Mertl – Chen 1:2 (kon.) | Lacko – Quinzi 1:2 (kon.)
2
6 3 7
cz Streda 30.03.2016, 11:07Challenger Raanana (tvrdý povrch) • 1. kolo

S tímto konstatováním se s vámi pro dnešek loučím, přeji příjemný středeční den. (14:06:29)

Český tenista Jan Mertl se do osmifinále na turnaji v Raananě nepodívá. V zápase, který byl nahoru dolů, a ve kterém zkušený Čech nedokázal duel za stavu 5:4 ve třetím setu doservírovat do úspěšného konce, nakonec se štěstím zvítězil Ti Chen v poměru 6:3 3:6 7:6(5).
    Tenista z Tchaj-wanu narazí v příštím kole na Itala Quinziho, který v úvodním zápase porazil Slováka Lukáše Lacka.

Konec zápasu

6:7
    Dnešní utkání je u konce! V neskutečné podívané plné chyb, ztrát podání i málo pevných nervů získává toto utkání na svoji stranu Ti Chen, který Jana Mertla poráží 6:3 3:6 7:6(5).

5-6
    První mečbol v utkání putuje na konto Ti Chena!

5-5
    Hráči vážně asi dneska nechtějí zvítězit, Mertl výhodu minibrejku neudržel. Kdo získá mečbol?

5-4
    I Ti Chen poprvé v tie-brejku získává při vlastním podání fiftýn.

5-3
    Dva míčky dělí Honzu od postupu do osmifinále! Nyní má český hráč vše ve vlastních rukou, stačí si jen udržet fiftýny při vlastním podání.

4-3
    Honza Mertl konečně využívá výhodu vlastního podání a jak jinak, než esem.

3-3
    V tuhle chvíli prokletí ještě nezlomil, hráči si vymění strany a za malý okamžik budou pokračovat.

3-2
    Hráči se pětkrát předvedli na servisu a ani jednou nedokázali výhodu vlastního podání využít. Zlomí tohle prokletí český tenista?

2-2
    Tato situace trvá i nadále. Stav je 2:2, hráči tedy jsou na stejné startovací čáře.

1-2
    Ani jeden z hráčů zatím nedokázal v tie-brejku získat fiftýn při svém vlastním podání.

1-1
    Ti Chen si bere minibrejk zpět na svoji stranu.

1-0
    Český hráč získává minibrejk, nyní bude podávat dvakrát právě on.

6:6
    Tento zápas ani nemohl skončit jinak, než v tie-breaku! Honza Mertl se k němu propracoval díky desátému esu v zápase!

40-30
    Gembol, přesně tohle Honza nyní potřeboval. Zbývá jediný fiftýn od tie-breaku.

30-30
    Honza Mertl tento zápas chce získat na svoji stranu a bude bojovat až do poslední chvíle.

15-30
    Ti Chenovi zbývají pouhé dva míčky k tomu, aby se stal vítězem dnešního utkání.

15-15
    Naštěstí však Chenovi nedovolil jít do trháku.

0-15
    Český hráč nevstupuje do dvanáctého gemu závěrečného setu povedeně.

5:6
    Konec přestávky, podávat bude Jan Mertl.

5:6
    Následuje přestávka a výměna stran.

5:6
    Ti Chen si dokázal uhájit vlastní servis a nyní se bude soustředit jen na to, aby Mertlovi prolomil podání a vyhrál dnešní duel. Pokud se tak nestane, přijde na řadu tie-break!

40-A
    V tento okamžik se tak neděje.

40-40
    Shodu si český zástupce skutečně vynutil. Dokáže získat i brejkbol?

30-40
    Mertl bojuje a snaží se vynutit si shodu.

15-40
    Hráč na servisu se přesto dostává k zisku dvou gembolů.

15-30
    Jan Mertl však kontruje.

0-30
    Ti Chen je posílený ziskem předcházející hry.

0-15
    A do jedenácté hry vstupuje lépe právě tento tenista.

5:5
    Shoda se nekoná, Ti Chen rebrejkl svého soupeře a srovnal na 5:5!

30-40
    Deváté eso ho přibližuje ke shodě!

15-40
    Získá Jan Mertl ještě šanci uspět v tomhle gemu?

0-40
    Takhle se zápas neukončuje, tři brejkboly pro Ti Chena!

0-30
    Mertlovi nyní nefunguje první servis a bohužel je to hodně znát!

0-15
    Ti Chen se ještě nevzdává.

5:4

5:4

5:4
    Honza Mertl svůj brejkbol využívá a dostává se do vedení 5:4! Zkušený Čech sice prohrával 0:30, přesto čtyřmi získanými míčky v řadě brejkuje svého soupeře a v následující hře bude mít možnost ukončit tento napínavý zápas!

40-30
    Český zástupce brejkbol skutečně získává!

30-30
    Doopravdy, máme tu zajímavý stav 30:30. Vybojuje v téhle hře Honza Mertl brejkbol?

15-30
    Možná jsem to zakřikl, uvidíme, zda Honza dokáže srovnat na 30:30.

0-30
    Tenista z Tchaj-wanu působí poslední dobou na vlastním servisu bez sebemenších problémů.

0-15
    Ti Chen sice musel jít přes druhý servis, přesto v téhle výměně dokázal vyhrát právě on.

4:4
    Je pravda, že Mertl si celou situaci dost zkomplikoval sám, přesto srovnává na 4:4.

40-30
    A budou tu opět, minimálně menší, potíže. Pátá dvojchyba od Honzy Mertla.

40-15
    Český tenista o jeden gembol přichází, stále však má solidní šanci tento gem vyhrát pohotově.

40-0
    Vzápětí je tu eso sedmé, které dovádí Mertla ke třem gembolům.

30-0
    Vstupuje opravdu výborně, připisuje si šesté eso.

15-0
    Každý fiftýn bude nyní již důležitý, proto je jenom dobře, že do tohoto gemu vstoupil lépe český tenista.

3:4

3:4

3:4
    Rebrejk je skutečně na světě, tzv. Tildenův gem získává ve svůj prospěch rodák z Beelungu.

15-40
    Ti Chen ovšem porušuje tuto tradici i nyní a získává dvě příležitosti k tomu, aby si připsal rebrejk.

15-30
    Nastává typická situace ve třetím setu při podání Ti Chena, kdy hráči sbírají fiftýny jednotlivě.

15-15
    Jan Mertl získává též fiftýn v sedmé hře.

0-15
    Jeho soupeř vstupuje lépe i do sedmé hry závěrečné sady.

3:3
    Stalo se přesně to, co nechtěl žádný český fanoušek! Jan Mertl nedokázal potvrdit brejk a dovoluje tak svému soupeři srovnat na 3:3.

40-A
    Z výhody je tu rázem brejkbol pro Ti Chena!

40-40
    Tato výhoda zůstala nevyužita.

A-40
    Rodák z Ústí nad Labem se dostává k výhodě.

40-40
    Výborná práce českého tenisty ve velice těžký okamžik, brejkbol je odvrácený!

30-40
    Při Honzovi nestálo první podání a Ti Chen má tak možnost na okamžitou odpověď!

30-30
    Jan Mertl bojuje výborně! Nyní přichází na řadu důležitý fiftýn!

15-30
    Honza bude muset pořádně bojovat, aby tvrdě vydřený brejk neztratil hned v následující hře.

15-15
    Při následném fiftýnu to ovšem příliš nepotvrzuje.

15-0
    Po přestávce vypadá v lepší pohodě český hráč.

3:2

3:2

3:2
    Konečně! Český tenista napopáté v závěrečné sadě proměňuje brejkbol a přibližuje se tak lehce k vítězství! Po přestávce půjde Honza Mertl podávat na potvrzení brejku!

A-40
    Druhý brejbkol v pátém gemu, pátý brejkbol ve třetím setu! Dokáže ho Honza využít?

40-40
    Ani v téhle chvíli ale brejkol není využitý.

40-30
    Nyní však přichází na řadu brejkbol! Čtvrtý v tomhle setu!

30-30
    Honza Mertl si musí říkat, když ty, tak já. Opětovně srovnáno.

15-30
    Ti Chen ale opětovně mírně odskakuje.

15-15
    Český tenista vymazal výhodu prvního získaného fiftýnu Chena.

0-15
    Ti Chen začíná na podání úspěšně.

2:2
    Tohle je odpověď, která se čeká od zkušeného tenisty! Honza Mertl podruhé v řadě trefil eso a srovnává na 2:2.

A-40
    Následným čtvrtým esem v duelu získává gembol.

40-40
    Tuhle hrozbu ovšem zahání.

40-A
    Tohle není vůbec příjemná situace, Honza musí čelit hrozbě ztráty podání!

40-40
    Chvilka uplynula, máme tu shodu. Budou tenisté bojovat v téhle hře jako na začátku setu?

40-30
    V tomhle případě mu ovšem podání pomohlo a minimálně na chvíli si může oddychnout.

30-30
    Komplikace pro Jana Mertla! Český tenista se dopustil čtvrté dvojchyby v zápase!

30-15
    Jakmile tohle přestalo platit, Ti Chen získal fiftýn na svoji stranu.

30-0
    V současné chvíli mu pomáhá i první servis.

15-0
    Jan Mertl začíná na svém podání na jedničku.

1:2

1:2

1:2
    A daří se mu to na výbornou, Ti Chen tedy vede 2:1.

15-40
    Teď to však porušil tenista z Tchaj-wanu, který má dvě příležitosti k tomu, aby si udržel vlastní podání.

15-30
    V minulé hře při podání Chena si hráči střídali fiftýny jako na houpačce a stejný průběh je k vidění i nyní.

15-15
    O následujícím fiftýnu to ovšem říci nemůže.

0-15
    Ti Chen načíná svůj gem na podání bezchybně.

1:1
    Mertl získává druhý gem velice rychle a uvidíme, jak na to odpoví jeho soupeř.

40-15
    Jan Mertl při posledních dvou servisech vypadá v pohodě, nyní trefil eso dokonce z druhého servisu.

30-15
    Třetí dvojchyba v zápase snad nebude znamenat velké komplikace.

30-0
    Honzovi pomáhá i první podání, kterým se dostává do klidného vedení.

15-0
    Zatím to vypadá, že prohraný gem s ním nic neudělal.

0:1

0:1

0:1
    Ti Chen ukončuje úvodní gem třetí sady ve svůj prospěch! Jak zareaguje Mertl?

40-A
    Nyní se mu naskytla třetí příležitost gembolu.

40-40
    Ani hráč na podání není při svých pokusech úspěšný.

40-A
    Ukončí tenhle důležitý gem, který bude trvat již deset minut, hráč na podání?

40-40
    Bohužel, jakoby mu nebylo v téhle hře přáno, Ti Chen srovnává na shodu.

A-40
    Honza Mertl má na kotě třetí brejkbol! Nyní Honza už musí!

40-40
    Ani Mertl, ani Ti Chen nejsou schopni první gem třetího setu ukončit.

40-A
    Ti Chen má poprvé v gemu gembol.

40-40
    I tentokrát hráč na podání odvrací brejkbol, snad to nebude českého borce mrzet.

A-40
    Nyní má ale šanci na nápravu, druhý brejkbol!

40-40
    Tak tohle je veliká škoda! Ti Chen musel jít do výměny přes druhé podání, český tenista toho využít nedokázal.

A-40
    Honza Mertl získává brejkbol! Věřme, že bude úspěšný jako v předchozích třech případech, pokaždé v dnešním utkáním totiž brejkbol využít dokázal!

40-40
    Úvodní gem třetího setu bude velice důležitý a oba hráči si to plně uvědomují. Český tenista bude chtít získat brejkbol, k čemuž se přiblížil právě nyní.

30-40
    Gembol pro Ti Chena.

30-30
    Gem ve svůj prospěch ovšem bude chtít urvat i český zástupce, jediný na turnaji.

15-30
    Ti Chen, stejně jako předtím Mertl, nezískal již pět gemů v řadě a bude se to snažit napravit právě nyní.

15-15
    Poprvé však v úvodním gemu daného setu máme stav 15:15.

0-15
    Třetí set nám začal, i potřetí do začátku setu vstoupil lépe hráč, který v té chvíli podával.

0:0
    Honza Mertl do druhého setu nevstoupil vůbec dobře a hned na úvod si ztratil vlastní podání. Ačkoliv musel v téhle sadě pravidelně bojovat o udržení vlastního servisu, dokázal nejen ztracený servis získat zpátky na svoji stranu, ale rychle i přidat druhý brejk, který potvrdil čistou hrou. Na kurtu číslo devět nám tak tenisté připraví třísetové drama.

6:3
    Honza Mertl po famózním závěru druhého setu vyhrává toto dějství v poměru 6:3 a vynucuje si tak třetí set!

40-0
    Tohle vypadá na rychlý gem, tři setboly pro Jana Mertla!

30-0
    Dokonce přichází na řadu eso, druhé v zápase.

15-0
    Do deváté hry vstupuje Honza skvěle.

5:3
    Český tenista potřetí v zápase prolamuje svému soupeři podání a dostává se do vedení 5:3! Honza bude v následujícím gemu podávat na vítězství ve druhém setu!

A-40
    A vida, na řadu přichází brejkbol!

40-40
    Shoda! Hráči v osmém gemu získávají fiftýny na svoji stranu jako na houpačce, čehož by mohl využít Mertl. Ti Chen musí být nyní lehce pod tlakem.

30-40
    K téhle situaci však nedochází, Ti Chen získal míč na svoji stranu a má gembol.

30-30
    Vítězný fiftýn doputoval i na stranu českého tenisty, který má šanci získat brejkbol.

15-30
    Ačkoliv nyní musel Chen sáhnout po druhém podání, vítězný fiftýn nakonec doputoval na jeho stranu.

15-15
    Stejně tak pro českého borce, který by rád získal druhý brejk v řadě.

0-15
    Ti Chen nezískal gem již třikrát po sobě a moc dobře ví, že nyní je tahle hra pro něho klíčová.

4:3
    Konec přestávky, podávat bude Ti Chen.

4:3

4:3
    Český tenista celou situaci ustál a po hodně dlouhé době si může říct, že je to právě on, kdo má v daném setu navrch.

40-30
    Honza otáčí nepříjemný stav 15:30 a vede 40:30.

30-30
    Srovnáno na 30:30.

15-30
    Je jasné, že tenhle gem nezíská český hráč vůbec zadarmo! Zas a znova je tu nepříjemný stav.

15-15
    Tento nepovedený vstup je již napraven.

0-15
    Všichni ale ví, že potvrdit brejk bývá velice náročné. Chce tedy věřit, že i přes neúspěšný vstup do gemu to Mertl zvládne.

3:3
    Výborně Honzo! Český tenista je zpátky v zápase a bude podávat! Nyní to hlavně chce brejk potvrdit!

40-15
    Honza Mertl nyní ale těží z vydařeného vstupu do gemu a má dva brejkboly! Nyní jen neztratit hlavu!

30-15
    Ti Chen ovšem nechce o svůj tvrdě získaný brejk ze začátku setu přijít.

30-0
    Nutno podotknout, že vstup je to více než vydařený.

15-0
    Úspěšnější vstup do šestého gemu druhého dějství zažívá čtyřiatřicetiletý Čech.

2:3

2:3

2:3
    Český tenista snižuje na 2:3 a bude muset pevně doufat, že v dnešním zápase prolomí Ti Chenovi podání. Pokud se tak nestane, s turnajem se rozloučí.

A-40
    Druhý gembol pro Honzu Mertla, jeho využití by bylo zajisté vítané.

40-40
    Opětovně se musíme dostat v téhle hře do shody.

40-30
    Nyní nastává ne tak častý jev, pro českého fanouška však určitě příjemný.

30-30
    Typický stav pro Jana Mertla při vlastním podání, tedy 30:30.

15-30
    Nesmíme však zapomínat na to, že v zápase působí i druhá strana.

0-30
    Vypadá to, že tenhle gem bere pro zbytek dnešního utkání jako klíčový.

0-15
    Hráč z Tchaj-wanu se bude snažit tohle utkání dovést do vítězného konce pokud možno co nejrychleji.

1:3
    Nestačilo a Ti Chen vede 3:1 na gemy.

30-40
    Mertl v téhle chvíli zabojoval, těžko ale říci, zda to bude ve čtvrté hře ještě stačit.

15-40
    Vzápětí je jeho pozice ještě lepší, stav pro hráče na podání je 40:15.

15-30
    Ti Chen se dostává do komfortnějšího vedení 30:15.

1:2
    Ano, tohle pořekadlo v tomhle případě platí a Honza Mertl tak po dlouhých sedmi prohraných gemech v řadě konečně získává hru na svoji stranu!

A-40
    Bude platit pořekadlo do třetice všeho dobrého?

40-40
    Ale ani tentokrát dlouhé čekání na zisk hry ve svůj prospěch neukončuje.

A-40
    Český tenista se propracoval k druhému gembolu.

40-40
    I pokažené první podání Mertla mělo za následek, že i v téhle hře se bude o gem bojovat.

40-30
    V téhle chvíli však český hráč má na své straně gembol.

30-30
    Přichází ovšem zrádný stav 30:30, který tu byl dnes při podání Mertla již několikrát.

30-15
    A následně stav v gemu otáčí ve svůj prospěch.

15-15
    Honza Mertl i díky povedeném prvnímu podání srovnává stav na 15:15.

0-15
    Třetí získaný fiftýn pro Chena v řadě.

0:2
    Ti Chen potvrzuje brejk z prvního hry a dostává se do vedení 2:0.

40-A
    Jeho soupeř je však koncentrovaný a vypracovává si druhou výhodu.

40-40
    Mertl zajisté ví, že pokud by nedokázal získat okamžitý rebrejk, měl by to v tomhle duelu velice složité!

30-40
    Hráč na servisu se z tíživé situace dostává bravúrně, nyní si dokonce připsal první eso v zápase!

30-30
    Tenista z Tchaj-wanu nedovolil svému soupeři se dostat k brejkbolu ani nyní a na světelné tabuli se tak objevuje zajímavé skóre!

30-15
    Ti Chen však nechce o získaný brejk jen tak přijít.

30-0
    Výborný vstup do téhle hry potvrzuje i nyní! Zajímavý stav 0:30!

15-0
    Za námi je nyní padesát minut hry a začal nám druhý gem druhého setu. Pro Mertla je jistě potěšitelné, že do tohoto gemu vstoupil lépe právě on.

0:1

0:1

0:1
    Tento brejkbol je využitý a Ti Chen tak získává šestý gem v řadě! Tohoto gemu je zajisté škoda, neboť vedení 30:0 při vlastním podání by se jen tak pouštět nemělo.

30-40
    Ti Chen si na úvod druhé sady vypracovává brejkbol!

30-30
    Z vedení 30:0 pro Mertla tu je rychle stav 30:30 a Honza bude muset být znovu při svém podání velice pozorný!

30-15
    Chen však bude usilovat o to, aby získal šestý gem v řadě.

30-0
    Vedení 30:0 při vlastním servisu, lepší první dvě výměny si dopřát nemohl.

15-0
    Do druhého setu vstupuje český borec lépe.

0:0

0:0
    Honza Mertl sice v prvním setu získal brejkbol jako první a po následném potvrzení brejku vedl i 3:1, od téhle chvíle však nezískal jediný gem a v následujícím setu bude muset pořádně zabojovat, aby na tomhle turnaji neskončil již v prvním kole.

0:0
    Následuje přestávka po prvním setu.

3:6
    Tento setbol bohužel pro české fanoušky již využívá a po 43 minutách tak získává první set v poměru 6:3!

40-A
    Situace dvě výměny nazpět se ovšem opakuje, jediný rozdíl je v tom, že Ti si vypracoval třetí setbol!

40-40
    Ti Chen zahazuje i druhou šanci na zakončení setu. Nyní přichází pravý čas na získání brejkbolu!

40-A
    Brejkbol si v devátém gemu vypracovat ještě ovšem nedokázal. Druhý setbol pro Ti Chena!

40-40
    Český tenista stále bojuje a nechce se smířit s tím, že by o první set přišel.

30-40
    Radovat se prozatím mohou radovat fanoušci z Tchaj-wanu, Ti Chen si totiž vypracoval první setbol v zápase!

30-30
    Jan Mertl dokázal využít situace, kdy Chen se musel do hry dostat přes druhý servis a srovnává na 30:30. Nastane v téhle chvíli brejkbol nebo setbol?

15-30
    Ti Chen přesto i díky prvnímu podání vede 30:15 a pouhé dva míčky ho tak dělí od zisku prvního setu.

15-15
    Honza ho ovšem do většího vedení zatím nepouští.

0-15
    Do téhle hry vstupuje dobře.

3:5
    A ubránit se nedokázal! Ti Chen se dostává do pohodlného vedení 5:3 a v příští hře půjde podávat na vítězství v úvodní sadě!

30-40
    Bohužel je to přesně naopak, Mertl se i v téhle hře bude muset bránit brejkbolu!

30-30
    Český tenista výborně bojuje a srovnává na 30:30. Bude mít v následující výměně i gembol?

15-30
    Honza si je toho dobře vědom a pokouší se s touhle situací něco udělat.

0-30
    A opětovně tu máme nepříznivý stav 0-30, nyní by ztráta servisu téměř jistě znamenala prohraný první set.

0-15
    Mertl tuhle výměnu prohrává.

3:4

3:4
    Honza Mertl se sice lehce vzchopil, bohužel to však v tento okamžik nestačí. Chen potvrzuje brejk a dostává se do vedení 4:3.

15-40
    Mertl se v posledních výměnách k získanému fiftýnu nedostal, nyní to tak mohl napravit.

0-40
    Tři gemboly pro Ti Chena na potvrzení brejku!

0-30
    Tenista z Tchaj-wanu od svého ztraceného servisu neztratil zatím jediný fiftýn!

0-15
    Ti Chenovi se nyní opravdu daří.

3:3
    Tahle ta pravda již neplatí! Zkušený Čech si svoji bilanci pokazil druhou dvojchybou v zápase a jsme v podstatě zase na začátku!

15-40
    Zatím je naštěstí v jejich odvracení stoprocentní.

0-40
    Výborná série Ti Chena pokračuje a Honza bude muset odvracet tři brejkboly v řadě!

0-30
    Tohle je již šestý získaný fiftýn Chena v řadě a český hráč se musí mít na pozoru!

0-15
    Janu Mertlovi se vstup do šestého gemu nevydařil.

3:2

3:2

3:2
    Po dvaadvaceti minutách hry tu máme první čistou hru v zápase, Ti Chen snižuje na 2:3.

0-40
    Ti Chen musel využít až druhého podání, nic mu však nebránilo k tomu, aby se dostal ke třem gembolům.

0-30
    A má slova se potvrzují i ve výměně následující.

0-15
    Vypadá to, že dlouhý neúspěšný gem s Chenem nic neudělal.

3:1
    A také využívá! Prozatím nejdelší a nejbojovnější gem dnešního duelu získává Mertl na svoji stranu a potvrzuje tak brejk z předcházející hry!

A-40
    Přichází gembol číslo tři. Teď už by snad Honza svoji šanci využít mohl!

40-40
    Ani druhý gembol však nevyužívá.

A-40
    Zkušený český tenista se v bojovnosti zahanbit nenechává a získává gembol.

40-40
    Jeho soupeř ovšem chce zpátky své podání a tak bude bojovat až do poslední chvíle!

A-40
    A ačkoliv musel nyní použít podání druhé, dostává se ve čtvrté hře k prvnímu gembolu.

40-40
    Český borec to dokázal znamenitě! Zajisté mu v tenhle okamžik velkou měrou pomohlo i první podání!

30-40
    Chen brejkbol bohužel vybojoval! Dokáže Honza udržet pevné nervy a v téhle nepříjemné chvilce obstát?

30-30
    Ti Chen se ještě nevzdává a během následující výměny se bude snažit si vybojovat brejkbol.

30-15
    Mertl musel potřetí v duelu využít druhého podání, ale i tentokrát dokázal ve výměně opanovat.

15-15
    Ve výměně následující to ovšem bylo o poznání lepší.

0-15
    Takhle si však český zástupce vstup do další hry asi nepředstavoval.

2:1

2:1

2:1
    Parádní začátek utkání! Honza Mertl využil ve třetí hře slabších chvilek Chena na servisu a dostává se tak do mírného trháku!

40-30
    A Honza Mertl má v téhle chvíli brejbkol! Hráč z Tchaj-wanu neudržel nervy a dopustil se dvojchyby!

30-30
    Ačkoliv šel Ti Chen teprve podruhé v zápase do výměny přes druhé podání, Honza téhle výhody využít nedokázal.

30-15
    Máme tu zajímavý stav pro rodáka z Ústí nad Labem.

15-15
    Toho ovšem drží výborné první podání.

15-0
    Lépe vstupuje i do gemu, ve kterém podává Ti Chen.

1:1
    Jan Mertl po bezproblémové úvodní hře na podání vyrovnává na 1:1

40-15
    Mertla to ovšem nikterak nerozhodilo, došel si totiž pro dva gemboly.

30-15
    V následující výměně získává jeho soupeř první fiftýn na returnu.

30-0
    Český tenista se dostává do vedení 30:0.

15-0
    I Honza vstupuje do svého první gemu na servisu úspěšně přes první podání.

0:1

0:1

0:1
    Jeho soupeř si však úvodní hru pohlídal a vede 1:0.

15-40
    Honza Mertl se pokusí tenhle gem zvrátit ještě na svoji stranu, získává totiž první míček v zápase na svoji stranu.

0-40
    Potvrzuje to v i v následující, do které se opětovně dostává přes kvalitní první podání.

0-30
    Ti Chen vstupuje do tohoto utkání opravdu ukázkově.

0-15
    Tento tenista také získává úvodní fiftýn v dnešním duelu.

0:0

Prvního podání v zápase se zhostí hráč z Tchaj-wanu.

Krásné středeční dopoledne! Jan Mertl vstoupí v tento den do challengerového turnaje v Raananě, kde narazí na Ti Chena. Zda český borec postoupí do osmifinále, budete moci sledovat právě na tomto místě okolo jedenácté hodiny dopolední.

Jan Mertl

Čtyřiatřicetiletý zkušený tenista toho v dosavadní sezóně příliš neodehrál. Z celkových šesti zápasů se radoval z jedné výhry na challengeru v Noumey a po neúspěšné kvalifikaci na Australian Open po dvou měsících na jednom z turnajů kategorie Futures.
    Jana Mertla si většina fanoušků vybaví díky Davis Cupu 2015, do kterého zasáhl za rozhodnutého a dokonce v něm slavil úspěch, porazil totiž 69. hráče světa, Samuela Grotha.

Ti Chen

Ani Ti Chen nezažívá zrovna nejpovedenější začátek sezóny 2016. Dvaatřicetiletý hráč se letos dočkal pouze tří vítězství v prvních kolech challengerů, ani jednou tedy nehrál na jednom z turnajů více než dva zápasy!
    Rodák z Beelungu toho na turnajích ATP příliš neodehrál, většinou se tak věnuje turnajům na challengerech a Futures. Na Futures se příští soupeř Jana Mertla dočkal šestnácti titulů(všech šestnáct získal na tvrdém povrchu). Chen se v kariéře dostal nejdále na 119. místo žebříčku ATP

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 11:00.