Tampa Bay – Detroit 5:2 (kon.) | Florida – NY Islanders 3:1 (kon.) | St. Louis – Chicago 2:3 (kon.)
Anaheim – Nashville 2:3 (kon.) | Pittsburgh – NY Rangers 2:4 (kon.)
Tampa Bay Lightning
5:2 (1:0, 1:1, 3:1) Stav série: 2:0
Detroit Red Wings
cz Sobota 16.04.2016, 01:00 • Amalie Arena, Tampa • Play-off NHL • Štvrťfinále V. konferencie

59:06
    Vyloučení v týmu Tampa Bay Lightning (Blunden – 2 min., bitka).
    Vyloučení v týmu Detroit Red Wings (Abdelkader – 5 min., bitka).
    Vyloučení v týmu Tampa Bay Lightning (Nestěrov – 5 min., bitka).
    Vyloučení v týmu Detroit Red Wings (Richards – 5 min., bitka).
    Vyloučení v týmu Tampa Bay Lightning (Callahan – 2 min., hrubost).
    Vyloučení v týmu Detroit Red Wings (Larkin – 2 min., hrubost).
    Vyloučení v týmu Detroit Red Wings (Richards – 2 min., sekání).
    Vyloučení v týmu Detroit Red Wings (2 min.).

59:06
    Na hostech je vidět frustrace! Před stěhováním série do Detroitu ještě hosté vyvolali potyčku před brankou Bena Bishopa. Utvořilo se několik dvojiček, zapojil se třeba i Dylan Larkin!
    57:16 Alex KILLORN - 5:2

57:16
    Tampa právě vstřelila branku!
    Je hotovo! Tampa si připíše druhý bod v sérii prvního kola! Domácí uspěli na vhazování v obranném pásmu, Carle poslal kotouč po mantinelu a ALEX KILLORN do něj plácl tak šikovně, že puk si našel cestičku do prázdné branky! Asistence: Matthew Carle, Tyler Johnson.

57:00
    Hosté zkouší v závěru utkání zariskovat a brankář Howard už tři minuty před koncem základní hrací doby zůstává na střídačce!
    54:48 Tyler JOHNSON - 4:2

54:48
    Možná je definitivně rozhodnuto! Tampa udeřila jako blesk z čistého nebe! Detroit se sice po vyhraném buly vydal vpřed, ale Larkin ztratil puk, Kučerov objel branku Detroitu, našel TYLERA JOHNSONA, který přidal svou druhou branku v utkání! Asistence: Nikita Kučerov, Jason Garrison.

46:57
    Poměr sil na ledě se zase mění! Nyní má navrch Tampa Bay! Tomáš Tatar navíc dostává dvě minuty za držení hole!
    46:32 Tyler JOHNSON - 3:2

46:32
    Tampa znovu vede! Tohle byla opravdová nádhera! TYLER JOHNSON se prodral do útočného pásma středem kluziště, vyměnil si puk s Killornem, který objel branku a vrátil kotouč Johnsonovi.Tyler Johnson se už před prázdnou klecí Detroitu nemýlil! Asistence: Alex Killorn.
    44:27 Brad RICHARDS - 2:2

44:27
    Detroit právě vstřelil branku!
    Detroit přeci jen vyrovnává na 2:2! Hostům se podařilo využít početní převahu! Detroit vyhrál vhazování v útočném pásmu a puk se dostal k BRADU RICHARDSOVI, který prostřelil bezmocného Bishopa! Domácí brankář měl skvěle zakrytý výhled! Asistence: Mike Green, Tomáš Tatar.

42:53
    Bude se vylučovat! Dvě minuty za hru vysokou holí dostává Nestěrov! Detroit dostává dobrou šanci na vyrovnání!

39:48
    A málem se domácím povedlo navýšit vedení! Boyle naskočil na led z trestné lavice a z rohu hřiště předložil puk Callahanovi, který z blízkosti trefil přesunujícího se Howarda!
    39:11 Obrovská šance Detroitu na vyrovnání

39:11
    Až nyní musel Bishop zasahovat! Justin Abdelkader se prosmýkl do útočného pásma a předložil puk mezi kruhy na Sheahana, který bez přípravy napálil právě Bishopa!

39:00
    Probíhá poslední minuta 2. třetiny!

37:35
    Detroit si v závěru druhé třetiny zahraje další přesilovou hru! Střelec zatím rozdílové branky Boyle vyfasoval dvě minuty za nedovolené bránění!

34:03
    Jenže Detroit dostává další možnost hry v početní převaze! Hedman si pobytu na ledě příliš neužil, protože se vrací na trestnou lavici za hákování!

31:50
    Vyloučení v týmu Tampa Bay Lightning (Drouin – 2 min., hrubost).
    Vyloučení v týmu Detroit Red Wings (Sheahan – 2 min., hrubost).
    Vyloučení v týmu Tampa Bay Lightning (Hedman – 2 min., nesportovní chování).

31:50
    Po tvrdém zákroku za brankou Detroitu se v rohu kluziště strhla potyčka! Hráči si utvořili dvojičky a shodili rukavice. Rozhodčí celou situaci okamžitě uklidnili. Uvidíme, jak to bude s tresty!

30:21
    A Tampa si dokonce zahraje přesilovou hru! Dvě minuty za hrubost dostává Pavel Dacjuk!

28:04
    Na druhé straně naopak zahrozil Filppula! Ten si z levého křídla sjel před Howarda, avšak prudkou střelou zápěstím netrefil hostující branku!
    26:46 Brian BOYLE - 2:1

26:46
    Tampa si bere zpátky ztracené vedení! BRIAN BOYLE vybojoval puk v obranném pásmu, rozehrál jej na Coburna a poté si sjel mezi kruhy, odkud prudkou střelou překonal Howarda! Asistence: Jonathan Drouin, Braydon Coburn.
    23:30 Dylan LARKIN - 1:1

23:30
    Je vyrovnáno! Detroit z ničeho nic dotahuje skóre! Tohle byl pořádně šťastný gól! Přihrávka z obranného pásma prošla přes celé kluziště a od zadního mantinelu se odrazila k DYLANU LARKINOVI, jež vsítil svou první branku v play-off NHL! Asistence: Jonathan Ericsson, Niklas Kronwall.

21:12
    Ale bude se vylučovat! Právě za faul na Kučerova dostává Dylan Larkin dvě minuty za hákování!
    21:08 Nikita Kučerov a jeho krásná práce s hokejkou

21:08
    Nikita Kučerov se dostal do obrovské šance, mířil sám na Howarda, jenže v poslední chvíli mu obránce rozhodil pohyb a zamezil mu v zakončení!

19:00
    Probíhá poslední minuta 1. třetiny!

18:13
    Velká šance před brankou Detroitu! Filppula dostal přihrávku od mantinelu, přebral puk a okamžitě prověřil hostujícího brankáře zápěstím! Howard udržel puk mezi rukou a tělem!
    15:17 Nikita KUČEROV - 1:0

15:17
    Tampa se ujímá vedení! Hala je na nohou, domácí využívají přesilovku 5 na 3! Tampa sevřela bránící trojici před Howardem, Hedman našel přihrávkou volného spoluhráče a NIKITA KUČEROV tvrdou střelou propálil Howarda! Asistence: Victor Hedman, Tyler Johnson.

14:47
    A tohle už vypadá pro Tampu o dost atraktivněji! Domácí si totiž zahrají přesilovku 5 na 3! Dvě minuty za sekání dostává Abdelkader!

14:20
    Tampa si zahraje další přesilovou hru! Dvě minuty za sekání totiž dostává Nyquist!

13:24
    Johnson dostal možnost pálil z pravého kruhu! Před Howardem dobře clonil jeden z domácích hráčů a Johnson svou střelou těsně minul horní roh!

11:11
    Bude se vylučovat! První přesilovou hru si vyzkouší také Tampa Bay! Dvě minuty za hrubost dostává nažhavený obránce Quincey!

06:32
    Namestnikov vypálil z jízdy a Howard jeho ránu neudržel! Po odraženém puku se ještě vrhl dotírající Boyle, ale ani on ve velké rychlosti nepropálil hostujícího brankáře!
    02:20 Šance Detroitu v přesilové hře

02:20
    První šance Detroitu! Hosté zakombinovali před Bishopem a kotouč se zadovkou dost do míst, kde stál Zetterberg, jenže ten trefil pouze připraveného Bishopa!

02:00
    Bude se vylučovat! Detroit si zahraje první přesilovou hru! Dvě minuty za držení dostává Alex Killorn.

Tomáš Kubečka

Góly a asistencie: 16. Kučerov (Hedman, Johnson), 27. Boyle (Drouin, Coburn), 47. Johnson (Killorn), 55. Johnson (Kučerov, Garrison), 58. Killorn (Carle, Johnson) – 24. Larkin (Ericsson, Kronwall), 45. Richards (Green, Tatar)

Tampa Bay Lightning: Bishop – (Vasilevskij) – Carle, Hedman, Šustr, Garrison, Nestěrov, Coburn – Kučerov, Johnson, Killorn – Drouin, Filppula, Palát (A) – Callahan (A), Pacquette, Brown – Boyle (C), Namestnikov, Blunden
    Detroit Red Wings: Howard (Mrázek) – Green, Quincey, Marčenko, Kronwall (A), DeKayser, Ericsson – Zetterberg (C), Dacjuk (A), Abdelkader – Tatar, Sheahan, Nyquist – Larkin, Richards, Helm – Andersson, Glendening, Athanasiou

Rozhodca: St. Laurent, Rooney – Murphy, MacPherson

Diváci: 19092