Borna Čorič
Borna Čorič (3)
2
7 7
cz Sobota 09.04.2016, 16:49ATP Marrákéš - Grand Prix Hassan II (antuka) • Semifinále

Z mé strany je to pro tuto chvíli vše, děkuji za pozornost, přeji vám hezký zbytek večera a budu se těšit opět někdy u tenisu na počtenou. (18:52:44)

Dnes jsme byli svědky velmi vyrovnaného zápasu. Lépe do něj vstoupil chorvatský hráč, když se dostal do vedení 2:0, ale Jiří Veselý dokázal bleskově reagovat, srovnal a set nakonec dospěl do tiebreaku. V něm první minibrejk získal Veselý, ale ten se za stavu 5:5 dopustil rozhodující dvojchyby a celý set následně prohrál. Do druhé sady ale český tenista vstoupil skvěle a dostal se do vedení 3:0. To udržet nedokázal, a tak jsme byli svědky druhého tiebreaku, který skončil stejným výsledkem jako ten první. Jiří Veselý tak obhájil v Maroku loňské semifinále a nyní se přesune do Monte Carla, kde se na turnaji kategorie Masters 1000 utká v prvním kole s Teymurazem Gabašvilim.

Konec zápasu

6:7
    Český tenista ihned po servisu zahrál forhendový úder daleko mimo kurt a i druhý tiebreak prohrává výsledkem 5:7. Borna Ćorić tak postupuje do svého druhého finále turnaje ATP v kariéře!

5-6
    Tentokrát to ale Jiří Veselý zahrál naprosto skvěle a v nejkrásnější výměně zápasu si po vítězném voleji bere minibrejk zpět! Stále ale čelí mečbolu.

4-6
    Veselý měl opět dobrou pozici pro vítězný úder, ale míček z bekhendu poslal pouze do sítě a jsou zde dva mečboly pro Bornu Ćoriće!

4-5
    Vzápětí ale povedeným servisem snižuje na 4:5.

3-5
    Jiří Veselý opět v tiebreaku vyprodukoval dvojchybu a daruje svému soupeři minibrejk.

3-4
    Ćorić v tiebreaku zatím čtyřikrát servíroval a potřetí končí výměna nevynucenou forhendovou chybou českého tenisty.

3-3
    Return Veselého dopadl těsně do autu, výměna stran tak stejně jako v prvním setu proběhne za stavu 3:3.

3-2
    A nyní český hráč zvládl velmi těžký volej, který dopadl přímo na základní čáru a dostává Veselého do vedení 3:2.

2-2
    Veselý úspěšně praktikoval styl servis-volej a srovnává na 2:2.

1-2
    Čech se posunul mírně do dvorce, měl dobrou pozici k zakončení, ale opět zahrál forhend pouze do zámezí.

1-1
    Následná dlouhá výměna byla ukončena přetaženým forhendem českého tenisty.

1-0
    Veselý do něj vstoupil parádním vítězným forhendem směrem ven z dvorce.

6:6
    Borna Ćorić končí tento game svým šestým esem, srovnává na 6:6 a i o vítězi druhého setu bude muset rozhodnout tiebreak!

15-40
    Dlouhá výměna končí přetaženým čopovaným bekhendem českého hráče.

15-30
    Chorvatský tenista zamířil z forhendu pouze do autu a ještě dramatizuje tento game.

0-30
    Ćorić zasmečoval přesně do míst, kde stál soupeř a náležitě se mu za to omluvil.

0-15
    Veselého bekhend po lajně dopadl těsně do autu.

6:5
    Konec přestávky, na udržení se ve druhé sadě bude podávat Borna Ćorić.

6:5
    Následuje přestávka a výměna stran.

6:5
    Borna Ćorić returnuje daleko do zámezí a Jiří Veselý tak drží svůj servis a ve druhém setu vede 6:5.

40-15
    Český tenista trefuje své osmé eso a vypracovává si dva gemboly.

30-15
    Vzápětí se ale chorvatský hráč vydal na síť a snižuje.

30-0
    Ćorić ještě dlouze debatoval s rozhodčím, ale ten trval na svém, tedy že úder Veselého skončil v kurtu.

15-0
    Chorvat returnoval pouze do deblového koridoru.

5:5
    Po dalším dobrém servisu Ćoriće je srovnáno na 5:5.

30-40
    Chorvatský hráč musel přes druhé podání, ale i přesto Čech nedokázal returnovat do dvorce.

30-30
    Ćorićův forhend skončil v síti a český tenista je dva míčky od zisku druhé sady.

15-30
    Veselý si došel na síť pro vítězný volej a snižuje.

0-30
    Čopovaný bekhend českého hráče skončil v zámezí.

0-15
    Forhendový úder Veselého zastavila páska.

5:4
    Konec přestávky, podávat bude Borna Ćorić.

5:4

5:4
    Český hráč po dobrém servisu zahrál vítězný bekhend, i přes problémy drží svůj servis a jde do vedení 5:4.

A-40
    Veselý zaznamenává své sedmé eso a má opět příležitost ukončit tento game.

40-40
    Čech si ale opět dokázal pomoci servisem, Ćorić jeho tvrdé podání dokázal returnovat pouze do sítě.

40-A
    Jiří Veselý po solidním servisu nevynuceně kazí forhendový úder a nabízí svému soupeři další brejkbol!

40-40
    Ćorić ale opět dotahuje na shodu.

A-40
    A dalším skvělým podáním si český tenista vypracovává výhodu.

40-40
    Ten ale Veselý odvrací výborným servisem.

30-40
    Chorvatský tenista po dobrých forhendech přešel na síť a zahrál zde vítězný volej do volného prostoru, čímž si vypracoval brejkbol!

30-30
    Ćorić překvapil soupeře forhendem do protipohybu a srovnváá stav gamu.

30-15
    Vzápětí Čech zaznamenává svou třetí dvojchybu.

30-0
    Veselý tvrdým forhendem donutil soupeře k chybě a navyšuje své vedení.

15-0
    Ćorić trefil return nečistě a míček odletěl pravděpodobně až na vedlejší kurt.

4:4
    Veselý returnoval pouze do sítě, což znamená srovnání stavu druhé sady na 4:4.

40-A
    Chorvatský hráč si svým pátým dnešním esem vypracovává výhodu.

40-40
    Ćorić sice musel přes druhý servis, ale Veselému se vůbec nepovedl return, který doletěl daleko do zámezí.

40-30
    Český tenista tvrdým forhendem donutil soupeře k chybě a má k dispozici brejkbol!

30-30
    Veselý ale opět dokázal srovnat.

15-30
    Ćorić ale donutil svého soupeře k chybě a opět se ujímá vedení v tomto gamu.

15-15
    Už to vypadalo, že Veselému opět zkrácení hry nevyjde, ale nakonec vykouzlil parádní vítězný lob.

0-15
    Chorvat vstupuje do gamu parádním vítězným bekhendem.

4:3

4:3

4:3
    Jiří Veselý nyní předčil svého soupeře v technických finesách u sítě a jde ve druhém setu do vedení 4:3.

40-0
    Ani potřetí se chorvatský tenista nedokázal dostat do výměny a jsou zde tři gemboly pro Čecha.

30-0
    Vzápětí přidává další a vede již 30-0.

15-0
    Český tenista začal na svém servisu kvalitním podáním.

3:3
    Veselý returnoval pouze do pásky, což znamená, že Borna Ćorić potvrzuje brejk z předchozí hry a srovnává stav druhé sady na 3:3.

15-40
    Ten první ale zůstává nevyužit, Ćorić zahrál až za základní čáru.

0-40
    Chorvatský hráč si vítězným bekhendem vypracovává tři gemboly.

0-30
    Následně se českému tenistovi nepovedlo zkrácení hry.

0-15
    Forhendový úder z Veselého rakety dopadl těsně do autu.

3:2

3:2

3:2
    A ten Ćorić poté, co Veselý nevynuceně poslal forhendový úder pouze do autu, využívá a snižuje ve druhém setu na 2:3.

30-40
    Chorvatský hráč dokázal svého soupeře rozběhat, ten zahrál forhend jen do sítě a je zde brejkbol pro Bornu Ćoriće!

30-30
    Ćorić z bekhendu trefil pouze síť.

15-30
    Veselý vyprodukoval svou druhou dnešní dvojchybu.

15-15
    Nyní český tenista zahrál nepovedený kraťas a jeho soupeř toho dokázal využít ke srovnání stavu.

15-0
    Veselý dobrou nátlakovou hrou získává první fiftýn gamu na svém podání.

3:1
    Chorvat ale nakonec tento game ukončuje smečí a ve druhém setu snižuje na 1:3.

30-40
    Čopovaný bekhend Ćoriće doplachtil pouze do zámezí.

15-40
    Chorvatský tenista si tvrdým forhendem vypracoval dva gemboly.

15-30
    Veselý svého soupeře překvapil returnem, ale poté trošku ukvapeně poslal míček za základní čáru.

15-15
    Vzápětí ale zaznamenává také dvojchybu.

0-15
    Chorvat do gamu na svém servisu vstupuje esem.

3:0

3:0

3:0
    Borna Ćorić posílá forhendový úder do sítě, Jiří Veselý získává osmý fiftýn v řadě, potvrzuje brejk a jde do vedení 3:0.

40-0
    Čech vyslal ze své rakety skvělý druhý servis a vypracoval si tři gemboly.

30-0
    Následně byl Veselý úspěšný na síti a navyšuje své vedení.

15-0
    Český tenista zahájil pouť za potvrzením brejku dobře, Ćorić jeho servis nedokázal vrátit do dvorce.

2:0
    Borna Ćorić ve výměně nevynuceně chyboval a ztrácí tak svůj servis. Jiří Veselý jde ve druhé sadě do vedení 2:0.

40-30
    Opět stejná situace, Veselého prohoz po čáře dopadl do kurtu a český tenista má k dispozici hned v úvodu druhého setu brejkbol!

30-30
    Veselý dokázal svého soupeře krásně prohodit po lajně a srovnává stav tohoto gamu.

15-30
    Čech se po dobrém returnu vydal na síť, kde výměnu s přehledem ukončil.

0-30
    Veselému nyní nevyšel pokus o zkrácení hry.

0-15
    Český hráč poslal svůj úder až za základní čáru.

1:0

1:0

1:0
    Český tenista končí tento game esem a ujímá se ve druhé sadě vedení 1:0.

40-30
    Veselý si vypracoval dobrou pozici k zakončení výměny, ale míček z forhendu poslal pouze do autu.

40-15
    Čech nedokázal vrátit tvrdý forhend soupeře do kurtu.

40-0
    Return Ćoriće mířil pouze do deblového koridoru.

30-0
    Veselý opět dobře zaservíroval, a poté zahrál pohodlnou smeč.

15-0
    Český tenista začal dobrým servisem a následným vítězným bekhendem.

0:0
    Konec přestávky, podávat bude Jiří Veselý.

0:0

6:7
    Jiří Veselý se dostal do výměny, vydal se na síť, kde zahrál slušný volej, ale byl Bornou Ćorićem prohozen a prohrává tak první set v poměru 6:7(5).

5-6
    Český hráč se za velmi důležitého stavu dopouští své první dvojchyby a nabízí svému soupeři setbol!

5-5
    Veselý skvěle zaservíroval na tělo soupeře, který returnoval jen do sítě, a je tak opět srovnáno.

4-5
    Borna Ćorić zahrál parádní vítězný úder po čáře a jde do vedení 5:4.

4-4
    Chorvatský tenista výborně zaservíroval a došel si na síť pro vítězný volej.

4-3
    Return Ćoriće doplachtil až za základní čáru.

3-3
    Veselý se vydal na síť, kde zahrál parádní stopvolej. Výměna stran tak proběhne za vyrovnaného stavu 3:3.

2-3
    Chorvat zahrál parádní forhend po čáře a Veselý dokázal míček odehrát již jen do sítě.

2-2
    Český tenista zahrál kratší forhend, čehož Ćorić dokázal využít k vítěznému úderu.

2-1
    Veselý se vydal na síť, ale zde čelil tvrdému úderu soupeře a nedokázal jej vrátit na druhou stranu dvorce. Minibrejk je zpět.

2-0
    Return Ćoriće dopadl těsně za základní čáru.

1-0
    Český hráč dokázal v delší výměně přitlačit z forhendu a donutit soupeře k chybě. Hned na úvod tiebreaku tak zde je první minibrejk!

6:6
    Dalším povedeným podáním Jiří Veselý vítězí v tomto gamu, srovnává na 6:6 a o vítězi první sady bude muset rozhodnout zkrácená hra.

40-0
    Český tenista si pátým esem vypracovává tři gemboly.

30-0
    Veselý donutil dalším velmi dobrým forhendem soupeře k chybě a zvyšuje své vedení.

15-0
    Čech si opět připravil povedeným forhendem dobrou pozici, kterou zužitkoval na síti.

5:6

5:6

5:6
    Třetím skvělým servisem v řadě se Borna Ćorić ujímá vedení 6:5 a v prvním setu má jistý minimálně tiebreak.

40-A
    Dalším neméně povedeným podáním se chorvatský tenista propracovává k výhodě.

40-40
    Ten ale Ćorić kvalitním servisem odvrací. Čech returnoval pouze do sítě.

40-30
    Český hráč možná i s trochou štěstí skvěle zareturnoval vysokým obloukem a následně si došel na síť pro vítězný volej a má k dispozici brejkbol!

30-30
    Veselý si neporadil s forhendovým returnem, ten sotva doletěl k síti.

30-15
    Chorvatský tenista poslal bekhendový úder z dobré pozice až za základní čáru a pouští svého soupeře v tomto gamu do vedení.

15-15
    Vzápětí Ćorić vyprodukoval první dvojchybu celého utkání.

0-15
    Chorvat dobře zaservíroval a následně výměnu ukončil vítězným forhendem.

5:5
    Jiří Veselý svým čtvrtým dnešním esem končí tento game a srovnává na 5:5.

40-0
    Český tenista se opět vydal na síť a opět byl úspěšný. Ćorićův pokus o lob skončil až za základní čarou.

30-0
    Veselý po připraveném útoku přešel na síť, kde pohodlně zakončil.

15-0
    Čech skvěle zaservíroval a následně zahrál důraznou smeč.

4:5
    Konec přestávky, na udržení se v prvním setu bude podávat Jiří Veselý.

4:5

4:5
    Velmi dlouhá výměna skončila forhendovou nevynucenou chybou českého hráče, ale nutno konstatovat, že Borna Ćorić byl velmi trpělivý a tato taktika mu momentálně přinesla ovoce. Chorvatský tenista jde v první sadě do vedení 5:4.

30-40
    Chorvatský tenista si svým třetím dnešním esem vypracovává gembol.

30-30
    Ćorić přetáhl svůj forhend a v tomto gamu je opět srovnáno.

15-30
    Čech se pokusil o forhend po čáře, ale zamířil pouze do deblového koridoru.

15-15
    Následně ale Veselý zahrál parádní prohoz křížem.

0-15
    Return českého hráče dopadl těsně za základní čáru.

4:4
    Jiří Veselý díky dalšímu skvělému servisu vítězí v tomto gamu a srovnává tak na 4:4.

40-15
    Chorvatský tenista vítězným forhendem snižuje.

40-0
    A následným esem si vypracovává tři gemboly.

30-0
    Veselý vynikajícím servisem navyšuje své vedení v tomto gamu.

15-0
    Čech se vydal na síť, a i když soupeř jeho stopvolej doběhl, tak na další úder byl již krátký.

3:4

3:4

3:4
    Borna Ćorić nyní skvěle zabojoval, doběhl volej Veselého a dokázal jej po čáře prohodit. Chorvat tak jde do vedení 4:3.

30-40
    Maratonská výměna byla zakončena famózním kraťasem z rakety chorvatského hráče, který má nyní k dispozici gembol.

30-30
    Nyní ale Ćorić skvěle zaservíroval a srovnává stav gamu.

30-15
    Následně Chorvat posílá forhend pouze do sítě a je zde zajímavé vedení pro českého tenistu.

15-15
    Ćorić měl dobrou pozici k zakončení výměny, ale svůj forhend poslal až za základní čáru.

0-15
    Forhendový úder Veselého dopadl těsně do autu.

3:3
    A dalším esem český hráč srovnává stav na 3:3.

40-0
    A dalším vynikajícím podáním si vypracovává tři gemboly.

30-0
    Veselý zaznamenává své premiérové dnešní eso.

15-0
    Čech si forhendovým útokem vytvořil dobrou pozici, z níž výměnu zakončil smečí.

2:3

2:3

2:3
    Tentokrát se již Veselý do výměny dostal, ale následně vyhodil míček z bekhendu mimo kurt a Borna Ćorić se tak ujímá vedení 3:2.

30-40
    Ćorić nyní podává velmi solidně a třetím přímým bodem v řadě si vypracovává gembol.

30-30
    Ani tentokrát se Veselý do výměny nedostal a v tomto gamu je srovnáno.

30-15
    Nyní český hráč returnoval až za základní čáru.

30-0
    Veselý je hodně aktivní, nyní svého soupeře rozběhal a výměnu zakončil povedenou vítěznou smečí.

15-0
    Čech donutil soupeře k chybě parádním forhendem po čáře.

2:2
    Ten druhý ale již Jiří Veselý proměňuje smečí a po nepovedeném úvodu zápasu srovnává na 2:2.

40-15
    První z nich zůstává nevyužit, chorvatský hráč zahrál povedený vítězný forhend po čáře.

40-0
    Veselý si krásným křížným bekhendovým vítězným úderem vypracovává tři gemboly.

30-0
    Ćorić vyhodil svůj bekhend daleko mimo dvorec.

15-0
    Český tenista tentokrát začal na svém servisu výborně, bekhendovým winnerem přesně do rohu kurtu.

1:2

1:2

1:2
    Borna Ćorić opět posílá forhendový úder pouze do sítě a Jiří Veselý tak získává ztracené podání zpět a snižuje na 1:2.

A-40
    Ćorićův čopovaný forhend doletěl jen do poloviny sítě a je zde další brejkbol pro českého tenistu.

40-40
    Ten ale chorvatský hráč odvrací esem.

40-30
    Jiří Veselý si třetím úspěšným prohozem v tomto gamu vypracovává brejkbol!

30-30
    Ćorić opět srovnává, tentokrát vítězným forhendem bezprostředně po servisu.

30-15
    Čech si kraťasem nalákal soupeře k síti a následně jej opět s přehledem prohodil.

15-15
    Ćorić donutil Veselého celodvorcovou hrou k chybě a srovnává stav gamu.

15-0
    Chorvat se vydal k síti, ale byl prohozen krásným křížným úderem soupeře.

0:2
    Jiří Veselý opět chybuje, tentokrát z forhendu, hned v úvodu zápasu přichází o svůj servis a prohrává 0:2.

15-40
    Delší výměna vyústila v úder do sítě z bekhendu českého hráče a jsou zde dva brejkboly pro Ćoriće!

15-30
    Veselý se vydal na síť, ale zahrál zde volej jen do sítě.

15-15
    Český tenista poslal svůj forhend pouze do autu.

15-0
    Chorvat returnoval až za základní čáru.

0:1

0:1

0:1
    Borna Ćorić zahrál po kvalitním servisu povedený kraťas a ujímá se vedení 1:0.

15-40
    Čech zkrátil hru, ale Ćorić dobře zareagoval a následný Veselého pokus o lob skončil v autu.

15-30
    Míček z rakety Veselého doplachtil pouze do sítě.

15-15
    Následně opět dobře zaservíroval, ale poté poslal forhendový úder pouze do autu.

0-15
    Chorvatský tenista vstoupil do utkání esem.

0:0

Rozehrávka je u konce, zápas začne svým servisem Borna Ćorić.

Hráči jsou již na dvorci a probíhá pětiminutová rozehrávka.

Borna Ćorić

Teprve devatenáctiletému rodákovi ze Záhřebu aktuálně patří 48. příčka žebříčku ATP, přičemž vloni byl dokonce ještě o 15 míst výše. Letošní sezonu zahájil velkým úspěchem, když v Čennaji vůbec poprvé v kariéře dokázal postoupit do finále turnaje ATP. Od té doby se mu příliš nedařilo, uhrál jen 3. kolo na Masters v Indian Wells a dvě 2. kola na turnajích kategorie ATP 500, ale nyní v Marrákéši je již v semifinále. K tomu mu ale stačilo vyhrát jediný zápas, jelikož v 1. kole měl volný los, ve kole druhém mu k zápasu nenastoupil Simone Bolelli a včera zvládl tuhou bitvu s Paulem-Henrim Mathieuem výsledkem 6:7(6) 6:3 6:4.

Jiří Veselý

Dvadvacetiletý rodák z Březnice se momentálně nachází na 55. místě žebříčku ATP a jeho kariérní maximum z loňského roku je ještě o rovných 20 pozic výše. Českému tenistovi se v této sezoně zatím vůbec nedařilo, až do turnaje v Marrákéši dokázal vyhrát jediný zápas, a to v Rotterdamu s krajanem Lukášem Rosolem. V Maroku ale Veselý již obhájil loňské semifinále a poprvé od loňského září dokázal vyhrát na jednom turnaji více než jeden zápas, když v úvodním kole až nečekaně jasně přehrál Iniga Cervantese, ve čtvrtek zvládl úmorný tříhodinový zápas s kvalifikantem Nikolou Mektičem výsledkem 6:7(4) 6:3 7:6(5) a včera předčil turnajovou jedničku Guillermo Garciu-Lopeze a zvítězil 6:4 7:6(2).

Dnes jsou na programu turnaje ATP 250 v marockém Marrákéši semifinálové zápasy a v tom námi sledovaném spolu síly poměří Jiří Veselý a Borna Ćorić.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.