4:1 (1:0)
DAC 1904 Dunajská Streda
Piatok 08.04.2016, 18:00 • Pod Dubňom, Žilina • Niké liga

To je odo mňa zo Žiliny na dnes všetko, ďakujem za pozornosť a želám príjemný víkend. (20:11:59)

Adrián Guľa (tréner MŠK Žilina): "Výsledok je síce jednoznačný, ale nerodil sa ľahko. Zlomový bol gól Špaleka, pretože sme nemali dobrý nástup do druhého polčasu. Podržal nás Volešák, potešil návrat i výkon Haskića i Michlíka. Výsledok nás potešil, je to motivácia do ďalšej práce."

Tomislav Marić (tréner DAC Dunajská Streda): "Myslím si, že do 66. minúty sme hrali dobre, zatvárali sme priestory a nedovolili sme domácim hrať ich hru. Mali sme aj šance na to, aby sme išli do vedenia, ale na konci je výsledok 4:1 pre nás krutý, pretože môžeme prehrať 2:0. Otvoriť však hru proti MŠK Žilina znamená skončiť takto. Gratulujeme Žiline a prajem jej úspech v odvete pohára."

Skončil sa zápas 26. kola futbalovej Fortuna ligy, v ktorom domáca Žilina porazila Dunajskú Stredu 4:1. Ostaňte s nami, už o pár minút vám prinesieme názory oboch trénerov z tlačovej konferencie.

90

90
    Dunajská Streda dala gól!
    Davis z priameho kopu zakrútil loptu priamo pre ERIKA PAČINDU, ktorý aspoň kozmeticky upravuje skóre na 4:1.

90
    Jakub Michlík sa bojovne presadil cez trojicu hráčov hostí, Tujvel však napokon všetko vyriešil.

89
    Po dlhom centri si ďalší zákrok pripisuje Tomáš Tujvel.

88
    Blíži sa nám záver dnešného zápasu a štadiónom MŠK Žilina sa ozýva potlesk domácich divákov.

87
    Domáci už sa bavia futbalom a v útoku si dovolia i parádičky, Letićovi práve jedna taká vôbec nevyšla.

86
    Striedanie v tíme MŠK Žilina: z ihriska odchádza Nikolas Špalek, prichádza Dávid Hancko.

85
    Utešená strela hostí, lopta končí po Pačindovej jedovke na pravej tyči Volešákovej bránky!

84
    Do hry nastúpi v drese Žiliny Dávid Hancko.

83
    Fanúšikovia hostí sú sklamaní výsledkom, napriek tomu dnes skvele povzbudzovali svoj tím.

81
    Žilina dala gól!
    Nuž a domáci dávajú ďalší gól, pretože Ernest Mabouka poslal do šestnástky hostí polovysoký center, NERMIN HASKIĆ nebol nikým bránený a špičkou kopačky usmernil loptu do siete Tomáša Tujvela.

80
    Do konca zápasu ostáva 10 minút a Žilina doma vedie nad Dunajskou Stredou 3:0.

80
    Parádny center do šestnástky hostí pristál na hlave NERMINA HASKIĆA, ktorý sa nemýlil a pridáva tak tretí gól do siete Dunajskej Stredy.

79
    Žltú kartu dostáva Marin Ljubicić (FC DAC Dunajská Streda).

79
    Znovu sa črtalo rýchle prečíslenie domácich, Haskić bol však faulovaný.

78
    V týchto minútach vidíme znovu najmä urputný boj o stred poľa. Hostia sa sympaticky snažia niečo vymyslieť, domáci už sa veľmi do útoku netlačia.

77
    Striedanie v tíme FC DAC Dunajská Streda: z ihriska odchádza Tomáš Huk, prichádza Róbert Polievka.

76
    Do hry v drese hostí príde Róbert Polievka.

75
    Žltú kartu dostáva Marko Živković (FC DAC Dunajská Streda).

74
    Rohový kop Dunajskej Stredy, obrana MŠK však bola pozorná.

72
    Haskić okamžite v plnom šprinte, v prečíslení poslal dobrú loptu pred bránku DAC pre Hlohovského, Tujvel však výborne čítal hru a loptu chytil.

71
    Striedanie v tíme MŠK Žilina: z ihriska odchádza Jakub Paur, prichádza Nermin Haskič.

70
    Na trávniku ostáva ležať po tvrdom súboji Špalek, zdá sa však, že bude v poriadku.

68
    Chyba Denisa Vavra pri odkope lopty, z ponúknutej šance sa však Dunajská Streda nedokázala presadiť. Do hry sa chystá žilinský Nermin Haskić.

67
    Rýchle prečíslenie Žiliny, Hlohovský mohol prihrávať úplne voľnému Špalekovi, no absolútne nepochopiteľne zvolil center na pokrytého Paura. Lopta bola navyše i poriadne nepresná.

66
    Rýchla útočná akcia Žiliny, Jakub Paur krížnou prihrávkou našiel NIKOLASA ŠPALEKA, ktorý strelou pomedzi nohy nešťastného Tujvela zvyšuje vedenie na 2:0!

65
    V Žiline máme stále stav 1:0, o jediný doterajší gól sa v 21. minúte postaral Iván Diáz.

64
    Kwin je zranený a tak opustil trávnik na nosidlách, jeden z domácich nosičov sa pri dvíhaní nosidiel šmykol, nuž, bude z neho zrejme televízny frajer na záver.

64
    Striedanie v tíme FC DAC Dunajská Streda: z ihriska odchádza Noe Achille Amban Kwin, prichádza Vojtech Horváth.

63
    Striedanie v tíme FC DAC Dunajská Streda: z ihriska odchádza Jakub Brašeň, prichádza Marko Živković.

61
    Striedanie v tíme MŠK Žilina: z ihriska odchádza Michal Škvarka, prichádza Jakub Michlík.

60
    Do hry príde v drese Žiliny Jakub Michlík.

59
    Po rohovom kope hlavičkoval Martin Králik, s pokusom stopéra Žiliny však Tujvel nemal problém.

58
    Ernest Mabouka poslal ďalší skvelý center z pravej strany, hlavičku Jakuba Paura Tujvel skvele vyrazil na rohový kop!

57
    Štandardná situácia v podaní hostí, lopta spadla do šestnástky, no jediný, kto ju chcel získať, bol Miloš Volešák a tak sa mu to i bez problémov podarilo.

55
    Dnešné stretnutie sleduje 1365 divákov.

54
    Ernest Mabouka centroval z pravej strany, doslova posadil loptu na hlavu Filipa Hlohovského, ktorý však mieril nad bránku DAC.

53
    Filip Hlohovský v strede poľa vybojoval loptu, no následný útok Žiliny už bol zbrklý a nepresný.

52
    Žilina sa snaží vymámiť sa z tlaku, no stále sa jej to nedarí.

51
    Nepríjemná strela po zemi v podaní Sarra, Volešák reflexívne vyrazil pred seba, obrana Žiliny následne loptu upratala ďaleko na stranu hostí.

50
    Obliehanie žilinskej šestnástky má pokračovanie, futbalisti DAC sa veľmi snažia, no obrana MŠK je zatiaľ pozorná.

49
    Hostia vstúpili do druhej časti hry aktívne, Erik Pačinda z ľavej strany mieril nad bránku Miloša Volešáka.

47
    Nepríjemná strela Branislava Ľuptáka z dobrej pozície, Miloš Volešák znovu bravúrne zasahuje a drží svoj tím vo vedení.

46
    Do druhého polčasu nastúpili oba tímy bez zmeny v zostavách.

46

Po prvom polčase máme v Žiline stav 1:0. O jediný gól sa postaral v 21. minúte Ivan Diáz, ktorý z veľkého uhla prestrelil Tujvela a otvoril si tak strelecké skóre v drese Žiliny. Druhý polčas sa začne približne o 19:00.

45+1

45
    V prvom polčase sa bude nadstavovať minimálne 1 minúta.

45
    Pačinda znovu skúsil strelu zo strednej vzdialenosti, jeho projektil však minul bránku Miloša Volešáka.

44
    Rohový kop Žiliny, znovu vznikol závar pred Tujvelom, no brankár hostí napokon všetko vyriešil.

43
    Žltú kartu dostáva Jakub Brašeň (FC DAC Dunajská Streda).

42
    V závere prvého polčasu dostáva hra celkom slušný spád.

41
    Rýchla akcia hostí, Stephens sa presadil cez Králika, no Volešák loptu bravúrne vyrazil!

40
    Priamy kop hostí, traja hráči loptu preskočili a loptu napálil do múru až Ľupták.

39
    Žltú kartu dostáva Bojan Letić (MŠK Žilina).

39
    Špalek v útočnej kombinácii s Paurom, je z toho však znovu postavenie mimo hry pre útočníka Žiliny.

37
    Štandardná situácia hostí z dobrej pozície, pre obranu Žiliny to však nebol žiaden problém.

36
    Žltú kartu dostáva Martin Králik (MŠK Žilina).

35
    Žilinčania sa snažili natlačiť dopredu, Filip Hlohovský však dnes pôsobí veľmi zvláštne, pretože do týchto minút má pomerne čudný výber miesta a tak prihrávky spoluhráčov na adresu žilinského krídelníka nenachádzajú svoj cieľ.

34
    Ale pozor, Erik Pačinda si dobre spracoval loptu na hranici šestnástky, vystrelil, no jeho strelu do stredu bránky Volešák v pohode kryl.

33
    Aktuálne vidíme nesmierne veľa nepresností na oboch stranách, vidieť dve dobré prihrávky po sebe sa rovná menšiemu zázraku.

31
    V strede poľa zúria boje o loptu, agilnejší sú v týchto momentoch futbalisti DAC Dunajská Streda.

30
    Máme za sebou polhodinu zápasu, musíme však povedať, že okrem gólu toho zatiaľ diváci veľa nevideli.

28
    Hrá sa v strede poľa, tempo hry opadlo.

27
    V Žiline sa aktuálne poriadne rozpršalo a fúka poriadne studený vietor, nezávidím veru hráčom pobyt na trávniku.

26
    Hlohovský si zaujímavo spracoval loptu pred šestnástkou hostí, no namiesto prihrávky na voľného Paura volil zbytočne strelu a tá bola zblokovaná.

25
    Máme za sebou 25 minút prvého polčasu, Žilina zásluhou Diáza vedie nad Dunajskou Stredou 1:0.

24
    Bojan Letić dostal peknú loptu na ľavú stranu, bol však v postavení mimo hru.

23
    Stephens v spolupráci so Sarrom na pravej strane, center do šestnástky Žiliny však nebol presný.

22
    Hostia sa snažia zabrať v útoku, ale obranný val domácich odoláva. Po zisku lopty sa domáci snažia okamžite vysunúť Hlohovského, no Filip nemal rýchlosť a tak loptu znovu končí pri Tujvelovi.

21
    Strelecký účet v žilinskom drese si otvára IVÁN SANTIAGO DIÁZ, ktorý z ostrého uhla šokujúco prestrelil gólmana hostí!

20
    Jakub Paur zakombinoval s Hlohovským, no Filipov center veru nebol presný.

19
    Rohový kop Žiliny, Jakub Paur hlavičkou mieril mimo, no Bojan Letić ešte loptu vybojoval späť pre Žilinu. Následne o ňu však v súboji prišiel a tak bude vykopávať Tomáš Tujvel.

17
    Michal Škvarka krásne vysunul do šance Jakuba Paura, ktorý sa už rútil sám na Tujvela, no postranný rozhodca odmával postavenie mimo hru pre útočníka Žiliny.

16
    Žilina znovu kombinuje v strede poľa a hľadá priestor na rýchly prienik obranou DAC.

15
    Diáz bol faulovaný v strede poľa, následný dlhý center do šestnástky hostí nebol vôbec nebezpečný. Obrana hráčov Dunajskej Stredy je zatiaľ skalopevná.

14
    Po rohovom kope sa k zakončeniu dostal Ľubomír Michalík, no jeho prízemná strela nemala razanciu a tak Miloš Volešák nemal problém.

13
    Máme tu prvý rohový kop v zápase – zahrávať ho budú hráči DAC.

12
    Znovu závar pred bránkou hostí, po zmätku v obrane DAC všetko vyriešil ráznym odkopom Kwin.

11
    Špalek zmizol hráčovi hostí po pravej strane, centrom našiel Jakuba Paura, ktorého akrobatické zakončenie končí vedľa bránky hostí.

10
    Žilinská snaha končí v rukaviciach brankára Tomáša Tujvela, ktorý posiela loptu dlhým výkopom na stranu Žiliny.

8
    Znovu vidíme žilinskú kombináciu v strede poľa, domáci sa snažia nájsť voľný priestor, no zatiaľ sa im to nedarí.

7
    V týchto minútach vidíme boj o stred poľa, oba tímy sa snažia držať loptu čo najviac na svojich kopačkách.

6
    V Žiline je približne 30 fanúšikov hostí, ktorí s absolútnym prehľadom prekričia všetkých domácich divákov.

5
    Domáci typicky kombinujú v strede poľa, Dunajská Streda však Šošonov výborne dostupuje, čím hráči v žltých dresoch strácajú čas a najmä robia chyby.

4
    Žilina kontruje rýchlym nákopom na Filipa Hlohovského. Tomáš Tujvel však výborne čítal hru a loptu včas zastavil.

3
    Obrovská šanca hostí, Alfredo Stephens sa rútil na Volešáka, no v jasnej príležitosti strieľal nad bránku MŠK!

2
    V Žiline je chladno a prší, čo sa negatívne odzrkadlilo na počte divákov na štadióne.

1
    Úvodný výkop mala domáca Žilina, prvá lopta však nemala presný smer a útočná aktivita Žiliny tak nebola úspešná.

1

V Žiline je všetko pripravené na úvod dnešného dôležitého duelu.

MŠK Žilina: Volešák – Špalek, Králik, Vavro, Mabouka – Letić, Diaz, Pečovský (C), Hlohovský – Škvarka, Paur.
    Náhradníci: Mandous – Švejdík, Michlík, Káčer, Mazáň, Hancko, Haskič.

FC DAC Dunajská Streda: Tujvel – Davis, Kwin Kwin, Michalík (C), Brašeň – Ljubicić, Huk – Pačinda, Ľupták, Sarr – Stephens.
    Náhradníci: Milošovič – Egri, Živković, Horváth, Pambou, Štepanovský, Polievka.

Rozhodca: Mastiš – Mókoš, Petríček.

Príjemný dobrý deň zo Žiliny, vitajte pri sledovaní on-line prenosu zo zápasu 26. kola futbalovej Fortuna ligy, v ktorom futbalisti MŠK Žilina vyzvú v súboji hráčov DAC Dunajská Streda. Zápas má úvodný výkop v netradičnom čase a to o 18:00. Ešte pred samotným zápasom si v krátkosti predstavme oba tímy.

Žiline patrí v aktuálnej tabuľke ligy 5. miesto so ziskom 37 bodov. Žltozeleným nevyšiel vstup do jarnej časti, no v poslednom období už podávajú pomerne solídne výkony (remíza 0:0 v Myjave, remíza 0:0 na Slovane (pohár), víťazstvo 6:0 nad Zlatými Moravcami, víťazstvo 3:0 nad Dunajskou Stredou (pohár)). Tímu pomohol návrat dlho zraneného kapitána Viktora Pečovského, či príchod Argentínčana Ivana Diáza, ktorý vystužil stred poľa.

Dunajská Streda okupuje v tabuľke ligy 6. miesto so ziskom 36 bodov. Pre oba tímy to bude teda dôležitý súboj. Dunajskostredčania v poslednom doterajšom ligovom kole podľahli Slovanu Bratislava na domácom trávniku 0:2. Po zápase však vedenie DAC podalo protest proti výkonu rozhodcovskej trojice, dôvodom bola nespokojnosť s viacerými verdiktami mužov v čiernych dresoch. Tím ambiciózneho trénera Tomislava Marića však zatiaľ nenapĺňa predsezónne predpovede.