Classic – NST Naiset 2:3 (kon.) | Classic – Oilers 8:2 (kon.)
SCC Classic
2:3 (0:1, 0:2, 2:0)
NST Naiset Lappeenranta
cz Sobota 16.04.2016, 12:15 • Hartwall Arena, Helsinky • Finská Salibandyliiga • Superfinále

To je ode mě pro tuto chvíli vše. Loučím se s Vámi z ženského superfinále Salibandyliigy a těším se na shledanou u nějakého dalšího online přenosu. (14:27:08)
    Hráčky NST Lappeenranta přebírají pohár pro mistryně finské Salibandyliigy.

Hráčky NST Naiset Lappeenranta se poprvé v klubové historii stávají mistryněmi Finska! NST zvládlo dramatický závěr zápasu, zaslouženě se raduje z titulu a stává se prvním finským mistrem, který vzešel ze superfinále. Vítězství má rovněž českou stopu, jelikož důležitou součástí týmu z Lappeenranty je česká útočnice Hana Koníčková, která si spolu se svými spoluhráčkami za chvíli převezme zlatou medaili za vítězství ve finské lize.

59:53
    Hráčky NST získaly míček a drží ho v rohu za svou brankou!

59:34
    Classic právě vstřelil branku!
    Ještě nás čeká drama! V čase 59:34 snižuje na rozdíl jediné branky SANNI NIEMINENOVÁ, která se prosazuje střelou do horního rohu branky po přihrávce z rohu od Enlundové. Asistence: Elina Enlundová.

59:02
    Až nyní přišla nebezpečná střela, která však těsně míjí branku!

58:47
    Classic hraje už více než minutu bez brankářky, ale stále se nedostává do šancí.

57:02
    Classic hrál chvíli bez brankářky a NST to málem hned potrestalo! Na polovině hřiště získala míček Lirkkiová, která z otočky těsně minula prázdnou branku!

56:50
    Ella Alankoová nahazovala míček před bránu, její nahození bylo nebezpečně tečováno bránící hráčkou, ale balónek nakonec jen prolétl vedle tyče.

56:28
    Vysoké nahození z poloviny hřiště si Mäkeläová pohlídala a pohotově míček lapila. Tým SCC Classic si následně vyžádal oddechový čas.

55:40
    Hráčky NST teď hrají hodně takticky, dobře napadají rozehrávku Classicu a při zisku míčku se tlačí do rohů na útočné polovině.

54:33
    Koníčková teď dobře zabojovala u mantinelu, kde získala míček pro svůj tým. NST se vydalo na útočnou polovinu, kde už spíš tak trochu šetří čas.

53:22
    Hra se teď skutečně trochu zklidnila. NST dobře brání a nepouští soupeřky na dostřel své brány.

52:00
    Hráčky NST teď drží míček a snaží se trochu zklidnit hru, což je přesně to, co nyní potřebují.

50:15
    Obrana NST poprvé kapituluje a finále se dramatizuje! Eliisa Alankoová potáhla míček na útočnou polovinu, kde přihrála před branku své mladší sestře a ELLA ALANKOOVÁ se prosazuje střelou přes padající brankářku. Asistence: Eliisa Alankoová.

49:10
    Ella Alankoová nahazovala míček před branku, tam se však žádná z hráček v modrém nedostala ke slovu.

48:13
    Mäkeläová teď zaváhala při rozehrávce, když hodila míček jen k Enlundové, od jejíž hole balónek odskočil dostatečně na to, aby brankářka NST mohla napravit své zaváhání a včasným výběhem a vykopnutím míčku odvrátit nebezpečí.

47:47
    Sinisalová teď skvěle získala míček v obraně a založila rychlý protiútok, z něhož však nakonec zakončení nebylo.

47:10
    Kalliová vypálila tvrdě z dálky, ale její rána minula branku NST.

45:51
    Koníčková nenápadně protečovala míček směrem na branku a gólmanka musela zasahovat!

44:28
    Po rychlé kombinaci střílela z úhlu Lampinenová z NST, která pořádně protáhla brankářku Classicu.

43:32
    Hráčky Classicu teď držely útočnou polovinu, ale obrana NST je nutila hrát hlavně po rozích a nakonec získala balónek pro sebe.

42:23
    Ke střele se ovšem nyní na druhé straně dostala Sipiläinenová, tu však bez problémů vychytala Mäkeläová.

41:22
    Útočit potřebuje SCC, které má tříbrankovou ztrátu, ale do třetí třetiny přesto vstoupily aktivněji hráčky NST, které drží míček před brankou Lakkalaové.

40:01

Střely na branku: 19:14 (10:6, 9:8, -:-)

Druhou třetinu ovládly hráčky NST, které zvýšily na 3:0 a jsou na dobré cestě k zisku svého historicky prvního mistrovského titulu, z něhož by se v tom případě radovala i česká hráčka Hana Koníčková. Třetí třetina začne přibližně ve 13:52.

40:00

38:47
    Hráčky Classicu se snaží vytvořit si tlak a ještě do přestávky snížit, ale nadále naráží na pevnou obranu NST.

37:43
    Tým NST Naiset právě vstřelil branku! Celek z Lappeenranty už vede o tři branky! Lirkkiová našla přihrávkou podél mantinelu JUULI HAKKARAINENOVOU, která si seběhla před bránu a střelou ke vzdálenější tyči překonala Lakkalaovou. Asistence: Jaana Lirkkiová.

35:00
    K vidění je obrovské nasazení a opticky vyrovnaná hra, kterou zatím rozhoduje pevnější obrana NST. Ta je zatím totiž naprosto neprostupná a tým z Tampere dosud nenašel recept na její překonání.

34:02
    Obrovská šance Hannonenové! Bývalá běžkyně na lyžích se ocitla s míčkem osamocená před Lakkalaovou, kterou chtěla překonat střelou k bližší tyči, jenže brankářka SCC reflexivně pravou rukou vyrazila míček mimo branku. Skvělý zákrok!

32:23
    Ruokonenová se vrací na hrací plochu a NST je kompletní.

32:02
    Obrana NST je precizní i při oslabení, hráčky Classicu si neví rady.

31:12
    Hannonenová se dostala do úniku při vlastním oslabení, ale v obrovské šanci nevyzrála na Lakkalaovou!

30:23
    Vyloučení v týmu NST Naiset Lappeenranta (Anu Ruokonenová – 2 minuty, Vysoká hůl).

30:00
    Je potvrzeno to, co se dalo čekat. Nina Rantalaová už do zápasu nezasáhne, což je pro Classic skutečně velká ztráta. Kapitánka týmu z Tampere byla nejaktivnější hráčkou svého týmu.

29:12
    Střílelo se však na druhé straně, kde teď gólmanku NST prověřila Hannonenová.

28:49
    První formace NST s Hanou Koníčkovou teď držela míček na útočné polovině, ale střela z toho nebyla.

27:46
    Oba týmy předvádějí obrovské nasazení, hraje se ve vysokém tempu, avšak v tuto chvíli bez šancí na jedné či druhé straně.

25:57
    NST pokračuje i ve druhé třetině ve výborné obranné hře a pro Classic je opravdu velice těžké dostat se do šance. Hráčky z Lappeenranty navíc vybojují dobrým napadáním velké množství míčků.

24:28
    Nyní se ale SCC dostalo až k Mäkeläové, která ovšem pohotově zakročila proti střele Kauppilaové.

23:47
    Hráčky NST velmi dobře napadají rozehrávku Classicu a nedávají soupeřkám z Tampere příliš prostoru, což nese své ovoce.

22:04
    Tým NST Naiset právě vstřelil branku! Je to 0:2! Lampinenová našla parádní vzdušnou přihrávkou za obranu HELI SUOREIJUSOVOU, která stála zády brance a napoprvé promáchla, ale podruhé už míček bekhendem trefila a střela prolétla mezi nohama Lakkalaové. Asistence: Inka Lampinenová.

21:47
    Kapitánka SCC Nina Rantalaová schytala Lirkkiové ošklivý úder ramenem do obličeje a je odvážena na nosítkách. SCC se tedy nejspíš bude muset po zbytek zápasu obejít bez kapitánky.

21:03
    Na druhé straně teď míček prolétl vedle branky Mäkeläové a skončil v zámezí.

20:25
    Sinisalová se hned v úvodu druhé periody dostala ke střele, kterou gólmanka jen vyrazila před Koníčkovou a česká hráčka se jen těsně nedostala k dorážce.

20:01

Střely na branku: 10:6

V první třetině padla pouze jedna branka, kterou hned v 1. minutě vsítila Juuli Hakkarainenová, díky níž vede NST Naiset Lappeenranta 1:0. Druhá třetina začne přibližně ve 13:01.

20:00

19:59
    Eliisa Alankoová docílila současně se závěrečnou sirénou vyrovnávací branky, která byla konzultována s videorozhodčím a nakonec nebyla uznána.

19:00
    Hráčky Classicu nevyužily pětiminutovou přesilovou hru a hned po jejím skončení se do velké šance dostalo NST, které zahrozilo z rychlého brejku! Suoreijusovou však vychytala brankářka Lakkalaová.

18:39
    Další pohodový zákrok brankářky NST. Pětiminutová přesilovka Classicu už se blíží ke svému konci.

17:59
    Rantala vystřelila neškodně přímo do brankářky, která okamžitě rozehrála a NST se snaží držet míček na útočné polovině.

17:14
    Výborná obrana hráček NST! Z přesilovky Classicu už zbývají jen necelé dvě minuty a tým z Lappeenranty se zatím brání opravdu skvěle.

16:11
    Suomalainenová pálí těsně vedle! Míček skončil mimo hrací plochu, takže oba týmy mohou prostřídat své formace a rozehrávat bude NST.

15:49
    Hráčky Classicu kombinují před brankou soupeřek, ale obrana NST k nim dobře přistupuje a nepouští je do zakončení.

14:47
    Rantalaová se odhodlal ke střele, ale trefila jen pozornou Mäkeläovou.

13:57
    Je tu první vyloučení a obrovská šance pro Classic! Mia Karjalainenová si totiž odsedí celých pět za hrubost v souboji s Kekkonenovou.

13:10
    Tým z Tampere teď vyrovnal obraz hry a častěji kontroluje míček. Mäkeläová však přesto zatím nemusela nic moc řešit.

11:52
    Hráčky NST nepustily soupeřky do zakončení a nyní jsou na míčku ony.

11:41
    Lampinenová si počínala nedovoleně v souboji u mantinelu a Classic bude rozehrávat u branky Mäkeläové.

10:52
    SCC se dostalo do přečíslení dvou proti jedné, míček potáhla před branku Nieminenová, která se rozhodla vzít to na sebe, ale její bekhendový blafák Mäkeläová dobře přečetla.

09:49
    Kailaová teď zkusila vypálit skoro z poloviny hřiště a střela mířila mezi tři tyče, takže Lakkalaová musela zasahovat. Brankářka Classicu má zatím více práce než její protějšek z NST.

09:11
    No, druhá formace týmu NST zatím při každém pobytu na hrací ploše hodně zatápí obraně Classicu.

08:37
    Nebezpečná střela Hannonenové! Gólmanka SCC si připisuje další hodně důležitý zákrok.

07:04
    Lampinenová si teď ovšem pomohla v obraně proti Rantalaové faulem, jenže rozhodčí situaci nejspíš přehlédli, takže se nepíská.

06:42
    Hráčky Classicu ted držely míček na polovině soupeřek, ale NST zatím velmi dobře brání a nepouští soupeřky do střeleckých pozic.

05:20
    Hakkarainenová mohla přidat svou druhou branku, ale po její dobře mířené střele k tyči se vrhla Lakkalaová, která dobrým zákrokem vyrazila míček mimo tři tyče!

03:45
    Úvod zápasu patří trochu překvapivě hráčkám NST, které po naprostou většinu času drží míček na svých holích a soupeřky z Tampere zatím k ničemu nepustily.

02:54
    NST je nadále aktivní! Ke střele se teď málem dostala Hana Koníčková, která byla na poslední chvíli zblokována soupeřkou. Hráčky NST však zůstávají v útoku.

01:00
    Tým NST Naiset právě vstřelil branku! Přesně po minutě hry je tu první branka, z níž se raduje tým z Lappeenranty! Kokkoová vystřelila z levé strany a Lakkalaová míček pouze vyrazila k JUULI HAKKARAINENOVÉ, která bekhendem pohotově dorazila míček do branky. Asistence: Laura Kokkoová.

00:26
    Jako první byly na míčku hráčky SCC, ale Sipiläinenová teď pokazila rozehrávku.

00:01

Nyní postupně vbíhají na hrací plochu zahajovací formace obou mužstev, na hřišti je už i Hana Koníčková, která dnes obléká bílý dres týmu NST, Classic nastupuje v modrých barvách.

Hráčky už jsou na hrací ploše a Hartwall Arenou momentálně zní finská hymna.

Utkání bude mít českou stopu! V první formaci týmu NST se představí česká reprezentační útočnice Hana Koníčková.

SCC Classic: Lakkalaová (Kotiahová) – Ella Alankoová, Kalliová, Rantalaová, Eliisa Alankoová, Sipiläinenová – Suomelaová, Suomalainenová, Kauppilaová, Kekkonenová, Nieminenová – Salonenová, Ruokostenpohjaová, Enlundová, Alilaová, Arkkilaová – Saarinenová, Lehtinenová, Pöllänenová.

NST Naiset Lappeenranta: Mäkeläová (Paasuová) – Ukkonenová, Karjalainenová, Koníčková, Suoreijusová, Sinisalová – Lirkkiová, Lampinenová, Hannonenová, Hakkarainenová, Kokkoová – S. Korhonenová, Kailaová, Sinkkoova, Hahlová, T. Korhonenová – Lirkkiová, Ruokonenová, Kettunenová.

NST je celek z města Lappeenranta, které leží na břehu jezera Saimaa a má přibližně 70 tisíc obyvatel. Hráčky tohoto celku se dvakrát v klubové historii dostaly do ligového finále, ale dosud se ani jednou neradovaly z titulu. Dokáží dnes v superfinále přepsat klubovou historii a stanou se poprvé mistryněmi Finska?

SCC Classic je tým z města Tampere, který se v superfinále bude snažit obhájit loňský titul. Jedná se o nejúspěšnější celek v historii ženské Salibandyliigy, který tuto soutěž ovládl již osmkrát. SCC je velice úspěšně hlavně v posledních letech, což dokládá skutečnost, že se celek z Tampere stal mistrem v sedmi z posledních osmi ligových ročníků. Letos se však vůbec poprvé bude rozhodovat o titulu v jednom jediném zápase. Jak si s tím hráčky Classicu poradí?

Zdravím u onlajnu z historicky prvního superfinále ženské florbalové Salibandyliigy. Finské florbalové ligy žen i mužů se inspirovaly úspěchem zavedení superfinále v Česku a od letošní sezony tento krok následují. Nejdříve nás čeká finále ženské ligy, v němž se utkají dva nejlepší celky ze základní části, které prošly oběma koly play-off bez jediné porážky! V helsinské Hartwall Areně se střetne tým SCC Classic s týmem NST Lappeenranta. Papírovým favoritem je celek z Tampere, který vyhrál základní část a v utkání bude veden jako domácí. Oba letošní vzájemné zápasy však byly naprosto vyrovnané. NST zvládlo lépe domácí zápas, v němž zvítězilo 5:3, zatímco SCC uspělo doma v Tampere, kde se radovalo po prodloužení z výhry 5:4. Kdo uspěje dnes v tom nejdůležitějším zápase, který rozhodne o titulu?

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 12:15.

Martin Švejkar

Góly a asistencie: 51. Ella Alankoová (Eliisa Alankoová), 60. Nieminenová (Enlundová) – 1. Hakkarainenová (Kokkoová), 23. Suoreijusová (Lampinenová), 38. Hakkarainenová (Lirkkiová)