4:3 (1:0, 0:3, 3:0)
Česko
cz Nedeľa 24.04.2016, 10:30Euro Floorball Tour (ženy)

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 10:30.

Hezký den Vám přeji od onlajnového přenosu z florbalového utkání, ve kterém proti sobě nastoupí ženské týmy Švýcarska a Česka.

Švýcarkám se ve Švédsku příliš nedaří dvě odehraná utkání prohrály velkým rozdílem a to 1:5 s Finskem a 0:9 s domácími hráčkami.

České florbalistky jsou na tom ještě o trochu hůře a to především díky úvodnímu debaklu od domácích (0:14). Ve včerejším zápase už ale české střelkyně zamířily několikrát do černého a s Finskem prohrály 4:8.

Ani vzájemné zápasy nevěští českým hráčkám nic dobrého, jelikož poslední výhru na Švýcarskem datují k říjnu 2014. Od té doby odešly z těchto bojů Švýcarky již třikrát vítězně.

Švýcarsko: Schmidová (Bircherová) – Bartschiová, Spichigerová, Chalveratová, Scheideggerová, Reinhardová, Hintermannová, Fricková, Wyssová – Stellaová, Ruttimannová, Brigitteová – Liechtiová, Beerová, Cinaová – Buhlerová, Waltherová, Kollerová

Česko: Ranochová (Kubíčková) – Ratajová, Zittová, Řepková, Urbánková, Veselá, Kiecková, Enenkelová – Čapková, Krupnová, Leierová – Koníčková, Mlejnková, Billa – Tožičková, Tvrzníková, Paloncyová – Reznarová, Rybičková

Rozhodčí: Kirjonen, Sirkka.

00:01

3:26
    Zatím vidíme bezbrankovou bitvu, ve které jsou mírně lepší české hráčky.

06:38
    Švýcarsko právě vstřelilo branku!
    Švýcarky jdou do vedení zásluhou NINY BARTSCHIOVÉ, která zužitkovala přihrávku Ruttimannové. Asistence: Corin Ruttimannová.

08:30
    Český tým se snaží tlačit a vynutit si srovnání.

10:15
    Česko bude mít k dispozici první početní převahu v tomto utkání.

10:28
    Hrdinka posledních minut Nina Bartschiová nyní oslabuje svůj tým a bude na dvě minuty vyloučena.

12:28

16:00
    Švýcarky dobře brání a ačkoliv je česká touha po vyrovnání evidentní, stav je stále 1:0.

19:00
    Probíhá poslední minuta první třetiny.

20:00

České hráčky sice inkasovaly v první třetině jednou a samy se ani jednou za záda Schmidové netrefily. Přesto se dá říci, že jsou střelecky aktivnější o čemž svědčí i počet zásahů obou brankářek. Schmidová musela zasáhnout osmkrát. Ranochová má pět zásahů.

Další třetina začne přibližně v 11:10.

20:01

22:59
    Skvěle teď zabrala Ratajová, když při rychlém návratu do obrany zlikvidovala jasnou gólovou šanci.

23:32
    Češky se opět hrnou do útoku.

26:08
    Česko právě vstřelilo branku!
    Češky využívají své převahy a srovnávají na 1:1. Autorkou branky je MICHAELA MLEJNKOVÁ. Asistence: Denisa Billa.

30:31
    Češkám se podařilo srovnat a jejich herní projev je hned pohlednější.

32:14
    Výborná obranná práce českého týmu, který si počkal a v poslední chvíli obrana v červených dresech zaklekla proti střele.

34:57
    České florbalistky otáčí vývoj utkání ve svůj prospěch, když po přihrávce Tožičkové trefuje LUCIE VESELÁ. Asitence: Gabriela Tožičková.

35:26
    Český tým dokázal otočit skóre a trpělivou hrou výsledek kontroluje.

36:23
    Pohotový zákrok české brankářky, k jejíž bližší tyči letěl nebezpečný projektil soupeřek.

37:05
    Skvěle! LUCIE VESELÁ se trefuje podruhé v krátkém sledu a český tým díky tomu odskakuje soupeřkám o dvě branky. Asistence: Romana Kiecková.

39:01
    Probíhá poslední minuta druhé třetiny.

39:26
    To je skvělá zpráva pro české fanoušky. Zdá se, že Češky půjdou do šaten s vedením v zádech.

40:00

České hráčky ve druhé části totálně drtily své alpské soupeřky, díky čemuž Ranochová musela zasahovat pouze šestkrát. Oproti tomu na druhé straně si Schmidová připsala dalších osm zákroků a navíc kapitulovala hned třikrát. České dívky tak vedou před závěrečnou třetinou 3:1.

Další třetina začne přibližně v 11:45.

40:01

43:18
    Zvoní pravá tyč branky Ranochové!

45:02
    Aktivita českého týmu je tu tam. Nyní se za vyrovnáním žene Švýcarsko.

47:37
    Autorem branky je STELLAOVÁ. Asistence: Ruttimannová.

49:00
    Český tým je na odskok opět pouze o jednu branku. Zvítězit stále mohou oba týmy.

49:49
    Hráčky v bílém trpělivě brání a chytrou hrou nepouští své sokyně na dostřel branky.

53:41
    Na dvě minuty je vyloučena Chalveratová. Češky tak budou hrát dnes již podruhé přesilovou hru.

54:47
    MARGRIT SCHEIDEGGEROVÁ dobře napadal rozehrávku českého týmu a po souboji se sama dostala do samostatného útoku a v oslabení tak srovnává na 3:3. Bez asistence.

55:38
    Vyloučení v týmu Švýcarsko (Mischlerová – 2 minuty).

55:51
    NINA BARTSCHIOVÁ trefuje horní polovinu branky, když se opět v oslabení dostala do rychlého brejku. Asistence: Margrit Scheideggerová.

56:19
    České hráčky ztratily vedení během dvou přesilových her během dvou minut. Přesto se nevzdávají a dále útočí.

57:38

58:00
    Český tým stále v útoku.

59:34
    Oddechový čas pro hosty.

59:40
    Česká branka je prázdná a míček na hokejkách českých děvčat.

59:55
    Míček je u mantinelu a Švýcarky jej blokují. Je konec naděje na dobrý výsledek.

České hráčky předvedly, jak snadno se dá ztratit dobře rozehraný zápas. Přestože hrály po dvě třetiny dobrý florbal a vedly o dvě branky, o své vedení přišly ve vlastních přesilovkách pět minut před koncem, kdy Švýcarky navíc ihned vsítily vítěznou branku. I takový bývá florbal.

Zásahy brankářek ve třetí třetině: 2-6.

Zásahy brankářek celkem: 18-17.

Nejlepší českou hráčkou dnešního utkání byla vyhlášena Lucie Veselá.

Nejlepší Švýcarkou dnes byla Nina Bartschiová.

Pro dnešek je to vše. Přeji hezký zbytek dne a těším se u dalšího sledování onlajn přenosů. (12:18:26)

Otto Slabý

Góly a asistencie: 7. Bartschiová (Ruttimannová), 48. Stellaová (Ruttimannová), 55. Scheideggerová, 56. Bartschiová (Scheideggerová) – 27. Mlejnková (Billa), 35. Veselá (Tožičková), 38. Veselá (Kiecková)

Švajčiarsko: Schmidová (Bircherová) – Bartschiová, Spichigerová, Chalveratová, Scheideggerová, Reinhardová, Hintermannová, Fricková, Wyssová – Stellaová, Ruttimannová, Brigitteová – Liechtiová, Beerová, Cinaová – Buhlerová, Waltherová, Kollerová

Rozhodca: Kirjonen, Sirkka