Martin – Kežmarok 2:3 (kon.) | Skalica – Pruské 2:1 (kon.)
ŠKB Martin
2:3 (0:0, 1:2, 1:1) Stav série: 0:1
MŠK Kežmarok
Sobota 16.04.2016, 13:00 • Športový areál Sokolovňa • Extraliga Play-off (SK) • Štvrťfinále

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 13:00.

Po základnej časti piaty Martin začína semifinále na svojom ihrisku proti Kežmarku, ktorý sa po 22 kolách umiestnil o priečku za ním. Zloženie tejto dvojice je veľkým prekvapením nakoľko sa práve v prípade hostí veľmi nepočítalo s postupom ďalej po sérii s Ružinovom.

Oba tímy si však v štvrťfinálovej sérii vybojovali postup po výsledku 3:1 na zápasy a sú tak zaslúžene v boji o finále.

Martin si v nedeľu ako posledný z tímov vybojoval miestenku v semifinále keďže s Kometou Vrútky zachraňoval remízu 4:4 v riadnom hracom čase sekundu pred koncom tretej tretiny. V predĺžení následne na domácej pôde definitívne zmaril nádeje súpera vďaka využitej presilovej hre.

Kežmarok si naopak po dvoch tesných výsledkoch v predĺžení dokázal v rozhodujúcom štvrtom zápase poradiť s Ružinovom doma 4:1 a je tak právom medzi najlepšou štvorkou.

ŠKB Imperial Vitamins Martin: Polc (Jurošek) – Fodrek, Zluky, Javorka, Starosta, Holbus, Lang, Fedor – Hrivnák, Tomka, Učník, Bielený, Kollár, Wagner, Tomečko, Ruttkay M., Hazucha, Kašša, Matuščin

MŠK Mimisolar Kežmarok: Kalis (Pristaš) – Šlachtič, Kromka B., Bednár, Kromka P., Čarnogurský, Dejneka – Oravec, Teplický, Lipták, Zwick, Svitana, Jakubčo, Glevaňák, Pisarčík, Havira

Rozhodca: Královič, Mixa.

00:01

00:25
    Branislav Kromka na útočnom výlete. Polc nemusel zasahovať.

01:08
    Patrik Kromka zostal osamotený vzadu. Kežmarok sa snaží nasťahovať do útočného pásma.

01:52
    Havira to skúsil z ľavej strany. Domáci však situáciu následne zvládli.

02:33
    Hrivnák z prvej. Kalis sledoval loptičku letiacu vedľa bránky.

03:17
    Máme za sebou rýchly úvod stretnutia. Rozhodcovia zatiaľ nemajú dôvod prerušovať hru.

03:56
    Wagner to skúsil z pravého kruhu. Kalis si musel dať pozor.

04:22
    Liptákov pokus. Začína pribúdať streleckých snáh na oboch stranách.

04:58
    Súboj Zwicka s domácim Fedorom. Hrá sa v strednom pásme.

05:19
    Tomka nastrelil spoluhráča. Loptička skočila následne za modrú čiaru.

05:50
    Kollár opäť spoza pravého kruhu. Loptička končí na zadnom mantineli.

06:18
    Hosťujúci Teplický v dobrej príležitosti. Polc jeho pokus vyrazil.

06:57
    Patrik Kromka v súboji s Kaššom. Hostia získavajú pásmo.

07:23
    Bednár odpálil loptičku do bezpečia. Kežmarčania zbytočne neriskujú v obrannom pásme.

07:49
    Posunutá bránka hostí. Fodrek už nemusí dobiedzať pred bránkoviskom.

08:21
    Bielený čaká na chybu súpera. Jeho spoluhráči medzitým striedajú.

08:54
    Kollár to teraz skúšal medzi kruhmi. Pekný pokus do stredu bránky.

09:12
    Hazucha bojuje v rohu ihriska. Hosťujúci Svitana si s ním poradil až na druhý pokus.

09:38
    Zakázané uvoľnenie na domácej strane. Hra sa presťahuje pred Polca.

10:25
    Domáci Hrivnák číhal na modrej. Dejneka preto nasmeroval prihrávku na pravú stranu.

10:54
    Ďalekonosný pokus Haviru. Okamžite tu máme tlačenicu pred domácou bránkou.

11:23
    Branislav Kromka skúšal dorážať pokus Pisarčíka. Opäť tu máme snahu hostí skórovať.

11:57
    Svitana vbehol do útočného pásma. Zakončoval ešte za behu.

12:32
    Na rade sú domáci hráči. Zluky v spolupráci s Tomkom.

13:10
    Kollárova strela nadvihnutá nad bránku v podaní Fodreka. Domáci sa v závere snažia nakloniť misky váh na svoju stranu.

13:45
    Hosťujúci Zwick oslobodzuje svoj tím. Loptička v pásme domáceho tímu.

14:22
    Kollár trafil Dejneku. Do konca prvej tretiny už len zostávajú sekundy.

14:50
    Ešte snaha Učníka. Je však v strednom pásme.

15:00

V úvodnej tretine sme gól nevideli. Je to z oboch strán opatrný hokejbal. Príležitosti síce oba tímy mali, nebol to však súvislejší tlak, ktorý by vyslovene volal po zmene skóre.

15:01

15:36
    Čarnogurský spoza modrej. Máme tu prvý strelecký pokus v druhej tretine.

16:05
    Zakázané uvoľnenie na domácej strane. Vhadzovanie pred Polcom.

16:39
    Opäť vyhodená loptička z obranného pásma domáceho tímu. Bolo to trošku unáhlené.

17:21
    Fodrek na útočnom výlete. Vletel do pásma po pravej strane.

17:58
    Javorka pekne spoza kruhu. Kalis stál pripravený.

18:52
    Martin dáva gól! Domáci hráči sa dočkali gólu. Martin Kollár začal akciu ešte v strednom pásme. Rastislav Bielený potiahol loptičku pred bránku kam smeroval spolu s MICHALOM WAGNEROM, ktorý po prečíslení obrany strieľa do odkrytej ľavej strany bránky.

19:32
    Bednár sa teraz hnevá na spoluhráčov. Jeho strelu totiž stačilo len tečovať.

20:01
    Lipták z prvej veľmi nepresne. Polcovi teraz nepomohli spoluhráči, hostia však situáciu trestuhodne nevyužili.

20:43
    Kollár sa snaží odpáliť loptičku pred Jakubčom. Ten pásmo udržal.

21:23
    Teplický z pravej strany. Pekný pokus.

21:44
    Javorka pomáha pred vlastnou bránkou. Domáci vo štvorici pred Polcom.

22:35
    Patrik Kromka to skúšal individuálne. Vhadzovanie pred bránkou Martina sa ale zopakuje.

23:14
    Čarnogurský z ťažkého uhla. Polc nemusel zasahovať.

23:49
    Ďalší pokus hostí. Oravec sa natlačil až do bránkoviska.

24:22
    Domáci sa po niekoľkých minútach hry dostali do útočného pásma. Wagner s Javorkom však vysielali strely iba spoza modrej čiary.

24:58
    MŠK Mimisolar Kežmarok dáva gól! Vyrovnávajúci gól pri ktorom prišlo k posunutiu bránky. Matúš Lipták už dvíhal po jeho pokuse hokejku nad hlavu, loptička však ešte nebola v bránke. BORIS ORAVEC následne prekonal aj brankára, domáci hráči však pri snahe zmariť celú akciu posunuli bránku.

25:32
    Domáci Tomka vybojoval útočné pásmo. Martin sa tak vracia k snahám o skórovanie.

26:11
    Pisarčík sa ocitol v postavení mimo hry. Jeho prechod cez modrú bol najmä snahou obísť protihráča bez loptičky.

26:39
    Bielený to skúša individuálne. Proti Braňovi Kromkovi sa ale nepresadil.

27:18
    Martin Ruttkay vypálil spoza obrancu. Kalis jeho pokus následne kryl.

27:46
    Hosťujúci Svitana si nabehol z ľavej strany. Polc vykryl strelecký uhol.

28:39
    Obrovská snaha hostí skórovať do prestávky. Je tam už aj tlačenica pred Polcom.

29:44
    MŠK Mimisolar Kežmarok dáva gól! Tlak hostí napokon pretavený v druhý gól. Libor Teplický najskôr neuspel pred brankárom, MATÚŠ LIPTÁK mu však dobre sekundoval a dokončil celú akciu.

30:00

V druhej tretine sme už videli aj góly. Martin sa dostal síce do vedenia, hostia však boli potom úspešnejší a v závere tretiny dokonali obrat.

30:01

30:43
    Tomka potiahol domácu akciu až do útočného pásma. Tam však musel počkať na pomoc spoluhráčov.

31:21
    Bielený brnká na nervy Šlachtičovi. Ten sa však nenechá vyviesť z miery a naďalej mu bráni v streľbe.

32:12
    Zwick pomohol svojmu brankárovi. Ten tak odolal tlaku domácich hráčov.

32:58
    Martin Čarnogurský (KEZ) inkasuje dve minúty za držanie.

33:19
    Hrivnák na modrej. Domáci v presilovkovom rozostavení.

33:46
    Martin Ruttkay sa musí vrátiť po vyhodenú loptičku. Kežmarok to urobil s veľkým prehľadom.

34:21
    Teplický opäť vyviezol loptičku. Domáci kúzla zbavení.

34:59
    Nevyužitá presilová hra Martina. Kežmarok odolal.

35:50
    Martin dáva gól! Martin Ruttkay mal dostatok voľného priestoru pred bránkou. Videl však nepokrytého PETRA UČNÍKA na ľavej strane, ktorý mal pred sebou už len odkrytú bránku a tak môžu domáci osláviť vyrovnávajúci gól.

37:08
    Michal Fodrek (MAR) inkasuje dve minúty za hrubosť.

37:48
    Svitana neudržal loptičku na polovici súpera. Domáci sa oslobodzujú.

38:36
    Avizované vylúčenie na domácej strane. Rozhodcovia napokon vyhodenie loptičky preklasifikovali a domáci ďalší trest neinkasujú.

38:41
    MŠK Mimisolar Kežmarok dáva gól! Využitá presilová hra. Domáci pozabudli na hru v obrane. Šimon Pisarčík uvoľnil PATRIKA SVITANU proti ktorému nevybehol žiadny z protihráčov a pohodlne skóruje.

39:23
    Tvrdý súboj za bránkou Kežmarku. Tomečko natlačený na mantinel, hra je prerušená.

39:54
    Starosta teraz bojuje v útočnom pásme o loptičku. Zwick situáciu s prehľadom zvládol.

40:24
    Prihrávka Pisarčíka trafila Oravca. Ten sa teraz hnevá na spoluhráča.

40:56
    O atmosféru sa nám teraz stará hosťujúci fanklub. Ten je tu v hojnom zastúpení.

41:21
    Obetavý zákrok Svitanu. Hostia vo dvojici napádajú útočiacich hráčov.

41:43
    Kollár sa teraz musí vrátiť dozadu. Máme tu tlak hostí na bránku domácich.

42:31
    Wagner sa otáčal pri zakončení. Škoda pre domácich, že sa mu nepodarilo udržať si pozíciu.

43:05
    Tlak domáceho tímu sa stupňuje. Svitana odpálil loptičku do bezpečia.

43:56
    Zakázané uvoľnenie na strane hostí. Tí sa potrebovali zbaviť loptičky za každú cenu.

44:31
    Oddychový čas hostí.

44:32
    Osamotená domáca bránka. Domáci hrajú power-play.

44:41
    Zakázané uvoľnenie. Hra sa sťahuje späť pred Kalisa.

44:49
    Kollár zasiahol loptičku vo vzduchu. Tú tečoval jeden z protihráčov.

44:57
    Posledný pokus domáceho tímu. Hrivnák v páde ešte doloval loptičku.

V prvom stretnutí semifinálovej série podľahol Martin Kežmarku 2:3. Góly: 19. Wagner (Bielený, Kollár), 36. Učník (Ruttkay) – 25. Oravec (Lipták), 30. Lipták (Teplický), 39. Svitana (Pisarčík). (14:31:18)

Daniel Modrovský

Hľadáme spravodajcu pre tím MŠK Kežmarok. Viac informácií tu.

Góly a asistencie: 19. Wagner (Bielený, Kollár), 36. Učník (Ruttkay) – 25. Oravec (Lipták), 30. Lipták (Teplický), 39. Svitana (Pisarčík)

ŠKB Martin: Polc (Jurošek) – Fodrek, Zluky, Javorka, Starosta, Holbus, Lang, Fedor – Hrivnák, Tomka, Učník, Bielený, Kollár, Wagner, Tomečko, Ruttkay M., Hazucha, Kašša, Matuščin
    MŠK Kežmarok: Kalis (Pristaš) – Šlachtič, Kromka B., Bednár, Kromka P., Čarnogurský, Dejneka – Oravec, Teplický, Lipták, Zwick, Svitana, Jakubčo, Glevaňák, Pisarčík, Havira

Rozhodca: Královič, Mixa