka s číslem třiadvacet na zádech propasírovala míček za Drbalovou a navyšuje vedení svého týmu. Asistence: Lina Svarfvarová

50:49
    Eliška Nová vystřihla kličku švédské útočnici jakožto poslední hráčka českého výběru a dokonce tato šance měla velký potenciál na úspěch.

50:21
    Suchá s Pištekovou nedokázaly vybojovat míček z rohu hřiště, jenž přeskočil mantinel po jejich teči.

50:01
    Třetí třetina se přenesla do své druhé poloviny, což znamená, že nás čeká nejspíše posledních deset minut tohoto střetnutí.

48:39
    Eliška Drbalová vyškrábla střelu do odkryté brány maskou.

48:03
    Zajímavý signál z české střídačky! Míček se dokonce prohnal malým brankovištěm, jenže žádná čepel ho nedostala za brankovou čáru.

47:50
    Hanzlíková vracela dlouhý míček na Pláškovou, poté si dokonce vynutila faul v rohu hřiště. Česko má šanci ohrozit branku Švédska.

46:27
    Špatný výhoz Nové určil, kdo se o míček postará v těchto vteřinách. Budou to Švédky.

45:40
    Na druhé straně hasila situaci Drbalová opět s Vrbovou, s níž se dostala do mírné kolize.

45:10
    Na dobrém místě stála Palatínusová, jenže její střela se nedostala až do přímého kontaktu se švédskou brankářkou.

44:43
    Hedinová si pohlídala dlouhý nához od prvního obranného páru Česka a chytá jej přímo do ruk.

44:17
    Preisslerová vybojovala míček u mantinelu, ale z následné akce nic nevzniklo.

43:20
    Svanströmová společně s Káčovou zapadly na českou střídačku. Pískáno je v prospěch Švédek.

43:00
    Nela Jiráková si počkala na faul za vlastní brankou a může jít vystřídat. U míčku zůstane český tým.

42:33
    Volný úder pro Tre Kronor po pravé ruce Elišky Drbalové. Hra se přenáší na opačnou stranu hřiště.

42:05
    Taktéž Kapcová zvládla své obranné povinnosti na jedničku.

41:21
    Úspěšný blok Karolíny Suché při krosové přihrávce Aggestalové.

40:41
    Palatínusová na Hanzlíkovou – ta do rohu, odkud nakonec budou rozehrávat Švédky.

40:04
    I napotřetí úspěšný český tým na vhazování.

40:01

České reprezentantky srší před zahájením třetí třetiny bojovností! Jdeme na to!

Střelecky jsme na tom stále stejně, protože Hedinová si připsala opět šest zákroků, Drbalová musela čelit jedenácti střelám.

Během druhé třetiny se skóre vůbec nezměnilo, což pro český tým je jedině dobře. Hráčky České republiky tak zůstávají stále ve hře, jelikož tříbrankový náskok se během poslední periody dá smazat. Podaří se to našim reprezentantkám?

Další třetina začne přibližně ve 23:35.

40:00

39:08
    Kapcové při nahrávce Preisslerové zavazela hůl poslední bránící Švédky, a tak se soupeřky vydávají k naší bráně.

38:26
    Na druhé straně měla slibnou pozici k ohrožení branky Hedinové Eva Pišteková, jejíž projektil letěl za mantinel.

38:00
    Rozběhlo se poslední sto dvacet vteřin do zaznění sirény a další úspěšný zákrok předvedla Drbalová.

37:16
    Druhá třetina se blíží ke svému konci, skóre se od té první vůbec nezměnilo. Oba týmy mají snad rovný podíl v držení míčku.

36:33
    Švédské pětici se stále nedaří přejít polovinu hřiště. Teď byla v kombinaci s Pantělejevovou Eva Preisslerová.

34:55
    Český tým hraje v druhé části dnešního semifinále velmi dobře a je blízko vstřelení prvního gólu. Ovšem stále zůstává otázkou, zda se to našim holkám podaří a nepoleví v tlaku.

34:15
    Vše je v pořádku, pokračujeme dále. Nyní s míčkem na čepeli.

33:38
    Hra je přerušena! Zřejmě má naše brankářka nějaké potíže právě po předešlém zákroku.

33:33
    Drbalová se skvěle natáhla proti střele zápěstím Walinderové. Míček vyškrábla konečky levé nohy.

32:27
    A další útočný faul švédské reprezentace – tentokrát se jim provinila Ellen Svenssonová.

32:05
    Pantělejevová se těžce dostávala ze sevření dvou Švédek, nakonec celá situace vyústila v lepší konec pro naše juniorky.

31:24
    Karolína Suchá zametla míček za mantinel a uklidnila tak situaci kolem české svatyně. Její formace může s poklidem vystřídat.

30:24
    Eva Pišteková v samostatném úniku netrefila zařízení!

30:04
    Kdyby Káčová dostala prostor a přenesla míček na Pištekovou, mohla by se česká družina poprvé radovat.

29:42
    Drbalová s Jirákovou zlikvidovaly protiútok dvě na jednu a sklízí potlesk českých fanoušků.

28:45
    Eliška Nová se ocitla ve velkém brankovišti odkud mohla uklidit míček za záda Hedinové. Ten ji však na poslední chvíli uskočil a končí v zámezí.

28:30
    Lidbergová se dopustila útočného faulu, a tak na míčku jsou opět české florbalistky. Ty ve druhé části mají více ve hry, než tomu bylo v prvních dvaceti minutách.

27:41
    Jonna Sjöbergová se dostala několikrát k odraženému míčku, který nakonec ztratila.

26:27
    Na hřišti je první formace v čele s Hanzlíkovou, která je v dnešním duelu velmi aktivní a snaží se napadat. Stejně jako její spoluhráčka Pišteková z druhé pětky.

26:00
    Švédky jsou již v plném počtu, a tak začíná opět hra pět na pět.

25:03
    Švédkám se prozatím daří úspěšně bránit českou formaci na přesilové hry a opět se osvobozují od náporu.

24:00
    České reprezentantky mohou využít situace, kdy proti nim stojí oslabený švédský výběr a vstřelit jim první branku jak v tomto utkání, tak na letošním šampionátu.

23:50
    Klara Molinová obdržela dvouminutový trest za faul na Pištekovou. Ta se ještě teď zvedá z hrací plochy, jelikož to byl pro ni nepříjemný pád.

23:06
    Velké zmatky v brankovišti Drbalové, kdy česká brankářka držela míček mezi nohami velmi obtížně. Na pomoc ji přispěchala Vrbová, která pro jistotu bránila míčku v cestě za brankovou čáru.

22:33
    Ani dvě střely netrefily prostor mezi třemi tyčemi České republiky. U posledního pokusu bekhendem byla Frida Ahlstrandová.

21:48
    Na druhé straně měla obrovské štěstí Drbalová, jíž vymíchala Walinderová.

21:22
    Káčová si výborně prohodila mezi nohami soupeřku, ale ztroskotala za polovinou hřiště, kde ji zastavil švédský tandem.

20:25
    Drbalová se skokem dostala až za hranici velkého brankoviště. Naštěstí žádná ze Švédek neměla v tu chvíli míček pod kontrolou, aby trefila odkrytou klec.

20:03
    Taktéž vhazování do druhé třetiny bylo přínosnější pro českou reprezentaci.

20:01

V první periodě bylo Švédsko produktivnější také na počet střel, jelikož Eliška Drbalová má v tuto chvíli 14 úspěšných zákroků, Lovisa Hedinová na druhé straně hřiště pouhých šest. Do konce přestávkového programu zbývá přibližně šest minut.

První třetina se nesla v duchu švédských florbalistek, které však dlouho hledaly ten správný recept, jak překonat obranu České republiky. To se jim nakonec podařilo třikrát, a proto vedou po dvaceti minutách 3:0 nad svěřenkyněmi Lukáše Nesměráka a Karin Vavrečkové.

Další třetina začne přibližně ve 22:53.

20:00

19:50
    Na hřiště se dostala ještě první lajna českého výběru, ale už nemá dostatek času na to, aby něco vymyslela.

19:25
    Do konce první části zbývá posledních pár vteřin.

19:00
    ... míček skončil nakonec v rohu hřiště a celá pětice musela předvést stoprocentní návrat dozadu.

18:51
    Kapcová si vynutila faul ve slibné pozici. Uvidíme, jestli z toho české florbalistky něco vytěží...

18:31
    Strandbergová nyní rozbíhá jeden útok za druhým, ale čtvrtý gól z toho prozatím nebude, naše holky pečlivě brání.

18:01
    Probíhají poslední dvě minuty první třetiny a u míčku jsou Švédky.
    16:35 Jessica LIDBERGOVÁ - 3:0

16:35
    Po delší době se gólově prosadila druhá formace švédské reprezentace, protože na rozdíl tří branek navyšuje JESSICA LIDBERGOVÁ, čímž dává svému týmu dostatečný klid při držení míčku. Asistence: Josefine Walinderová

15:48
    Káčová se dostala do konfliktu na středu hřiště, kdy alespoň zbrzdila jednu z protihráček tím, že si musela pro svou hůl o pár metrů dál.

15:12
    Švédky hasily rychlý brejk našich juniorek, a tak vyhodily míček mimo hrací plochu.

14:26
    Hanzlíková při clonění Hedinové zavadila o její masku, čímž švédskou gólmanku mírně rozhodila. Vše se obešlo bez vyloučení a pokračuje se dále.

14:14
    Hanzlíková si vynutila faul, kdy ji soupeřka vytlačila mimo hřiště. Situace je posunuta ještě o pár metrů zpět, kde byla ponechána výhoda.

13:48
    A máme tady útočný faul Česka, tudíž si z rohu vlastní poloviny rozehrají Švédky.

13:20
    Po neúspěšném tlaku soupeřek se jejich akce může rozjet od samého začátku, jelikož byl míček vyvezen mimo nebezpečí.

12:00
    Opakuje se stále stejný scénář, kdy po většinu času jsou u míčku Švédky, které se snaží vymyslet nějakou slibnou pozici ke střele.

10:19
    Je za námi prvních deset minut semifinále mezi Švédskem a Českou republikou, kdy mají momentálně navrch naše soupeřky.

09:55
    Češky zahrávají volný úder po pravici Hedinové, ale míček se jim nepodaří přesunout na střed hřiště.
    09:43 Annie NILSSONOVÁ - 2:0

09:43
    Tak tohle byla akce na jeden dotek v podání florbalistek Tre Kronor! Od pravého mantinelu dávala finální přihrávku opět Sjöbergová, která si zopakovala sehranost z první gólové situace a vybídla k navýšení skóre ANNIE NILSSONOVOU. Asistence: Jonna Sjöbergová

08:37
    Češky však vůbec neskládají zbraně a hrají pořád aktivně. Několik zákroků si teď připsala brankářka české reprezentace.
    07:44 Annie NILSSONOVÁ - 1:0

07:44
    Po téměř osmi minutách se otevírá skóre semifinálového střetnutí. Po zaváhání Nely Kapcové se k míčku dostala Sjöbergová, jejíž střelu dorazila za záda bezmocné Drbalové ANNIE NILSSONOVÁ. Asistence: Jonna Sjöbergová

06:53
    Švédky si taktéž vyzkoušely jednu útočnou akci a na řadě jsou opět naše holky, které se vydávají na soupeřovu polovinu.

06:15
    První větší příležitost pro české florbalistky! Hedinová na poslední chvíli chytila míček u malého brankoviště.

05:25
    Pišteková doslova uháněla Lidbergovou, kterou dostala pod velký tlak.

04:54
    Po nepodařeném výhozu se míček ocitá za mantinelem a je přisouzen florbalistkám ve žlutých dresech.

04:18
    Hráčky Tre Kronor krouží kolem české svatyně, ale zatím nenašly ten správný recept, jak pokořit obranu České republiky.

04:08
    Rychlým krokem vpřed se vydala Pišteková, která se pár vteřin později provinila útočných faulem.

03:20
    Standardní situace z rohu hřiště po levici Hedinové nevyšla, a tak se české hráčky musejí rychle vracet.

02:00
    Více na míčku bylo doteď Švédsko, něco málo ze svých dovedností mohou předvést naše florbalistky.

01:09
    Palatínusové se podařilo vyhodit přes polovinu hřiště, čímž osvobodila svůj tým od tlaku soupeřek.

00:34
    Švédské hráčky hned zahajují útočné tažení směrem k Elišce Drbalové. Ta si zatím na míček ještě nesáhla.

00:05
    Semifinále mistrovství světa juniorek bylo zahájeno a úvodní buly vyhrála kapitánka českého výběru Plášková.

00:01

Hráčky obou týmů jsou na hrací ploše. Momentálně halou zní česká hymna. Utkání za malou chvíli začne.

Švédsko: Hedinová (Hanna Svenssonová) – Olanderová, Strandbergová, Svanströmová, Molinová, Filippa Nilssonová, Aggestålová, Moreauová, Engströmová – Sjöbergová, Annie Nilssonová, Ellen Svenssonová, Wålinderová, Lidbergová, Forsmarková – Ahlstrandová, Svarfvarová, Segerholmová – Tjärnströmová

Česko: Drbalová (Tomšová) – Vrbová, Jiráková, Syslová, Machková, Nová, Kapcová, Hložanková – Plášková, Hanzlíková, Palatínusová – Suchá, Pišteková, Káčová – Pantělejevová, Kašparová, Preisslerová – Vachušková, Pekárková

Rozhodčí: Juhani Kirves, Henrik Snellman.

Češky se po třech zápasech na juniorském mistrovství světa v Kanadě postaví proti ambiciózním Švédkám. Ty prošly skupinou velmi hladce, když ani jednou neinkasovaly a připsaly si plný počet bodů s obdivuhodným skóre 41:0. Příděl patnácti gólů musely strpět Norky, jedenáct míčku zpoza brankové čáry lovilo sousední Slovensko a stejný počet gólů, jako norská reprezentace, obdrželo Švýcarsko.

Svěřenkyně trenérského tandemu Nesměrák – Vavrečková zaváhaly v prvním klání, když nedokázaly udržet slibné vedení proti výběru Polska a remizovaly 7:7. Ve druhém měření sil se postavily vstříc Lotyškám, jimž nedaly příliš mnoho šancí a deklasovaly je 15:5. V rozhodujícím zápase o konečné umístění ve skupině B padly Finkám 3:7, avšak podaly velmi bojovný výkon, kterému chybělo jen vyrovnání v polovině hrací doby.

Sportu zdar a florbalu zvlášť! Vítám vás u sledování semifinálového střetnutí mezi výběrem Švédska a Česka. Tento duel, jenž rozhodne o postupujícím do finále, se odehraje od 22:10 SEČ, české florbalistky v tu chvíli budou mít v kanadském Belleville příjemných 16 hodin a 10 minut.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 22:10.

Petr Blakala

Góly a asistencie: 8. A. Nilssonová (Sjöbergová), 10. A. Nilssonová (Sjöbergová), 17. Lidbergová (Walinderová), 52. Ahlstrandová (Svarfvarová), 56. E. Svenssonová (Ahlstrandová)

Rozhodca: Juhani Kirves, Henrik Snellman