Rogerio Dutra Silva
0
66 4
Štvrtok 07.04.2016, 14:24Challenger Neapol (tvrdý povrch) • 2. kolo

Vo vyrovnanom zápase rozhodol prvý set. Dutra Da Silva nedokázal premeniť 6 setbalov a to sa mu napokon vypomstilo. Tajbrejk Kovalík zvládol v koncovke lepšie a v druhom sete ťažil najmä zo psychickej výhody. Jozef Kovalík po bojovnom výkone napokon zdolal Rogeria Dutru Da Silvu v dvoch setoch 7:6 (6), 6:4 a postúpil už do štvrťfinále. (16:39:31)

6:4
    Je dobojované. Dutra Da Silva chybuje a Kovalík sa tak prekvapujúco po veľkom boji posúva cez nasadenú dvojku turnaja do štvrťfinále. Druhý set zvládol náš tenista pomerom 6:4.

40-30
    Kovalíkov priamy bod z podania znamená prvý mečbal.

30-30
    Dutra Da Silva zlomil súpera cez jeho druhý servis. Jožko namieril svoj poslený úder ďaleko do autu.

30-15
    Kovalík zvládol smeč pár metrov od siete a posúva sa bližšie k víťazstvu.

15-15
    Dutra Da Silva vyrovnáva. Úder Slováka skončil na páske sita.

15-0
    Kovalík začína ukážkovo esom.

5:4
    Koniec prestávky, podávať bude Jozef Kovalík na víťazstvo v zápase a postup do štvrťfinále.

5:4
    Nasleduje prestávka a výmena strán.

5:4
    Dutra Da Silva ukončuje gem esom a tak je pred nami kľúčová hra zápasu.

30-40
    Stopbal Dutru Da Silvu nebol dobrý a Kovalík na sieti zareagoval výborne.

15-40
    Dutra Da Silva sa dostal do svojej forhandovej hry a zakončil ju excelentným winnerom.

15-30
    Kovalík sa z returnu po druhom podaní súpera nepresadil.

15-15
    Presný víťazný forhand do rohu v podaní Rogeria.

15-0
    Kovalík začína lepšie deviaty gem druhého setu. Brazílčan je citeľne nervózny. Hra mu nejde podľa predstáv.

5:3
    Tesný aut z returnu Dutru Da Silvu. Slovák si zapisuje ďalšiu čistú hru na podaní a už klope na štvrťfinálovú bránu.

40-0
    Kovalík pokračuje vo výbornej hre na podaní.

30-0
    Prasiatko Kovalíka súpera vyrušilo tak, že jeho následný bekhend letel až do autu.

15-0
    Kovalík zvládol dlhú výmenu, ktorú zakončil súper úderom do siete.

4:3
    Koniec prestávky, podávať bude Jozef Kovalík.

4:3

4:3
    Kovalíkov return letí do autu. Dutra Da Silva zvládol ťažký gem a stále živí šancu zabojovať o postup do štvrťfinále.

40-A
    Prvé eso Brazílčana v zápase.

40-40
    Krásny return Bratislavčana.

40-A
    Kovalíkov bekhendový úder po čiare letel príliš nízko a končí v sieti.

40-40
    Dutra Da Silva priamo z podania odvracia hrozbu straty podania.

40-30
    Dutra Da Silva posiela nábehový bekhendový úder do siete. Brazílčan sa teraz snaží o útočný tenis, ale veľa chybuje.

30-30
    Krásny víťazný forhand do rohu v podaní Rogeria.

30-15
    Kovalík vystrelil z defenzívy nádherný víťazný úder po čiare.

15-15
    Dutra Da Silva mal výmenu dobre rozhratú, ale znova urobil zbytočnú nevynútenp chybu a všetko si zbabral.

0-15
    Kovalíkov aut. Snažil sa obhodiť súpera, ktorý nabiehal na sieť po čiare. Tento zámer mu nevyšiel.

4:2
    Kovalík dokázal potvrdiť brejk z predošlej hry a je na ceste k prekvapeniu. Tento gem ukončil krásnym úderom do proti pohybu súpera. Rogerio síce ešte zabojoval, ale loptičku vrátil len do autu.

A-40
    Kovalík sa dokázal presadiť cez druhý servis. Dutra Da Silva returnuje jeho podanie len do siete.

40-40
    Kovalík odvracia hrozbu straty podania a ide sa opäť do zhody.

40-A
    Kovalík chybuje. Loptička letí do autu a na vine je asi raketa, ktorú práve nazval nevyberanými slovami.

40-40
    Kovalík si forhandom vynútil tlak, ktorý Rogerio nedokázal ustať.

30-40
    Víťazný úder Brazílčana presne do rohu. Dutra Da Silva má brejkbal a šancu vrátiť sa naspäť do zápasu.

30-30
    Bekhend Dutru Da Silvu po čiare smeruje do siete. Úder letel veľmi nízko.

15-30
    Kovalíkov bekhend končí v sieti.

15-15
    Kovalík odrazil útok súpera na sieti a prinútil ho k chybe.

0-15
    Kovalík posiela úder po čiare do autu.

3:2
    Koniec prestávky, podávať bude Jozef Kovalík na potvrdenie brejku z predošlej hry.

3:2

3:2
    Dutra Da Silva posiela loptičku do siete. Kovalík premieňa svoj tretí brejkbal v druhom sete a dostáva sa v druhom dejstve po prvýkrát do vedenia.

A-40
    Aut Dutru Da Silvu. Bojovník Jožko má opäť šancu zabojovať o servis súpera.

40-40
    Kovalík zvolil pri údere zlý tajming a posiela loptičku do siete. Slovák prišiel aj o ďalší brejkbal.

40-30
    Brazílčan prvú hrozbu straty podania dokázal odvrátiť.

40-15
    Veľmi dôležitý gem pre Kovalíka. Náš tenista si víťazným úderom vypracoval pri podaní súpera prvé brejkbaly v druhom sete.

30-15
    Brazílčan opäť chybuje. Loptička je znova v sieti na jeho strane.

15-15
    Dutra Da Silva posiela loptičku do siete.

0-15
    Dutra Da Silva akoby chcel vyvrátiť moje predchádzajúce riadky a zahral excelentný jednoručný bekhend presne do rohu.

2:2
    Brazílčan zdá sa, že odišiel fyzicky. V jeho hre je množstvo chýb, ktoré sme v jeho podaní v prvom sete nevideli.

40-15
    Kovalíkov kraťas síce nebol ideálne zahratý, ale Rogerio ho odvracia len do siete.

30-15
    Kovalík ťaží teraz z chýb súpera.

15-15
    Kovalík trpezlivým spôsobom čakal na chybu súpera. Dlhú výmenu od zakladnej čiary uzavrel Rogerio úderom do siete.

0-15
    Kovalík úder súpera presne na bočnú čiaru už nedokázal dobre vrátiť.

1:2

1:2
    Dutra Da Silva zvládol prechod na sieť a aj volej, ktorý nebol vôbec jednoduchý. Kovalík sa síce ešte pokúsil súpera prelobovať, ale márne. Loptička zaletela do autu.

30-40
    Kovalík tento gem dramatizuje. Je to vďaka dvojchybe súpera.

15-40
    Krásny kraťas Dutru Da Silvu už pri sieti Kovalík nestihol odohrať.

15-30
    Kovalík posiela loptičku do autu a zamieril k lavičke. Ide si vymeniť raketu.

15-15
    Dobrý servis Rogeria.

15-0
    Prvý set bol z hľadiska psychiky veľmi dôležitý. Dutra Da Silva sa nevie chytiť. Opäť kazí úder.

1:1
    Kovalík vďaka chybám súpera vyrovnáva skóre na začiatku druhého setu.

40-30
    Ďalší dlhý úder Dutru Da Silvu. Loptička končí v aute.

30-30
    Return Dutru Da Silvu uviazol v sieti.

15-30
    Dutra Da Silva sa snažil po čiare obhodiť Slováka na sieti. Do istej miery sa mu to aj podarilo. Kovalík nanašiel dobrú odpoveď.

15-15
    Aj Kovalík chybuje. Slovák pokazil pre zmenu forhand.

15-0
    Dutra Da Silva posiela svoj bekhendový úder do autu.

0:1

0:1

0:1
    Dutra Da Silva presným úderom po čiare ukončuje prvý gem druhého setu a zapisuje si čistú hru na podaní.

0-40
    Opäť výborný úder Brazílčana, na ktorý náš tenista nenašiel odpoveď.

0-30
    Return Jožka letí do autu.

0-15
    Dutra Da Silva otvára druhý set úspešným fiftínom.

0:0
    Koniec prestávky, podávať bude Rogerio Dutra Da Silva.

0:0

7:6
    Jozef Kovalík to zvládol a po forhandovom tlaku si vynútil chybu súpera. Úspešne tak ukončuje prvý set pomerom 7:6 (8:6), ktorý trval 74 minút.

7-6
    Dutra Da Silva posiela forhandový krížny úder tesne do autu. Slovák má setbal.

6-6

6-6

6-6
    Kovalík odvracia ďalší setbal súpera. Tajbrejk pokračuje ďalej.

5-6
    Hlavný rozhodca opravil výrok čiarového a úder Dutru Da Silvu uznal ako dobrý.

5-5
    Kovalík kontruje a víťazným forhandovým crossom, ktorý bol navyše skrátený vyrovnáva stav v tajbrejku.

4-5
    Pekný víťazný return Dutru Da Silvu.

4-4
    Jožko zahnal súpera päť metrov za základnú čiaru a nakoniec získava fiftín. Jožko zahral aj na nervy súperovi. nepáči sa mu jeho vrieskanie po každom úspešnom bode.

3-4
    Kovalíkov forhand končí ďaleko v aute. Tento úder Slovákovi vôbec nevyšiel.

3-3

3-3

3-3
    Kovalík výborne zareagoval na dobré údery súpera a nedal sa zaskočiť jeho prechodom na sieť. Tvrdým úderom ho odrovnal a vyrovnáva stav v polovici tajbrejku na 3:3.

2-3
    Dutra Da Silva takisto chybuje. Brazílčan však má stále výhodu jedného minibrejku.

1-3
    Kovalík posiela forhand opäť veľmi tesne do autu. Rozhodujú milimetre.

1-2
    Kovalíkov bekhendový krížny úder pristál v aute.

1-1
    Kovalík našiel repcet na druhý technicky dobre predvedení servis súpera a aj za pomoci hlavného rozhodcu, ktorý uznal úder Dutru Da Silvu ako chybný Jožko vyrovnáva na 1:1.

0-1
    Kovalík sa po svojom druhom podaní dostal pod tlak. V defenzíve dlho vzdorovať súperovi nedokázal. Na svete je prvý minibrejk.

6:6
    Kovalíkov return končí v aute. V prvom sete si to obaja borci rozdajú v skrátenej hre – v tajbrejku.

40-A
    Brazílčanov ďalší priamy bod z podania.

40-40
    Dutra Da Silva sa nevzdáva a črtajúce sa nebezpečenstvo straty podania odvrátil.

A-40
    Kovalík si umne počkal na chybu súpera a po Rogeriovom bekhendovom údere do autu má prvý setbal v zápase.

40-40
    Brazílčan opäť posiela loptičku do siete.

40-A
    Výborný sevis Dutru Da Silvu.

40-40
    Kovalík sťahuje gem do zhody. Loptička je v sieti na strane Rogeria.

30-40
    Priamy bod z podania Dutru Da Silvu.

30-30
    Čiaroví rozhodcovia zahlásili dvojchybu Dutru Da Silvu, no hlavný rozhodca tento verdikt zmenil. Výmena sa zopakovala a Brazílčan sa už dokázal presadiť. Kovalík napriahol úder po čiare, ktorý tesne letel do autu.

30-15
    Dutra Da Silva má nervozitou zviazané ruky. Loptičku posiela do siete.

15-15
    Kovalík cíti šancu zvládnuť lepšie prvý set. Z jeho hry teraz vyžaruje istota.

0-15
    Brazílčan zahral sériu riskantných no presných bekhendových úderov. Súpera napokon prinútil k chybe.

6:5
    Koniec prestávky, podávať bude Rogerio Dutra Da Silva na to, aby zostal v hre o prvý set.

6:5

6:5
    Kovalík si zapisuje čistú hru na podaní. Gem ukončil víťazným forhandom. Zápas má zatiaľ mimoriadne kvalitnú úroveň a nie je v ňom núdza o krásne výmeny.

40-0
    Dutra Da Silva nezreturnoval servis súpera dobre. Loptičku posiela do autu za základnú čiaru.

30-0
    Kovalík prešiel na sieť a víťazným forhandom získava ďalší fiftín. Hra Slováka sa výrazne zlepšuje.

15-0
    Kovalík rýchlym bekhendovým úderom po čiare dostal súpera do úzkych. Ten následne loptičku odpaľuje do autu.

5:5
    Ďalší aut Brazílčana. Prvý set pokračuje ďalej. Kovalík zvládol veľmi dôležitý gem v prvom sete.

A-40
    Bekhendový úder Dutru Da Silvu z osi ihriska zaletel za základnú čiaru súpera.

40-40
    Kovalíkov stopbal súper prečítal a po presunutí sa na sieť zahral víťazný úder presne do rohu.

A-40
    Dutra Da Silva posiela loptičku do autu a Jožko má ďalšiu výhodu a brejkbal.

40-40
    Priamy bod z podania pre Brazílčana.

A-40
    Jožko bojuje ako lev a odmieta skončenie prvého setu.

40-40
    Kovalík pokazil ďalší ľahký úder a poriadne sa nasrdil.

A-40
    Kovalík sa snaží brať loptičku ihneď po odskoku, čím zrýchľuje hru. Súper má trošku slabší pohyb a takýto spôsob boja súpera mu robí problémy.

40-40
    Kovalík si nakročil do kurtu a neomylným víťazným forhandom zariadil pokračovanie tohto gemu.

40-A
    Kovalík si vytiahol krátkym úderom súpera na sieť, ale obhodiť ho správne nedokázal. Loptička skončila v aute. Dutra Da Silva má opäť setbal.

40-40
    Kovalík zatlačil súpera do bekhendovej strany. Dutra Da Silva si loptičku preskočil na forhand, ale jeho koncovka bola príliš dlhá.

40-A
    Kovalík nezvládol forhand. Zahral ho veľmi nečisto a bude čeliť ďalšiemu setbalu.

40-40
    Dutra Da Silva si nátlakovým tenisom vynútil chybu súpera.

A-40
    Kovalíkov skrátený forhandový cross. Dutra Da Silva nemal šancu zareagovať.

40-40
    Brazílčanov posledný forhandový úder končí tesne v aute a tak prvý set pokračuje ďalej.

40-A
    Dutra Da Silva obhadzuje po čiare Kovalíka na sieti a má ďalší setbal.

40-40
    Kovalík krásne vyhnal súpera z kurtu a potom do opačnej strany poslal víťazný "kraťas".

30-40
    Nádherný víťazný bekhend presne do rohu v podaní Slováka.

15-40
    Dutra Da Silva po prechode na sieť zakončil výmenu víťazným smečom a má prvé dva setbaly.

15-30
    Kovalíkov forhand letí tesne do autu. Jožko si zúfalo vykríkol pár nevyberaných slov.

15-15
    Dutra Da Silva okamžite vyrovnáva skóre.

15-0
    Víťazné prasiatko Jozefa Kovalíka.

4:5
    Koniec prestávky, podávať na víťazstvo v prvom sete bude Rogerio Dutra Da Silva.

4:5

4:5
    Kovalík cez svoj druhý servis neuspel. Dutra Da Silva predviedol zdrvujúcu forhandovú hru zakončenú víťazným úderom.

30-40
    Dutra Da Silva mal veľké šťastie. Kovalíkov úder po čiare len tesne minul ihrisko. Brazílčan má brejkbal.

30-30
    Kovalíkov úder od základnej čiary bol príliš dlhý a zaletel napokon do autu.

30-15
    Druhé eso Kovalíka v zápase.

15-15
    Úder Bratislavčana po čiare letí do autu.

15-0
    Kovalík začína deviatu hru výborne. Po podaní si vybudoval tlak, ktorý patrične zúročil.

4:4
    Kovalík berie prvýkrát v zápase súperovi servis a vracia sa naspäť do hry o prvý set.

A-40
    Dutra Da Silva pokazil forhand a dostáva sa do ťažkostí. Bude čeliť brejkbalu.

40-40
    Kovalík víťazným forhandovým úderom do pravého rohu posiela gem do zhody.

30-40
    Zahlásený aut po údere Kovalíka.

30-30
    Bekhendový úder po čiare v podaní Dutru Da Silvu končí v sieti.

15-30
    Prvá dvojchyba zápasu. Na svedomí ju má Dutra Da Silva.

0-30
    Po dlhej výmene sa teší Dutra Da Silva. Jeho bekhend brnkol o pásku siete. Kovalík nemal šancu prasiatko vrátiť.

0-15
    Brazílčan po druhom podaní zaskočil nášho hráča krásnym bekhendom po čiare, na ktorý mu už Kovalík nedokázal odpovedať.

3:4

3:4

3:4
    Dutra Da Silva si zapisuje ďalšiu čistú hru. Tentoraz pri podaní súpera. Slovenský tenista spravil v tomto geme príliš veľa chýb a ako prvý z tejto dvojice stráca svoj servis.

0-40
    Kovalík sa cez svoj druhý servis nepresadil. Jeho forhandový topsin skončil v sieti. Brazílčan má prvé tri brejkbaly v zápase.

0-30
    Dutra Da Silva pritlačil Slováka do bekhendovej strany a vynútil si jeho chybu.

0-15
    Kovalík vynikajúci stopbal súpera, ktorý dopadol tesne za sieť už nestihol vrátiť.

3:3
    Prvá čistá hra zápasu. Na svedomí ju má mierny favorit tohto duelu – Dutra Da Silva.

0-40
    Dutra Da Silva opäť predviedol parádny servis.

0-30
    Krásna výmena, v ktorej Rogerio zahral z uhla neskutočný úder.

0-15
    Dutra Da Silva sa presadil cez svoj druhý servis. Jeho podanie s vysokým kickom posiela Kovalík tesne vedľa postrannej čiary do autu.

3:2

3:2
    Kovalík si celodvorcovým tenisom pohral so súperom a napokon sa po výmene teší práve on.

40-15
    Eso Kovalíka.

30-15
    Forhand Kovalíka skončil v sieti.

30-0
    Dutra Da Silva sa nevie returnom presadiť. Loptička letí do autu.

15-0
    Kovalíkov priamy bod z podania.

2:2
    Rozhodca zápasu zišiel zo svojej stoličky, aby preveril úder Dutru Da Silvu. Po krátkom rozmýšlaní uznal, že loptička pristála na čiare.

30-40
    Priamy bod Dutru Da Silvu z podania.

30-30
    Kovalík vyrovnáva skóre na 30:30.

15-30
    Eso Dutru Da Silvu, ktoré rozhodca na empireovej stoličke nepotvrdil. Brazílčan sa cez svoj druhý servis nedokázal presadiť. Po priasiatku nášho tenistu sa Dutra Da Silva dostal na sieť, ale Kovalík ho perfektne preloboval.

0-30
    Bekhendový úder Kovalíka uviazol v sieti.

0-15
    Delový servis Dutru Da Silvu otvára tento gem. Kovalík sa síce loptičky dotkol, ale vrátiť ju už nedokázal.

2:1
    Perfektný servis Kovalíka.

40-15
    Dutra Da Silva sa prvýkrát v zápase odhodlal prejsť na sieť a hneď mu to vynieslo fiftín.

40-0
    Kovalík zvládol aj dlhšiu výmenu. Dutra Da Silva posiela svoj forhand do siete.

30-0
    Ďalší krásny servis von z kurtu v podaní Slováka nenašiel na druhej strane odpoveď.

15-0
    Priamy bod Kovalíka z podania. Jeho servis von z kurtu nedokázal súper zreturnovať.

1:1
    Dutra Da Silva sa dokázal cez svoj druhý servis presadiť. Kovalíkov úder po čiare letel len tesne mimo ihrisko.

40-A
    Priamy bod z podania pre Dutru Da Silvu.

40-40
    Excelentný stopbal v podaní Kovalíka posiela gem do zhody.

40-A
    Brazílčan otáča gem z 0:40 na svoju výhodu. Opäť si pomohol kvalitným podaním.

40-40
    Dutra Da Silva odvrátil aj tretí brejkbal. Tentoraz mu pomohlo výborne druhé podanie s vysokým kickom.

40-30
    Po dlhej výmene sa Dutra Da Silva opäť prezentoval presným a tvrdým forhandom, na ktorý náš tenista nenašiel odpoveď.

40-15
    Dutra Da Silva cez svoj druhý servis odvracia prvú hrozbu straty podania. Presný a tvrdý forhand prinútil Kovalíka k chybe.

40-0
    Dutra Da Silva musel ísť opäť cez svoj druhý servis. Kovalík si parádnymi údermi vybudoval tlak a po prechode na sieť posiela do rohu ihriska krásny volej. Tri brejkbaly pre Kovalíka.

30-0
    Po dlhej výmene od základnej čiary získava Kovalík sľubné vedenie pri podaní súpera.

15-0
    Forhand tenistu z Brazílie letí do siete.

1:0
    Return Dutra Da Silvu letí tesne za základnú čiaru súpera.

40-15
    Kovalík po prechode na sieť pokazil volej. Loptička končí v sieti.

40-0
    Dutra Da Silva nedokázal zreturnovať druhé podanie Kovalíka.

30-0
    Slovenský tenista si okamžite po podaní vybudoval tlak a po prechode na sieť úspešne zakončil výmenu.

15-0
    Kovalík po zoznamovacej dlhšej výmene získava fiftín z druhého podania. Súper poslal úder po čiare do autu.

0:0

Jozef Kovalík a Rogerio Dutra Da Silva sa vo vzájomnom meraní síl stretávajú na challengerovom okruhu po tretíkrát. Obe predchádzajúce bitky ovládol tenista z Brazílie. V roku 2013 vyhral finálový zápas na domácej pôde v meste Itajai 4:6, 6:3, 6:1 a o dva roky neskôr v 1. kole turnaja v Marburgu zdolal Kovalíka 6:4, 6:0. Favoritom zápasu je Rogerio Dutra Da Silva. Náš tip: 0:2.

Rogerio Dutra Da Silva je skúsený 32 ročný brazílsky tenista narodený v Sao Paulo. Na okruhu ATP si doposiaľ nevybojoval žiadny titul, avšak na challengrovom okruhu ovládol 5 podujatí. Naposledy sa z turnajového víťazstva tešil minulý rok v Prahe, kde vo finále zdolal v troch setoch rumuna Radua Albota. Aktuálne 103. hráč svetového rebríčka štartuje v talianskom Neapole, kde sa mu podarilo prejsť prvým kolom. Andreya Golubeva z Kazachstanu vyradil po setoch 6:1, 6:0. Dutra da Silva v Neapole štaroval aj v roku 2010, ale neprešiel kvalifikáciou, keď stroskotal na rakete domáceho Andreu Arnaboldiho.

Jozef Kovalík je 23 ročný slovenský tenista narodený v Bratislave. Na okruhu ATP si doposiaľ nevybojoval žiadny titul, avšak na challengrovom okruhu ovládol podujatie v nemeckom Meerbuschu. Aktuálne 171. hráč svetového rebríčka štartuje v talianskom Neapole, kde sa mu podarilo prejsť prvým kolom. Maďara Martona Fucsovicsa zdolal 6:3, 6:0. Kovalík v Neapole štaroval aj v minulom roku, ale svoju púť ukončil už v prvom kole, keď bol nad jeho sily domáci Flavio Cipolla.

Capri Watch Cup je názov turnaja v talianskom Neapole. Podujatie sa odohráva na červenej antuke a má dotáciu 42 500 eur. Slovenský tenista sa po postupe do druhého kola môže tešiť na druhého najvyššie nasadeného hráča Rogeria Dutra Da Silvu. Najvyššie nasadeným hráčom turnaja je Filip Krajinovič zo Srbska. Za postup do štvrťfinále sa bankový účet tenistu zvýši o 1245 eur a do svetového rebríčka mu pribudne 17 bodov. Na podujatí štartoval aj Slovák Andrej Martin, ten však v prvom kole nestačil na domáceho Filippa Volandriho. Vlani sa z titulu tešil Španiel Daniel Muñoz de la Nava.

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 14:25.