2:1 (1:0)
Atlético Madrid
Utorok 03.05.2016, 20:45 • Allianz Arena, München • Liga majstrov • Semifinále

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 20:45.

Najprestížnejšia futbalová súťaž klubov je už tesne pod svojim sezónnym vrcholom. Už tento týždeň spoznáme finalistov. Pred týždňom na Estadiu Vicente Calderóna v Madride vyhralo domáce Atletico 1:0 gólom Niqueza, bavorský tím bude chcieť na domácom trávniku dvojzápas otočiť a postúpiť.

Zostavy tímov z prvého zápasu:
    Atletico: Oblak – Juanfran, Gimenez, Savic, Filipe Luis – Niguez (85.Teye), Gabi, Fernandez, Koke – Griezmann, Torres
    Bayern: Neuer – Lahm, Martinez, Alaba, Bernat (77.Benatia) – Alonso – Costa, Alcantara (70.Muller), Vidal, Coman (64.Ribéry) – Lewandowski

Bayern vo vyraďovacej fáze zdolal najprv Juventus po výsledkoch 2:2 a 4:2 po predĺžení, vo štvrťfinále porazil Benficu (1:0 a 2:2). Atletico v prvom kole zdolalo Eindhoven (0:0, 1:0) a potom dokázalo zastaviť aj Barcelonu (1:2, 2:0).

Cez víkend mali oba tímy aj ligové povinnosti, Bayern sa šetril na Ligu majstrov, doma s Monchengladbachom pauzoval Lewandovski, šancu dostali aj hráči ako Benatia, Tasci či Rode, remíza 1:1 teda nie je výpoveďou takmer o ničom, lebo mužstvo nastúpilo úplne inak, ako vybehne v odvete proti Atleticu. Bayern to ohroziť nemohlo, keďže na čele ligy má dostatočný náskok.

To zverenci trénera Simeoneho bojujú na dvoch frontoch, stále majú aj šancu na ligový primát, preto cez víkend doma s Vallecanom potrebovali vyhrať. Podarilo sa im to ńajtesnejším rozdielom, keď v druhom polčase museli prísť na trávnik Griezman, Torres a Koke, aby víťazstvo zachránili. Náhradníci, ktorý nastúpili na zápas, totiž boli v prvom polčase horším tímom ako hostia. Nakoniec to ale Atletico zvládlo a udržalo si nádej na titul.

Bayern je v semifinále Ligy majstrov nepretržite už päť rokov, Atletico dosiahlo na túto úroveň dvakrát za posledné štyri roky. Spolu sa stretli v histórii len dvakrát, a to v roku 1974 vo finále pohára UEFA. V Bruseli sa najprv zrodila remíza 1:1, Bayern v opakovanom zápase vyhral 4:0. Po dva góly strelili legendy – Uli Hoeness a Gerd Muller.

Pepemu Guardiolovi stále chýba špílmacher Arjen Robben, už od 13.marca. Badstuber po zlomenine členka bude mimo hry do konca sezóny. Atletico nemôže počítať so zranenými Tiagom a Godinom.

FC Bayern Mníchov: Neuer – Lahm, Boateng, Javi Martínez, Alaba – Xabi Alonso – Douglas Costa, Müller, Vidal, Ribéry – Lewandowski
    Náhradníci: Ulreich – Tasci, Thiago Alcántara, Rafinha, Götze, Coman, Kimmich

Atlético Madrid: Oblak – Juanfran, Godín, Giménez, Filipe Luís – Saul Níguez, Gabi, Fernández, Koke – Torres, Griezmann
    Náhradníci: Moya – Savič, Correa, Lucas Hernández, Carrasco, Partey, Vietto.

Lotthar Matthaus, bývalý skvelý nemecký stredopoliar, predpokladá, že kľúčovým hráčom dnešného duelu bude Thomas Muller.

Uvidíme aj dva návraty po zranení. Od januára pauzoval domáci Jerome Boateng, proti Gladbachu cez víkend skúsil 68 minút, dnes pôjde na trávnik od prvej. V zostave Atletica opäť aj stopér Diego Godín.

Na tribúnach Allianz Areny krásna choreografia v bielo-červenom, tribúny sú vo veľkom očakávaní.

Ktorý z tímov sa pozrie do Milána na finále? Budeme to vedieť po skončení dnešného duelu, ktorý môže trvať 90, ale aj 120 minút.

Bayern obliekol červené dresy, hostia z Madridu budú o finále bojovať v tmavomodrom.

Výkop budú mať hostia.

1

1
    Pokus o prvý postupný útok Bayernu nevyšiel, hostia neuspeli s nákopom dopredu.

2
    Brankár Oblak musel boxovať loptu pred Riberym po centri z pravej strany.

2
    Lewandowski sa ocitol v ofsajde, lopta pre hostí.

3
    Boateng istý vzadu, nákop hostí odvrátil hlavou do autu.

3
    Torres po priťuknutí od Griezmanna mohol ísť sám na bránu, ale rozhodca zdvihol zástavku – postavenie mimo hry.

4
    Lahm s Douglasom Costom skúšali rozobrať obranu Atletica, neúspešne.

5
    Filipe Luis sa preháčkoval po ľavej strane cez dvoch hráčov, bol pri tom faulovaný, priamy kop pre hostí z uhla.

6
    Koke rozohral nakrátko a Gabi sa potom oprel do lopty z veľkej vzdialenosti, bola to malina pre Neuera.

6
    Lewandowski v súboji s Felipe Luisom vybojoval prvý roh pre domáci tím.

7
    Xabi Alonso zakrútil loptu do vápna, Boateng ale hlavičkoval z ťažkej pozície nad bránu.

7
    Oba tímy si dávajú pozor na zadné vrátka, bude náročné predrať sa do gólových šancí.

8
    Náznak brejku pre Bayern, ale Douglas Costa nespracoval Mullerovu prihrávku.

9
    Griezmann hľadal prízemnou prihrávkou Torresa, Boataeng bol ale pozorný a loptu zastavil.

9
    Bayern poslal loptu do ohňa, Koke hlavičkoval na roh tesne pred Lewandowskim.

10
    Z rohu Xabi Alonso nenašiel spoluhráča.

10
    Griezmann s Torresom zatiaľ vpredu dosť osamotení, hostia sa nebudú hrnúť dopredu s veľkým počtom hráčov, čas hrá pre nich.

11
    Alaba sa snažil nájsť spoluhráča v šestnástke, ale tam bolo husto.

12
    Lewandowski naskakoval na center Costu, chýbali mu centimetre, aby zakončoval ideálne. Len šuchol loptu hlavou a tá letela mimo.

13
    Domáci sa snažia atakovať hostí už pri rozohrávke, Lahmovi to vyšlo pri odkope Fernándeza, ale zblokovanú loptu potom nedostihol skôr ako Oblak.

14
    Vidal mal trochu času, z 25 metrov teda skúsil strelu, ale vysoko nad.

15
    Griezmann sklepol center za šestnástku na Gabiho, ten prudko vypálil smerom na bránu, Neuer aj druhýkrát proti kapitánovi hostí úspešný.

16
    Alaba centroval z ľavej strany, ale len do zeme nikoho.

16
    Muller skúsil trafiť loptu zo vzduchu, ale akrobatický pokus zvnútra šestnástky nebol presný.

17
    Vidal opäť s pokusom spoza šestnástky, tentoraz jeho pokus mieril na bránu, Oblak ale nemal s loptou problémy.

18
    Martinez prenášal hru z pravej strany naľavo na Riberyho, lopta bola príliš prudká a vyhnala Francúza za čiaru, ten hnevlivo reagoval na prihrávku od spoluhráča. Toto neukazuje na najlepšie rozpoloženie Riberyho v tomto zápase.

20
    Muller spracoval po nábehu loptu v šestnástke, posunul naľavo na Lewandowskeho, ten však z uhla neobstrelil vybehnutého Oblaka. Prvá veľká šanca pre domácich.

22
    Snaha Alabu na ľavej strane, priniesla len aut pre Bayern.
    22. Robert Lewandowski (BAY)

22
    Obraz, ktorý budeme zrejme vidieť po väčšinu zápasu. Bayern nasťahovaný okolo šestnástky hostí, tí bránia s veľkým počtom hráčov.

23
    Lewandowski sa dostal k strele na hranici pokutového územia, hostia dokázali zblokovať na roh.

24
    Hostia odvrátili po rohu loptu z šestnástky, Ribéry ju prudko nakopol na Oblaka, lopta mala veľkú rotáciu a brankárovi hostí vypadla, na jeho šťastie bol Lewandowski o pol kroka ďalej, ako by potreboval na úspešnú dorážku.
    24. Franck Ribéry (BAY)

25
    Atletico prakticky bez lopty, dlhé minúty sa len bráni. Takýmto spôsobom zrejme tlak Bayernu nevydrží. Tím trénera Simeoneho by potreboval viac podržať loptu.

26
    Koke uspel v súboji s dvoma brániacimi hráčmi a vybojoval roh pre Madrid.

27
    Kokeho lopta na prvú žrď našla len hráča v červenom.

27
    Ribéryho center zľava odvrátený, ale šancu na zakončenie v pravej časti šestnástky ešte dostal Lahm, oprel sa do lopty, no netrafil priestor brány.

28
    Lahm prestrčil na Mullera po zemi, ten skúšal hľadať spoluhráča pred bránou, obranca hostí zblokoval. Muller ešte avizoval ruku, ale neuspel.

29
    Fernandez fauloval Alabu tesne pred šestnástkou, veľká šanca pre Bayern. Kto si položí loptu na hranicu zhruba 18 metrov?

30
    Rozhodca musí riešiť problémy s múrom.

31
    Bayern dal gól! Loptu nakopol cez múr XABI ALONSO, trafil medzi nohy Gimeneza, ten navyše ešte loptu tečoval do protipohybu brankára, ten bol bez šance zasiahnuť.
    31. Xabi Alonso (BAY) - 1:0

32
    Bayern vyrovnal skóre z prvého duelu, naďalej pokračuje v rovnakom tempe.

33
    Ribery vycvičil naľavo Juanfrana, ten ešte stihol zblokovať na roh.
    33. José Giménez (ATM)

33
    Po rohu súboj v šestnástke, Gimenez rukou držal prenikajúceho Martineza, videl kartu a bude sa kopať penalta!

34
    Penaltu zahrá Muller.

34
    Oblak chytá penaltu Mullera a aj následnú dorážku Alonsa z uhla!

35
    Thomas Muller teda zahodil ideálnu možnosť odskočiť súperovi už na dva góly a získať tak postupový náskok.
    35. Thomas Müller (BAY)

36
    Atletico je naďalej pod tlakom, nedokáže udržať loptu na kopačkách a už vôbec nie ohroziť domácu bránu.

37
    Simeone v kontroverziách medzi striedačkami, dostal sa dokonca do fyzického kontaktu s Riberym. Ribery si dnes koleduje o problém, zdá sa, že je príliš premotivovaný.

39
    Držanie lopty 68% – 32%, obraz hry stále rovnaký.

40
    Bayern stále s loptou na kopačkách, v posledných minútach ale skôr v strede ihriska a pred šestnástku sa nedostáva.

41
    Atleticu sa teraz darí kúskovať hru a na chvíľu uľaviť dovtedy preťaženej obrane.

42
    Lewandowski v ofsajde po centri zo stredu ihriska.

44
    Ďaľší z centrov do vápna na poľského strelca, rozhodca pískal faul Lewandowského na Kokeho.

45
    Lahmova prudká strela spoza šestnástky. Godin neváhal loptu zastaviť hlavou.

Ubehnuté metre: 56211 – 57601

Aj štatistiky ukazujú, akú veľkú prevahu mal domáci tím v prvom polčase. Nepremenená penalta od Mullera stále drží v hre hostí, ak však budú v druhom polčase naďalej tak pasívni ako v prvej časti, Bayern ich zlomí.

46

46
    Striedanie v tíme Atlético Madrid: z ihriska odchádza Augusto Fernández, prichádza Yannick Ferreira-Carrasco.

46
    Hostia posilnili stred poľa, hneď v úvode polčasu sa snažili v strede narúšať rozohrávku Bayernu.

47
    Nový hráč Carrasco prenikal popri ľavej čiare, fauloval ho Vidal. Priamy kop pre hostí z uhla.

48
    Koke poslal loptu zo štandardky až do päťky, Neuer loptu stiahol zo vzduchu.

49
    Lewandowski zabojoval o zdanlivo stratenú loptu pri bránkovej čiare, posunul spoluhráčom, ktorí vytvorili streleckú parketu pre Vidala, tomu však lopta pri strele spoza šestnástky nesadla.

50
    Atletico každú akciu rozohráva pomaličky, ani za tohto stavu neopúšťa svoju defenzívnu taktiku. Ak nepadne gól, bude sa predlžovať.

52
    Bayern už v tradičnom obliehaní šestnástky, zakončil ho strelou Costa z pravej strany, snažil sa prekvapiť brankára, ale ten bol pripravený.

53
    Atlético dalo gól! Predlžovať sa nebude! Hosťom vyšla taktika. Traja hráči Bayernu trochu nezmyselne napádali súperovho hráča v strede, ten rýchlo poslal loptu na Torresa, ten predĺžil na rozbehnutého ANTOINA GRIEZMANNA, ktorý sa o milimetre vyhol ofsajdu a mieril sám na brankára, ktorého s prehľadom prekonal.
    53. Antoine Griezmann (ATM) - 1:1

55
    Griezmann sa presadzoval pred šestnástkou a bol faulovaný Alonsom, nádejná štandardka pre hostí.

57
    Priamy kop Kokeho len do múra, Bayern bude začínať od brankára, potrebuje streliť dva góly.

58
    Hostia sa stiahli všetci do defenzívy, bude to snaha Bayernu o útočenie do plných.

58
    Vidal sa rozhodol pre strelu z 20 metrov, ale bola to nepripravená pozícia a netrafil bránu.

60
    V druhom polčase sa Atleticu darí viac držať loptu, aj preto nemá Bayern taký tlak ako v prvom polčase.

60
    Juanfran sa oprel do lopty spoza pokutového územia, ale lopta preletela len pár metrov vedľa ľavej žrde.

61
    Bayern po vyrovnaní rozhodený, zdá sa, že by potreboval oživenie. Rozhodne sa Guardiola pre nejaké striedanie?

63
    Muller v šestnástke sklepával center na Lewandowského, hostia odkopli na roh.

63
    Po rohu len strela Boatenga do spleti tiel.

65
    Carrasco dokáže udržať loptu, jeho príchod v druhom polčase hosťom pomohol. Aj teraz podržal v strede poľa a vynútil si faul.

66
    Atletico okamžite po strate lopty prepne do defenzívneho módu a prakticky všetci hráči bránia na svojej polovici.

67
    Lewandowského hostia odzbrojili, lopta sa ešte odrazila k Xabimu Alonsovi, ktorý ju poslal smerom na bránu, s prízemným pokusom si Oblak poradil.

69
    Ribery hľadal dlhou loptou v šestnástke Mullera, ale úspešne zasiahol Oblak, ktorý loptu pred hráčom súpera zachytil.

70
    Šikovné zakončenie Lewandowského po prihrávke Vidala, slovinský brankár si s loptou na dvakrát poradil.

71
    Lewandowski si pomohol odstrčením súpera v šestnástke, rozhodca si to všimol a akciu Bayernu prerušil.

73
    Striedanie v tíme FC Bayern Mníchov: z ihriska odchádza Douglas Costa, prichádza Kingsley Coman.

73
    Ribery nabral rýchlosť na ľavom krídle, spätnou prihrávkou vyzval k zakončeniu Alabu, ten však napálil len do brániaceho hráča.

74
    Bayern dal gól! Alaba centroval z ľavej strany, Vidal na zadnej žrdi rozumne posunul hlavou naspäť na ROBERTA LEWANDOWSKIHO a ten nemal problém zakončiť hlavičkou do prázdnej brány.
    74. Robert Lewandowski (BAY) - 2:1

75
    Stále postupujúcim tímom Atletico, ale domáci už len jeden gól od úspechu. Možno očakávať ich drvivý záverečný tlak.

76
    Hostia budú hrať to svoje, teda poťahať čas, ako sa dá a brnkať na nervy domácim.

77
    Po Kokeho centri sa snažil hlavičkovať Torres, ale v ťažkej pozícii mieril mimo.

77
    Ďaľší center do šestnástky hostí, Muller predlžoval hlavou na Lewandowskeho, ten však dostal loptu na päty, takže improvizované zakončenie pätičkou úspech neprinieslo.

78
    Lahm sa snažil prekvapiť obranu, ale Vidal mu poslal príliš prudkú loptu.

80
    RIberyho snaha prináša ďaľší roh pre Bayern, ale lopta po ňom neprešla na Lewandowského.

81
    Martinez posiela loptu do ohňa, Muller bol najvyššie, ale Oblak nepripustil, aby lopta zamierila na bránu.

82
    Striedanie v tíme Atlético Madrid: z ihriska odchádza Antoine Griezmann, prichádza Thomas Partey.

83
    Coman potiahol z pravej strany na stred, odtiaľ vyskúšal strelu spoza pokutového územia, ale lopta zamierila len do miest, kde bol pripravený brankár.
    83. Fernando Torres (ATM)

83
    Penalta! Torres v ojedinelom brejku, potiahol si loptu smerom do vápna. Martinez išiel do sklzu ešte pred šestnástkou, napriek tomu rozhodca ukazuje na biely bod. Chyba tureckého arbitra.

84
    Pravidlo, že faulovaný nemá kopať penaltu, Torres porušil a penaltu nepremenil. Možno zaúradovala aj spravodlivosť, keďže penalta bola nespravodlivá.
    84. Fernando Torres (ATM)

85
    Zahodené penalty teda dnes na oboch stranách.

86
    Domáci prežili klinickú smrť a stále živia nádej. Už ale nemajú veľa času na rozhodujúci zásah.

87
    Muller hlavičkou posunul do šestnástky presne na voľného Lewandowského, ten mal veľkú možnosť, ale lopta mu dobre nesadla.

88
    Po rohu odvrátená lopta za šestnástku, Alaba ju poslal na bránu, lopta bola navyše tečovaná a Oblak mal čo robiť, aby ju vyrazil.
    88. David Alaba (BAY)

89
    Coman na hranici šestnástky zasekol obrancu a vystrelil technicky, lopta preletela nad bránu.

89
    Oblak sa snaží natiahnuť čas a necháva sa ošetrovať v päťke. Hoci po úspešnom zákroku si veselo poskočil na brvno, potom sa chytil za koleno a padol na trávnik. Klobúk dole pred jeho športovými kvalitami, ale tieto mometny mu z veľkosti uberajú.

90
    Rozhodca to Atleticu spočítal na päť minút nadstavenia.

90+2
    Riberyho prienik priniesol roh. Sám ho aj zahrá.

90+2
    Xabimu Alonsovi veľa nechýbalo. Hostia ale dostali loptu zo šestnástky.

90+3
    Lopta sa po centri dostala až k voľnému Comanovi na pravú stranu šestnístky, ale ten vystrelil veľmi nepresne.

90+3
    Striedanie v tíme Atlético Madrid: z ihriska odchádza Koke, prichádza Stefan Savić.

90+5
    Ribery preváhal v šestnástke možnosť na strelu z prvej, posunul ešte Alabovi, ale ten trafil len brániaceho hráča.

90+6
    Martinez a Lewandowski sa ešte snažili v šestnástke o zakončenie, ale hostia ich udržali.

90+6

Do finále teda postupuje Atletico. Prečkalo so šťastím veľký tlak Bayernu v prvom polčase, Oblak zlikvidoval aj penaltu Mullera. V druhom polčase už hostia trochu viac dokázali podržať loptu, a keďže po chybe obrany Bayernu dokázal skórovať z úniku Griezmann, španielsky tím sa dostal blízko k postupu. Domácemu tímu nepomohol už ani gól na 2:1. (22:42:22)

Marián Vychovalý

Góly: 31. Alonso, 74. Lewandowski – 53. Griezmann

Karty:   83. Javi Martínez (BAY) – 33. J. Giménez (ATM)

Nepremenená penalta: 34. T. Müller (BAY), brankár Oblak zneškodnil – 84. F. Torres (ATM), brankár Neuer zneškodnil

Držení míče: 67 % : 33 %.
    Střely na branku: 12:4. Střely mimo: 14:2. Rohy: 12:2. Ofsajdy: 3:2. Fauly: 14:9.
    Bayern Mníchov: Neuer – Lahm (C), J. Boateng, Javi Martínez, Alaba – Alonso – Costa (73. Coman), T. Müller, Arturo Vidal, Ribéry – Lewandowski.

Atlético Madrid: Oblak – Torres Juanfran, Godín, J. Giménez, Luís – Ñíguez, Gabi (C), Augusto Fernández (46. Ferreira-Carrasco), Koke (90+3. Savić) – F. Torres, Griezmann (82. Partey).
    Náhradníci: Moya – Savič, Correa, Lucas Hernández, Carrasco, Partey, Vietto

Rozhodca: Cakir (Turecko)